Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

AFERA PiS korupcja KNF

149 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~korupcja PiSuarów~

~korupcja PiSuarów~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 17:53:41

w normalnym kraju rząd już dawni podałby się do dymisji ale PiSuary trzymają się żłoba bo wiedzą że pójdą siedzieć 

#2 ~Cba~

~Cba~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 17:57:02

A co ty gadasz!!!!!!! W Centralnym Biurze Antykorupcyjnym biero

#3 ~PiSowskie złodzieje~

~PiSowskie złodzieje~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 17:57:09

Mówiąc o powiązaniu wynagrodzenia radcy prawnego z wynikiem banku, Marek Chrzanowski wskazał Leszkowi Czarneckiemu na kartkę z napisem "1%".

1 procent wartości Getin Noble Banku oznaczałby wynagrodzenie w wysokości około 40 mln złotych.

#4 ~o co w tym chodzi?~

~o co w tym chodzi?~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 18:40:22

Co się wydarzyło?
W marcu 2018 Marek Chrzanowski, szef Komisji Nadzoru Finansowego, organu nadzorującego rynek finansowy w Polsce, spotkał się z Leszkiem Czarneckim. To jeden z bardziej znanych polskich bankierów. Jest właścicielem m.in Getin Noble Banku i Idea Banku. Spotkanie zostało potajemnie zarejestrowane przez Leszka Czarneckiego.

#5 ~co budzi wątpliwości?~

~co budzi wątpliwości?~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 18:41:53

Dlaczego spotkanie Czarnecki-Chrzanowski budzi wątpliwości?
Chodzi o zastrzeżenia prawne i etyczne. Szef KNF jest często porównywany do szeryfa. Jego reputacja i wiarygodność powinny być czyste jak łza. To szef KNF w uproszczeniu ma regulować rynek tak, aby pieniądze klientów były bezpieczne, a stabilność całego sektora niezagrożona.
Dlatego samo spotkanie - bez świadków - z prezesem banków, które są pod lupą KNF, już powinno budzić wątpliwości. KNF twierdzi jednak, że wszystko odbyło się legalnie. Trzeba jednak pamiętać, że oprócz zasad zapisanych w prawie są jeszcze standardy etyczne.
Inną kwestią jest fakt, że szef KNF rozpoczynając spotkanie z Leszkiem Czarneckim włączył "szumidła", czyli urządzenia zakłócające pracę podsłuchów, dyktafonów i kamer.

#6 ~co zarzuca się szefowi KNF~

~co zarzuca się szefowi KNF~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 18:46:07

Co zarzuca Leszek Czarnecki szefowi KNF?
Próbę korupcji. Marek Chrzanowski, jak ma wynikać z nagrań, złożył Czarneckiemu ofertę korupcyjną w zamian za przychylność wobec jego banków.
Propozycja miała polegać na tym, że Czarnecki zatrudni w swoim banku prawnika, do którego trafi określona kwota.
Oto jeden z fragmentów stenogramów opublikowanych przez Gazetę Wyborczą:
Wie pan, mogę panu kogoś polecić. Wydaje mi się, że to byłoby z korzyścią i dla urzędu, i dla całej instytucji. (...) No nie wiem, jaki ma Pan system wynagrodzenia w banku, ale wydaje mi się, że jeżeli by pan to powiązał z wynikiem banku, tak? No to by bardziej gwarantowało, że ten prawnik będzie bardziej zaangażowany. W tym horyzoncie najbliższych kilku lat no to byłoby, tak jak pan uważa, tak? Może rozwiązania, na którym bank mógłby, że tak powiem się oprzeć, wsparłaby ta osoba państwa w tym procesie restrukturyzacji.
- mówi na nagraniu Chrzanowski.
Prawnik, któremu szef KNF miała w marcu załatwiać pracę w Getin Noble, Grzegorz Kowalczyk powiedział, że nic o tym nie wiedział.

#7 ~jak PiS łamie prawo~

~jak PiS łamie prawo~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 18:47:58

Dlaczego Czarnecki miałby zatrudnić prawnika?
Chodzi o ryzyko przejęcie banków przez państwo. Według "Wyborczej" Chrzanowski powiedział Czarneckiemu, że Zdzisław Sokal, członek KNF zasiadający w Komisji w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy, jednocześnie prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, miałby dążyć do nacjonalizacji banków Czarneckiego. A w zasadzie do przejęcia przez państwo za przysłowiową złotówkę. Gdy Czarnecki odpowiada, że byłoby to sprzeczne z prawem, Chrzanowski dodaje: "Jest sprzeczne, ale rozmawiamy przy pełnej dyskrecji tak?"

#8 ~PiS=grupa przestępcza~

~PiS=grupa przestępcza~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 19:46:18

Sprawa jest prosta, ludzie kaczyńskiego, dudy i morawieckiego przekształcili państwo polskie w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym. W krajach demokratycznych po takich wiadomościach upadają rządy, a przestępcy idą do wiezień na wiele lat. Zobaczymy czy Polska jest demokracją, czy bantustanem UB-eków kaczyńskiego

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 19:55:12

Wychodzi na to,że do upadku Getin Banku przygotowywano się od dawna. Właściciel nie cieszył się zaufaniem kierownictwa PiS,dlatego zamiast normalnego przejęcia przez zakup usiłowano doprowadzić do upadku,co jest tańsze dla projektowanego nabywcy. Innymi słowy,PiS zapragnęło mieć prywatny bank dla swoich ludzi. Ta afera przebije wszystkie dotychczasowe,razem wzięte.

#10 ~PiS okrada Polskę~

~PiS okrada Polskę~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 20:10:50

Wychodzi na to,że do upadku Getin Banku przygotowywano się od dawna. Właściciel nie cieszył się zaufaniem kierownictwa PiS,dlatego zamiast normalnego przejęcia przez zakup usiłowano doprowadzić do upadku,co jest tańsze dla projektowanego nabywcy. Innymi słowy,PiS zapragnęło mieć prywatny bank dla swoich ludzi. Ta afera przebije wszystkie dotychczasowe,razem wzięte.

A za wszystko zapłaciłby każdy z nas żeby tylko Pisiewicze misiewicze mieli następna państwową firmę którą mogą doić.

#11 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 20:27:01

A za wszystko zapłaciłby każdy z nas żeby tylko Pisiewicze misiewicze mieli następna państwową firmę którą mogą doić.

Ajak PO paprańcy doili  to było dobrze????.Pewnie miałeś z tego jakieś profity ,skoro ich tak bronisz.

#12 ~Pokraść i Spieerdolić=PiS~

~Pokraść i Spieerdolić=PiS~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 20:41:26

Ajak PO paprańcy doili to było dobrze????.Pewnie miałeś z tego jakieś profity ,skoro ich tak bronisz.

napisz gdzie PO i co doiło?
Szef KNF jest ministrem powoływanym przez premiera.
PiSiory rozkradają Polskę znacznie intensywniej i brutalnie niż komuniści między 1947 a 1989.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 20:50:26

A jak krowa u somsiada zdechła to i moja pewnie też zdechnie, a jak somsiad zesrał się w krzokach to i ja mogę,a jak mały somsiad mnie zbił to i ja kogoś mogę zbić. Folwarczne myślenie, ej ludzie macie już trochę lat a jak dzieci się zachowujecie.

#14 ~najwięksi złodzieje PiS~

~najwięksi złodzieje PiS~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 20:54:58

A jak krowa u somsiada zdechła to i moja pewnie też zdechnie, a jak somsiad zesrał się w krzokach to i ja mogę,a jak mały somsiad mnie zbił to i ja kogoś mogę zbić. Folwarczne myślenie, ej ludzie macie już trochę lat a jak dzieci się zachowujecie.

PiS to najwięksi złodzieje w dziejach Polski. Żaden Polak Polaka tak nie okradł jak to teraz robią PiSuary.
Przecież Szydło i Morawiecki sami sobie nagrody przyznawali z budżetu który był przeznaczony dla zwykłych pracowników w Ministerstwach.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:06:51

PiS to najwięksi złodzieje w dziejach Polski. Żaden Polak Polaka tak nie okradł jak to teraz robią PiSuary.
Przecież Szydło i Morawiecki sami sobie nagrody przyznawali z budżetu który był przeznaczony dla zwykłych pracowników w Ministerstwach.

POaferzysci wybuchają afera średnio co 29 dni od Hazardowej do VAT było ich ponad sto okradziono Polskę na 400 milionów zł.Czarnecki jest tak wiarygodny jak krąży agent Służby.Bankrutem kutry próbuje za pieniądze podatników ratować swój złodziejami biznesu

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:09:08

POaferzysci wybuchają afera średnio co 29 dni od Hazardowej do VAT było ich ponad sto okradziono Polskę na 400 milionów zł.Czarnecki jest tak wiarygodny jak krąży agent Służby.Bankrutem kutry próbuje za pieniądze podatników ratować swój złodziejami biznesu

Sprostowanie 400 miliardów złotych

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:10:52

Koleś siedzi w psychiatryku i ma informacje sprzed trzech lat, ale uwaga teraz rządzi PiS, to już trzy lata. Oni odpowiadają za obecny stan rzeczy a nie poprzednicy!!!

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:20:05

Koleś siedzi w psychiatryku i ma informacje sprzed trzech lat, ale uwaga teraz rządzi PiS, to już trzy lata. Oni odpowiadają za obecny stan rzeczy a nie poprzednicy!!!

Głębokie wyrazy współczucia z powodu utraty zdrowia psychicznego po wygrany wyborach zwolennicy POaferzystow sa w depresję liczę powrotu do zdrowia

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:20:18

Głębokie wyrazy współczucia z powodu utraty zdrowia psychicznego po wygrany wyborach zwolennicy POaferzystow sa w depresję liczę powrotu do zdrowia

#20 ~Magister ekonomi~

~Magister ekonomi~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2018 - 21:21:10

Te 400 miliardów a nie milionów to wyimaginowana kwota która nigdy nie była prawdziwa. Państwo na VAT traci zawsze i nie ważne czy rządzi PiS czy rządzi PO czy będą rządzić kosmici. Żaden kraj nie ma sciagalnosci podatków w stu procentach a PiS wymyslił te kwotę 400 miliardów tak jakby państwo egzekwowało podatek z każdej sprzedaży, z każdej usługi. 

Wprowadzano w UE nowy system pobierania podatku VAT i najpierw trzeba było sprawdzić jak to działa żeby czasami nie doprowadzić do bankructwa wielu firm. Jak już znaleziono gdzie ten system jest dziurawy to koalicja przegłosowała odwrócony VAT który zadziałał ale przeciwko któremu głosowało PiS.

Na wsiach i małych miasteczkach jak ktoś coś przyjdzie zrobić to się zaraz pyta czy z fakturą drożej czy bez taniej i wszyscy mówią że bez faktury. I stąd się bierze afera VATowa która trwa do dnia dzisiejszego a której każdy z nas jest twórcą. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych