Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Ocena Czad Festiwal 2016 w Straszęcinie

koncert impreza ocena recenzja czad festiwal dębica straszęcin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 SPContext

SPContext

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 133 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 21:41:02

Miesiąc temu odbył się już czwarty festiwal muzyczny w Straszęcinie. Lubicie beletrystykę, dlatego tradycyjnie ocenię go w postaci opowiadania z narracją pierwszoosobową.

End of All Hope

Choć festiwal rozpoczął się w czwartek, najwcześniej mogę udać się tam w piątek nocą ze względu na napięty harmonogram. Łapię stopa przez 15 minut. W końcu zatrzymuje się Marcel. Wsiadam. Innej okazji nie będzie. W Dębicy szybko do taxi. Taksówkarz żali się, że w tym roku przyjechało o połowę mniej uczestników i krytykuje organizatorów za bandyckie ceny biletów. Jak się okaże, ma 100% racji.

Bye, Bye, Beautiful

Zdążam na 2/3 koncertu Nightwish. Co mnie zaskakuje - to pusty stadion. Nie dziwię się, jeśli ceny karnetów od lipca wzrosły do 300 zł, jednodniowych do 200 zł, a w dniu festiwalu do 320 zł. Kogo na to stać? I tu kolejne zdziwienie - duża część publiczności to lumpenproletariat, punki, brudasy. Skąd oni mają na to kasę? Zostaję na Myslovitz, którzy fajnie zagrali, ale bez polotu.

Come Cover Me

Uciekł autobus. Trzeba kombinować. Spotykam obcokrajowców. Taksówki przeciążone. Trzeba się umawiać i czekać pół godziny. Wsiadam z Anglikami, ja płacę za dworzec, a oni za hotel.

Over The Hills And Far Away

Nie ryzykowałbym powrotu pieszo. Panują egipskie ciemności. O tym, że należy zsynchronizować autobusy z zakończeniem koncertów (dodając 15 minut na opuszczenie terenu) już pisałem, ale nie wyciągnięto wniosków.

The Seven Angels

Sytuacja odmienia się w sobotę. Jadę specjalnie na koncert zespołu Avantasia. Stadion wciąż świeci pustkami, ale frekwencja znacznie wyższa. Kolejne zaskoczenie w porównaniu do dnia ubiegłego - na koncert przyszła publiczność z klasą - czysta, zadbana, ładnie ubrana. Brudy się pochowały. Widocznie opera rockowa nie dla nich. Wszyscy znają teksty piosenek, znają skład zespołu, aż mi wstyd, bo zespół obczaiłem w sobotę rano. Niektórzy są przebrani za postacie z powieści fantasy.

Reach Out For The Light

Koncert AVANTASIA to najlepszy występ na całym festiwalu. Duży plus dla Areny za ściągnięcie tego zespołu. Grali prawie (a może ponad) 2 godziny. Na koniec zdradzili, że to ostatni koncert podczas ich trasy koncertowej. Czy otworzą kolejną? Nie wiadomo, bo Avantasię tworzą muzycy ze swoich zespołów i muszą znaleźć wspólny wolny termin tak jak reprezentacja w piłce nożnej. Nie ma słabych utworów, wszystkie to arcydzieła, a na żywo brzmią genialnie! Chciałbym kiedyś ich zobaczyć na ESK w Rzeszowie. Jeśli poprzednio Within Temptation, to może Avantasia?

Runaway Train

Mam bilet powrotny, więc po koncercie uciekam taksą na dworzec. Pociąg InterCity czeka. Jedzie się nim wygodniej niż pendolinem. Fotele przyjemne, nic nie trzęsie, krótki czas podróży.

Lost in Space

Niedzieli nie ocenię. Miałem inne plany.

Plusy:

+ świetny koncert Avantasia (opera rockowa)

+ świetny koncert Nightwish, Sabatonu i innych wykonawców

+ lepsza jakość dźwięku

+ mniej decybeli (rok temu ludzie słuch tracili)

Minusy:

- bandyckie ceny biletów

- powielono wiele błędów z poprzedniej edycji

- wciąż problemy z komunikacją Dębica - Straszęcin

- nie wiem, co się działo na The Exploited, ale zabrakło czegoś w ustaleniach między zespołem a organizatorem

Ocena: 4

Użytkownik SPContext edytował ten post 27 wrzesień 2016 - 21:45:12

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koncert, impreza, ocena, recenzja, czad, festiwal, dębica, straszęcin

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych