Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

jaki fotelik samochodowy dla dziecka?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~monika~

~monika~
  • Goście

Napisano 07 luty 2013 - 14:00:53

Chcę kupić mojemu dziecku fotelik samochodowy, jaką szczególnie polecacie firmę, w sklepie polecano mi fotelik tej firmy?

#2 maya

maya

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 07 luty 2013 - 22:46:43

Tylko tylny.

#3 ~tamara45~

~tamara45~
  • Goście

Napisano 16 październik 2018 - 12:24:00

Ja teraz widziałam w sklepie stacjonarnym taki pas Smart Kid Belt, ciekawe urządzenie np do taksówki czy autobusu dla dziecka. Z tego co doradca mówił posiada homologację i certyfikaty bezpieczeństwa i jest dopuszczone w całej Unii. Zachęcili mnie do zakupu, zobaczymy jak się sprawdzi.

#4 Petunika23

Petunika23

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 18 grudzień 2018 - 00:06:06

Mamy te pasy są w porządku :) Tak to syn jeździ w foteliku, ale przydają się czasem do drugiego samochodu.

#5 aga52

aga52

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 10:39:02

Długo zastanawiałam się nad tym, czy kupić te pasy smart kid belt. Poleciła mi je znajoma, która ma trójkę dzieciaków, później pasy były reklamowane w tv. Postanowiłam zgłębić temat i są bezpieczne, choć opinie mają różne, warto je mieć na wszelki wypadek, nawet jak dziecko jeździ w foteliku.

#6 ~emilia~

~emilia~
  • Goście

Napisano 04 marzec 2019 - 20:34:09

sama nie wiem. Dla dziecka 4 lata to chyba jeszcze za wcześnie na takie pasy. Zostajemy przy foteliku transformer x-bag

#7 ~mia~

~mia~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 22:37:03

dla mnie te pasy to antymandat. A co do fotelików to też mamy concorda tyle, że XT

#8 pawlik

pawlik

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 08 październik 2019 - 18:03:54

dla mnie te pasy to antymandat. A co do fotelików to też mamy concorda tyle, że XT

Żaden antymandat. Normalny system zabezpieczenia dziecka. Starszego oczywiście. Rozumiem, że znasz przepisy i wiesz, że obecnie w foteliku lub innym urządzeniu musi być przewożone dziecko do lat 18 i wzroście do 150 cm. Wyobrażasz sobie np 12-15 -latka, który z różnych przyczyn chorobowych nie ma 150 cm? I musi jechać w foteliku? Smart Kid Belt całkiem dobrze sie w takim stanie spisze. I nie tylko. Jego mobilność to też zaleta. Przekładanie fotelika między różnymi autami to problematyczne wyzwanie poranka przed szkołą.

#9 sevebrzo

sevebrzo

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano wczoraj, 13:05

Żaden antymandat. Normalny system zabezpieczenia dziecka. Starszego oczywiście. Rozumiem, że znasz przepisy i wiesz, że obecnie w foteliku lub innym urządzeniu musi być przewożone dziecko do lat 18 i wzroście do 150 cm. Wyobrażasz sobie np 12-15 -latka, który z różnych przyczyn chorobowych nie ma 150 cm? I musi jechać w foteliku? Smart Kid Belt całkiem dobrze sie w takim stanie spisze. I nie tylko. Jego mobilność to też zaleta. Przekładanie fotelika między różnymi autami to problematyczne wyzwanie poranka przed szkołą.

No niestety nasze przepisy są trochę absurdalne. To co wymieniłeś to jedno. W Szwecji ograniczeniem wzrostu jest 135 cm. Bardziej realne. Do tego u nas,np. taksówkarze nie musza miec fotelików. Co też jest dziwne. Mogliby własnie stosować takie zabezpieczenie.Nie zajmowałoby to im miejsca a dawało realnie większe bezpieczeństwo.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych