Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

BWA Krosno zaprasza na: Zbiór w zawieszeniu - wystawa w przestrzeni miejskiej

bwakrosno wystawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BWA Krosno

BWA Krosno

    Znajomy

  • Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 19 czerwiec 2020 - 09:04:26

Zbiór w zawieszeniu: wystawa w przestrzeni miejskiej 

Termin wystawy: 19 czerwca – 10 lipca 2020 r.  
Start wystawy: 19 czerwca 2020 r., godzina 18:00, Plac Monte Cassino (tzw. „Stare Rondo”, skwer na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej i Wojska Polskiego) 
Kuratorki wystawy: Martyna Karpowicz, Katarzyna Solińska

 

Wyjście w przestrzeń było punktem wyjścia. Zbiór w zawieszeniu to zestaw wyrazistych prac z kolekcji BWA Krosno, na których – przemierzając miasto – warto zawiesić wzrok.

Kolekcjonowane przez lata prace pozwalają na tworzenie różnych konfiguracji. Komponowanie wystawy, która zamknięta jest w ścianach galerii to ograniczanie różnorodności do spójnego zbioru. Zbiór w zawieszeniu polegał zaś na wyborze różnorodnych dzieł, obok których nie da się przejść obojętnie. Siła wyrazu każdej z prac nie pozwoliłaby na ich bezpośrednie sąsiedztwo na ścianach galerii, dlatego poszerzoną przestrzenią ekspozycji stało się całe miasto. Wystawienie reprodukcji prac ze zbiorów BWA Krosno na widok publiczny i warunki zewnętrzne, to tworzenie płaszczyzny wzajemnych wpływów – sztuki na otoczenie i otoczenia na sztukę.

 

Wychodząc naprzeciw trudnej sytuacji zamknięcia - życia w zawieszeniu - w której otwarta przestrzeń staje się strefą komfortu, proponujemy swobodne spotkanie z pracami z kolekcji BWA w Krośnie. Wystawa Zbiór w zawieszeniu prezentowana jest na słupach ogłoszeniowych, zazwyczaj wypełnionych aktualnymi propozycjami kulturalnymi, dzisiaj ogołoconych przez pandemię.   

Zapraszamy do zwiedzania wystawy na krośnieńskich słupach ogłoszeniowych, czynnej 24/7 i skierowanej do wszystkich. Zachęcamy do poznania zebranych i zawieszonych prac – zarówno podczas powolnego spaceru, czy w oczekiwaniu na autobus, jak też do szybkiego rzutu oka w trakcie codziennej gonitwy.

 

Start wystawy w przestrzeni miejskiej: Zbiór w zawieszeniu
19 czerwca 2020 r., godzina 18:00. 
Spotkanie na Placu Monte Cassino (tzw. "Stare rondo" skwer na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej i Wojska Polskiego). 
Wprowadzenie: kuratorki wystawy Martyna Karpowicz i Katarzyna Solińska.

 

Ze względu na obszerność przestrzenną i znaczeniową miasta, zamiast tradycyjnego wernisażu, odbędzie się symboliczne wyznaczenie linii startowej wystawy Zbiór w zawieszeniu. Rozgrzewką do zwiedzania wystawy będzie spotkanie przy jednej z prac, której głębsza analiza nakreśli tor do dalszego obcowania z pracami ze zbiorów BWA Krosno w niezwykłym otoczeniu. 
Podczas spotkania rozdane zostaną materiały, które ułatwią późniejsze samodzielne wędrówki – zwiedzanie Zbioru w zawieszeniu.

Prosimy o zachowanie środków ostrożności w czasie spotkania, szczególnie odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami.

 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bwakrosno, wystawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych