Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

droga na Rzeszów- challange


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#121 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 14:46:22

Burmistrz w poprzedniej kadencji załatwił wiele spraw niewykonalnych i jeździł do Warszawy. Tak samo może być z drogą Rudna Mała-Głogów


Od kiedy remonty chodników załatwia się w Warszawie???

#122 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 15:37:59

Od kiedy remonty chodników załatwia się w Warszawie???

Jak dobrze rozumiem twój tok myślowy, sugerujesz, ze remont chodnika jest niewykonalny.  Jest wykonalny, kwestia czy robimy to ludźmi nadającymi się do sprzątania czy gwintowania rur ale szybko czy robimy to profesjonalnie ale kompleksowo, jednak  poprzez  złożenie oferty i jej wybór. Nic nie słyszałem by Głogów miał jakąś brygadę remontowo-budowlaną.#123 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 15:42:10

Od kiedy remonty chodników załatwia się w Warszawie???

Poza tym, kiedy przestaniemy traktować radnych jak święte krowy, które nic nie muszą i za nic nie odpowiadają bo są zasłużonymi społeczniakami ?#124 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 16:12:27

Poza tym, kiedy przestaniemy traktować radnych jak święte krowy, które nic nie muszą i za nic nie odpowiadają bo są zasłużonymi społeczniakami ?


Radnych? A są tacy? Ci co głosowali za najdroższymi smieciami na podkarpaciu raczej byli bezradni.

#125 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 16:49:59

Nowoczesne rozwiązanie, od wiaduktu w Gł. Po dwa pasy w każdą stronę aż do autostrady w środku przedzielone murkiem betonowy bez możliwości skrętu na lewo, bezwzględne połączenie kurierki z droga na lotnisko.
Proponuje rozwiązania jadąc od strony Głogowa w stronę Rzeszowa:

 • wyjazd z Głogowa już na dodatkowy pas, bez obowiązku włączania się do ruchu na obecny pas
 • skrzyżowanie DK9 – Niwa – Wola Cicha do likwidacji, tylko skręt w prawo z drogi DK9 na Wole Cichą i z Woli Cichej tylko na prawo w stronę Rzeszowa (ile ludzi tam straciło życie)
 • skrzyżowanie z droga na Lipie rondo, duże rondo z wyobraźnią a nie takie małe jak robione są wszędzie
 • likwidacja skrętu w lewo (na kurierkę),
 • dojeźdzając do estakady w Rudnej jeden pas na wiadukt jak jest obecnie (bez rozbudowy wiaduktu) drugi na prawo do rodna pod wiaduktem
 • za estakadą dwa pasy do ronda przed autostradą.
Od autostrady w stronę Głogowa:
 • dwa pasy od samego ronda,
 • jeden pas idzie na wiadukt jak jest obecnie, drugi jest na rondo pod mostem
 • za estakadą skręt na kurierkę ale już z pasa dodatkowego który wychodzi od ronda z pod wiaduktu (ten co jest obecnie zwężony)
 • kurierka ma wyjazd tylko na prawo w stronę Głogowa
 • skrzyżowanie z drogą na Lipie duże rondo
 • skrzyżowanie DK9 – Niwa – Wola Cicha do likwidacji, tylko skręt w prawo z drogi DK9 na Niwę i z Niwy tylko na prawo w stronę Kolbuszowej. Niwa może wyjeźdzać na Rzeszów spod estakady z rondem w Głogowie lub tam nawracać wyjeźdzając na prawo w stronę Kolbuszowej ( to tylko 200 metrów i o te parę metrów ile ludzi straciło zycie)
 • do estakady głogowskiej dochądzą dwa pasy, jeden kieruje się na zjazd na Głogów pod wiadukt na rondo a drugi na obwodnicę.
NIKT NIKOMU NIE MUSI USTĘPYWAC PIERWSZEŃSTWA, NIKT NIE SKRĘCA W LEWO BLOKUJĄC PAS, RUCH IDZIE CAŁY CZAS DO PRZODU
Zobaczcie jak bezpiecznie mogło by być, a tak nie wiele potrzeba bo do obecnej szerokości wystarczy dołożyć niecałe 150 cm drogi wykorzystując na poszerzenie obecne pasy techniczne za ciągłą linia które są nie używane.
Oczywiście kurierka musi być bezwzględnie podłączona do drogi w stronę lotniska.
Mur pomiędzy dwoma pasami w jedną i dwoma pasami w druga służyłby do wyelminowania wszelkich skrętów w lewo. Skręty w lewo które wstrzymują ruch były by zastąpione nawrotem:
 • na rondzie pod estakadą w Rudnej
 • na rondzie przy skręcie na Lipie
 • na rondzie pod estakadą Głogowską.
Pozdrawiam kierowców </p></p>
Bardzo dobry projekt. Gdyby był Rokita to byłby realny do zrealizowania, a obecnie to wszyscy widzą ze to poziom remontów chodików lub budowy wybrakowanych ulic.

#126 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 18:55:36

Bardzo dobry projekt. Gdyby był Rokita to byłby realny do zrealizowania, a obecnie to wszyscy widzą ze to poziom remontów chodików lub budowy wybrakowanych ulic.

Ale co ma piernik do wiatraka ? To droga krajowa,w gestii innego podmiotu. Pieniądze musiałyby być z budżetu państwa.  Albo z jakiegoś wspólnego programu. Póki co takie programy dotyczą dróg Jasionka-Rzeszów i droga lotniskowa- autostrada.  Gdyby w gremium decyzyjnym gminy - radni,. społeczniaki,  lokalne PiS-  była  decyzja na tak, burmistrz mógłby zacząć lobbować za tym u wojewody i w Warszawie. Wtedy może przyznano by środki na projekt i realizację takiego planu. Na pewno nikt z gminy nie byłby przeciw.#127 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 20:46:49

Ale co ma piernik do wiatraka ? To droga krajowa,w gestii innego podmiotu. Pieniądze musiałyby być z budżetu państwa. Albo z jakiegoś wspólnego programu. Póki co takie programy dotyczą dróg Jasionka-Rzeszów i droga lotniskowa- autostrada. Gdyby w gremium decyzyjnym gminy - radni,. społeczniaki, lokalne PiS- była decyzja na tak, burmistrz mógłby zacząć lobbować za tym u wojewody i w Warszawie. Wtedy może przyznano by środki na projekt i realizację takiego planu. Na pewno nikt z gminy nie byłby przeciw.

Ooo, ratusz odezwał się.... i tłumaczy się z braku chęci do działania.... Wszyscy byli przeciw Rokicie i zrobił obwodnice.
Niestety takich ludzi juź nie ma w Ratuszu i jest co jest. Dobrzy jestescie ale chodnik zrobic!

#128 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 08:07:36

o czym tu mowa? to nie poziom inwestycji na obecną władzę. Przy samej propozycji jak wyczytałem wcześniej juz są opory. Po za tym droga w Rudnej przez las odciazająca wyjazd kurierów która obecnie nie jest w realizacji z niewiadomego powodu jest znakomitym przykładem mozliwości naszych wybranców. #129 ~.~

~.~
 • Goście

Napisano 17 maj 2019 - 09:09:42

Ale co ma piernik do wiatraka ? To droga krajowa,w gestii innego podmiotu. Pieniądze musiałyby być z budżetu państwa.  Albo z jakiegoś wspólnego programu. Póki co takie programy dotyczą dróg Jasionka-Rzeszów i droga lotniskowa- autostrada.  Gdyby w gremium decyzyjnym gminy - radni,. społeczniaki,  lokalne PiS-  była  decyzja na tak, burmistrz mógłby zacząć lobbować za tym u wojewody i w Warszawie. Wtedy może przyznano by środki na projekt i realizację takiego planu. Na pewno nikt z gminy nie byłby przeciw.

Czyli wyglada na to ,że nic nie da sie zrobić ..."bo albo to albo tamto...lub to nie nasze wiec po co ... a komu to ptrzebne i tak na nas zagłosują" A ty kierowco stój w korkach i narzekaj. Strefy pobudowali a o drogach pozapominali...ot i taka rzeczywisość#130 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 maj 2019 - 10:19:36

Decyzje gdzie inwestować podejmuje burmistrz. Oczywiście ma kilku doradców. Wg mnie są to pracownicy ratusza odpowiedzialni za promocję i pozyskiwanie funduszy. Inwestuje się w swoje ((gminne) i i gdzie można pozyskać dotacje i dofinansowania z różnych programów unijnych czy rządowych.  Dlatego dług od stycznia to ok. 53 miliony. Większość radnych czy niedoszłych radnych nie ma nic do powiedzenia w tym temacie.  Mogę sobie najwyżej wybrać na co wydadzą 100 tyś na bieżące potrzeby. Tak to wygląda z boku, Droga w Rudnej stoi bo czekają na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie projektu. Jeżeli nie będzie dofinansowania pewnie będzie nadal stać albo burmistrz zdecyduje się robić w całości z budżetu  gminy. Najwięcej odwago w tym systemie władzy maja sołtysi i to nie wszyscy. Reszta jest lojalna i uzależniona różnymi formami od burmistrza. #131 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 09:00:13

Decyzje gdzie inwestować podejmuje burmistrz. Oczywiście ma kilku doradców. Wg mnie są to pracownicy ratusza odpowiedzialni za promocję i pozyskiwanie funduszy. Inwestuje się w swoje ((gminne) i i gdzie można pozyskać dotacje i dofinansowania z różnych programów unijnych czy rządowych. Dlatego dług od stycznia to ok. 53 miliony. Większość radnych czy niedoszłych radnych nie ma nic do powiedzenia w tym temacie. Mogę sobie najwyżej wybrać na co wydadzą 100 tyś na bieżące potrzeby. Tak to wygląda z boku, Droga w Rudnej stoi bo czekają na rozstrzygnięcie konkursu na dofinansowanie projektu. Jeżeli nie będzie dofinansowania pewnie będzie nadal stać albo burmistrz zdecyduje się robić w całości z budżetu gminy. Najwięcej odwago w tym systemie władzy maja sołtysi i to nie wszyscy. Reszta jest lojalna i uzależniona różnymi formami od burmistrza.


Rokicie powinni buty czyścić!

#132 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 21:52:50

Rokicie powinni buty czyścić!


Myśle ze nawet i to nie

#133 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 15:05:45

Myśle ze nawet i to nie

Na pucybutów też trzeba mnieć umiejetnosci...ale ważniejsza jest droga !! niech coś w końcu z tym zrobią..

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych