Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Co się dzieje w Terliczce?

740 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~galicjok~

~galicjok~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 00:52:33

Przyszedl taki jeden do Terliczki i sobie zamarzyl ze w pzreciagu kilkunastu lat wybuduje skubiac parafie w ktorej mieszka okolo 1000 osob sanktuarium na miare kosciola OO Bernardynow w rzeszowie.
Kosciol OO bernardynow w Rzeszowie budowalo cale podkarpacie przez okres okolo 100 lat, a nie 280 rodzin jak jest w Terliczce.
Jka kto jest chory na umysle to powinien sie leczyc, a nie rzdzic. To ze sam nic nie ma to nie znaczy ze musi poprzez swoje postepowanie zachowywac sie tak aby i pozostali w calej wsi tez byli takimi samymi dziadami jak i on jest !!
Lubomirscy mogli sobie pozwolic na budowe takiego kalsztoru jak OO Bernardyni w Rzeszowie bo posiadali ogromne wlosci i pracowali dla nich ogromne rzesze ludzi pod ich zarzadem. Ludzie ci placili podatki a wiec Lubomirscy mieli z czego dac.
Mimo to i tak z czasem imperium Lubomirskich upadlo finansowo.
A jak bedzie z Imperium w Terliczce Ojca Jana ?
Pozyjemy, zobaczymy czy to mialo sens bytu i komu to bylo potrzebne i na co.

#102 ~venetta~

~venetta~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 06:29:54

Z wpisów na tym forum wnioskuję, że niezadowoleni z obecnego proboszcza, po zmianie wrócą do Terlickiej Świątyni i jako sumienni parafianie zaczną wreszcie utrzymywać z własnych ciężko zarobionych pieniędzy klasztor i kościół, i na pewno nie będą protestować przeciw nie małym jak wiadomo kosztom. Aby wszystko funkcjonowało jak należy, najlepiej by każda rodzina już zaczęła odkładać z "przelewających się" rodzinnych budżetów te marne kilkaset złotych miesięcznie na utrzymanie parafii (nie jak do tej pory po 2 lub 5 złotych na tacę i to co 2-gi tydzień!). Może nie tak od razu, bo przecież ten "arogancki proboszcz" jeszcze zorganizował odmalowanie dolnego kościoła i zakupił węgiel na całą zimę! Cóż znając hojność i zamożność terliczan można domniemywać, że budowa dzwonnicy (koszt na pewno klkadziesiąt tysięcy złotych, a może i ponad 100 000) przy obecnym kryzysie spotka się ze zdecydowaną aprobatą parafian i każda z rodzin z radością, że już nie ma tego "zepsutego proboszcza" wyrzuci z kieszeni po kilkaset złotych. Jeszcze przecież okna w górnym kościele wymagają wymiany! Parafianie wiedzą, że gdy deszcz zacina od zachodu, to strumienie wody wlewają się do wnętrza kościoła! Jeśli więc przyjmiemy założenie, że po około 30 latach istnienia świątyni warto by wreszcie wstawić witraże (kościół ma trwać i służyć wielu pokoleniom również jako budowla. Jak może nie wszyscy wiedzą 1 witraż to koszt około 15-20tyś. złotych, będziemy mieć kolejne obciążenie dla budżetów domowych. Ale każdy z chęcią zapłaci te drobne kilka setek, będzie to dziękczynna danina za odwołanie "tego faceta".Ojciec Jan hołubił pielgrzymów co nie podoba się forumowiczom. Nie martwcie się, może wreszcie po jego odejściu przestaną przyjeżdżać w takiej ilości jak dotychczas i nie będzie się trzeba głowić co zrobić z uciążliwymi ofiarami pieniężnymi na rozwój Sanktuarium, które do tej pory mogli składać na ręce kustosza, który rozsławiał kult Matki Bożej Fatimskiej i Św. O. Pio po całej Polsce, a także poza jej granicami i poza Europą! Przecież Terliczka słynąca zasobnością i szczodrością mieszkańców sama może utrzymać Sanktuarium!!! Ba, na pewno z radości mieszkańcy sfinansują "budowę siłowni, bilarda, boiska itd... tak żeby młodzież miała co robić"Przecież pielgrzymi zostawili ofiary "Ale to co z pewnością zostawili dziś w kościele u Jaśka, nie zostanie przekazane na kościół tylko na "Podróż dla Jana"..." bo wyjazd do Nowej Soli to tak kosztowna sprawa jak podróż do Ziemi Świętej! A sam O. Jan jest znany z rozrzutności, bo przecież nabywa nowy habit średnio co 15lat i to w drodze daru od zatroskanych wyglądem jego powycieranej i połatanej szaty ludzi!Na chwilę obecną to wszystko,w telegraficznym skrócie w kwestii ekonomii.

Kochany . Strasznie boli mnie fakt ,że pochlebnie wypowiadają się jedynie Ci , którzy nie mają nic wspólnego z Terliczką... słowem z innych parafii. Ktoś kto widzi Jana raz na jakiś czas nie zrozumie ,że Jan taki święty nie jest ! A co do utrzymania kościoła. Bylo trzeba się złożyc kilkaset zlotych na dach - zlożyliśmy.Kiedy trzeba było popracować - zawsze ktos przyszedł. Trzeba tylko poprosic . Niestety nie da się wszystkiego robić na raz. Oiii i przykład : Tylna dobudówka kościoła... Widziałaś/łeś może jakiego gatunku cegły została zrobiona ?? podpowiem : sprawdź ile kosztuje najdroższa. Było wiele wydatków , które parafianie nie popierali, ewentualnie mało ich obchodziły typu właśnie owe luksusy w domu zakonnym.

No i jeśli chodzi o Jana - Może ktoś mi powie dlaczego mieszkają w kościele ukraińcy ? Dlaczego Jan pozwala mieszkać im w klasztorze bez wiedzy parafian ? Dodam ze co roku praktycznie są nowi . W tamtym roku była to (sic) Kobieta i młody mężczyzna , którzy w dzień pracowali u pana Mariusza M w Trzebownisku , a wieczorem służyli Jankowi :przynieś , posprzątaj...i kto wie co jeszcze .

#103 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 08:41:01

Z wpisów na tym forum wnioskuję, że niezadowoleni z obecnego proboszcza, po zmianie wrócą do Terlickiej Świątyni i jako sumienni parafianie zaczną wreszcie utrzymywać z własnych ciężko zarobionych pieniędzy klasztor i kościół, i na pewno nie będą protestować przeciw nie małym jak wiadomo kosztom. Aby wszystko funkcjonowało jak należy, najlepiej by każda rodzina już zaczęła odkładać z "przelewających się" rodzinnych budżetów te marne kilkaset złotych miesięcznie na utrzymanie parafii (nie jak do tej pory po 2 lub 5 złotych na tacę i to co 2-gi tydzień!). Może nie tak od razu, bo przecież ten "arogancki proboszcz" jeszcze zorganizował odmalowanie dolnego kościoła i zakupił węgiel na całą zimę! Cóż znając hojność i zamożność terliczan można domniemywać, że budowa dzwonnicy (koszt na pewno klkadziesiąt tysięcy złotych, a może i ponad 100 000) przy obecnym kryzysie spotka się ze zdecydowaną aprobatą parafian i każda z rodzin z radością, że już nie ma tego "zepsutego proboszcza" wyrzuci z kieszeni po kilkaset złotych. Jeszcze przecież okna w górnym kościele wymagają wymiany! Parafianie wiedzą, że gdy deszcz zacina od zachodu, to strumienie wody wlewają się do wnętrza kościoła! Jeśli więc przyjmiemy założenie, że po około 30 latach istnienia świątyni warto by wreszcie wstawić witraże (kościół ma trwać i służyć wielu pokoleniom również jako budowla. Jak może nie wszyscy wiedzą 1 witraż to koszt około 15-20tyś. złotych, będziemy mieć kolejne obciążenie dla budżetów domowych. Ale każdy z chęcią zapłaci te drobne kilka setek, będzie to dziękczynna danina za odwołanie "tego faceta".Ojciec Jan hołubił pielgrzymów co nie podoba się forumowiczom. Nie martwcie się, może wreszcie po jego odejściu przestaną przyjeżdżać w takiej ilości jak dotychczas i nie będzie się trzeba głowić co zrobić z uciążliwymi ofiarami pieniężnymi na rozwój Sanktuarium, które do tej pory mogli składać na ręce kustosza, który rozsławiał kult Matki Bożej Fatimskiej i Św. O. Pio po całej Polsce, a także poza jej granicami i poza Europą! Przecież Terliczka słynąca zasobnością i szczodrością mieszkańców sama może utrzymać Sanktuarium!!! Ba, na pewno z radości mieszkańcy sfinansują "budowę siłowni, bilarda, boiska itd... tak żeby młodzież miała co robić"Przecież pielgrzymi zostawili ofiary "Ale to co z pewnością zostawili dziś w kościele u Jaśka, nie zostanie przekazane na kościół tylko na "Podróż dla Jana"..." bo wyjazd do Nowej Soli to tak kosztowna sprawa jak podróż do Ziemi Świętej! A sam O. Jan jest znany z rozrzutności, bo przecież nabywa nowy habit średnio co 15lat i to w drodze daru od zatroskanych wyglądem jego powycieranej i połatanej szaty ludzi!Na chwilę obecną to wszystko,w telegraficznym skrócie w kwestii ekonomii.

HUBAL-Ty nie wiesz co to wiara i do czego służy kościół. To nie ma być mega produkcja budowlana za miliony, ale kościółek na miarę parafii w którym bez awantur i grymasów duchownego ludzie przyjmują sakramenty

#104 ~Hubal~

~Hubal~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 09:15:10

"HUBAL-Ty nie wiesz co to wiara i do czego służy kościół. To nie ma być mega produkcja budowlana za miliony, ale kościółek na miarę parafii w którym bez awantur i grymasów duchownego ludzie przyjmują sakramenty"

Poruszyłem tutaj, jedynie aspekt ekonomiczny, nad którym jeszcze nikt się nie zastanowił na tym forum, rzucjąc jedynie niecenzuralne kalumnie na O. Jana. Widać szanownemu "ja" odpowiada mały wiejski kościółek (broń Boże sankturaium!), którego proboszcz po odprawieniu Mszy Św. zamyka się na plebanii i nie interesują go żadne sprawy tak parafii jak i parafian. Może zaproponuj otwarcie: Skansenu -Sankturium Matki Bożej Fatimskiej I Św. O. Pio., do którego raz w tygodniu w niedzielę dojedzie jakiś kapłan (najlepiej diecezjalny)aby odprawić Eucharystię dla poprawnych politycznie i stroniących od Kościoła trawjącą około 20 min. i koniecznie bez homilii.I proszę wytłumacz mi "co to wiara i do czego służy kościół".

#105 ~jam~

~jam~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 10:29:03

"HUBAL-Ty nie wiesz co to wiara i do czego służy kościół. To nie ma być mega produkcja budowlana za miliony, ale kościółek na miarę parafii w którym bez awantur i grymasów duchownego ludzie przyjmują sakramenty" Poruszyłem tutaj, jedynie aspekt ekonomiczny, nad którym jeszcze nikt się nie zastanowił na tym forum, rzucjąc jedynie niecenzuralne kalumnie na O. Jana. Widać szanownemu "ja" odpowiada mały wiejski kościółek (broń Boże sankturaium!), którego proboszcz po odprawieniu Mszy Św. zamyka się na plebanii i nie interesują go żadne sprawy tak parafii jak i parafian. Może zaproponuj otwarcie: Skansenu -Sankturium Matki Bożej Fatimskiej I Św. O. Pio., do którego raz w tygodniu w niedzielę dojedzie jakiś kapłan (najlepiej diecezjalny)aby odprawić Eucharystię dla poprawnych politycznie i stroniących od Kościoła trawjącą około 20 min. i koniecznie bez homilii.I proszę wytłumacz mi "co to wiara i do czego służy kościół".

I dzięki takim jak Ty nawiedzonym to Sanktuarium jeszcze ducha . Zyje ono obcym duchem , bo własny już dawno prejrzał na oczy . Tak czy siak petycja nie pomogła i żegnamy proboszcza ku uciesze parafian . To Oni podkreślam...to My mamy największe prawo decydować , czy kogoś chcemy czy nie. Wy sobie decydujcie o losie waszych proboszczów , gdy przyjdzie na to czas .

No i ostatnia kwestia : jan mianował się bezprawnie kustoszem sanktuarium , dopiero niedawno wyszło na jaw ,że skłamał bo cały czas był zwykłym proboszczem . Tak robi chrześcijanin ??

#106 ~Andrew z Terliczki~

~Andrew z Terliczki~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 10:46:22

Co tutaj dużo mówić . Gdyby mnie zwalniali z pracy ,albo przenosili godnie bym to przyjął , zwłaszcza ,że Franciszkanie z założenia zmieniają się co 2 lata . Ten siedział tutaj x razy więcej . Tutaj mamy do czynienia z groteskową próbą zatrzymania czegoś , co od wieków było naturalne i nie zmienne . Podejrzewam ,ze gdyby Ojciec Jan pozostał utraciłby resztę poszanowania , które i tak już jest absurdalnie niskie . Takie jest moje zdanie .

#107 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 10:58:44

Co tutaj dużo mówić . Gdyby mnie zwalniali z pracy ,albo przenosili godnie bym to przyjął , zwłaszcza ,że Franciszkanie z założenia zmieniają się co 2 lata . Ten siedział tutaj x razy więcej . Tutaj mamy do czynienia z groteskową próbą zatrzymania czegoś , co od wieków było naturalne i nie zmienne . Podejrzewam ,ze gdyby Ojciec Jan pozostał utraciłby resztę poszanowania , które i tak już jest absurdalnie niskie . Takie jest moje zdanie .

i w ten sposób jesteśmy ns 7 stronie ciekawe jak długo wieśniaki z terliczki będą pastwić się nad swoim kapłanem. najśmieszniejsze jest to, że w takich sytuacjach wielu cymbałów parafian myśli, że przyjdzie nowy książe z bajki i nic od nich nie będzie wymagał, ani dobrego życia ani ofiar na utrzymanie kościoła będzie wśoków terlickich wychwalał, a oni za parę lat znów mu tu anonimowo jak szczury z nory "podziękują"

#108 ~Andrew z Terliczki~

~Andrew z Terliczki~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 11:03:28

i w ten sposób jesteśmy ns 7 stronie ciekawe jak długo wieśniaki z terliczki będą pastwić się nad swoim kapłanem. najśmieszniejsze jest to, że w takich sytuacjach wielu cymbałów parafian myśli, że przyjdzie nowy książe z bajki i nic od nich nie będzie wymagał, ani dobrego życia ani ofiar na utrzymanie kościoła będzie wśoków terlickich wychwalał, a oni za parę lat znów mu tu anonimowo jak szczury z nory "podziękują"

Tak rzekłszy wsiok numer 2 poszedł siekać ziemniaki .

#109 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 11:04:07

OJCZE JANIE W NOWEJ PARAFII BĘDZIE WSPANIALE, PROSZĘ NIE OKAZYWAĆ SWOJEGO BÓLU I PRZYWIĄZANIA DO MIEJSCA, KTÓRE OJCIEC STWORZYŁ, NA TO CZEKA TYLKO ZAPYZIAŁA SPOŁECZNOŚĆ TERLICZKI. Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ ODEJŚĆ , TAM BĘDZIE TEŻ BARDZO DOBRZE, BĘDZIE TAM OJCIEC SZANOWANY, A NIE PRZEZ ZASRAŃCÓW ŻYJĄCYCH W CHWALE TEGO SANKTUARIUM OBRAŻANY

#110 ~Ośmieszacz~

~Ośmieszacz~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 11:11:01

OJCZE JANIE W NOWEJ PARAFII BĘDZIE WSPANIALE, PROSZĘ NIE OKAZYWAĆ SWOJEGO BÓLU I PRZYWIĄZANIA DO MIEJSCA, KTÓRE OJCIEC STWORZYŁ, NA TO CZEKA TYLKO ZAPYZIAŁA SPOŁECZNOŚĆ TERLICZKI. Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ ODEJŚĆ , TAM BĘDZIE TEŻ BARDZO DOBRZE, BĘDZIE TAM OJCIEC SZANOWANY, A NIE PRZEZ ZASRAŃCÓW ŻYJĄCYCH W CHWALE TEGO SANKTUARIUM OBRAŻANY

\hahahah nie no bo umre .Przypomina mi się reportaz , gdy jakiś reportaż był niepochlebny o rydzyku . Gdy jakaś babeczka usłyszała slowo rydzyk z impetem zaczęła lać po głowie reportera laską :) bardzo mi Twój styl przypomina tą babeczke . Troszku za ciepło na mocher ,ale jednak...

#111 ~Hubal~

~Hubal~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 12:20:43

Kochany . Strasznie boli mnie fakt ,że pochlebnie wypowiadają się jedynie Ci , którzy nie mają nic wspólnego z Terliczką... słowem z innych parafii. Ktoś kto widzi Jana raz na jakiś czas nie zrozumie ,że Jan taki święty nie jest ! A co do utrzymania kościoła. Bylo trzeba się złożyc kilkaset zlotych na dach - zlożyliśmy.Kiedy trzeba było popracować - zawsze ktos przyszedł. Trzeba tylko poprosic . Niestety nie da się wszystkiego robić na raz. Oiii i przykład : Tylna dobudówka kościoła... Widziałaś/łeś może jakiego gatunku cegły została zrobiona ?? podpowiem : sprawdź ile kosztuje najdroższa. Było wiele wydatków , które parafianie nie popierali, ewentualnie mało ich obchodziły typu właśnie owe luksusy w domu zakonnym. No i jeśli chodzi o Jana - Może ktoś mi powie dlaczego mieszkają w kościele ukraińcy ? Dlaczego Jan pozwala mieszkać im w klasztorze bez wiedzy parafian ? Dodam ze co roku praktycznie są nowi . W tamtym roku była to (sic) Kobieta i młody mężczyzna , którzy w dzień pracowali u pana Mariusza M w Trzebownisku , a wieczorem służyli Jankowi :przynieś , posprzątaj...i kto wie co jeszcze .

"Kochany . Strasznie boli mnie fakt ,że pochlebnie wypowiadają się jedynie Ci , którzy nie mają nic wspólnego z Terliczką... słowem z innych parafii. Ktoś kto widzi Jana raz na jakiś czas nie zrozumie ,że Jan taki święty nie jest ! A co do utrzymania kościoła. Bylo trzeba się złożyc kilkaset zlotych na dach - zlożyliśmy.Kiedy trzeba było popracować - zawsze ktos przyszedł. Trzeba tylko poprosic . Niestety nie da się wszystkiego robić na raz. Oiii i przykład : Tylna dobudówka kościoła... Widziałaś/łeś może jakiego gatunku cegły została zrobiona ?? podpowiem : sprawdź ile kosztuje najdroższa. Było wiele wydatków , które parafianie nie popierali, ewentualnie mało ich obchodziły typu właśnie owe luksusy w domu zakonnym.

No i jeśli chodzi o Jana - Może ktoś mi powie dlaczego mieszkają w kościele ukraińcy ? Dlaczego Jan pozwala mieszkać im w klasztorze bez wiedzy parafian ? Dodam ze co roku praktycznie są nowi . W tamtym roku była to (sic) Kobieta i młody mężczyzna , którzy w dzień pracowali u pana Mariusza M w Trzebownisku , a wieczorem służyli Jankowi :przynieś , posprzątaj...i kto wie co jeszcze ".

Szanowna venetto łączy mnie bardzo wiele z Terliczką, a O. Jana znam od 15lat, nie tylko jako duszpasterza, ale również jako człowieka. Jest to Kapłan-Patriota, jakich teraz niewielu bo przecież "nawet prorok i kapłan dziś, zagubieni i swoich dróg nie znają" jak śpiewa charyzmatyczny Ks. Stefan Ceberek, którego O. Jan często zapraszał na nabożeństwa.
"A co do utrzymania kościoła" zapytaj proszę proboszcza, jaki był to skromny procent całej inwestycji.
Zaangażowania części parafian w prace przy kościele nigdy nie negowałem, pisałem o kosztach.
Jeśli chodzi o cegłę to bardzo dobry wybór, dzięki temu nie trzeba robić tynków, które należy systematycznie odnawiać. Klinkier co parę lat wystarczy przemyć myjką ciśnieniową, co też ogranicza koszty w przyszłości! Również trwałość takiego materiału jak klinkier jest bardzo ważną sprawą, takich obiektów nie buduje się na jedno czy dwa pokolenia! Powiedz mi proszę venetto czy parafianie za to płacili?
Nie bardzo też wiem o jakich luksusach piszesz. Zobacz jak teraz buduje się zwykłe domy, w których mieszkają ludzie z tzw. średniej klasy. Ja nie widzę w Domu Zakonnym żadnych "luksusów".

Venetto a czy wiesz, że obecna Ukraina przed II Wojną Światową była w granicach Rzeczypospolitej! Czy słyszałaś o tym, że duża część Polaków nie została deportowana do Polski w granicach ustalonych na mocy "porozumień" w Jałcie.
Zmuszano naszych rodaków do przyjmowania paszportów sowieckich grożąc im śmiercią lub deportacją na Sybir. I może właśnie ci młodzi ludzie , o których piszesz mimo że posiadają paszporty ukraińskie są z dziada-pradziada Polakami.
Odsyłam Cię do lektury podręczników historii, ale tych wydanych po 1989r.
Na Ukrainie szczególnie na wsiach, zarobki są wielokrotnie niższe niż w Polsce. Nieraz ludzie muszą utrzymać rodzinę nawet za kilkadziesiąt dolarów miesięcznie! Spróbuj więc pomyśleć dlaczego tutaj byli, jeśli na pewno wiesz, że Polska to dla nich "kraj mlekiem i miodem płynący". Może to właśnie O. Jan dał im tą szansę, na którą długo czekali. Szansę aby zacząć godniej żyć!
Stwierdzenie: "...i kto wie co jeszcze " bez podawania faktów popartych konkretnymi dowodami, wyraża tylko brak dobrej woli osoby piszącej te słowa, a może i nienawiść do O. Jana i dzieł, które tu rozpoczął!? Dlatego piszmy o konkretach!

#112 ~bronka~

~bronka~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 12:35:17

prawdziwym apostołem jest kustosz Terlickiego sanktuarium- Ojciec Jan - ten człowiek ma taką charyzmę, jakiej nawet Jan Paweł II nie miał. Nawet najbardziej zatwardziali ateiści, antyklerykałowie itp. po wysłuchaniu kazań Ojca Jana płakali jak małe dzieci i nawracali się do Boga. Za jego pośrednictwem Bóg dokonywał licznych cudów nawrócenia. Pewno PO maczałapalce w odwołaniu Ojca Jana bo chcą nastawićPodkarpacie przeciwko Kościołowi i kapłanom.

Dobry był dla ciebie bo ci załatwił przez mamussię stiudia w Lublinie!

#113 ~parafianka~

~parafianka~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 12:44:25

to jest człowiek , z wadami i zaletami ,gdzie w okolicy jest bardziej zaradny porywający ksiądz?.na jego mszy się nie śpi jest troszkę gry teatralnej ,ale jest mila atmosfera .życzę mu jak najlepiej. nikt nie jest cudowny bezbłędny . a takiej zaradności pamięci i magnetyzmu .życzę każdemu. ludzie narzekali i to się nigdy nie zmieni niezależnie od tego jaki ksiądz będzie kolejny.kto jest bez winy niech pierwszy żuci kamieniem . wszyscy wspaniali i mądrzy się tu wypowiadają. a zacznijcie od siebie ile robisz dla sąsiada i bliżniego? najlepiej oceniać a samemu nic nie robić.

#114 ~baba~

~baba~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 12:47:46

młodziez jak to mlodzież - teraz ma w du*** kościół ale jak przyjedzie czas ślubu to wtedy zacznie się włazidupstwo księżom. Pamietam te czasy kiedy ojciec Jan wyczytywał nazwiska osób które siedziały na krużgankach, jak przepędzał młodzieniaszków stojących w ganku do środka kościoła - wtedy miał respekt. Szkoda, że ostatnimi czasy pofolgował bo młodzież się rozwydrzyła. Gdzie te czasy co ojciec Klemens wrzeszczał na gówniarzy z podstawówki za ich tępote, gdzie przymus wywieszania flag i strojenia domów na Boże Ciało? W Terliczce trzeba surowego proboszcza, który pokaże młodzieży jak mają żyć. Dobrze choć, że sołtys, OSP i KGW są bardzo religijni, bo inaczej kosciółby opustoszał.

Nie pisz bzdur sołtys religijny,były sekretarz PZPR z PTHW,wyjatkowo tam nielubiany,właśnie za nadawanie na ludzi.A teraz nawet kotu by wylizał ,dla kasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#115 ~cecylia~

~cecylia~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 13:04:17

ludziom nigdy nie dogodzi, ale fakt jest faktem - odkąd ojciec Jan przejął parafię od tego czasu ludzie się nawrócili - nie ma libacji pod sklepem, młodzież uczęszcza do kościoła, na scholę, krucjatę itd.. Jego zapał pozwolił wyplenić z OSP menelstwo i w chwili obecnej zostali tam sami wspaniali chłopcy i dziewczęta. To ojciec Jan zbudował wspaniały cmentarz, wspaniały krzyż katyński, dom zakonny, park Ojca Pio,krużganki itd... To ojciec Jan sprawił, że 99,9% mieszkańców to praktykujący katolicy. Dzięki współpracy sołtysa, ojca Jana, OSP i KGW Terliczka odnosi same sukcesy. Najwięcej do gadania mają zawsze antyklerykałowie - to ludzie chorzy, którym się wydaje żezjedli wszystkie rozumy świata i zapominają ile kościół dobrego dla nich zrobił - choćby ojciec Jan dla biednych dzieci z Ukrainy,które spędzały u nas wakacje.

Nie wygłupiaj sie jakiej współpracy sołtysa ile lat sie naprosił oj.Jan byn zrobił drogę do kościoła i,ile było awantur dopiero przed wyborami sołtys zaczął czapkować i zacząl cośik robić.Nie ogłupiajcie ludzi!

#116 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 14:21:33

To prawda - O. Jan bywa mściwy i plotkarz z niego przedni - ale przykład drogi "mieszkańcze" dałeś kiepski, bo akurat pan Kasz... to chyba wszyscy poza tobą wiedzą, że to człowiek wyzuty z czci i wiary, zły i wyjątkowo zawistny, próbujący zaistnieć na swój dziwny sposób i pokazać kim on nie jest... no ale z pustego i Salomon nie naleje... a zresztą to chyba nie o nim mówił proboszcz... :)

Stasiu nie wysilaj się olewa takich jak ty ,bo nie znosi złodzieji i łapówkarzy ,strach przed nim w twioch wypowiedziach .Nie wiadomo co komu zawistny ,chyba nic mu nie brakuje.niezależny od twoich plotek i pomówien,A swoją drogą to jestem ciekawa z jakiej czci i jakiej wiary .Nie lubisz go ze strachu ,prawda/

#117 ~stasiu~

~stasiu~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 14:46:26

Stasiu nie wysilaj się olewa takich jak ty ,bo nie znosi złodzieji i łapówkarzy ,strach przed nim w twioch wypowiedziach .Nie wiadomo co komu zawistny ,chyba nic mu nie brakuje.niezależny od twoich plotek i pomówien,A swoją drogą to jestem ciekawa z jakiej czci i jakiej wiary .Nie lubisz go ze strachu ,prawda/

...nic mu nie brakuje.. może tylko szacunku ludzkiego, grilla ze znajomymi, spaceru z żoną albo dziećmi... :) Nie bądź śmieszny...

#118 ~from Terlajka~

~from Terlajka~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 14:50:10

...nic mu nie brakuje.. może tylko szacunku ludzkiego, grilla ze znajomymi, spaceru z żoną albo dziećmi... :) Nie bądź śmieszny...

szna--- podpisała się Ola :) Albo to zmyłka :)

#119 dominik porada mieszkaniec

dominik porada mieszkaniec

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 czerwiec 2011 - 17:35:02

Moderator cały czas usuwa to co napisał AntyJan co z kolei sprawia że moja wiadomośc może byc zle odczytana-Panie Grzegorzu skoro pozwalał Pan wcześniej na takie maile to teraz prosze nie usuwac wątków które sprawiają ze w wiadomosci niewiadomo o co chodzi-nie trzeba było tworzyc takiego forum skoro tak Pan robi...

Użytkownik dominik porada mieszkaniec edytował ten post 22 czerwiec 2011 - 17:35:54

#120 ~Siostra Dominika P.~

~Siostra Dominika P.~
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2011 - 17:58:43

PO RAZ TRZECI, bo moje posty są również usuwane, zupełnie nie wiem dlaczego?

Więc jeszcze raz "szanowny Anty Janie" - może się ujawnisz, skoro masz tyle do powiedzenia... a może właśnie nie masz... Może jesteś tylko strasznie zazdrosnym, nic nie wartym człowiekiem, którego stać tylko na podłe, pełne nienawiści, anonimowe posty. Może w twojej rodzinie źle się dzieje i rzucasz oszczerstwa na innych? Może Tobie nauka sprawiała straszne problemy i nie rozumiesz, że ktoś może wiedzieć więcej, a jak dodać do tego ciężką pracę to można wiele osiągnąć - NAWET BEZ ZNAJOMOŚCI. Mieści Ci się to w głowie, czy nie - prosty człowieczku. I pamiętaj numery IP komputera można sprawdzić...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych