Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

alkomat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~suslowski~

~suslowski~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2018 - 16:37:15

Chcę szwagrowi na okrągłe urodziny kupić alkomat, na co zwrócić uwagę przed zakupem? Czy można tanio kupic dobry alkomat?

#2 ~Kristof~

~Kristof~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2018 - 21:21:18

To dużo zależy co znaczy tanio. Z reguły "tanio" nie idzie w parze z "dobrze". Warunek konieczny to sensor elektrochemiczny, wtedy z pewnością posłuży kilka lat. Taki przykładowy z dobrym stosunkiem ceny do jakości to np Alkohit X3.

#3 ~waldek~

~waldek~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 08:59:10

Także wpadłem na podobny pomysł, żeby mi żona na 40tkę cos takiego sprezentowała. Na razie się rozglądam i jeszcze nie wybrałem, ale z tego, co czytałem - to wspomniany sensor elektrochemiczny to podstawa. Niektóre alkomaty mają możliwość stosowania wymiennie specjalnego lejka zamiast zwykłego ustnika. Coś takiego by mnie interesowało. Alkomat na prezent nie może być byle jaki, bo obdarowana osoba może ci mieć potem za złe, że urządzenie wskazywało trzeźwość, a tymczasem policyjny alkomat wskazał przekroczenie normy. Na pewnych rzeczach nie warto nadmiernie oszczędzać.

#4 ~Kristof~

~Kristof~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2018 - 11:03:15

Jak zakładasz, że może z niego korzystać kilka osób to taki lejek bardzo dobrze się sprawdza. Zarówno pod względem higienicznym, jak i ekonomicznym (co prawda ustniki nie są drogie). A wyniki i tak wychodzą takie same jak na ustniku. Jak będziesz już się miał decydować to bierz także pod uwagę jakość sensorów. I nie kupuj alkomatu z chińskimi płytkami. Różnica w żywotności sensora jest dość spora.

#5 ~waldek~

~waldek~
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2018 - 12:32:46

Tak, w moim przypadku coś takiego byłoby dobre. A które nie są z chińskimi sensorami?

#6 ~Kristof~

~Kristof~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2018 - 20:39:02

Z sensorami Made in EU i Made in USA, spotkałem się tylko w przypadku Alkohitów. Pozostałe alkomaty mają płytki sensorowe produkowane w Azji. A jeśli chodzi o tak delikatny sprzęt to wolę nie ufać "chińczykom". Może i wiele rzeczy zaczęli robić dobrze, ale dalej trafiają się buble.

#7 ~waldek~

~waldek~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2018 - 12:54:20

A jeszcze jak one wypadają w porównaniu do policyjnych alkomatów? Wolałbym, żeby oba pokazywały to samo, bo inaczej przy kontroli trzeźwości lipa.

#8 ~Kristof~

~Kristof~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 12:22:01

Całkiem nieźle. Z tego co się orientuje to w kilku krajach UE ich alkomaty są własnie wykorzystywane przez policję np Francja. A u nas jakiś czas temu też robiono porównania w jakimś tygodniku motoryzacyjnym, podajże Motor i też wyszło że dokładne, nawet wypadły lepiej niż policyjne alcoblow.

#9 ~gawęda~

~gawęda~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2018 - 19:59:59

Jakiś czas temu w czasopiśmie "Motor" był test czy jakis ranking alkomatów. Porównywali tam rózne marki, w tym alkomat policyjny i alkohit x60. Wyobraźcie sobie, ze alkohit wypadł najlepiej ;)

#10 ~waldek~

~waldek~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2018 - 10:16:10

Właśnie o to mi chodziło, bo zdaję sobie sprawę, że od tego typu sprzętu wymaga się precyzji i prawidłowych pomiarów, czyli tanizna odpada. A przecież nikt nie chciałby się zdziwić podczas kontroli, że przekroczył normę, jak jego alkomat wskazywał, że może ze spokojem jechać.

#11 ~bobo~

~bobo~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2018 - 21:42:18

ja sobie sprawiłem alkohita X50. W pracy takiego mieliśmy i mogliśmy w kilka osób korzystać dzięki lejkowi dołączonemu do zestawu.

#12 ~Grzech~

~Grzech~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2018 - 08:31:08

Wybrałem sobie na 30tkę alkomat i mam zgryz, czy ten x50 czy x60? Oba mają lejek, co wydaje mi się fajnym pomysłem, jeżeli ktos urządza imprezy, grille, etc. Trochę poczytałem i nadal jestem głupi, czy warto wydać więcej na x60? Ma ktoś porównanie w czym ewentualnie jest lepszy x60?

#13 ~Kristof~

~Kristof~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2018 - 15:58:06

Weź x60. Po pierwsze nowszy model. Po drugie lepsza bateria Li-ion, wszędzie doładujesz.Po trzecie możesz podłączyć drukarkę, ale to chyba mniej Cię dotyczy. Różnic jeszcze parę by się znalazło.

#14 ~spejson~

~spejson~
  • Goście

Napisano 24 październik 2018 - 16:35:27

drukarka to raczej zbędna rzecz do alkomatu używanego w "domowych warunkach" ale lejek robi robotę. Nie trzeba każdemu badanemu dawać ustnika (koszty). Alkohit wygrał testy w gazecie Motor. 

#15 ~Kristof~

~Kristof~
  • Goście

Napisano 30 październik 2018 - 20:36:39

Drukarka jest bardziej dla firm, jak musisz dać pracownikowi potwierdzenie pomiaru. Albo w przypadku gdy alkomat jest na użytek gości hotelowych itp. Wtedy to faktycznie ma sens. Grzechu który ostatecznie wybrałeś?

#16 ~sternal~

~sternal~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 12:05:51

Xblitz ma nowy alkomat Spirit- alkomat elektroniczny , kalibruje sie go, nawet daj a darmową roczną kalibrację. Wymienne ustniki w zapasie, całkiem fajnie sie prezentuje

#17 lysy

lysy

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 29 maj 2019 - 16:08:40

alkohit to dobra marka alkomatów. Warto zainwestować w dobre urządzenie z dobrymi sensorami elektrochemicznymi aby później się nie okazało że jak przebadają Nas policyjnym alkomatem to wynik będzie zgoła inny niż na naszym urządzeniu. 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych