Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~xyz~

~xyz~
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 20:05:17

Urzędy Pracy wogóle nie pomagają w poszukiwaniu pracy, to co tam sie wyprawia przechodzi ludzkie pojęcie! Oferty dla znajomych trzymają pod biurkiem i obcym nie dają tylko znajomym. A jakiś ochłap wieszają na tablicach ogłoszeń i piszą np stolarz pokój 26 a jak si wejdzie już do pokoju to tylko ten wzrok że raczyło sie mu przeszkodzić i zaraz pytają jak sie nazywasz bo nie zarejestrowanym informacji nie udzielają! Przecież jak sie już zatrudniło armie znajomych to teraz trzeba znaleść zajecie dla tych patałachów bo tylko siedzi ich tam setki i przecież trzeba znaleść jakieś zajęcie dla nich a nie tylko żeby plotkowali i kawusie popijać.

#2 ~~xxx~~

~~xxx~~
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 20:17:28

Kursy poszukiwania pracy, CV, list motywacyjny itd. ale jak można znaleźć coś czego nie ma lub jest niewiele, tak jest z pracą na podkarpaciu.

#3 ~pomagają znajomi~

~pomagają znajomi~
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 21:08:31

niestety taka jest rzeczywistość, liczą się znajomości, znajomości i tylko znajomości- bez tego masz szansę być kasjerem-sprzedawcą w jakimś markecie...

#4 ~xxx25~

~xxx25~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 08:45:02

Zgadzam się z przedmówcą liczą się tylko znajomości, a jak masz już szansę się załapać, to skreśla Cię brak doświadczenia, wszyscy szukają kogoś z 20 letnim doświadczeniem i żeby miał 25-35 lat;D
Na Podkarpaciu to tylko do marketu można się dostać....wkrótce znowu mnie to czeka:D

#5 ~fox23~

~fox23~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:05:08

http://markd.pl/afery-po/

http://blogmedia24.pl/

http://www.wolnapolska.pl/

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2010 - 10:14:02

Urzędy pracy powinni jak najszybciej zlikwidować i powyrzucac stamtąd te wszystkie nieroby, które dostały prace po znajomościach, oni są bezrobotnym niepotrzebni, pożerają tylko kasę z budżetu

#7 ~martyna~

~martyna~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2010 - 20:06:41

Moim zdaniem jeszcze jedna pomocna rzecza w takim przypadku bedzie skorzystanie z takiej strony
www.kariera.pl/cv

musimy bowiem wiedziec,ze dobrze napisane CV to połowa sukcesu podczas wstępnej rekrutacji?

#8 ~Dział HR~

~Dział HR~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 14:41:22

Jak we wszystkim trzeba się wykazać aktywnością i zaangażowaniem.
Sami rekrutowaliśmy współpracowników i musimy przyznać, że wciąż popełniane są te same błędy:
1) CV jest niestaranne, nieczytelne
2) zdjęcie zrobione jest amatorsko, własną cyfrówką
3) list motywacyjny jest powielany, nieosobisty, nudny
4) deklarowane umiejętności nijak mają się do umiejętności rzeczywistych (np. notorycznie zawyżana jest
znajomość języka obcego)
5) CV nadsyłane jest z adresu nieporofesjonalnego (np.kicia78, alinkamazury) zamiast imie.nazwisko@domena.pl
6) CV sugeruje, że autor ma wiele róźnych wersji życiorysu (np. mojeCV1, CV3, AnnaCV4) zamiast "CV Imię Nazwisko"

i nie wystarczy w mailu wkleić CV.. brak treści w mailu sugeruje hurtowe wysyłanie CV, bez zaangażowania...

Takim osobom nawet nie odpisujemy, przypuszczam, że podobnie i inne firmy.

#9 ~doradztwo~

~doradztwo~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 18:46:22

Takim osobom nawet nie odpisujemy, przypuszczam, że podobnie i inne firmy.
[/quote]

może Pan/Pani napisać gdzie są takie standardy?
jeśli ktoś ma studia wyższe to czasami musi ukryć wyższe wykształcenie.

W mojej firmie odpowiadam na wszystkie cv, jeśli ktoś nie spełnia warunków to grzecznie informuję z jakiego powodu a nie że " nie odpisujemy" bo to brak szacunku dla ludzi.
pozdrawiam

#10 ~Lutek~

~Lutek~
  • Goście

Napisano 28 luty 2012 - 21:45:23

Dobrze napisany list motywacyjny może wyróżnić nas spośród innych kandydatów – jego brak lub bardzo nieodpowiednia forma mogą skutecznie pozbawić nas możliwości spotkania z pracodawcą. Jeśli przed napisaniem listu motywacyjnego dobrze zastanowimy się nad naszą dotychczasową ścieżką zawodową i zdobytym doświadczeniem – a także dość dokładnie określimy nasze dalsze cele zawodowe i to, czego chcielibyśmy się jeszcze nauczyć i w jakim kierunku dalej rozwijać – to lepiej wypadniemy podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli wyślemy nasze CV z poprawnie i ciekawie napisanym listem motywacyjnym do przedsiębiorstw, które nie zamieszczały ostatnio ogłoszeń z ofertami pracy, zwiększamy szanse na to, że w przyszłości któraś z tych firm odezwie się do nas zanim opublikuje w mediach ofertę pracy. Wiele porad, jak pisać list motywacyjny na www.list-motywacyjny.com.pl

Moim zdaniem jeszcze jedna pomocna rzecza w takim przypadku bedzie skorzystanie z takiej strony
www.kariera.pl/cv

musimy bowiem wiedziec,ze dobrze napisane CV to połowa sukcesu podczas wstępnej rekrutacji?

#11 ~Łukasz~

~Łukasz~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2012 - 11:47:02

Witam
piszę do Państwa zastanawiając się dlaczego jeszcze nie poruszyliście tematu młodych ludzi którzy są zbiorowo szkoleni na operatorów koparek, koparko ładowarek i innych maszyn budowlanych jak i tak nie daje im to żadnej przyszłości ponieważ żaden pracodawca nie chce słyszeć o takiej osobie, ponadto jestem właśnie taką osobą która skończyła kurs w marcu pracowała raptem 2 tygodnie ponieważ nie mała doświadczenia firma nie chciała myśleć o zatrudnieniu ponadto okazało się że za moimi plecami była szukana osoba na moje miejsce tak żeby się nie dowiedział. Patrząc na rynek pracy jeśli chodzi o operatorów koparek to nie jest tak źle z płacami no ale dla tych co mają doświadczenia, nawet rozmawiałem z pracodawcami że jestem osobą która może pracować fizycznie i przy okazji zdobywać doświadczenie na koparce no a taki mi odpowiadają że nie mają czasu na zabawę. Wiadomo od razu nikt mistrzem się nie stanie ale nikt nie da pracy jeśli ktoś nie będzie miał doświadczenia chodź jak by się starało po pierwsze z góry każdy zakłada że CI się nie uda i nikt nie daję młodemu szansy ponadto wiadomo taki młody operator będzie miał mniejsze wymagania finansowe no niby plus wiadomo coś się poduczy będzie dobrze ale nie nikt nie chce się bawić w zabawę ponieważ woli zapłacić takiemu który ma doświadczenie i mieć spokój a nie bawić się w jakąś praktykę, firmy też nie chcą rozmawiać na temat stażu czy też praktyki bo po co komu to. Jestem młody może tak nie do końca bo 24 lata mam ale ludzie ileż można czekać, robić różne rzeczy a i tak nie widzieć co się ze mną stanie szukam czegoś stabilnego na czym można by było przyszłość budować ale widocznie każdy myśli co jest teraz a nie co będzie później bo jeszcze będzie czas by się zastanawiać.
Bardzo proszę o poruszenie tego tematu przy najbliższej możliwej okazji.

#12 Guliwer

Guliwer

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 kwiecień 2012 - 13:57:02

Sam coś o tym wiem z PUPu nie dostałem nigdy żadnej dobrej oferty, zawsze jak coś znalazłem to na własną ręke z ogloszenia lub dowiedzialem się z czyjejś ręki.
top-ogłoszenia

#13 ~Nadia~

~Nadia~
  • Goście

Napisano 25 maj 2012 - 10:51:04

Kolejki bezrobotnych do rejestracji w urzędzie pracy są potworne a panie urzędniczki zamiast zająć się swoimi obowiązkami zawodowymi stoją w kącie pod oknem, oglądają katalogi z kosmetykami i robią zamówienie na nie.A jak już łaskawie obsłużą petenta to trzeba wszystkie otrzymane dokumenty sprawdzić bo panie są tak zakręcone że wypisują na nich bzdury.

#14 ~pasek~

~pasek~
  • Goście

Napisano 26 maj 2012 - 09:20:51

nie ma co czekać na pomoc. trzeba samemu wziąć się za szukanie. pomimo, że zapisałem się do urzędu pracy, to oferty w internecie przeglądałem po kilka godzin dziennie. nie żałuję, bo udało mi się znaleźć pracę w eniro. gdybym czekał na pomoc urzędu, to pewnie nic by z tego nie wyszło, a tak mam całkiem niezłą kasę, ciekawe doświadczenie i nie muszą się martwić o utrzymanie. warto samemu szukać, bo efekty są lepsze niż czekanie, że ktoś za nas znajdzie pracę

#15 Lili

Lili

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 14:02:16

Na Urząd Pracy nie ma co liczyć. Trzeba samemu coś znaleźć. Z urzędu to najwyżej jakiś staż można dostać. Podstawa to dobrze napisane CV. Poradników i wzorów CV jest w sieci dużo, więc napewno coś znajdziesz. Od siebie dodam, że ja korzystałam ze wzoru: http://praca-kariera...wzor-cv_30.html . Co do ofert pracy to przeglądaj oferty, jakie pojawiają się w Urzędzie Pracy, większość Urzędów publikuje je na swoich stronach internetowych. Dalej jest wiele specjalistycznych portali z ofertami pracy np pracuj.pl czy infopraca.pl. Są też portale lokalne, z łatwością wyszukasz je w google, ja np przeglądam tutaj oferty pracy z Raciborza. Na koniec oferty z prasy i dzienników. Znalezienie pracy nie jest łatwo ja już szukam od ponad roku i jedynie na co się załapałam to rozdawanie ulotek i wykładanie towaru w supermarkecie - wszystko na umowe o dzieło.

#16 jqtnm

jqtnm

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 31 sierpień 2012 - 12:46:28

Zgadzam się z przedmówcami. Tylko i wyłącznie własne samozaparcie. Urzędy pracy to przeżytek, i to nie od dziś.

#17 ~Joasia~

~Joasia~
  • Goście

Napisano 29 październik 2012 - 16:18:32

Nic nie muszisz formatować, zapis online CV do formatu PDF, 2 szablony do wyboru, sprawdź: http://www.cv-wzor.com

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2012 - 16:09:30

Dla każdego coś ciekawego - Bezpłatne ogłoszenia - Zapraszamy :D

#19 wieszcozjesz

wieszcozjesz

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 18:15:43

Jak szukać pracy? Temat niestety na topie. Ja uważam że obecnie przez znajomości co jest najtragiczaniejsze dla tych co znajomości nie mają. Są w Urzędach Pracy jakieś kursy, szkolenia itp. ale po co to komu jak i tak na konkurs jest ustawiona osoba, a bez konkursu polecona przez kogoś. To co się dzieje to koszmar młodego człowieka i nikt z tym nic nie robi.

#20 ~magda47654~

~magda47654~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 17:02:32

w tych czasach cięzko o prace.. ja mialam szczescie,prace znalazlam fartem na tej stronie : http://top-ogloszenia.net/Praca-11 moze Ty tez cos znajdziesz,powodzenia ;)

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych