Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ODWOŁANIE Burmistrza Leżajska Ireneusza Stefańskiego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
506 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2015 - 09:55:09

Jestem Ja i w następnych wyborach wystaruje. Nie mam układów w kościele ale mam to coś. Jestem pracowity, mam pomysł na miasto i przyciągnięcie nowych inwestorów.

Masz to "coś" powiadasz? Jeżeli twoja inteligencja jest taka jak w tym wpisie to nie wróżę ci sukcesów.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2015 - 11:42:05

Nalezy zrobic i odwolac obecnie nicnierobiacego burmistrza w referendum. okres ochronny mija na jesien wtedy referendum bedzie koniczne

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2015 - 12:51:27

Nalezy zrobic i odwolac obecnie nicnierobiacego burmistrza w referendum. okres ochronny mija na jesien wtedy referendum bedzie koniczne

Można go odwołać nawet za miesiąc. Tylko co dalej? Nowy burmistrz sam pospłaca miejskie długi? Skąd weźmie pieniądze na armie urzędników w mieście? Podniesie podatki pozostałym 9 tys. klepiącym biedę mieszkańcom? Jest takie powiedzenie: z gówna bata nie ukręcisz. I tyle w tym temacie.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2015 - 12:59:08

Jeszcze nic się nie stało w kwestii referendum,a już chętny na do nowych układów.Wystartować to nie jest żadna sztuka,ale wygrać wybory, o to już trzeba to umieć i mieć poparcie.Marzyć w życiu warto,ale żeby to były marzenia realne?????????.

co boisz sié utraty stanowiska. Referendum będzie czy ci się podoba czy nie. Nawet jeśli nie będzie skuteczne to należy pokazać że polityka w takim mieście jak Leżajsk nie opłaca się, a przy okazji ludzie zobaczą jakie bajki opowiadał obecny Burmistrz podczas swojej kampani wyborczej, zobaczymy cały układ zależności osobowej obecnego burmistrza i dowiemy się jak kosztem władzy i obsadzania stołków swoimi towarzyszami partyjnymi niszczy się ludzi. Warto więc będzie podjąć inicjatywę o odwołanie Stefańskiego w drodze lokalnego referendum. Niech zobaczy że ludzie mają swoje zdanie i mądrość a zagrywki PR nie są opłacalne w takim mieście jak Leżajsk.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2015 - 18:29:25

ODWOŁANIE BURMISTRZA

Jak odwołać wójta i prezydenta miasta?

Pięciu mieszkańców może wystąpić z inicjatywą przeprowadzenia lokalnego referendum, w którym odwołamy najwyższe władze miasta.

Muszą to być osoby, które mają prawo wybierania w danej gminie, czyli mieszkają w niej na stałe i są wpisane tam do rejestru wyborców.

Inicjatorzy referendum powinni zacząć od powiadomienia o swoim pomyśle osoby, którą chcą pozbawić stanowiska (wójta, burmistrza, prezydenta miasta). O zamiarze przeprowadzenia referendum informuje się także komisarza wyborczego.

Ważne jest, aby powiadomienia zostały dostarczone na piśmie. Podajemy w nich nazwiska, imiona, adresy zamieszkania oraz numery PESEL wszystkich członków grupy. Wskazujemy w nim również jedną osobę, która będzie pełnomocnikiem grupy. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) musi nam wydać pisemne potwierdzenie, że otrzymał pismo.

Pomysłodawcy odwołania powinni następnie poinformować mieszkańców gminy o planowanym referendum. Może to być np. ogłoszenie w lokalnej prasie, które inicjatorzy finansują z własnej kieszeni. Mieszkańcy muszą się dowiedzieć nie tylko o samym pomyśle, lecz również o przyczynach uzasadniających odwołanie wójta czy burmistrza.

Informacja o planowanym referendum powinna zawierać również pytanie, na które mieszkańcy będą odpowiadać. W tym przypadku będzie to: Czy Pan(i) jest za odwołaniem Prezydenta/Wójta/Burmistrza Miasta? Głosować można stawiając znak “x” w kratce obok odpowiedzi “TAK” lub “NIE”.

Równocześnie inicjatorzy powinni zadbać o poparcie inicjatywy. W ciągu 60 dni od powiadomienia wójta (burmistrza, prezydenta miasta) trzeba zebrać podpisy dziesięciu procent osób uprawnionych do głosowania w gminie, którzy są za odwołaniem.

Mieszkaniec popierający wniosek o przeprowadzenie referendum podaje nazwisko, imię, adres zamieszkania i numer PESEL. Dane te potwierdza własnoręcznym podpisem. Należy pamiętać, że raz udzielonego poparcia nie możemy wycofać.

Wniosek z zebranymi podpisami trzeba przekazać komisarzowi wyborczemu. Jeżeli jest on kompletny (przede wszystkim zawiera wszystkie podpisy, uzasadnienie odwołania, informację o powiadomieniu wójta o referendum) to komisarz potwierdza na piśmie, że go otrzymał. W innym przypadku dostaniemy 14 dni na uzupełnienie wniosku.

Może się zdarzyć jednak, że wniosek zostanie o odrzucony. Będzie tak np. wtedy, gdy organizatorzy nie poinformowali mieszkańców o planowanym referendum lub nie zebrali w ciągu 60 dni wszystkich podpisów. Odrzucenie wniosku można zaskarżyć do sądu administracyjnego w ciągu 14 dni od otrzymania takiej informacji.

Jeśli wszystko jest jednak w porządku, to komisarz wydaje postanowienie o przeprowadzeniu referendum. Ustala on jego termin i przedstawia wzór karty do głosowania. Referendum przeprowadza się w dzień wolny od pracy w ciągu 50 dni od opublikowania postanowienia komisarza o przeprowadzeniu głosowania w wojewódzkim dzienniku urzędowym.

Referendum jest ważne, jeżeli do urn poszło co najmniej 3/5 głosujących spośród tych, którzy uczestniczyli w wyborach, w których wybierano odwoływanego wójta czy prezydenta miasta.

Zostanie on pozbawiony stanowiska, gdy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw.

Wraz z wygaśnięciem mandatu wójta odwołani zostaną również jego zastępcy. Do czasu nowych wyborów obowiązki wójta pełni osoba wyznaczona przez premiera. Szef rządu powinien również niezwłocznie zarządzić wybory przedterminowe. Inaczej będzie wtedy, gdy mieszkańcy wniosą protesty przeciwko ważności referendum. Wtedy wcześniejsze wybory zarządza się po rozpoznaniu przez sąd wszystkich skarg.

Kiedy nie można złożyć wniosku o odwołanie wójta i burmistrza? 

- przed upływem 10 miesięcy od wyboru wójta, 

- później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem kadencji, 

- przed upływem 10 miesięcy od poprzedniego referendum.

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2015 - 18:33:44

Odwoła się Stefańskiego i nagle wszystkie problemy znikną, tak? A zobowiązanie miasta jak zostaną spłacone? Pensje pracownikom budżetówki jak zostaną podwyższone? Czyżby z podwyżki podatków tych, którzy nie mają szczęścia pracować na samorządowym garnuszku? Stefański to zdecydowanie nie moja bajka polityczna ale trzeba trochę realizmu i rozsądku.

czas na podjęcie decyzji mających wpływ na funkcjonowanie miasta, a nie politycznych awantur wzmaganych w gazecie nowiny. Referendum to bardzo dobry pomysł

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 maj 2015 - 21:13:25

REFERENDUM!

#28 ~Stefański to PIS~

~Stefański to PIS~
  • Goście

Napisano 17 maj 2015 - 21:18:58

odstosunkujcie się jeebane platformerki od burmistrza Stefańskiego. Należy do PISu i już to go nobilituje. Tylko prezes Jarosław może go odwołać a nie jakiś platformerski plebs.

Stefańskiego popiera 61 % wyborców w Leżajsku bo taki wynik otrzymał Andrzej Duda u nas.

Stefański to nasz lokalny Jarosław Kaczyński.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 16:38:08

Popieram również referendum za odwołaniem obecnego burmistrza.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 16:42:14

odstosunkujcie się jeebane platformerki od burmistrza Stefańskiego. Należy do PISu i już to go nobilituje. Tylko prezes Jarosław może go odwołać a nie jakiś platformerski plebs.

Stefańskiego popiera 61 % wyborców w Leżajsku bo taki wynik otrzymał Andrzej Duda u nas.

Tak właśnie obrażają innych ludzi zwolennicy PIS-u. Mienią się katolikami, a ludzi z innymi poglądami najchętniej by zniszczyli. Dodam, że nie jestem i nie popieram PO.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 16:54:35

Wniosek o referndum 01-15 października 2015r w sprawie odwołania burmistrza I. Stefańskiego. Czy jesteście sie w stanie zmobilizować?

#32 ~ML~

~ML~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 18:04:20

Po Ch*J to? Jest dobrze jak jest.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 12:34:38

Po Ch*J to? Jest dobrze jak jest.

nie wszystkim tak dobrze jest jak tobie!

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 13:14:22

Niestety nie da się odwołac Burmistrza anonimowo! I to jest ból anonimowych krzykaczy!

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 19:04:43

Niestety nie da się odwołac Burmistrza anonimowo! I to jest ból anonimowych krzykaczy!

Gwarantuję, że nie będzie anonimowo. W połowie września zacznie zmobilzuję mieszkańców, mam nawet kilka pomysłów, kto mógłby zastąpić I.Stefańskiego, ale trzeba z tymi osobami rozmawiać, ponieważ nie mają parcia na władzę, ale mają doświadczenie w zarządzaniu i znają się na ekonomii. Myślę, że do referndum, należy dobrze się przygotować oraz mieć porządne i dobre pomysły na czas po wygranym referendum.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 20:11:58

Gwarantuję, że nie będzie anonimowo. W połowie września zmobilzuję mieszkańców, mam nawet kilka pomysłów, kto mógłby zastąpić I.Stefańskiego, ale trzeba z tymi osobami rozmawiać, ponieważ nie mają parcia na władzę, ale mają doświadczenie w zarządzaniu i znają się na ekonomii. Myślę, że do referndum, należy dobrze się przygotować oraz mieć porządne i dobre pomysły na czas po wygranym referendum.

Rozsądne podejście. Popieram.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 20:45:08

To nie ma nic wspólnego z lokalnym referendum

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 07:35:42

Burmistrz i cały jego kram jest od tego aby zabiegać o rozwój miasta. Promować region i przyciągać nowe inwestycje. Burmistrzowanie nie polega na zwalnianiu ludzi, obcinaniu zarobków, zatrudnianiu kolegów i robienia anty reklamy w mediach Miastu. Swoją drogą to gdzie realizowane są obietnice przedwyborcze.  

W takiej sytuacji referendum jest jak najbardziej uzasadnione.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 08:30:39

Gwarantuję, że nie będzie anonimowo. W połowie września zacznie zmobilzuję mieszkańców, mam nawet kilka pomysłów, kto mógłby zastąpić I.Stefańskiego, ale trzeba z tymi osobami rozmawiać, ponieważ nie mają parcia na władzę, ale mają doświadczenie w zarządzaniu i znają się na ekonomii. Myślę, że do referndum, należy dobrze się przygotować oraz mieć porządne i dobre pomysły na czas po wygranym referendum.

To może na początek przedstaw się, kim jesteś. Ja zrobię, ja powiem, ja wam pokażę, nic nie znaczy, to teksty anonimów. Od 50 lat, od urodzenia jestem mieszkańcem Leżajska i w tym czasie 50 lat mojego zycia, jedynym człowiekiem który nie bał się wystąpić przeciw władzy był p. Pluszkiewicz, Zebrał potrzebną ilosc podpisów by odwolać władze miasta i burmistrza Leżajska, Z tego co wiem od pana  śp. MIeczysława Sroki, zwarta ugoda z burmistrzem uchroniła miasto od refrerendum! Uwierzę w refrendum jak jego organizatorem będzie Pluszkiewicz, lub ktoś choćby w połowioe taki jak on!   

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 16:13:20

Bedzie bedzie referendum

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych