Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

BLOG BURMISTRZA

Głogów Burmistrz Blog

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1455 odpowiedzi w tym temacie

#1441 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 07:39:29

Tylko ze u nas są bezradni, nie ma radnych

#1442 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 11:07:44

Bo to są takie biedaki,że muszą se dorobić w komisjach..

Ty też byś się złapał uczciwej pracy,

a nie obrażał ludzi którzy pracują żeby utrzymać

taki margines jak TY-------------------- PASOŻYCIE SPOŁECZNY

PASOZYTAMI SA CI KTORZY DOSTALI BEZ ZADNYCH KOMPETENCJI KIEROWNICZE STANOWISKA W GMINIE I NA UCZCIWYCH PRACOWNIKACH  SIE DORABIAJA PRZYPISUJAC  SOBIE  NIE  SWOJE  ZASLUGI   A  SWOJE BLEDY  I  NIEKOMPETENCJE  OBARCZAJA  UCZCIWYCH PRACOWNIKOW   NP OSIR 

#1443 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 11:08:00

Ty też byś się złapał uczciwej pracy,

a nie obrażał ludzi którzy pracują żeby utrzymać

taki margines jak TY-------------------- PASOŻYCIE SPOŁECZNY

PASOZYTAMI SA CI KTORZY DOSTALI BEZ ZADNYCH KOMPETENCJI KIEROWNICZE STANOWISKA W GMINIE I NA UCZCIWYCH PRACOWNIKACH  SIE DORABIAJA PRZYPISUJAC  SOBIE  NIE  SWOJE  ZASLUGI   A  SWOJE BLEDY  I  NIEKOMPETENCJE  OBARCZAJA  UCZCIWYCH PRACOWNIKOW   NP OSIR 

#1444 ~Strażak Antek~

~Strażak Antek~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 12:45:41

Rozumiem rozgoryczenie. Ale wszystko odbyło się legalnie.  Zawsze może Pan kandydować na burmistrza albo radnego. Jak się uda Panu wygrać to sobie Pan zatrudni swoich znajomych albo poprosi burmistrza o pracę, Poprzednik tez zatrudniał żony radnych. I jakoś nikt nie  awanturował się z tego powodu. No może list do gazety w sprawie zatrudniania w szkołach.  Aby spijać miód trzeba sobie zapracować latami drogi Panie.

#1445 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 14:57:58

kolego sa urzednicy w gminie ktorzy wiedza ze jest w srod nich czarna owca miala juz tyle wpadek ze burmistrz dawno powinien sciagnac ze stanowiska kierowniczego np stosowal mobbing orza nie boje sie tego napisac ze okradal innych  pan burmistrz  nie  reagowal na to

#1446 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 15:08:33

CZY KTOS WIE ILU URZEDNIKOW GMINY BEDZIE  ZASIADALO W  KOMISJACH WYBORCZYCH  I  CZY  BEDA  CI  SAMI  CO  NA  KAZDE  WYBORY?

tak  czesto  sa przewodniczacymi komisji wyborczych wieksza kasa i mniej pracy

Członkiem komisji wyborczej może zostać każdy, kto spełnia warunki określone ustawą. Trzeba odpowiednio wcześniej zainteresować się tematem a nie czekać na zaproszenie, bo takie nie są wysyłane. Do tej pory też myślałam, że w takich komisjach zasiadają tylko "swoi". Okazuje się, że tak nie jest. Wstępnie zadeklarowałam swój udział, ale musiałam zrezygnować, bo koligowało mi to z innymi sprawami. Kolega, który się zgłosił, będzie w komisji - bez znajomości, bez niczyje poparcia. Wszystkim, którzy w przyszłości (na jesieni też mamy wybory) chcieliby pracować w komisji, radzę dużo wcześniej ruszyć tyłek i zainteresować się tematem. Nie jest to trudne.

#1447 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 15:12:54

Członkiem komisji wyborczej może zostać każdy, kto spełnia warunki określone ustawą. Trzeba odpowiednio wcześniej zainteresować się tematem a nie czekać na zaproszenie, bo takie nie są wysyłane. Do tej pory też myślałam, że w takich komisjach zasiadają tylko "swoi". Okazuje się, że tak nie jest. Wstępnie zadeklarowałam swój udział, ale musiałam zrezygnować, bo koligowało mi to z innymi sprawami. Kolega, który się zgłosił, będzie w komisji - bez znajomości, bez niczyje poparcia. Wszystkim, którzy w przyszłości (na jesieni też mamy wybory) chcieliby pracować w komisji, radzę dużo wcześniej ruszyć tyłek i zainteresować się tematem. Nie jest to trudne.

Kandydaturę można złożyć ale zawsze wybierają odpowiednich.  Nie są to koniecznie ludzie partyjni z ale otoczenia takich osób. Koledzy z pracy, ze szkoły, sąsiedzi.

#1448 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 18:43:50

to moze wiesz jak odbywa sie to wyznaczanie czlonkow komisji i ich przewodniczacych  oraz kto to  robi  mozna obserwowac  takie wybory?

#1449 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 12:06:52

to moze wiesz jak odbywa sie to wyznaczanie czlonkow komisji i ich przewodniczacych  oraz kto to  robi  mozna obserwowac  takie wybory?

Czytając wpisy dotyczące jak się wybiera przewodniczącego komisji wyborczej to widzę że wpisy niektórych osób osiągnęły totalne DNO.

Wystarczy poczytać ustawę i uchwały Państwowej Komisji Wyborczej___ no ale trzeba jeszcze umieć czytać :-)

Człowieku dlaczego jesteś taki zawistny i zazdrosny, zgłoś się do komisji zostań przewodniczącym i zobaczysz jak to "się nic nie robi i bierze kasę"

#1450 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 13:11:15

Czytając wpisy dotyczące jak się wybiera przewodniczącego komisji wyborczej to widzę że wpisy niektórych osób osiągnęły totalne DNO.

Wystarczy poczytać ustawę i uchwały Państwowej Komisji Wyborczej___ no ale trzeba jeszcze umieć czytać :-)

Człowieku dlaczego jesteś taki zawistny i zazdrosny, zgłoś się do komisji zostań przewodniczącym i zobaczysz jak to "się nic nie robi i bierze kasę"

No już się tak nie mądrz: Cytat ze str PKW

Należy zauważyć, że:

- samo zgłoszenie kandydata na członka komisji nie gwarantuje, że dana osoba zostanie powołana w skład komisji;

- przepisy Kodeksu wyborczego nie wiążą w żaden sposób kwestii zgłoszenia kandydata na członka obwodowej komisji wyborczej z zebraniem przez tę osobę podpisów popierających określoną listę kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego;

- przepisy Kodeksu wyborczego nie regulują kwestii udzielania osobom zbierającym podpisy pod zgłoszeniem list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego obietnicy zgłoszenia ich jako kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych, jednakże w ocenie Państwowej Komisji Wyborczej osoby te powinny być uprzednio informowane, że samo zgłoszenie nie gwarantuje powołania w skład komisji.

#1451 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 13:21:36

kolego sa urzednicy w gminie ktorzy wiedza ze jest w srod nich czarna owca miala juz tyle wpadek ze burmistrz dawno powinien sciagnac ze stanowiska kierowniczego np stosowal mobbing orza nie boje sie tego napisac ze okradal innych  pan burmistrz  nie  reagowal na to

Najgorszym problemem tego systemu jest to, że jak jakiś obywatel lub grupa obywateli zauważy patologię i napisze do burmistrza czy rady gminy, sekretariat czyta pisma, sekretarz decyduje do jakiego wydziału ma trafić, burmistrz przeczyta, naniesie notatki lub nie, w zależności czy rozumie zawiłości sprawy,, zazwyczaj jeżeii nie jest to sprawa łatwa to nie rozumie, a potem pismo trafia do .... osobnika który zwykle dopuścił się patologii. Osobnik zwykle nie odpisuje jeżeli kodeks adm. go do tego nie zmusza  (albo odpisuje w stylu nam dobrze znanym mającym dać nam do zrozumienia, ze wszystko jest ok albo to nie nasza sprawa)  Taki system jest w każdym urzędzie. No może w niektórych miastach  prezydent czy wójt osobiście się angażuje. Na pewno nie tu. Jedynym wyjściem jest usuwanie takich osobników, wtedy nie będzie patologii. Przykre to ale true.

#1452 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 16:49:25

w urzedzie gminy glogow mamy takie osoby  ktore sciagaja  z internetu  odpowiedzi  na pisma a pan burmistrz  je  podpisuje   i  wychodzi na to  ze  odpisuje  bzdury

#1453 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 19:48:41

Kandydaturę można złożyć ale zawsze wybierają odpowiednich.  Nie są to koniecznie ludzie partyjni z ale otoczenia takich osób. Koledzy z pracy, ze szkoły, sąsiedzi.

zdazylem to zauwarzyc czy to wybory na burmistrza czy sejmu czy do euoparlamentu w komisjach zasiadaja te  same  osoby   nie  mysle  ze to tylko zbieg  okolicznosci  glosuje  zawsze  na terenie gminy  glogow  mlp   i  osoby  sa  mi  znane  wiekszosc  to urzednicy  z  gminy  lub  ktos  z ich  rodzinny

#1454 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 21:09:00

zdazylem to zauwarzyc czy to wybory na burmistrza czy sejmu czy do euoparlamentu w komisjach zasiadaja te  same  osoby   nie  mysle  ze to tylko zbieg  okolicznosci  glosuje  zawsze  na terenie gminy  glogow  mlp   i  osoby  sa  mi  znane  wiekszosc  to urzednicy  z  gminy  lub  ktos  z ich  rodzinny

łatwiej kręcić takimi wyborami. nie ważne jak głosują tylko jak liczą

#1455 Karinaa

Karinaa

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 czerwiec 2019 - 12:51:19

Hej coś się stało że nikt już nikogo nie obraża na forum ?

#1456 Janosik1

Janosik1

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 czerwiec 2019 - 06:48:58

Dokładnie jak kolega pisze, siedzą w urzędzie czy w jednostkach podległych gminie, mało pracują bo piszą na blogu chwaląc burmistrza, zarabiają bardzo dobrze w stosunku do innych, i jeszcze się pchają do  komisji wyborczych żeby dodatkowo dorobić dodatkową kasę . Poubierali się w kiecki i garniaki, maja okazję się dowartościować, bo gdzie tak ubrany pójdzie na wesele od czasu do czasu, ale waży na tych wyborach ze mucha nie siada.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Głogów, Burmistrz, Blog

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych