Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

List otwarty do Posła na Sejm RP Jerzego Paula w sprawie udostępnienia INFORMACJI PUBLICZNEJ.

Jerzy Paul

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Krzyś Krzyś

Krzyś Krzyś

    Swojak

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 296 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 13:50:20

Nowa Sarzyna. dnia 16 września 2019 r.

Krzysztof Brenda

Ul. K.E.N.  8/31

37-310 Nowa Sarzyna

 

Pan Jerzy Paul

Poseł na Sejm R.P.

Biuro poselskie

Ul. Kopernika 1

37-310 Nowa Sarzyna

 

 

List otwarty do Posła na Sejm RP Jerzego Paula w sprawie udostępnienia

INFORMACJI PUBLICZNEJ.

 

Pismem datowanym na 11 lipca 2019 r. Pan, osoba publiczna, złożył do Prokuratury Rejonowej w Leżajsku „Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa”, przez inną osobę publiczną Pana Mariana Ireneusza Furmanka dyrektora SP ZOZ w Leżajsku, a więc przez osobę zawiadującą jednostką

użyteczności publicznej. Zawiadomienie to, przed wszczęciem czynności przez organy, upublicznił Pan na swojej stronie Facebook-owej.

Pismem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie z dnia 25 lipca 2019 r., znak PO IV  Dsn 532.2019.I.k materiały sprawy o sygn. PR Ds. 752.2019 Prokuratury Rejonowej w Leżajsku z Pana zawiadomienia „o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zaistniałego 7 lipca 2019 r. w Leżajsku woj. Podkarpackiego dot. narażenia nieustalonej co do tożsamości osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, poprzez blokowanie dojazdu karetki pogotowia ratunkowego z w/w pacjentem na podjazd SOR SPZOZ Leżajsk przez osobę na której ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, tj. o przestępstwo z art. 160 § 2 k.k.” , zostały przekazane Prokuraturze Rejonowej w Łańcucie do dalszego prowadzenia z pominięciem zasad właściwości miejscowej.

 

Przepisy Art. 305 Kodeksu postępowania karnego stanowią:

§ 1. Niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia o przestępstwie organ powołany do prowadzenia postępowania przygotowawczego obowiązany jest wydać postanowienie o wszczęciu bądź o odmowie wszczęcia śledztwa.

§ 4. O wszczęciu, odmowie wszczęcia albo o umorzeniu śledztwa zawiadamia się osobę lub instytucję państwową, samorządową lub społeczną, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie, oraz ujawnionego pokrzywdzonego, a o umorzeniu także podejrzanego - z pouczeniem o przysługujących im uprawnieniach.

Na postanowienie o odmowie wszczęcia służy zażalenie.

 

Biorąc powyższe pod uwagę, a zwłaszcza fakt, że  materiały sprawy o sygn. PR Ds. 752.2019 Prokuratury Rejonowej w Leżajsku z Pana zawiadomienia zostały przekazane do prokuratury Rejonowej w Łańcucie ponad półtora miesiąca temu, zapytuję Pana publicznie jaki jest stan faktyczny sprawy, w szczególności, czy zostało wydane postanowienie o wszczęciu bądź o odmowie wszczęcia śledztwa i, czy  w przypadku wydania postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa, złożył Pan zażalenie.

 

W przede dniu zbliżających się wyborów, wyborcy mają prawo się dowiedzieć, czy Pana działania w sprawie miały merytoryczne podstawy, czy było li tylko elementem politycznej kampanii, mającej na celu pozyskanie dodatkowych głosów.

 

Z poważaniem

Krzysztof Brenda

 

Do wiadomości:

  1. Rada Powiatu Leżajskiego
  2. Starosta Powiatu Leżajskiego Pan Marek Śliż
  3. Dyr. SP ZOZ Pan Marian Furmanek
  4. Forum nowiny24.pl

 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Jerzy Paul

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych