Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaka karmę wybrać dla kota?

kot karma

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2015 - 13:18:12

Moje pytanie skierowane jest do "kociarzy", jakie karmy kupujecie swoim milusińskim U nas w domu od wigilii jest mały kotek. Córka dostała brytyjskiego. Wiem, że mniej więcej do roku będzie jadł karmę dla kociąt, ale co mogę mu jeszcze podawać. Pytam o saszetki, lub puszki jakie jedzą Wasze kociaki? Czym się kierujecie wybierając markę? Koleżanka kupuje też brytyjskiemu Prevital i z tego, co mówi kot ma się dobrze. Ktoś kupował z tej firmy jedzenie dla kota, bo ja znam tylko te marki reklamowane w tv.

#2 ~skay~

~skay~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2016 - 03:30:34

Ale ostatnio wyczytałam że koty powinny dostawać tylko i wyłącznie jeden rodzaj karmy - albo suchą, albo wilgotną. Dlatego my podajemy suchą karmę. Wiesz tak naprawdę to w rozsądnych ilościach każda karma będzie w miarę ok. Spokojnie, jeśli ktoś Ci polecił tę karmę to wypróbuj. Widziałam, że jest duży wybór dostosowany do wieku kota. Na pewno nie podawaj mleka. Niech je także gotowane mięso. Osobiście uważam, że Barf nie jest dobrą dietą.

#3 Marionetka5

Marionetka5

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 styczeń 2016 - 11:19:32

Taka , żeby w składzie miała jak najwięcej mięsa. U nas jest albo purina albo jakaś Kauflandowa....a jak mały kotek to raczej mokrą karme na początek.

#4 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 02 luty 2016 - 18:09:37

Zgadzam się z opinią, że kot powinien dostawać jeden rodzaj karmy – suchy lub mokry. Mój kocur je saszetki. Z tym, że czasem raczę go rybką albo wątróbką. Co do Previtala, to uważam, że jest ok, z tym że trzeba wybrać odpowiedni rodzaj karmy. Mieszkam w bloku  na 10 piętrze, więc Emil je karmę dla niewychodzących. 

#5 ~kociarz~

~kociarz~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2016 - 12:07:43

Jako dlugoletni kociarz odradzam gotową karmę dla kotów /psów/.Swojego Wacka karmię tylko surowym mięsem-kot jest drapieznikiem.Czasami daję witaminy w tabletkach i do czyszczenia zębow z kamienia specjalne chrupki.Mokre karmy robione są z najgorszych odpadków pochodzącycg z rzeżni.Wbrew pozorom ten sposób żywienia jest tani.

#6 ~BartekP~

~BartekP~
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2018 - 13:03:48

Dzieki za porady dotyczace karmienia kotow dopiero zaczynam pochlaniac wiedze na ten temat duzo czytam i tez sporo z Was doradza, zeby kupowac nie te karmy "popularne" w ktorych jest pelno chemii i konserwantow tylko takie, ktore tworzone sa naturalnie i np. w sklepie Zoocare tego typu karmy sa do kupienia mozecie doradzic na co konkretnie sie zdecydowac?

#7 szamanka

szamanka

Znajomy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 12:17:18

Czytałam, że mokrą, ale nie wiem jak to do końca jest. W zoologicznym mam spory wybór na wagę więc kupuje i takie i takie.

#8 ~Basia~

~Basia~
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 15:04:47

Ostanio z mama zmieniliśmy karmę naszej kici na bozite bo od poprzedniej dostał alergie . Teraz jest ok i jak narazie cisza . Mam nadzieje ze trafiliśmy z karma :)

#9 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 14 luty 2019 - 08:03:40

Ostanio z mama zmieniliśmy karmę naszej kici na bozite bo od poprzedniej dostał alergie . Teraz jest ok i jak narazie cisza . Mam nadzieje ze trafiliśmy z karma :)

Myszy i szczury chadzają wam po piwnicach, składzikach, osiedlach na piechotę, a Ty zakłócasz  naturalny ciąg pokarmowy...dając kotom rybę a nie wędkę.

#10 patka22

patka22

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 15 luty 2019 - 17:04:16

No to mamy wsadzać nasze koty do piwnic, zamiast pozwolić działać administracji budynku? Ja nie mam takiego życzenia. Nikt nie wie, ile taki gryzoń zjadł wcześniej trutek różnego rodzaju.. Mój kot ma jeść zdrowo, skończyły się te czasy, że kotki miały tylko mleko i myszy. 

#11 ~Paula~

~Paula~
  • Goście

Napisano 15 luty 2019 - 21:03:56

Ja swojemu kociakowi kupije bozite sensitiv hair & skin i widze ze sierść ma lśniąca a co najważniejsze karma ma bardzo dobry skład .

#12 ~Iza~

~Iza~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 17:01:01

Ja tez swojemu kupije bozite ale tej jeszcze nie kupowałam . Muszę wypróbować :)

#13 ~Iza~

~Iza~
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 17:01:10

Ja tez swojemu kupije bozite ale tej jeszcze nie kupowałam . Muszę wypróbować :)

#14 ~Sara~

~Sara~
  • Goście

Napisano 09 maj 2019 - 10:53:36

A gdzie dostanę ta karmę z bozity ? Tylko online ? Może w jakiś zoologicznych są ?

#15 Greyer

Greyer

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 18 maj 2019 - 13:47:56

Nie ma tutaj żadnych wątpliwości. Zgadzam się z Wami w stu procentach.

#16 rymek

rymek

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 19 czerwiec 2019 - 09:35:43

Mój kot dostaje Reico. To karma składająca się z mięsa takiej samej jakości jakie jedzą ludzie, bez chemicznych konserwantów.

#17 stanlej

stanlej

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 07:59:03

Jeśli chodzi o wasze koty , to dajecie im jakieś specjalne karmy do jedzenia ? Czy np. resztki z tego , co zostało po śniadaniu , obiedzie ?

#18 yreneusz

yreneusz

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 03:45:13

Nie powinno podawać się resztek z jedzenia, wiem, że niektórzy tak robią, ale nie jest to dobre dla zdrowia kotów. Osobiście swojemu pupilowi serwuję karmy Naturea ze sklepu dlapsaikota. Dlaczego? Polecił mi je weterynarz. Z jednej strony są smaczne, ponieważ zawierają odpowiednie, lubiane przez koty składniki. Dodatkowo nie brakuje tutaj witamin oraz składników mineralnych. Takie karmy są dodatkowo sycące, aby zwierzakowi nie brakowało energii. Wcale takie produkty dużo nie kosztują, a można zagwarantować kotu odpowiedniej jakości jedzenie

#19 stanlej

stanlej

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 13 wrzesień 2019 - 07:00:17

Dziękuję za zainteresowanie tematem , w takim razie też chyba coś takiego wybiorę dla swojego pupila

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kot, karma

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych