Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 07:21:43

Nikt nie ma w d... maturzystów - po prostu nie potrzeba nam już tylu magistrów tylko ludzi do pracy, robotników itp. Magistrami niech będą tylko najlepsi (człowiek z wyższym wykształceniem nie powinien mieć tylko myślenia ukierunkowanego w jedną stronę, ale radzić sobie na wielu płaszczyznach - z matematyką też przynajmniej na pewnym poziomie - ale nie tylko na poziomie 2+2=4). A teraz mamy sytuację, że z "magistrem" nie ma o czym rozmawiać bo jest po prostu nieobyty, niczym nie zainteresowany i nawet w swojej specjalności nie ma za wiele do powiedzenia.

#2 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 11:51:15

Ok ale pytanie o jedna piąta szklanki a udowadnianie dziwnych rzeczy to co innego. Rozumiem że zrobili obowiązkową matematykę, bo każdy musi umieć liczyć ale nie każdy musi umieć wyliczyć prawdopodobieństwo, udowodnić że jakiś kąt jest prosty bo do życia potrzebne im to nie będzie.

#3 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 11:56:26

Do życia matura nie jest potrzebna. Poziom zadań matematycznych na tegorocznej i ubiegłorocznej maturze był podstawowo-gimnazjalny.

#4 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 14:11:57

Po raz kolejny twierdzę,że szkoła teraz uczy,ale nie naucza!Stąd konieczność korepetycji!

#5 ~Pa~

~Pa~
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 10:27:29

Ja jako humanistka jestem w stanie zrozumieć matematyków, którzy mieli problemy z napisaniem wypracowania czy z czytaniem ze zrozumieniem, bo to nie jest ich konikiem i nie krzyczę, że to był banał więc tak samo Wy moglibyście mieć trochę wyrozumiałości dla innych, dla których ta matura z matmy była po prostu trudna.

Matematyk, nie umiejący czytać ze zrozumieniem, nie istnieje. Wynika to z samej natury matematyki.

#6 ~MAtuRzYsTka~

~MAtuRzYsTka~
  • Goście

Napisano 08 maj 2011 - 10:00:30

Moim zdaniem poziom tej matury był o wiele za trudny dla przeciętnych maturzystów... Czy CKE nie rozumie, że nie każdy jest ,,Matematykiem" Wypada im tylko podziękować, że zamknęło niektórym drogę na studia humanistyczne... Jeśli podwyższą próg w przyszłym roku to współczuję tym zdającym w 2012 roku... Ja jako maturzystka czułam, że wypracuję na te 30% a teraz... pozostaje mi jedynie czekać do czerwca na wyniki i się modzić..;/ Nie rozumiem po co dawali w tamtym roku tak prostą maturę a teraz taką trudną... Powinno im zależeć żeby jak najwięcej osób zdało... po Tym wszystkim którym zamknęło to drogę dalej pozostaje im jedynie praca za granicą... Polska tylko na tym utraci...;(

#7 ~bul~

~bul~
  • Goście

Napisano 13 maj 2011 - 11:32:59

Czy ktos zauwazyl, ze podczas pisania matury z matematyki mozna skorzystac z karty wzorow? Karty w ktorej sa wszystkie wzory potrzebne do zdania? Ma to sluzyc temu, by ktos mogl bezmyslnie podstawiac pod wzory, zdac i nie narzekac. Jezeli ktos nawet tego zrobic nie umie... to nie powinien miec zdanej matury. To jest egzamin dojrzalosci i nie kazdy musi go miec. Jaka wartosc miałoby stwierdzenie "zdalem mature" jezeli to samo moze powiedziec kazdy czlowiek?

#8 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2013 - 16:42:07

Do życia matura nie jest potrzebna. Poziom zadań matematycznych na tegorocznej i ubiegłorocznej maturze był podstawowo-gimnazjalny.

Przepraszam,ale proszę się nie nabijać ze słabszych z matmy, bo to mnie niestety obraża.Dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych