Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

List otwarty do Posła na Sejm RP Jerzego Paula w sprawie udostępnienia INFORMACJI PUBLICZNEJ.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krzyś Krzyś

Krzyś Krzyś

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 341 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 11:06:56

Nowa Sarzyna. dnia 16 września 2019 r.

Krzysztof Brenda

Ul. K.E.N.  8/31

37-310 Nowa Sarzyna

 

Pan Jerzy Paul

Poseł na Sejm R.P.

Biuro poselskie

Ul. Kopernika 1

37-310 Nowa Sarzyna

 

 

List otwarty do Posła na Sejm RP Jerzego Paula w sprawie udostępnienia

INFORMACJI PUBLICZNEJ.

 

Pismem datowanym na 11 lipca 2019 r. Pan, osoba publiczna, złożył do Prokuratury Rejonowej w Leżajsku „Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa”, przez inną osobę publiczną Pana Mariana Ireneusza Furmanka dyrektora SP ZOZ w Leżajsku, a więc przez osobę zawiadującą jednostką

użyteczności publicznej. Zawiadomienie to, przed wszczęciem czynności przez organy, upublicznił Pan na swojej stronie Facebook-owej.

Pismem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie z dnia 25 lipca 2019 r., znak PO IV  Dsn 532.2019.I.k materiały sprawy o sygn. PR Ds. 752.2019 Prokuratury Rejonowej w Leżajsku z Pana zawiadomienia „o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zaistniałego 7 lipca 2019 r. w Leżajsku woj. Podkarpackiego dot. narażenia nieustalonej co do tożsamości osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez blokowanie dojazdu karetki pogotowia ratunkowego z w/w pacjentem na podjazd SOR SPZOZ Leżajsk przez osobę na której ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, tj. o przestępstwo z art. 160 § 2 k.k.” , zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Łańcucie do dalszego prowadzenia z pominięciem zasad właściwości miejscowej.

 

Przepisy Art. 305 Kodeksu postępowania karnego stanowią:

§ 1. Niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia o przestępstwie organ powołany do prowadzenia postępowania przygotowawczego obowiązany jest wydać postanowienie o wszczęciu bądź o odmowie wszczęcia śledztwa.

§ 4. O wszczęciu, odmowie wszczęcia albo o umorzeniu śledztwa zawiadamia się osobę lub instytucję państwową, samorządową lub społeczną, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie, oraz ujawnionego pokrzywdzonego, a o umorzeniu także podejrzanego - z pouczeniem o przysługujących im uprawnieniach.

Na postanowienie o odmowie wszczęcia służy zażalenie.

 

Biorąc powyższe pod uwagę, a zwłaszcza fakt, że  materiały sprawy o sygn. PR Ds. 752.2019 Prokuratury Rejonowej w Leżajsku z Pana zawiadomienia zostały przekazane do prokuratury Rejonowej w Łańcucie ponad półtora miesiąca temu, zapytuję Pana publicznie jaki jest stan faktyczny sprawy, w szczególności, czy zostało wydane postanowienie o wszczęciu bądź o odmowie wszczęcia śledztwa i, czy  w przypadku wydania postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa, złożył Pan zażalenie.

 

W przede dniu zbliżających się wyborów, wyborcy mają prawo się dowiedzieć, czy Pana działania w sprawie miały merytoryczne podstawy, czy było li tylko elementem politycznej kampanii, mającej na celu pozyskanie dodatkowych głosów.

 

Z poważaniem

Krzysztof Brenda

 

Do wiadomości:

 1. Rada Powiatu Leżajskiego
 2. Starosta Powiatu Leżajskiego Pan Marek Śliż
 3. Dyr. SP ZOZ Pan Marian Furmanek
 4. Forum nowiny24.pl

 #2 Krzyś Krzyś

Krzyś Krzyś

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 341 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 12:10:12

Pismo to złożyłem osobiście w Biurze Poselskim Posła Jerzego Paula w dniu dzisiejszym ok godz. 10:00.#3 Krzyś Krzyś

Krzyś Krzyś

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 341 postów

Napisano 19 wrzesień 2019 - 05:01:37

Jerzy Paul

11 lipca

 

Informuję, ze podjąłem działania w sprawie zaistniałej sytuacji w szpitalu powiatowym w Leżajsku. Zaistniały tam konflikt i eskalacja niezrozumiałych działań obecnego dyrektora placówki Pana Mariana Furmanka oraz całkowity brak reakcji organu nadzorującego jakim jest starosta Marek Śliż, zmusił mnie do zdecydowanych kroków.Stawką jest przecież zdrowie i życie mieszkańców powiatu leżajskiego, czyli nas wszystkich. Wczoraj zażądałem od starosty Śliża wyjaśnień i powiadomiłem odpowiednie instytucje rządowe i samorządowe. W sytuacji kiedy chodzi o bezpieczeństwo naszych mieszkańców, dzisiaj zgłosiłem tę sprawę do Prokuratury Rejonowej w Leżajsku.

 

Iwona Bąk Co wy chcecie od Dyrektora Mariana Furmanka. To co wy piszecie to się niedobrze robi. Niepatrzycie na to co zrobił w ostatnim czasie dla szpitala. Ci co piszą to paranoja. Jeżeli tak narzekanie na Lezajski szpital to po co wogule do niego jeździcie,leczycie się czy lezycie na jakim kolwiek oddziale. Naprawdę są duże zmiany. A co do Pana Paula to niech się zastanowi jak wogule wyglądała wtedy ta sytuacja. Bo znając życie nie był w tym czasie to co opisał. Smieszne

 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych