Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Kursy j. angielskiego online- pomagają czy nie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#1 truten

truten

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 11:42:34

Myślicie, że kursy języka angielskiego dostępne w sieci będą pomocne przy nauce języka angielskiego? Na stacjonarne w tej chwili nie mam szans m.in. z powodu odległości, trochę mówić umiem, jednak w mojej pracy wymagana jest lepsza znajomość niż mam obecnie. Co sądzicie?

#2 ~Miciek~

~Miciek~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2012 - 11:51:47

To zależy jakie kursy i jakie masz samozaparcie. Jeżeli są to e-learningi polegajace na rozwiązywaniu zadań to można się w to bawić dodatkowo, ale nie powinna być to główna metoda nauki. Widziałem jeszcze taką międzynarodową szkołę, która nazywa się english-by-phone i obejmuje lektorów native speakerów z całego świata. Można z nimi rozmawiać np. przez skype. Wg mnie to jest ciekawa metoda, bo ma się kontakt z kimś, kto nadzoruje proces nauki i konwersacje. Fajne jest jeszcze to, że zawsze można za darmo spróbować rozmowy testowej. Dodatkowo polecam od siebie oglądanie filmów angielskojęzycznych z angielskimi napisami i czytanie artykułów w angielskiej prasie.

#3 ~Kortik~

~Kortik~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2012 - 12:52:27

Ja myślę, że tak, że to Ci pomoże. Zgadzam się także z przedmówcą. Przede wszystkim technologia pozwala na zdecydowanie wygodniejszą naukę, dostępną dla wszystkich, o dobrej jakości. Coraz więcej ludzi próbuje takich form.

#4 ~yrek~

~yrek~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2012 - 11:34:38

Sam się zastanawiam czy by nie spróbować dodatkowego kursu, żeby doszlifować swoją mowę, chodzę już na kurs stacjonarny, ale nie miałbym nic przeciwko kilku dodatkowym lekcjom.

#5 ~obiektywizm~

~obiektywizm~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2012 - 12:00:34

Moim zdaniem skuteczność takich kursów zależy również od chęci uczących się i ich stopnia zaangażowania. Jeżeli ktoś coś takiego oferuje to oznacza, że są ludzie, którym się to podoba i pomaga w nauce.

#6 truten

truten

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 30 styczeń 2012 - 10:38:14

Dzięki bardzo za odpowiedzi. ~Miciek Myślę, że najpierw spróbuję sobie tej darmowej rozmowy, żeby sobie samemu ocenić :) Mam nadzieję, że ci lektorzy będą ciekawie lekcje prowadzić. Poza tym jak już się na coś decyduję, to staram się angażować swoje siły i ambicję aby osiągnąć cel, tak więc jeżeli chodzi o mnie to się nie martwię :)

#7 ~obiektywizm~

~obiektywizm~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 10:06:08

Jeżeli masz mocną chęć do nauki to życzę powodzenia, oby kurs był dobry. Oby udało Ci się szybko nauczyć języka do takiego poziomu jaki sobie życzysz :)

#8 ~Czarmander~

~Czarmander~
  • Goście

Napisano 03 luty 2012 - 13:57:31

truten Jakbyś to spróbował to opisz na forum wrażenia czy opłaca się tak uczyć, bo sam bym się zainteresował czymś takim.

#9 truten

truten

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 06 luty 2012 - 13:46:54

Czarmander to ja Ci mogę teraz powiedzieć coś o tej darmowej rozmowie testowej, bo już jestem po. Ogólnie to rozmawiasz na proste tematy, taka fajna miła atmosfera, a później możesz dowiedzieć się swojego poziomu. Ja teraz jestem średniozaawansowany. Co dalej będę wiedział to napiszę w miarę nauki.

#10 ~Czarmander~

~Czarmander~
  • Goście

Napisano 08 luty 2012 - 14:59:16

Dzięki za odpowiedź, też chyba spróbuję na własnej skórze jak to wygląda... Muszę nadrobić angielski, bo podobnie jak Tobie na stacjonarny kurs mi się nie opłaca, gdyż w maju wyjeżdżam zagranicę..

#11 ~yrek~

~yrek~
  • Goście

Napisano 14 luty 2012 - 14:00:04

Długo się zastanawiałem, ale idzie kolejny semestr i też muszę wprowadzić jakieś zmiany, też się zapiszę na kurs. Jak to mówią nie spróbujesz to nie będziesz wiedział. Tak czy siak język mi się przyda.

#12 ~lana~

~lana~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2012 - 22:57:33

po długim wahaniach zdecydowałam się na kursy on-line w speak up, wygodna i przyjemna nauka angielskiego :)

#13 ~Marek55~

~Marek55~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 08:38:23

Pewnie, że kursy pomagają . Można uczyć się z książek czy osłuchać się oglądając filmy albo grając w różne gry i to daje na prawdę dużo , ale suma sumarum dopełnieniem tego musi być kurs , który zniweluje pewne błędy i dopełni wiedzę. Ja osobiście uczestniczyłem w kilku kursach w tym i internetowych gdy nie miałem czasu iść "standardowo" na zajęcia. Z tych internetowych polecam bardzo ciekawy kurs Dobrze przygotowuje do testów na certyfikaty a w dodatku można osłuchać się z wieloma akcentami , co jest w ogóle niezłą perełką , której brakuje na wielu kursach nawet w poza internetowym światem.

#14 Frejr

Frejr

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 17 sierpień 2012 - 15:04:46

Kursy online są jedynie dla osób mocno zdyscyplinowanych, gdyż bardzo łatwo sobie odpuścić. Może jednak spróbuj dojechać do jakiegoś miasta. Ja skorzystałem z oferty jaką dają mają kilka szkół językowych do których można dostać spore zniżki. Może w twoim mieście też je znajdziesz?

#15 wojtas

wojtas

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 15 wrzesień 2012 - 19:27:35

Trochę wygórowane ceny posiadają te szkoły. Ja wiem, że musi trochę kosztować, ale Ja wydałem pieniądze na ebooka Immigrants English i powiem, że nie żałuję. Widać, że ktoś się nad tym napracował, miał pomysł i pewnie będzie miał zysk. Tyle ode mnie. Szkoły są okej, ale każdy wybiera to, co chcę.

#16 ~Mateusz~

~Mateusz~
  • Goście

Napisano 06 marzec 2013 - 00:21:57

Jeżeli jesteś osobą początkującą do polecam najpierw opanowanie 1000 słówek najczęstszych. Jest to dobry fundament na samym początku. Nie będziesz super rozumiał i gadał, ale główny przekaz praktycznie zawsze da się zrozumieć i to jest fajne, bo nauka tego nie trwa latami tak jak w szkole gdzie uczysz się wszystkiego i dopiero taki poziom zrozumienia nabywasz po kilku latach i co najważniejsze - masz dużą motywację, bo widzisz efekty. Tu jest to fajnie opisane - Jak to się opanuje to oczywiście kontynuujemy naukę, ale już jest znacznie łatwiej :)

#17 ~Gefe~

~Gefe~
  • Goście

Napisano 11 marzec 2013 - 12:12:38

Żeby rozwiązywać testy przez internet trzeba naprawdę mieć w sobie dużo zapału i chęci. Ja bym tak nie potrafiła. Jednak muszę iść do szkoły, spotkać się z ludźmi, rozmawiać, ktoś zawsze musi mi coś wytłumaczyć. Inaczej bym się do nauki nie zebrała. Chodziłam do Progresu na angielski, nauka nie była jakaś bardzo absorbująca bo jednak w weekendy, ale za to miałam czas na wszystko. I na pracę i na przyjemności i oczywiście na to żeby się uczyć. Poza tym nie wiem czy jest to aż takie efektywne ta nauka przez internet.

#18 ~Ola~

~Ola~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2013 - 23:20:19

Sama się o tym przekonałam, że takie kursy są skuteczne. Korzystam ze stronyPowstała niedawno, ale już po kilku lekcjach widzę poprawę w znajomości języka. Lekcje niczym nie odbiegają od lekcji w cztery oczy. Plusem jest to,że taka lekcja kosztuje tyle samo co korepetycje, a nie muszę tracić pieniędzy na dojazd. Jak dla mnie to świetna sprawa.

#19 ~Boczek952~

~Boczek952~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2013 - 14:34:50

Oczywiście że kurs jęzkowy jest świetnym rozwiązaniem sam daleko mieszkam więc nie opłaca mi się dojerzdzać . www.chatterbox.pl to stronka kursu . Pierwszą godzinkęmasz za darmo więc możesz sięsprawidzić . Zobaczyć czy wszystko Ci siępodoba . Sam go używam i jestem bardzo zadowolony efekty są świetne . Kurs jest z lektorem online więc tak jak byśmiał korepetycje w 4 oczy :) . Sam wybierasz czy chcesz się uczyć sam czy w grupach . Godziny nauki są elastyczne . Możliwość nauki wszędzie tablety telefony itp . Jest to nowość na rynku . Polecam sprawdzić

#20 India

India

Nowy

• Pip
  • 14 postów

Napisano 21 maj 2013 - 10:39:01

Jasne, że pomagają, ale moim zdaniem dużo więcej dają konwersacje, czytanie artykułów w języku obcym, słuchanie wywiadów, itp. Taki kontakt z "żywym językiem". :))

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych