Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Księgowość

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2015 - 17:42:20

Również o nich słyszałem. 

#22 ~porcsy33~

~porcsy33~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2015 - 21:21:02

@kkeo - ja mam pytanie o tax care. jak wygląda kontrola księgowości tam? księgowa wysyła rozliczenia mailem / poczta, trzeba iśc osobiście? i jak odbywa się dostarczanie dokumentów? każdą fakturę osobno trzeba czy można hurtem?

#23 ~kkeo~

~kkeo~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 18:35:59

Podgląd całej księgowości jest na specjalnej platformie online razem z już przygotowanymi przelewami do ZUS i US. :) A faktury to ja wysyłam hurtem kurierem albo pocztą, spora wygoda.

#24 cieszewska

cieszewska

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 maj 2015 - 02:53:02

Księgowość online to bardzo wygodna opcja, pod warunkiem, jeżeli prowadzimy małą firmę. W innym wypadku zostaje zatrudnienie księgowej (a to spore koszty) albo współpraca z biurem rachunkowym.

#25 mag

mag

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 19 maj 2015 - 17:32:32

Nie ma to jak osobista porada u księgowego, jak rozliczać. Przy online księgowości takich opcji nie ma i stąd jest potencjalne ryzyko błędu.

#26 uliko

uliko

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 10 lipiec 2015 - 13:33:40

Moim zdaniem na uwagę zasługuje program księgowy Super Księga Podatkowa (SKP). Znajdziesz go na stronie www.ksiegapodatkowa.pl. Dla małej firmy idealna jest wersja SKP Biuro. Pozwala ona prowadzić księgę przychodów i rozchodów, ryczałt ewidencjonowany. Jest największym plusem są doskonałe możliwości konfiguracji.

#27 malakasia8

malakasia8

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 12:22:30

Jak korzystasz z usług firmy księgowej nie musisz martwić, się że będą jakieś błędy tylko zlecasz i ona wszytsko wykonuje. Ja korzystam z http://podatki-elma.pl.

#28 ~Zenek~

~Zenek~
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2015 - 10:05:49

Moje przedsiębiorstwo ma księgowość w tax care od jakiegoś roku czasu. Współpraca układa się nam bardzo dobrze. Współpracuję również z programem partnerskim tax care, daje mi to więcej możliwości. 

#29 ~Alina~

~Alina~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2015 - 22:16:32

Ale po co księgowość online? Lepiej jest mieć zaufaną księgową, która od początku do końca zajmie się prowadzeniem spraw naszej firmy. W większości biur księgowych nie ma problemu aby dostarczać dokumenty przy pomocy poczty elektronicznej.

#30 ~kinia~

~kinia~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2015 - 21:42:52

Dokładnie tak jest, też wolę załatwiać sprawy ze swoją księgową osobiście lub przez maila. W Tychach nie mam z tym najmniejszego problemu:)

#31 Zebertys3

Zebertys3

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 11 wrzesień 2015 - 09:24:25

Lepiej korzystać z biura rachunkowego jak masz firme podpinacie się pod biuro jako zewnetrzna firma i dzaiałacie razem dobrze to wpływa na funkcjonowanie firmy.

#32 ~Góral~

~Góral~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 23:58:00

Co masz dokładnie na myśli z tym wpływaniem? Bo nie do końca rozumiem? Dla mnie nie ma znaczenia czy księgowa siedzi w firmie czy poza nią. Ma konkretną pracę do wykonania przecież i liczy się efekt. Tyle, że zdalna wychodzi taniej, bo odpada Ci trzymanie etatu, ZUS itp. a do tego rozliczasz się zgodnie z ilością wykonanej pracy, więc jeśli nie masz ogromnej ilości dokumentów, to zdecydowanie do przodu na tym jesteś.

#33 ~arnold~

~arnold~
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 21:26:18

Dokładnie tak jest, też wolę załatwiać sprawy ze swoją księgową osobiście lub przez maila. W Tychach nie mam z tym najmniejszego problemu:)

Z kim w Tychach wspołpracujesz?

#34 orbitotwix

orbitotwix

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 20 październik 2015 - 22:34:10

Jestem za profesjonalistą, który zajmuje się papierkami.

Księgowość online to samodzielna praca, własne błędy , które mogą kosztować czas i pieniądze.

Korzystałem z biura rachunkowego stacjonarnie. Na pewno wyszło to lepiej niż miał bym osobiście wszystko liczyć, natomiast jak to jest w małych biurach, pracy więcej niż ludzi i księgowe robiły błędy (PiT).

Po przeniesieniu do Tax Care jest lepiej, mam wrażenie, że mają lepszy przydział klientów do księgowych i wszystkie dokumenty są dokładniej prowadzone. Do tego jest taniej i oszczędzam czas bo nie muszę jeździć i tracić swojego oraz ich czasu. (na żywo wszystko zawsze trwa dłużej niż przez telefon).

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2015 - 19:12:44

Ale po co księgowość online? Lepiej jest mieć zaufaną księgową, która od początku do końca zajmie się prowadzeniem spraw naszej firmy. W większości biur księgowych nie ma problemu aby dostarczać dokumenty przy pomocy poczty elektronicznej.

A dlaczego nie? Przecież zdalna księgowa też może być zaufana, prawda? Nie stoi też nic na przeszkodzie, aby znać ją osobiście, bo "online" nie znaczy, że firma nie ma biura, w którym przyjmuje interesantów.  :)

#36 paulin

paulin

Nowy

• Pip
  • 18 postów

Napisano 06 listopad 2015 - 19:58:28

Mogę doradzić firmę, z której korzystam, nazywa się superksięgowa to biuro online, generalnie takie firmy mają korzystniejsze ceny (teraz płacę ponad 150 zł mniej) a jakość usług jest praktycznie taka sama. Zależnie od wariantu, masz generowanie rozliczeń podatkowych, poprzez kontrolę dokumentów i prowadzenie listy płac aż do reprezentowania firmy przed urzędem skarbowym. Standardem jest stały dostęp do systemu księgowego online, mam wgląd w aktualne dane finansowe i fakturę mogę wystawić chociażby z telefonu. 

#37 JanekZ

JanekZ

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 10:10:04

Jeśli szukacie biura rachunkowego online, to wystarczy wpisać właśnie to hasło: biuro rachunkowe online w google i wyskoczy sporo różnych firm :). Generalnie jest w czym wybierać ;).

#38 orbitotwix

orbitotwix

Nowy

• Pip
  • 15 postów

Napisano 19 grudzień 2015 - 04:27:06

Dokładnie, samodzielność w podatkach to słaby pomysł, tym bardziej w dużych miastach gdzie skarbówka lubi się czepiać. W Warszawie Tax Care całkiem dobrze wypada finansowo, ja płacę 149, przy czym poprzednia księgowa brała 250.

#39 yesirel

yesirel

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2016 - 08:33:54

Ja wolę zatrudnić księgowego niż się samemu bujać z dokumentami i jeszcze jakieś programy ogarniać.

#40 Paweł Ka

Paweł Ka

Nowy

• Pip
  • 2 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 12:53:28

To prawda, księgowość zajmuje bardzo dużo czasu. Lepiej jest zatrudnić do tego specjalistę.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych