Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ci sądzicie o płycie gazowej Solgaz

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
435 odpowiedzi w tym temacie

#421 Adam125

Adam125

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 grudzień 2019 - 20:54:55

Jestem zachwycony produktami Solgaz i właśnie namawiam żonę na płytę Optima 4+1, która idealnie wpisze się w projekt naszego projektu kuchni, który właśnie otrzymaliśmy. Podobają mi się takie innowacyjne rozwiązania z pięknym wyglądem.

#422 KatIwa

KatIwa

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 10 grudzień 2019 - 14:04:02

grehor masz pechowe doświadczenie i ja rozumiem Twoje zdanie. Gdyby mi się takie coś przydarzyło pewnie reakcja byłaby podobna. Z tym że fakt jest taki, że u mnie działa jakoś bezawaryjnie ich płyta. I okap. Nie ukrywam, że mam zarysowania na powierzchni ale to takie normalne od używania. Nic wielkiego. Wiadomo jak się przesuwa różne garnki na takiej powierzchni to zawsze coś powstanie. Ale pęknięć jak u Ciebie to nie mam. 

#423 pawlik

pawlik

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 20:08:12

KatIwa a okap to jaki masz? Bo mają ich kilka. Z wyglądu ciekawy jest ten nad wyspę, z oświetleniem ambientowym. Ta funkcjonalność automatyki włączania i wyłączania bardzo mi się podoba. Coś innego i raczej mało spotykanego.

#424 RobKa

RobKa

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 15 grudzień 2019 - 19:58:10

Szykujemy się do remontu kuchni i poszukuję inspiracji. Moja żona chce indukcję ale po przeczytaniu tego tematu forum muszę poddać jej rozważaniom płytę gazową bez płomieni. Nie wiedziałem o jej istnieniu, a bardzo mnie zaciekawiła. Uważam, że ze względu na polską markę Solgaz warto wziąć ją pod uwagę a i budżet zaoszczędzić.

#425 KatIwa

KatIwa

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 19 grudzień 2019 - 20:15:11

KatIwa a okap to jaki masz? Bo mają ich kilka. Z wyglądu ciekawy jest ten nad wyspę, z oświetleniem ambientowym. Ta funkcjonalność automatyki włączania i wyłączania bardzo mi się podoba. Coś innego i raczej mało spotykanego.

Mamy wyspe, więc mamy ten ich okap z podświetleniem ambientowym, który jest właśnie nadwyspowym modelem. Sprawdza się. Automatyka to fajna sprawa. Raz włączysz i masz z głowy.

#426 kopajust

kopajust

Nowy

• Pip
  • 9 postów

Napisano 30 grudzień 2019 - 13:55:36

Szykujemy się do remontu kuchni i poszukuję inspiracji. Moja żona chce indukcję ale po przeczytaniu tego tematu forum muszę poddać jej rozważaniom płytę gazową bez płomieni. Nie wiedziałem o jej istnieniu, a bardzo mnie zaciekawiła. Uważam, że ze względu na polską markę Solgaz warto wziąć ją pod uwagę a i budżet zaoszczędzić.

A berzecie pod uwagę ich starszą linię GPC czy ta nową Optima? Funkcjonalnie to prawie to samo ale wygląd i wymiary są lepsze właśnie w tej nowszej serii. Warto o tym pamiętać.

#427 KatIwa

KatIwa

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 15:35:57

A berzecie pod uwagę ich starszą linię GPC czy ta nową Optima? Funkcjonalnie to prawie to samo ale wygląd i wymiary są lepsze właśnie w tej nowszej serii. Warto o tym pamiętać.

Cyba obecnie lepiej skupić sie na nowej wersji Optima. Chociaż funkcjonalnie to nie ma różnicy między starszym GPC a Optimą. Oba rozwiązania dobre i sie sprawdzają.

#428 tereska

tereska

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 03 styczeń 2020 - 20:45:33

A jak to wygląda cenowo mniej więcej? Pki co buduje dom, ale czeka mnie i wybór sprzętu. Przyznam, że myślałam o tradycyjnej płycie gazowej

#429 KatIwa

KatIwa

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 12 styczeń 2020 - 16:56:43

A jak to wygląda cenowo mniej więcej? Pki co buduje dom, ale czeka mnie i wybór sprzętu. Przyznam, że myślałam o tradycyjnej płycie gazowej

Najłatwiej i najszybciej to sobie poczytać na stronie producenta. Wpisz po prostu Solgaz w google i wyskoczy. Tam masz ceny i opisana funkcjonalność ich sprzętów.

#430 JakubS

JakubS

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 19:58:42

No nie jest to najtańsze rozwiązanie ale za jakość i funkcjonalność czasami warto dopłacić. W tym przypadku warto. Solgaz ma całkiem pomysłowo rozwiązane te swoje produkty. Funkcjonalnie to naprawdę nieźle tam główkują. Płyta gazowa z pomiarem temperatury w garnku to chyba tylko u nich do dostania ;)

#431 sylwia63nowak

sylwia63nowak

Nowy

• Pip
  • 6 postów

Napisano 02 luty 2020 - 20:18:32

Nie ma co oszczędzać na dobrych rozwiązaniach. Najważniejsza jest funkcjonalność i wygoda użytkowania. No i bezpieczeństwo. A taki "ukryty" płomień jak w Solgazie jest na pewno bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż tradycyjne płyty. I jeszcze jedno - to Polska firma. Wato doceniać nasze rozwiązania.

#432 KatIwa

KatIwa

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 05 luty 2020 - 14:18:28

Spalanie w takim zamkniętym palniku jak ma Solgaz to dużo większa wydajność, wyższa temperatura i większe kontrolowanie samego procesu spalania. To ciekawe rozwiązanie w płytach gazowych. Technologicznie to na pewno zupełnie inna półka.

#433 JakubS

JakubS

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 07 luty 2020 - 20:06:13

Nie ma co oszczędzać na dobrych rozwiązaniach. Najważniejsza jest funkcjonalność i wygoda użytkowania. No i bezpieczeństwo. A taki "ukryty" płomień jak w Solgazie jest na pewno bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż tradycyjne płyty. I jeszcze jedno - to Polska firma. Wato doceniać nasze rozwiązania.

Bezpieczeństwo zamkniętego palnika na pewno jest większe, ale i w tradycyjnych płytach jest już odpowiedni poziom bezpieczeństwa. To co może zaoferować  taki układ, to brak możliwości np. zapłonu oleju podczas pieczenia. A to jednak sporo poprawia. Taki "samozapłon" jest częstym powodem pożarów w kuchni. Pod tym względem Solgaz wypada naprawdę dobrze.

#434 RobKa

RobKa

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 10 luty 2020 - 20:47:12

U nas remont zakończony, a w śród nowych sprzętów AGD znalazła się u nas płyta gazowa Optima 4+1 W rzeczywistości bardzo ładnie wygląda i użytkuje się nam ją dobrze. Co do oszczędności to przekonamy się o nich za jakiś czas.

#435 KatIwa

KatIwa

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 11 luty 2020 - 14:35:13

U nas remont zakończony, a w śród nowych sprzętów AGD znalazła się u nas płyta gazowa Optima 4+1 W rzeczywistości bardzo ładnie wygląda i użytkuje się nam ją dobrze. Co do oszczędności to przekonamy się o nich za jakiś czas.

Model 4+1 to dość optymalny wybór. Chociaż największa płyta 4+2 daję trochę więcej miejsca. No ale każdy dobiera pod własne potrzeby ;) Nic tylko gratulować wyboru. Mam nadzieję, że za jakiś czas pochwalisz się własnymi uwagami z użytkowania. 

#436 RobKa

RobKa

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 15 luty 2020 - 20:30:29

Model 4+1 to dość optymalny wybór. Chociaż największa płyta 4+2 daję trochę więcej miejsca. No ale każdy dobiera pod własne potrzeby ;) Nic tylko gratulować wyboru. Mam nadzieję, że za jakiś czas pochwalisz się własnymi uwagami z użytkowania. 

Dziękować. Stwierdziliśmy, że model 4+2 dla naszej rodziny będzie za duży stąd wybór tej mniejszej. W praktyce kuchenka sprawuje się doskonale i w pełni wykorzystujemy funkcjonalność dodatkowego pola grzewczego.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych