Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Xena~

~Xena~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2016 - 21:41:46

Kiedyś próbowałam się uczyć angielskiego w domu, samodzielnie, ale jakoś mi nie wychodziło; Zapisałam się do szkoły select i powoli coraz lepiej ogarniam ten język - jednak nie uczę sie chyba jakąś specjalną metodą. Na lekcjach głównie rozmawiamy po angielsku, lektor wskazuje, gdy jest coś do poprawienia. Powtarzamy elementy czasów i różnych struktur zdaniowych, ale to jest zazwyczaj krótsza część lekcji.

#22 Waldek

Waldek

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 14 maj 2016 - 19:41:20

Ciekawe artykuł i trafne spostrzeżenia

Użytkownik Waldek edytował ten post 14 maj 2016 - 19:45:36

#23 ~filemonica~

~filemonica~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2016 - 19:27:45

no mi przyszło na stare lata przyszo uczyć się angielskiego, szef podniósł poprzeczkę bo dostałam lekki awans, ale mam tyle obowiązków, że na zajęcia do szkoły nie dałabym rady chodzić, dlatego szuakłam innego rozwiązania, wybrałam naukę online, siedzę w domu o każdej porze mogę się łączyć z lektorem przez internet z lektorem z empik school online i sobie rozmawiamy, dla mnie to bardzo wygodna forma, nie denerwuję się że się wygłupię przed grupą że powiem coś głupiego, lektor poświęca mi całą godzinę więc skupia się tylko na mnie. kilka lat temu chodziłam na takie zajęcia w grupie, ale dla mnie nie były zbyt efektywne, niewiele się nauczyłam.

#24 ~emigrant dopiero 30 lat~

~emigrant dopiero 30 lat~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:31:05

no mi przyszło na stare lata przyszo uczyć się angielskiego, szef podniósł poprzeczkę bo dostałam lekki awans, ale mam tyle obowiązków, że na zajęcia do szkoły nie dałabym rady chodzić, dlatego szuakłam innego rozwiązania, wybrałam naukę online, siedzę w domu o każdej porze mogę się łączyć z lektorem przez internet z lektorem z empik school online i sobie rozmawiamy, dla mnie to bardzo wygodna forma, nie denerwuję się że się wygłupię przed grupą że powiem coś głupiego, lektor poświęca mi całą godzinę więc skupia się tylko na mnie. kilka lat temu chodziłam na takie zajęcia w grupie, ale dla mnie nie były zbyt efektywne, niewiele się nauczyłam.

Nie przejmuj sie za bardzo. Pomiedzy nami sa na emigracji ludzie ktorzy sa nawet 60 lat na obczyznie a nie rozumia ani slowa po angielsku mimo ze przacowali w fabrykach po 45 lat na obczyznie.

Nie kazdy ma zdolnosci jezykowe sa i antytalenty.

#25 ~lukas73~

~lukas73~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2017 - 12:50:49

Nie miałem dotąd styczności z metodą Callana, za to u mnie bardzo dobrze zdała egzamin immersja językowa. Na początku kompletnie nie rozumiałem terminu i nawet to pisanie o "zanurzeniu w języku" nie było dla mnie zbyt jasne. Potem się to jednak zmieniło. Szukałem jakichś zajęć robionych tą metodą, trafiłem na Just Speak i był to strzał w 10 ;) Jak na razie byłem na jednym wyjeździe, bo jednak troszkę to kosztuje, ale rezultat zdecydowanie przebija wszystko, co oferują klasyczne kursy. Przede wszystkim jest fajna atmosfera, a to sprzyja nauce. Po drugie wszystko od a do z jest po angielsku, więc człowiek całkiem naturalnie musi się przestawić na inny tor - zarówno mówienia jak i myślenia po angielsku. Najlepiej sprawdzić we własnym zakresie, ale z mojego punktu widzenia ta metoda jest dużym odkryciem.

#26 ~oj tam~

~oj tam~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2017 - 13:59:56

Nie miałem dotąd styczności z metodą Callana, za to u mnie bardzo dobrze zdała egzamin immersja językowa. Na początku kompletnie nie rozumiałem terminu i nawet to pisanie o "zanurzeniu w języku" nie było dla mnie zbyt jasne. Potem się to jednak zmieniło. Szukałem jakichś zajęć robionych tą metodą, trafiłem na Just Speak i był to strzał w 10 ;) Jak na razie byłem na jednym wyjeździe, bo jednak troszkę to kosztuje, ale rezultat zdecydowanie przebija wszystko, co oferują klasyczne kursy. Przede wszystkim jest fajna atmosfera, a to sprzyja nauce. Po drugie wszystko od a do z jest po angielsku, więc człowiek całkiem naturalnie musi się przestawić na inny tor - zarówno mówienia jak i myślenia po angielsku. Najlepiej sprawdzić we własnym zakresie, ale z mojego punktu widzenia ta metoda jest dużym odkryciem.

Jak ktoś nie ma na co wydać pieniędzy ,to czemu nie !

#27 kordian

kordian

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 13 maj 2017 - 11:08:17

Oczywiście, że można, ważne są chęci!

#28 Ruther

Ruther

Znajomy

• PipPip
  • 40 postów

Napisano 01 czerwiec 2017 - 16:40:47

I warto się zacząć uczyć, jeżeli ktoś jeszcze nie zna. Przydaje się chociażby jak gdzieś się pojedzie na wakacje.

#29 ~sierżant Policji~

~sierżant Policji~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2017 - 11:05:07

I warto się zacząć uczyć, jeżeli ktoś jeszcze nie zna. Przydaje się chociażby jak gdzieś się pojedzie na wakacje.

Na wyjazd za granice mnie nie stac, a w Polsce z nikim po angielsku sie nie dogada.

To po jaka cholere bede sie uczyl angielskiego.

#30 ~A.Grafka~

~A.Grafka~
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2017 - 11:28:44

Nigdy nie mów nigdy, bo za jakiś czas może się okazać, że jednak zaplanujesz sobie wakacje za granicą, więc język angielski może się przydać. Uczyłam się w speak up i także od razu potem nie wyjechałam na wakacje, ale znajomośc angielskiego może przydać się róœniez w kraju. Nawet nie wychodząc z domu. W internecie jest wiele fajnych stron po angielsku, więc nawet w tak prosty sposób można wykorzystać swoją wiedzę. 

#31 ~lolypop~

~lolypop~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2018 - 10:26:07

no właśnie, jak jest wola znajdzie się sposób. Ja próbowałam różnych metod.A ostatnio uczę się angielskiego w domu słuchając Hymana Freemana na jaksiemaszpolsko. Super sprawa, żeby się z językiem osłuchać i przy okazji się nauczyć.

#32 ~Gośka~

~Gośka~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2018 - 10:04:13

mój dziadek uczy się angielskiego w szkole Avalon School of English Radom i jest bardzo zadowolony ;)

#33 elwirka

elwirka

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 29 październik 2019 - 11:21:18

Zgadzam się, jeżeli tylko chcemy się nauczyć języka to nauczymy się w każdym wieku. Moja mama zaczęła się uczyć kilka miesięcy temu. Na początku oglądała sporo bajek dla dzieci po angielsku(startowała od zera) później zaczęła się uczyć z kursem ENLINADO. 

Nauka z tym kursem nauczyła ją mówić w kilka miesięcy po 6 miesiącach nauczyła się mówić komunikatywnie. Metoda tego kursu pozwala się przełamać po prostu mówić, dużo wskazówek i rad w jednym miejscu. Polecam obejrzeć darmową lekcję kurs zasługuje na uwagę. Moja mama bardzo zadowolona. ;)

Wcześniej myślałam, że języka da się nauczyć tylko w szkołach językowych, ale mama mi pokazała że w domu też się da.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych