Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Kursy j. angielskiego online- pomagają czy nie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

#41 xelenris

xelenris

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 kwiecień 2014 - 10:08:15

Uczenie się języka online to wg mnie nie jest dobra opcja. No chyba, że komuś bardzo zależy, żeby się nauczyć tego języka. Lepiej iść gdzieś na korepetycje czy też uczyć się grupowo... Często spotykaną formą uczenia się języka jest uczenie się z drugą osobą - znajomym, przyjaciółką itp. Ja nauczyłem się języka na wakacjach gdy pojechałem do Anglii... Tam zacząłem się uczyć owego języka ;)

#42 ~Kamila~

~Kamila~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2014 - 19:32:09

Ja zdecydowanie nie polecam nauki online. Nie ma porównania do szkoły językowej. Ogólnie uważam że najlepszą opcją jest nauka metoda Callana. Daje świetne wyniki. Wiem po sobie. Proboowałem wczesniej dwóch szkół, po prostu miałem trudności z zapamietaniem słówek, wstydziłem się mówić. W callanie tak nie ma - duzo się mówi i to daje Ci pewność i po jakimś czasie swobodnie rozmawiasz.

na ewno to też jest zależne od szkoły językowej w jakiej się jest. Ja korzystałem z GB ENGLISH.

Pozdrawiam

#43 ~Kamila~

~Kamila~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2014 - 19:32:50

Ja zdecydowanie nie polecam nauki online. Nie ma porównania do szkoły językowej. Ogólnie uważam że najlepszą opcją jest nauka metoda Callana. Daje świetne wyniki. Wiem po sobie. Proboowałem wczesniej dwóch szkół, po prostu miałem trudności z zapamietaniem słówek, wstydziłem się mówić. W callanie tak nie ma - duzo się mówi i to daje Ci pewność i po jakimś czasie swobodnie rozmawiasz.

na ewno to też jest zależne od szkoły językowej w jakiej się jest. Ja korzystałem z GB ENGLISH.

Pozdrawiam

#44 LukLev

LukLev

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 01 maj 2014 - 20:07:25

Można nauczyć się angielskiego samemu i to właśnie przez internet. Wiem po sobie. Trzeba tylko wiedzieć jak. Sam spędziłem dużo czasu zanim znalazłem szybką i skuteczną metodę przy wykorzystaniu materiałów dostępnych w internecie.

Co do callana to nie jestem przekonany. Sam kiedyś miałem zapisać się do tego typu szkoły, ale popytałem po znajomych i czytałem opinie w sieci i wszystko jest fajnie jak uczęszcza się na lekcje i mówi o tym o czym uczą, ale potem nijak ma się to do używania angielskiego na co dzień.

#45 ~rainbow~

~rainbow~
  • Goście

Napisano 22 maj 2014 - 10:41:39

na pewno taki kurs on line jest lepszy niż żaden, ale ja potrzebuję kontaktu z ludźmi, dlatego wolę inne formy nauki języka. Sama postawiłam na kurs językowy w Anglii, na którym byłam z Glossą. Bardzo sobie go chwalę, bo dużo się nauczyłam, mogłam pozwiedzać no i też poznałam sporo ludzi z różnych części świata. 

#46 ~Art1989~

~Art1989~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2014 - 08:39:42

Polecam szkołę Cityschool w Warszawie. 

#47 ~safeandsound~

~safeandsound~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2014 - 12:20:10

ja kiedyś robiłam kurs on line ale szczerze mówiąc nic z tego nie wyszło :P teraz chodzę na wakacyjny kurs w Pi School i jestem bardzo zadowolona z efektów, jakoś jednak samej ciężko się tak zmotywować do nauki a lektor to jednak i coś ciekawego opowie i jakoś tak łatwiej się uczyć

#48 ~taramijo~

~taramijo~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 11:56:41

ja kiedyś robiłam kurs on line ale szczerze mówiąc nic z tego nie wyszło :P teraz chodzę na wakacyjny kurs w Pi School i jestem bardzo zadowolona z efektów, jakoś jednak samej ciężko się tak zmotywować do nauki a lektor to jednak i coś ciekawego opowie i jakoś tak łatwiej się uczyć

a na jaki język chodzisz? na angielski? ja szukam jakiejś dobrej szkoły na niemiecki, interesuje mnie w sumie głównie kurs indywidualny

#49 ~małpeczka~

~małpeczka~
  • Goście

Napisano 12 październik 2014 - 08:44:56

też chodziłam w wakacje pischool i było bardzo fajnie. niemiecki tez tam mają! natomiast co do kursów on line to chyba nie miałabym motywacji sama się uczyć w domu przez neta. myślę ze wiele rzeczy by mnie rozpraszało!! ale ja taka jestem!;(

#50 ~semiro~

~semiro~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 01:03:54

Najlepiej to ćwiczyć język praktykując z jego użytkownikami, oglądając filmy itd., pisząc, rozmawiając jeśli jest taka możliwość. Materiały dostępne w internecie (choćby na pledu) przydają i się, ale raczej do systematyzowania wiedzy i przy pisaniu, nauce do egzaminów itd.

#51 dora21

dora21

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 13 listopad 2014 - 22:35:42

Myślę, że każdy sposób jest dobry aby nauczyć się języka. Jeśli bardzo czegoś chcemy to i tak osiągniemy sukces wcześniej czy później. Wszystko zależy tylko od nas samych :)

#52 ~majka~

~majka~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 10:56:05

Każdy kurs pomaga. Nie ważne czy online czy w szkole. Ważne żeby słuchać dużo języka choćby nawet oglądając filmy bez lektora. Druga ważna sprawa to nie uciekać jeśli ma się możliwość rozmowy po angielsku. Nie mają sensu rozmowy z kumplami po angielsku tylko z obcokrajowcami choćby jak się ktoś pyta o drogę na mieście bo i tak mi się zdarzało. Najważniejsza jest komunikatywność 

zgadzam się, cały proces nauki to duży wkład własny (otaczanie się językiem, którego się uczymy - powtarzanie, słuchanie, czytanie, nawet myślenie) plus możliwość konwersacji, wydaje mi się, że w tym wypadku warto skorzystać z nauki w szkole, nawet uczestniczenia w samych konwersacjach, to bardzo dużo daje! a poza tym możliwość pracy z kimś, kto skoryguje nasze ewentualne błędy jest niezbędna... ja chodzę na konwersacje do BRICKS IN THE WALL, świetni lektorzy, jest fajna lektorka ze wspaniałym amerykańskim akcentem!!!

#53 ~Adam~

~Adam~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 08:39:14

Dlaczego nie? To również dobra forma nauki języka. Zwłaszcza jeżeli nie mamy dużo czasu. Mam fajne doświadczenia z empik school. Zajęcia są w małych grupkach, bądź indywidualne. Można się umawiać nawet na bardzo późną godzinę.

#54 ~Prana~

~Prana~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 10:02:40

Ja sama broniłam się przed kursami językowymi przez internet do czasu, gdy stanęłam przed sytuacją, gdzie w pół roku musiałam nauczyć się angielskiego na poziomie komunikatywnym. Nie miałam akurat pieniędzy, a kursy internetowy były dużo tańsze. Skorzystałam z oferty Englab i osiągnęłam swój cel. 

#55 ~Damian~

~Damian~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2015 - 12:18:25

Ja próbowałem sam, bo też do pracy musiałem się nauczyć, ale szło mi to ociężale, stwierdziłem ze nie dam rady, do takiego stopnia sie nauczyc i szukałem kursow, zalezalo mi online bo nie chcialo mi sie szczerze jeszcze potem latac po szkołach. wyprobowalem sobie jedna lekcje probną darmową  w Rapid-English bo kumpel mi podrzucił linka i własnie tam odbyłem kurs. Szybko i sprawnie, pieniadze nie wydane na marne a w pracy nie ma juz problemu z komunikacja, no i kurs online 

#56 ~horizon~

~horizon~
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2015 - 17:02:20

takie kursy na pewno nie zaszkodzą. Jeśli nie ma innej możliwości to czemu nie można się uczyć w ten sposób, ale ja sobie cenię inne formy nauki. Dla mnie najlepszy okazał się zagraniczny kurs językowy, na którym byłam z Glossą. Mówię wam świetna sprawa, dzięki temu, że nie miałam kontaktu z rodakami bardzo dużo się nauczyłam bo musiałam też w czasie wolnym się posługiwać angielskim.

#57 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 04 maj 2015 - 15:34:09

ja próbowałem kursów online, ale byłem zdemotywowany, nie chciało mi się nad tym siedzieć w domu. wydaje mi się, że kurs w szkole językowej działa bardziej mobilizująco. zastanawiam się teraz nad jakimiś zajęciami i nie wiem co wybrać, może coś polecicie? speak up, inna szkoła?

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 maj 2015 - 15:33:08

Speak Up jest dobry, chodziłam do nich dwa lata i sporo się nauczyłam, plan zajęć jest elastyczny i da się chodzić nawet jeśli się pracuje i studiuje jednocześnie, część zajęć można zrobić online.

#59 Owieczka543

Owieczka543

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 11 maj 2015 - 14:43:50

Oczywiście, że kursy są dobre, ale wtedy gdy robisz to dla siebie.

#60 hanna_anna

hanna_anna

Nowy

• Pip
  • 10 postów

Napisano 19 maj 2015 - 09:49:33

ja uważam, ze jeżeli się podejdzie do tego z zaangażowaniem to można osiągnąć dobre efekty. Większość mojego obycia z angielskim to samoedukacja, za dziecka kasety i nagrania i w kółko odsłuchowanie a potem juz sama robiłąmw necie taki kursy, lepsze, czy gorsze. Ale szkoła mnie niewiele nauczyła. 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych