Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Jaką kawę pijecie codziennie?

kawa z ekspresu kapsułki do ekspresu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 malenka

malenka

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 23 listopad 2014 - 14:36:58

codziennie z rana piję zwykłą kawę parzoną niektórzy na to mówią plujka :) z mlekiem i cukrem oczywiście 

#2 koafiur

koafiur

Znajomy

• PipPip
  • 40 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 13:32:22

Ostatnio mi smakuje kawa z cykorią , bardzo delikatna i pasuje do ciastek ;P

#3 joracyl

joracyl

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 13:53:29

ja mam swoją Gentile. zaparzam ją albo w kawiarce, albo gotuję z przyprawami (imbir, cynamon, anyż, goździki, dosladzam leciutko miodem) na rozgrzamie jest świetna i baaardzo aromatyczna. piję ją, bo jest jedyną, która nie podrażnia mi żołądka, a próbowałem ich wiele. Jest odwoskowywana po wypalaniu, dlatego dostępna jest tylko jako mielona (młynkiem teraz mielę siemię lniane i cukier mielę na puder, więc bezczynny nie stoi :P ), ale ma kofeinę, więc działa odpowiednio pobudzająco. Niestety - żołędziówka i zbożówka to nie to samo, co pachnąca kawusia o poranku :)

#4 panjacek1985

panjacek1985

Bywalec

• PipPipPip
  • 53 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 13:19:44

Fusiastą , po turecku (skąd w ogole ta nazwa?)

#5 armiarma

armiarma

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 23:30:33

Espresso z ekspresu ciśnieniowego dla mnie nie ma sobie równych. Ale do kawy obowiązkowo coś słodkiego. W domu mam taką specajlną półkę, na której leżą słodycze na taką okazję. Co jakiś czas coś dokupuję, a ostatnio odkryłam bardzo smaczną rzecz od Wedla - Wedlowskie desery 3 samki pralinki z nadzieniem, te z tiramisu są najlepsze.

#6 marianka61

marianka61

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 15:36:57

Nie pije w ogóle. Jak zaczynam pić i mnie pobudza, to za chwilę jest zejście i muszę pić na nowo. Wolę Yerba mate ;] Nie ma zejścia i nic nie wypłukuje.

#7 zegarek

zegarek

Bywalec

• PipPipPip
  • 53 postów

Napisano 22 maj 2015 - 16:17:42

Moi rodzicie pili kawę sypaną mieloną. Ja nawyk picia tej kawy wyniosłem z domu. Jednak z czasem w sklepach pojawiło się dużo rodzajów kawy. Bardzo smakuje mi kawa rozpuszczalna, ale o delikatnym smaku. Nie lubię kaw mocnych. Lubię też kawę z ekspresu ale ciśnieniowego z smaczną kapsułką. 

#8 zlytyrmand

zlytyrmand

Znajomy

• PipPip
  • 26 postów

Napisano 01 czerwiec 2015 - 10:10:59

Z kawiarki :)

#9 aldo3434

aldo3434

Znajomy

• PipPip
  • 32 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 14:25:47

Jakąś z lidla :) Kawosze pewnie by nie przełkneli

#10 shay

shay

Nowy

• Pip
  • 18 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 09:21:04

Kawa rozpuszczalna ;) 

#11 Eredin

Eredin

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 16:11:53

Jeżeli na szybko - rozpuszczalna, a jak mam więcej czasu to espresso robione w kawiarce

#12 Tina

Tina

Znajomy

• PipPip
  • 31 postów

Napisano 07 marzec 2016 - 21:53:16

Gorzka, sypana. Tylko taka działa. :D

#13 answear

answear

Bywalec

• PipPipPip
  • 79 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 14:10:30

Nie jetem jakąś miłośniczką kawy, zazwyczaj piję najzwyklejszą kupioną w sklepie, zalewam wrzątkiem i dodaje mleka i cukru. Dobra kawa niestety sporo kosztuje, a ja niekoniecznie mogę sobie pozwolić na takie luksusy, choć od czasu do czasu można nieco zaszaleć.

#14 ~Baska43~

~Baska43~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2017 - 12:21:10

Ja uwielbiam pić kawę, szczególnie świeżo zmieloną i zaparzoną. Mam młynek i smakuje różne kawy... Ostatnio wpadła mi z ręce kolumbijska od Fogo. Ma super intensywny smak, ale nie kwaśny tylko lekko słodkawy... Nie jest droga, a smakiem przebija te co do tej pory piłam. Czy piję ją codziennie? Raz, popołudniu, aby się zrelaksować po pracy;)

#15 Paul_ina

Paul_ina

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 19 wrzesień 2017 - 10:07:01

Ja ostatnio przeczytałam, że nie można pić kawy przez 2 godziny po obudzeniu i faktycznie jakoś lepiej mi się funkcjonuje wtedy. Wypiam kawę między 12-15 i jest dobrze. :) Czarna z mlekiem, bez cukru, nie słodzę napojów (zamiast tego oszukuję i jem ciasto ;). Najlepiej to bym taką z kawiarnii piła codziennie, pyszności. :)

#16 Damian93

Damian93

Znajomy

• PipPip
  • 22 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 13:05:34

Zawsze rano piję mocną kawę parzoną, która mnie stawia na nogi. Zazwyczaj taka jedna kawa wystarczy, aby jakoś funkjonować w ciągu dnia. 

#17 ~gosposia domowa~

~gosposia domowa~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 21:09:48

Baryści twierdzą ,że najlepsza kawa jest nie z ekspresu ,ale z kafeterki.Ja piję kawę "po arabsku".Szklanka zimnej wody,2 lyczeczki kawy zmielonej,można dodać cukier.Postawić wszystko na malym palniku.Czekamy ,aż kawa zaczyna wrzeć i się podnosić,zdejmujemy z ognia i kiedy kawa opadnie ,stawiamy ponownie na ogniu i czekamy do powtornego wrzenia.Powtarzamy to 3-4 razy.Czekamy aż opadną fusy,wylewamy do filizanki przez kawałek gęstej wypranej rajstopy

Podpatrzone w podroży,naczynie było z miedzi,a zamiast palnika ognisko i dwa kamienie.

#18 kinia12

kinia12

Nowy

• Pip
  • 11 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 09:15:19

Ja rozpuszczalną. Czasem dodam do niej kardamon lub cynamon. Jak mam wiekszą ochote to robie sypaną w kawiarence. Marzy mi się ekspres :)

#19 ~Iga~

~Iga~
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 17:03:01

Ja uwielbiam pić kawę, szczególnie świeżo zmieloną i zaparzoną. Mam młynek i smakuje różne kawy... Ostatnio wpadła mi z ręce kolumbijska od Fogo. Ma super intensywny smak, ale nie kwaśny tylko lekko słodkawy... Nie jest droga, a smakiem przebija te co do tej pory piłam. Czy piję ją codziennie? Raz, popołudniu, aby się zrelaksować po pracy;)

Młynek też zamawiałaś z ich strony internetowej?? Sprawdza się?

ps. też uwielbiam te kawy

#20 ~Iga~

~Iga~
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 17:03:57

Młynek też zamawiałaś z ich strony internetowej?? Sprawdza się?

ps. też uwielbiam te kawy

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych