Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~józ~

~józ~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 19:10:32

przystojniaczek ten księżulo ! Pulchniutki taki..

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:14:22

Panie Sowa!,,po owocach ich poznacie" mówi Ewangela,dla mnie przecietnego zjadacza chleba przeciętnego katolika ten człowiek to OSZUST.I takim pozostanie.Nie jest wazne czy wy uznaliście go za swetego czy za super swiętego,dla mnie to oszust,zwłaszcza ze nigdy nie posadzałem go o lekkkomyslność czy newiedzę.Zdrajca Narodu P{olskiego.

#3 ~leo~

~leo~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 20:43:52

JP2 mieszkając większą część życia w pałacach nie miał pojęcia o życiu przeciętnych obywateli

#4 ~krzysiek~

~krzysiek~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2014 - 22:35:07

Bardziej przekonuje mnie obecny papież Franciszek. Do takiego kościoła jaki on propaguje mógłbym należeć, niestety pasibrzuchy w naszym kraju prędzej zrzucą sutanne niż będą naśladować Franciszka.

#5 ~katolik z fary~

~katolik z fary~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2014 - 02:55:26

Bardziej przekonuje mnie obecny papież Franciszek. Do takiego kościoła jaki on propaguje mógłbym należeć, niestety pasibrzuchy w naszym kraju prędzej zrzucą sutanne niż będą naśladować Franciszka.

Papież Franciszek potępił zjawisko służalczości, próżności i narcyzmu wśród księży. W kazaniu w Domu św. Marty w sobotę 11.1. 2014 mówił, że są kapłani skoncentrowani na rzeczach sztucznych i pretensjonalnych. Skrytykował też księży "biznesmenów" i "kombinatorów".

- Jesteśmy namaszczeni przez Ducha Świętego, a kiedy ksiądz oddala się od Jezusa Chrystusa, może stracić to namaszczenie - powiedział Franciszek cytowany przez Radio Watykańskie

. - W rezultacie - dodał - taki ksiądz staje się służalczy.

Podczas mszy w watykańskiej rezydencji, w której uczestniczył przewodniczący episkopatu Włoch kardynał Angelo Bagnasco wraz z grupą księży ze swej diecezji w Genui, papież podkreślił: - Ileż zła wyrządzają Kościołowi ci służalczy księża, ci, którzy skupiają swe siły na rzeczach sztucznych, na próżności, na pretensjonalnym języku?

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych