Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »
Drodzy internauci!
W związku z ciszą wyborczą wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów i zamieszczania wpisów na forum.
Zapraszamy w niedzielę wieczorem, po zakończeniu głosowania.

Ceny produktów na zachodzie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Res~

~Res~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2019 - 21:03:15

Dzisiaj robiłem zakupy we Francji spożywka.... Tydzień temu robiłem podobne zakupy w Polsce..... i po podliczeniu powiem uśredniając że ceny podobne.... Tylko za cholerę moja wypłata nie równa się Francuskiej...

#2 ~PiS to drożyzna~

~PiS to drożyzna~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 10:38:21

PiS zarzyna Polaków i Polski cenami po to żeby dla każdego ochłap 300zł było czymś wielkim i za to trzeba głosować na PiS.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 19:52:05

Ostatnio w orzechu natrafiłem na pomidora malinówkę w cenie 16 zł co daje 4 euro. Inne pomidory taniej ale taka cena też była. Wiadome można nie kupować ale coraz więcej zdarza się, że człowiek zastanawia się co kupić żeby nie było za drogo przy kasie.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 20:24:23

W Społem były po niecałe 9 zł za kg

#5 ~w Niemczech taniej~

~w Niemczech taniej~
  • Goście

Napisano 01 maj 2019 - 20:40:56

A w niemieckim Aldi w Berlinie na Kreutzbergu tomate 1,50eur za kilogram i to w dodatku z Polski. 

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 maj 2019 - 06:42:11

A w niemieckim Aldi w Berlinie na Kreutzbergu tomate 1,50eur za kilogram i to w dodatku z Polski. 

Czyli tani towar wyjeżdża z Polski a tania siła robocza zostaje w Polsce.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 maj 2019 - 09:45:47

A w Biedronce po 5,99 polskie malinówki na dodatek smaczne !

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 03:13:39

A w Biedronce po 5,99 polskie malinówki na dodatek smaczne !

A to spoko cena.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 03:17:48

Kurczę doliczając do tego marżę bo przecież muszą zarobić to muszą kupować dużo taniej z Polski. To nie kumam tam taniej z Polski niż w Polsce. To już są jaja jak arbuzy. Nie ogarniam tego.

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 05:31:09

Dzisiaj robiłem zakupy we Francji spożywka.... Tydzień temu robiłem podobne zakupy w Polsce..... i po podliczeniu powiem uśredniając że ceny podobne.... Tylko za cholerę moja wypłata nie równa się Francuskiej...

Durna prowokacja trolla internetowego. W d...e byłeś i g... widziałeś. Kilka razy w roku poruszam się po całej Europie i nie pisze bzdur że tam jest coś taniej. Dlatego przed wyjazdem mam zawsze całą torbę jedzenia z Polski. Polacy którzy jadą tam do pracy też tak robią. Samochody mają w bagażnikach więcej jedzenia niż innych rzeczy.  Może coś kupiłeś tam taniej ale chyba z przeceny czy promocji bo inaczej nie ma szans. Jak tam byłeś to może napisz ile wywaliłeś za hotel, bo stawiam za byle co , cenę 4/5 razy większą od Polski. Ile kosztuje pizza z pieca, też razy 4. 

TAM NIC NIE JEST TAŃSZE a za darmo to we Francji można dostać maczetą od ciapaka.  W Polsce to przynajmniej na parkingu można ciężarówkę bezpiecznie zaparkować a nie jak we Francji za płotem i pod ochroną bo inaczej okradną lub potną plandekę. 

#11 ~nie pisz głupot~

~nie pisz głupot~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 07:16:01

Durna prowokacja trolla internetowego. W d...e byłeś i g... widziałeś. Kilka razy w roku poruszam się po całej Europie i nie pisze bzdur że tam jest coś taniej. Dlatego przed wyjazdem mam zawsze całą torbę jedzenia z Polski. Polacy którzy jadą tam do pracy też tak robią. Samochody mają w bagażnikach więcej jedzenia niż innych rzeczy. Może coś kupiłeś tam taniej ale chyba z przeceny czy promocji bo inaczej nie ma szans. Jak tam byłeś to może napisz ile wywaliłeś za hotel, bo stawiam za byle co , cenę 4/5 razy większą od Polski. Ile kosztuje pizza z pieca, też razy 4.
TAM NIC NIE JEST TAŃSZE a za darmo to we Francji można dostać maczetą od ciapaka. W Polsce to przynajmniej na parkingu można ciężarówkę bezpiecznie zaparkować a nie jak we Francji za płotem i pod ochroną bo inaczej okradną lub potną plandekę.

Jak nie widzisz niczego poza parkingami i sklepami stacjami paliw w innych krajach UE to się nie dziwię że przeplacasz. Piszemy o normalnych miejscach, normalnych sklepach a nie zagranicznych odpowiednikach zakopiańskich Krupówek czy sopockiego monciaka gdzie ceny są nawet 5cio-krotnie wyższe niż w zwykłym sklepie w Warszawie czy Krakowie.
Mnóstwo osób jeździ do Niemiec pracować i fakt że wożą z sobą żarcie, tak jak ja to robiłem, ale tylko takie którego tam nie można kupić na przykład polskie pierogi.
Z tego co wiem to Polacy kupują zaraz za granicą po stronie niemieckiej domy bo są tańsze niż w Polsce.
I nie strasz innymi bo Polacy to naród który popełnia najwięcej przestępstw w innych krajach UE.

#12 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 09:03:44

Jak nie widzisz niczego poza parkingami i sklepami stacjami paliw w innych krajach UE to się nie dziwię że przeplacasz. Piszemy o normalnych miejscach, normalnych sklepach a nie zagranicznych odpowiednikach zakopiańskich Krupówek czy sopockiego monciaka gdzie ceny są nawet 5cio-krotnie wyższe niż w zwykłym sklepie w Warszawie czy Krakowie.
Mnóstwo osób jeździ do Niemiec pracować i fakt że wożą z sobą żarcie, tak jak ja to robiłem, ale tylko takie którego tam nie można kupić na przykład polskie pierogi.
Z tego co wiem to Polacy kupują zaraz za granicą po stronie niemieckiej domy bo są tańsze niż w Polsce.
I nie strasz innymi bo Polacy to naród który popełnia najwięcej przestępstw w innych krajach UE.

I domy są tańsze w Niemczech ? Mieszkalne w stanie do zamieszkania nawet na prowincji mają ceny od 2000 euro za metr. Chyba że masz na myśli publiczne, to nie wiem bo nie chodzę. Możliwe że publiczne są tańsze. A jedzenie też możesz mieć tańsze, ale przeterminowane, niechciane wraz z jakimiś sikami udającymi picie.  

No jakoś mogę się z tobą zgodzić, domy publiczne i jedzenie które nadaje się do śmieci JEST NA ZACHODZIE TAŃSZE. Niech ci będzie. 

#13 ~w Niemczech tańsze domy~

~w Niemczech tańsze domy~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 09:12:39

I domy są tańsze w Niemczech ? Mieszkalne w stanie do zamieszkania nawet na prowincji mają ceny od 2000 euro za metr. Chyba że masz na myśli publiczne, to nie wiem bo nie chodzę. Możliwe że publiczne są tańsze. A jedzenie też możesz mieć tańsze, ale przeterminowane, niechciane wraz z jakimiś sikami udającymi picie.
No jakoś mogę się z tobą zgodzić, domy publiczne i jedzenie które nadaje się do śmieci JEST NA ZACHODZIE TAŃSZE. Niech ci będzie.

Polacy zaczęli masowo przeprowadzać się do Niemiec, ale wciąż pracują w Polsce. Powód jest zaskakujący
Do tego, że Polacy przeprowadzają się za zachodnią granicę, by zarabiać w euro, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Co innego jeśli chodzi o przeprowadzkę do Niemiec po to, by... wciąż pracować w Polsce. A w ten sposób działa dzisiaj wiele osób w miejscowościach przygranicznych.
dom w takich miejscowościach jak Gartz czy Prenzlau można kupić już za równowartość 200-300 tys. złotych, co wydaje się ceną bardzo konkurencyjną wobec ofert, które można znaleźć na polskim rynku nieruchomości.
Na tym się jednak nie kończy.
Naszych rodaków kusi również lepszy poziom opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. Przedsiębiorcy przenoszą się natomiast zwabieni wyższą kwotą wolną od podatku. W Niemczech wynosi ona 8820 euro, czyli ponad 37 tys. zł, wobec 3091 zł, jaka de facto obowiązuje w Polsce.
Właśnie dlatego część osób mieszkających przy granicy decyduje się na przeprowadzki. Po zmianie miejsca zamieszkania wciąż pracują w Polsce, czasami świadczą również usługi klientom po obu stronach granicy.

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 09:33:08

Oczywiście, że troll anty-pisior założył wątek, żeby hejtować o tym jako to źle się dzieje w Polsce, w domyśle: tylko postępowa PO, N, Zieloni i PSL (o Jezu, co chłopom odbiło!) to świetlana  przyszłość dla kraju. To że na Zachodzie jest taniej niż w Polsce są wyssane z palca to drobny szczegół. Liczy się ogólny przekaz: jest źle.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 09:49:11

Polacy zaczęli masowo przeprowadzać się do Niemiec, ale wciąż pracują w Polsce. Powód jest zaskakujący
Do tego, że Polacy przeprowadzają się za zachodnią granicę, by zarabiać w euro, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Co innego jeśli chodzi o przeprowadzkę do Niemiec po to, by... wciąż pracować w Polsce. A w ten sposób działa dzisiaj wiele osób w miejscowościach przygranicznych.
dom w takich miejscowościach jak Gartz czy Prenzlau można kupić już za równowartość 200-300 tys. złotych, co wydaje się ceną bardzo konkurencyjną wobec ofert, które można znaleźć na polskim rynku nieruchomości.
Na tym się jednak nie kończy.
Naszych rodaków kusi również lepszy poziom opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi. Przedsiębiorcy przenoszą się natomiast zwabieni wyższą kwotą wolną od podatku. W Niemczech wynosi ona 8820 euro, czyli ponad 37 tys. zł, wobec 3091 zł, jaka de facto obowiązuje w Polsce.
Właśnie dlatego część osób mieszkających przy granicy decyduje się na przeprowadzki. Po zmianie miejsca zamieszkania wciąż pracują w Polsce, czasami świadczą również usługi klientom po obu stronach granicy.

Ale to zjawisko jest oczywiste dla krajów o znacząco różnym poziomie rozwoju gospodarczego. Ze wschodnich landów autochtoni wyjeżdżają na zachód Niemiec (bo tam też są inne płace), a w to miejsce pojawiają się Polacy korzystający z wolnego przepływu ludzi, usług i towarów w UE. Ceny nieruchomości dyktuje rynek, które w tym przypadku są poniżej wartości odtworzeniowej - bo za 200-300 tys. zł (50-60 tys. euro) nie da się w Niemczech wybudować mieszkania o domu nie wspominając. Takie są realia.

#16 ~w Niemczech tańsze życie~

~w Niemczech tańsze życie~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 09:59:06

Ale to zjawisko jest oczywiste dla krajów o znacząco różnym poziomie rozwoju gospodarczego. Ze wschodnich landów autochtoni wyjeżdżają na zachód Niemiec (bo tam też są inne płace), a w to miejsce pojawiają się Polacy korzystający z wolnego przepływu ludzi, usług i towarów w UE. Ceny nieruchomości dyktuje rynek, które w tym przypadku są poniżej wartości odtworzeniowej - bo za 200-300 tys. zł (50-60 tys. euro) nie da się w Niemczech wybudować mieszkania o domu nie wspominając. Takie są realia.

Ale kwotę wolną od podatku w Niemczech 8820 euro ma każdy nieważne czy mieszka na wschodzie, zachodzie, północy czy południu.
A w Polsce PiSu dalej biedę musimy klepać.

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 10:51:25

Niech sobie troll jedzie na Ukrainę, tam jedzenie kupi na wsi od rolnika taniej niż w Polsce a dom na zabitej dechami wsi kosztuje na nasze 15 tys. 

O kwocie wolnej od podatku Platforma Złodziejs... tfu Obywatelska ( chciałem napisać ) przypomniała sobie po utracie władzy bo wcześniej przez  8 lat nie mieli czasu. I nawet projekt ustawy złożyli...

#18 ~Tusk już nas raz uratował~

~Tusk już nas raz uratował~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 11:54:36

Niech sobie troll jedzie na Ukrainę, tam jedzenie kupi na wsi od rolnika taniej niż w Polsce a dom na zabitej dechami wsi kosztuje na nasze 15 tys. 

O kwocie wolnej od podatku Platforma Złodziejs... tfu Obywatelska ( chciałem napisać ) przypomniała sobie po utracie władzy bo wcześniej przez  8 lat nie mieli czasu. I nawet projekt ustawy złożyli...

PO równo wszystkim za darmo nie dawało bo przez pierwsze 4 lata rządów Donalda Tuska pobory dla nauczycieli wzrosły o minimum 970zł a pierwsze 4 lata rządów PiS to tylko 270zł. 

Przypomnę też że rząd Jarosława Kaczyńskiego tak Polskę zadłużył że Unia Europejska nałożyła na Polskę procedurę nadmiernego długu który zakazywał rozdawnictwa. 

Rząd Tuska spłacił też do końca długi Gierka które zawiesił spłacanie Kaczyński.

Teraz PiS też zadłuża Polskę i Tusk będzie znowu musiał oddłużać nasz kochany kraj. 

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 12:27:09

Durna prowokacja trolla internetowego. W d...e byłeś i g... widziałeś. Kilka razy w roku poruszam się po całej Europie i nie pisze bzdur że tam jest coś taniej. Dlatego przed wyjazdem mam zawsze całą torbę jedzenia z Polski. Polacy którzy jadą tam do pracy też tak robią. Samochody mają w bagażnikach więcej jedzenia niż innych rzeczy. Może coś kupiłeś tam taniej ale chyba z przeceny czy promocji bo inaczej nie ma szans. Jak tam byłeś to może napisz ile wywaliłeś za hotel, bo stawiam za byle co , cenę 4/5 razy większą od Polski. Ile kosztuje pizza z pieca, też razy 4.
TAM NIC NIE JEST TAŃSZE a za darmo to we Francji można dostać maczetą od ciapaka. W Polsce to przynajmniej na parkingu można ciężarówkę bezpiecznie zaparkować a nie jak we Francji za płotem i pod ochroną bo inaczej okradną lub potną plandekę.

To po co tam jeździsz jak się tak żalisz. Siedź tutaj zrób przedszkole dzidziusiów i żyj za 500+ kupując w Polsce jedzonko i inne produkty. Nie będzie trzeba targać toreb jedzenia. Tutaj chleb żeby był trzydniowy to nie obniżą ceny tylko wolą wyrzucić. W Anglii są przeceny tego samego dnia.

#20 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 19:45:59

Dzisiaj w Niemczech w Lidlu robiłem zakupy ceny zbliżone do Polskich.... Mieso trochę droższe...

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych