Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Krosno w formie – spacer architektoniczny szlakiem modernizmów

krosno bwa bwa krosno galeria sztuki spacer spacer architektoniczny architektura modernizm podkarpacie biuro wystaw artystycznych

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BWA Krosno

BWA Krosno

    Znajomy

  • Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 19 lipiec 2019 - 15:34:26

Krosno w formie – spacer architektoniczny szlakiem modernizmów
 
20 lipca (sobota) 2019, godz. 11:00
Start: przed budynkiem Bwa Krosno Galeria Sztuki, ul. Portiusa 4
 
"Architekturę stanowi to szczęśliwe wzniesienie budowli, które zabezpieczywszy wszelkie potrzeby człowieka, pozostawia jednocześnie w duszy przechodnia głębokie niezatarte wrażenie."
 
- Lech Niemojewski, 1924 rok.
 
Ile z mijanych codziennie budynków, omija nasza uwaga? Ile z nich zatarło się już w naszej świadomości? Pora przetrzeć szlaki, a czasem i oczy ze zdziwienia, i ponownie spojrzeć na formę krośnieńskiej architektury. 
 
Zapraszamy na #spacerarchitektoniczny. Przewodnikami będą między innymi stare wycinki z przedwojennych gazet i reklamy. Nie zabraknie kuluarowych rozmów w korytarzach i modernistycznych klatkach schodowych. Zerwiemy też z podejściem stronniczym do mijanej architektury, i budynki obejrzymy z każdej możliwej strony. 
Przyjrzyjmy się obrazom fasad, rzeźbie bryły oraz ornamentyce okuć i klamek. Wypłyniemy nawet na suchy przestwór oceanu, w poszukiwaniu stylu okrętowego w architekturze modernizmu.
 
Klamka zapadła. Zapraszamy już 20 lipca, w sobotę o godz. 11:00 na spacer architektoniczny szlakiem krośnieńskich modernizmów. Start przed budynkiem #BWA #Krosno.
 

 

Zaloguj się, by dodać komentarz na ForumRównież z jednym lub większą ilością słów kluczowych: krosno, bwa, bwa krosno, galeria sztuki, spacer, spacer architektoniczny, architektura, modernizm, podkarpacie, biuro wystaw artystycznych

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych