Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

438 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~Kamil~

~Kamil~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 12:00:11

Nie bronię wójta.Także uważam że stworzył swój folwark i jest w nim Panem i władcą i być może trochę się panoszy...Co do tych co widzieli wójta w niedzielę i święta jeżdżącego służbowym samochodem to powiem wam że ja też takie sytuację widziałem.A widzieliście wójta w służbowym samochodzie który po godzinach swojej pracy doglądał różnych inwestycji w gminie?Ja widziałem!A widzieliście wójta w niedzielę(gmina nie pracuję w soboty,niedziele i święta) służbowym samochodem który doglądał lodowisk na terenie gminy i podpytywał o opinie na ich temat?Ja widziałem!Mi Pan wójt nie wyraził zgody na wydanie pozytywnej decyzji o warunkach zabudowy...Cóż zrobić...Jak już wcześniej napisałem nie przepadam za wójtem ale jako gospodarz jest to osoba na odpowiednim stanowisku.Tyle co w ciągu tych kilku lat zrobił dla gminy to wydaje mi się że nikt inny by tego nie dokonał.A i kandydata na jego zastępcę próżno nawet za mgłą szukać.Zresztą każdy niech sobie wszystko interpretuje sam.Żyjemy w wolnym kraju,każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi...

#82 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 12:00:56

Widać wyraźnie że na tym forum - komuś bardzo zależy na zgnojeniu Wójta i jego rodziny, wypisując bzdury i kłamstwa pod ich adresem.

Jeśli tacy ludzie marzą o przejęciu władzy to upadek morału obyczaju i gminy gwarantowany - ale za to prywata i dawne koleżeństwo zatryumfuje. 

#83 ~maluczki~

~maluczki~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 12:20:03

Widać wyraźnie że na tym forum - komuś bardzo zależy na zgnojeniu Wójta i jego rodziny, wypisując bzdury i kłamstwa pod ich adresem.

Jeśli tacy ludzie marzą o przejęciu władzy to upadek morału obyczaju i gminy gwarantowany - ale za to prywata i dawne koleżeństwo zatryumfuje. 

Prywata to odnosi sukces obecnie, czy CBA, Prokuratura pisze bzdury ? poczekajmy niech Sąd osądzi. Co z tych zarzutów jest kłamstwem ? skoro każda sprawa jest faktem, a ile jest spraw podobnych w tym urzędzie ? To w imie nie przejmowania władzy należy godzić się na korupcję ? Mam pytanie do Ciebie. Przykładowo gdyby ktoś uznawany za super człowieka, pracowity, zgwałcił Twoją najbliższą osobę to nie wolno jej karać i przymknąć oko na bezprawie bo to "super" człowiek ? odpowiedz sobie sam.

#84 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 12:47:06

Jak dla mnie to ktoś zaczął kampanie przed wyborczą , pewnie jakiś poseł , auto dla rodziny ? jestem sąsiadem i nigdy nie widzialem żadnej rodziny wójta w tym aucie , automat dla straży w Radawie to dopiero była by porażka ,  droga faktycznie nadawała się do remontu po 2010R ,

zatrudnił osobę która miała odpowiednią wiedze a nie papiery ( też bym tak zrobił) .

RESUMUJĄC - TE ZARZUTY TO JEDNA WIELKA ŚCIEMA  - JAK DLA MNIE  

NIECH KTOŚ PRZYPOMNI SOBIE JAK WYGLĄDAŁA GMINA 10 lat temu a jak teraz .

GDYBYŚMY MIELI TAKIEGO PREZYDENTA I PREMIERA TO ZA 10 lat ANGOLE BY DO NAS PRZYJEŻDŻALI PRACOWAĆ NA ZMYWAKU .  

Jesteś sąsiadem to powiedz czy widziałeś wójta w prywatnym samochodzie ? może podasz markę ? kup okular skoro nie widziałeś rodziny wójta w służbowym samochodzie , popytaj mieszkańców np. jakim jezdzi po parafiach na msze, na zakupy, na uczelnie na prywatne przetargi i sprawunki z synami itp itd. Piszesz automat nie dla straży , poczytaj specyfikację, a do tego odpowiedz od kogo kupiono ten samochód, nie od kolegi Bogusia z Radawy? piszesz że droga nadawała się do naprawy po 2010 roku to niech była gmina naprawiła , a nie że była powódz, czy klęska ? Zatrudnienie osoby bez kwalifikacji to nie prywatna firma pana Ryznara, należy stosować prawo a skoro je złamał tym bardziej że mówi iż jest prawnikiem to należy za to odpowiedzieć. Za 150 tysięcy rocznie poborów i zadłużając gminę ponad 10 milionów to każdy może zrobić takie "inwestycje" nie pisz więc głupot.

#85 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 13:32:08

Jesteś sąsiadem to powiedz czy widziałeś wójta w prywatnym samochodzie ? może podasz markę ? kup okular skoro nie widziałeś rodziny wójta w służbowym samochodzie , popytaj mieszkańców np. jakim jezdzi po parafiach na msze, na zakupy, na uczelnie na prywatne przetargi i sprawunki z synami itp itd. Piszesz automat nie dla straży , poczytaj specyfikację, a do tego odpowiedz od kogo kupiono ten samochód, nie od kolegi Bogusia z Radawy? piszesz że droga nadawała się do naprawy po 2010 roku to niech była gmina naprawiła , a nie że była powódz, czy klęska ? Zatrudnienie osoby bez kwalifikacji to nie prywatna firma pana Ryznara, należy stosować prawo a skoro je złamał tym bardziej że mówi iż jest prawnikiem to należy za to odpowiedzieć. Za 150 tysięcy rocznie poborów i zadłużając gminę ponad 10 milionów to każdy może zrobić takie "inwestycje" nie pisz więc głupot.

napisz kiedy jechal na uczelnie, z synami , na zakupy  to ty piszesz głupoty

#86 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 13:48:35

Pytaj CBA. Policji i Prokuratury i zwykłych mieszkańców gminy i popatrz wokół siebie, odpowiedz na moje pozostałe stwierdzenia.

#87 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 14:07:58

To ty się tłumacz bo ja nie mam powodu.

#88 ~mieszkaniec gminy~

~mieszkaniec gminy~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 15:35:54

zwykli mieszkańcy gminy pokazali to na wyborach i pokarzą jeszcze raz , a paru sfrustrowanych gości pisze donosiki do wszystkich możliwych urzędów - a największa afera wójta  to budowa drogi - rzeczywiście przekręt wszech czasów - ale czas zapłaty wszelkiej maści kapusiom i donosicielom  przyjdzie niebawem

#89 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 16:16:47

zwykli mieszkańcy gminy pokazali to na wyborach i pokarzą jeszcze raz , a paru sfrustrowanych gości pisze donosiki do wszystkich możliwych urzędów - a największa afera wójta  to budowa drogi - rzeczywiście przekręt wszech czasów - ale czas zapłaty wszelkiej maści kapusiom i donosicielom  przyjdzie niebawem

Tłumacz się tłumacz, a póżniej na pokaz do kościoła.

#90 ~mieszkaniec gminy~

~mieszkaniec gminy~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 16:21:22

a kto tu się tłumaczy,  normalny mieszkaniec gminy jak twierdzisz pisze co widzi ze swojego puntu widzenia i zastanów się dobrze nad tym, a do kościoła też chodzi  czemu nie ale nigdy dla poklasku i w celu przycięcia wstęgi

#91 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 17:03:19

a kto tu się tłumaczy,  normalny mieszkaniec gminy jak twierdzisz pisze co widzi ze swojego puntu widzenia i zastanów się dobrze nad tym, a do kościoła też chodzi  czemu nie ale nigdy dla poklasku i w celu przycięcia wstęgi

Czy ty myślisz, że ktoś wierzy w to, że te brednie pisze "mieszkaniec gminy", że ktoś jeszcze broni tego pana(a może samego zainteresowanego?), nawet Stachu z Szówska się odwrócił, tłumacz się dalej.

#92 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 17:06:37

czy normalny mieszkaniec prawie co niedziele chodzi do kościoła w innej miejscowości ? zasiada w pierwszej ławce ? czy to nie dla poklasku ?

#93 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 17:29:24

Nie bronię wójta.Także uważam że stworzył swój folwark i jest w nim Panem i władcą i być może trochę się panoszy...Co do tych co widzieli wójta w niedzielę i święta jeżdżącego służbowym samochodem to powiem wam że ja też takie sytuację widziałem.A widzieliście wójta w służbowym samochodzie który po godzinach swojej pracy doglądał różnych inwestycji w gminie?Ja widziałem!A widzieliście wójta w niedzielę(gmina nie pracuję w soboty,niedziele i święta) służbowym samochodem który doglądał lodowisk na terenie gminy i podpytywał o opinie na ich temat?Ja widziałem!Mi Pan wójt nie wyraził zgody na wydanie pozytywnej decyzji o warunkach zabudowy...Cóż zrobić...Jak już wcześniej napisałem nie przepadam za wójtem ale jako gospodarz jest to osoba na odpowiednim stanowisku.Tyle co w ciągu tych kilku lat zrobił dla gminy to wydaje mi się że nikt inny by tego nie dokonał.A i kandydata na jego zastępcę próżno nawet za mgłą szukać.Zresztą każdy niech sobie wszystko interpretuje sam.Żyjemy w wolnym kraju,każdy ma prawo do swobodnej wypowiedzi...

Kolego a widziałeś wójta który zarabia grubo ponad 10 tyś miesięcznie to jest chore wiec łaski nie robi ze po godzinach gdzies sie pokaże służbowym autem z pełnym bakiem paliwa a wszystko oczywiście za nasze pieniądze a te wszystkie inwestycje co zrobił to są z kredytów  i zadłużył gmine na ponad 10 mln i kto to ma spłacać,przecież on w żaden sposób nie umie pozyskać pieniędzy dla  gminy tylko ją wyciąga i sie dorabia a wy go bronicie jeszcze może pomnik mu postawicie !!!

#94 ~Uczeń~

~Uczeń~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 17:30:45

Wystarczyło to co zakwestionował NIK i CBA zrobić zgodnie z prawem i nawet setka anonimów nic by nie dała. Po prostu robić tak jak stanowią przepisy. Koniec kropka.

#95 ~WB~

~WB~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 20:40:53

Czy wyłączanie ludziom mikrofonów na zebraniach, wzywanie na zebrania policji, nazywanie wichrzycielami tych, którzy ośmielili się zdać jaśnie panującemu wójtowi wójtowi niewygodnego pytania to Pan Ryznar robił dla dobra gminy???

To, że dzieci muszą się tułać po obcych wsiach, chociaż mają szkołę u siebie to też dla dobra gminy?

O jakich osiągnięciach mówicie???

Wymieńcie KONKRETNIE, co takiego zrobił???

Parę metrów asfaltu? Festyny w Radawie? Park w lesie? Kilka solarów? Fontanna przed Gminą? Otynkowanie budynków? Klombiki i szopki?? Sztuczne lodowisko na koszt szkoły??

Gdzie poważnie inwestycje?

ŻADNEJ POWAŻNEJ INWESTYCJI NIE MA.

Nie ma, bo wójt nie potrafi poprowadzić żadnej inwestycji zgodnie z prawem i nie potrafi pozyskiwać pieniędzy na ich realizację (najnowszy przykład ścieżka rowerowa).

Nie potrafi pozyskiwać unijnych funduszy a chce pokazać, jaki z niego genialny gospodarz więc buduje na kredyt i coraz bardziej zadłuża gminę.

Policzcie ponad 10 milionów długów to ile jest to w tej chwili na jednego mieszkańca?

ps. przejedźcie się po innych gminach i popytajcie o inwestycje.

wtedy może zobaczycie inwestycyjną nędzę, niekompetencję i kleptokrację w Gminie Wiązownica.

ps.  CBA nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa B) B)

#96 ~WB~

~WB~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 20:54:45

Tak dla przypomnienia lista z zeszłego roku

Część tej listy straciła aktualność, ale dla odświeżenia pamięci obrońcom biednego wójta

1. Syn wiceprzewodniczącego Rady Gminy- dyrektorem Gminnego Centrum Kulturalnego ( bez postępowania konkursowego)
2. Żona radnego z Wiązownicy, który głosował za rozwiązaniem Zespołu Szkół w Piwodzie- dyrektorką szkoły w Piwodzie ( p.o. z powołania)
3. Radna będaca sołtysem wsi Piwoda- pracownikiem stołówki szkoły w Piwodzie
4. Radny, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu, będący też sołtysem wsi Zapałów- nauczycielem w szkole w Zapałowie i Mołodyczu
5. Dyrektorzy zespołów szkół w Zapałowie, Wiązownicy i Szówsku nie zostali wyłonieni na podstawie postępowania konkursowego, są powołani przez wójta na 5 lat.
6. Córka pani skarbnik gminy od niedawna pracuje w UG.
7.Córki sołtysów Manasterza i Nielepkowic zatrudnione w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej
8.Synowa brata dyrektora szkoły w Mołodyczu zatrudniona w UG
9. Pracownica zatrudniona na stanowisku ds. geodezji, jej wujek to wysoko postawiony samorządowiec
10.Pani Sekretarz została powołana z woli wójta.Powinien być na to stanowisko konkurs rozpisany, ale żeby ominąć przepisy ta Pani została powołana jako pełniąca obowiązki Sekretarza Gminy (Pani ma znane nazwisko).
11, Panią kasjerkę, zonę samorządowca z PIS - wójt bezskutecznie kilkukrotnie próbował tę panią zwolnić
13.Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej,został powołany z woli wójta. Na to stanowisko też powinien być konkurs rozpisany.
14.Na prace interwencyjne - zatrudniani są ludzie wójta. Chyba powinien o tym decydować Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu.
15.Wielu nauczycieli w szkołach zatrudnianych na polecenie wójta.
16.Orliki w: Piwodzie,Radawie,Wiązownicy i Szówsku po cenach, którym należało by sie przyjrzeć.
!7.Zimowe Orliki w Radawie i Wiązownicy.Koszt lodowiska w Radawie - 1 800 000 złotych.W Wiązownicy - 600 000 złotych (równocześnie wójt twierdzi, że brakuje pieniędzy na szkoły)
18. Teść dyrektora Gminnego Centrum Kultury, dyrektorem Gminnego Ośrodka Wypoczynku I Rekreacji.
19. Samochód służbowy, używany przez wójta i całą rodzinę na okrągło bez żadnego limitu kilometrów
20. Żona dyrektora szkoły w Mołodyczu-praca jako intendentka w miejscowej kuchni szkolnej, a mąż - dyrektor szkoły jest tryjem sekretarki w gminie.
21. Rozwiązanie Zespołu Szkół w Piwodzie, tylko po to, żeby pozbyć się dyrektorki i niektórych pracowników. Pozostałe 3 zespoły istnieją bez zmian, a w Piwodzie rządzą 2 odrębne dyrektorki.
22. Rada Gminy na wniosek wójta wyraża zgodę na zakup samochodu służbowego w kwocie 75 tysięcy złotych, a wójt ogłasza przetarg i kupuje samochód za kwotę 113 400 złotych.

#97 ~L+E~

~L+E~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 20:55:22

Ludziom nigdy nie dogodzi. Jak na przetargi dla szkół zostały bardzo mocno sprecyzowane to źle bo niektóre firmy od razu odpadły, jak za mało sprecyzowane to też nie dobrze. Podczas trwania kadencji wójta gmina zyskała dużo więcej niż za kadencji p. Długonia.

Sprecyzować można każdy przetarg bardzo szczegółowo to nie przestępstwo jeszcze, najważniejsze żeby to było zgodne z ustawą o zamówieniach publicznych. Jeśli ktoś nie stosuje się do ustawy można przypuszczać że nie bez powodu i o tym zadecyduje sąd.
Dziwi mnie tłumaczenie niektórych które można w skrócie opisać "nie ważne że kombinuje coś na boku ważne że zrobił coś dla gminy". To jest przyzwolenie na nadużywanie władzy.

#98 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 21:03:34

Dlaczego ze strony Gminy zniknęła reklama z konterfektem Mariana R.?

Dlaczego wójt nie zwołuje konferencji prasowej????

...zawsze tak robił, żeby olśnić świat erudycją, inteligencją i własnymi wizjami

...i żeby pokazać, jak ssie okulary (tęsknię też za panem Potakującym)

#99 ~Piotr.K~

~Piotr.K~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 22:09:36

Wymieńcie KONKRETNIE, co takiego zrobił???

a proszę bardzo: (wszystkich nie znam ale te co widzę przez czas jego działania)

1. Budowa sali gimnastycznej w Szówsku
2. Budowa orlików (aktualnie nie wiem ile ich jest wiem o 3)
3. Remont drogi na dolnej Wiązownicy
4. Remont drogi na "Woli" w Szówsku
5. Oświetlenie dróg w Szówsku
6. Remont Gminy i GCK
7. Remont budynku dla Policji.
8. Budowa ścieżki rowerowej Jarosław - Radawa (choć wszyscy mówią, że zła ale co dziennie z niej korzystacie)

9. Rozbudowa ośrodka w Radawie
10. Budowa kaplicy w Wiązownicy
11. Zakup nowych samochodów bojowych dla straży 

i dużo dużo więcej tylko, że ludzie są świniami i jak mają dobrze to wszystko pasuje a jak czegoś nie dostaną to zaraz krzyczą, że zły wójt, sołtys. 

A jeszcze mam do was takie pytanie co przez te kilka lat zrobili dla nas wszystkich księża, posłowie, czy miejscowi "celebryci" ?? Bo jakoś ich działalności nie widać. 

Mam nadzieję, że mieszkańcy gminy nie dadzą się jedynie manipulować i sami będą podejmować decyzje.

#100 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2014 - 22:29:35

a proszę bardzo: (wszystkich nie znam ale te co widzę przez czas jego działania)

1. Budowa sali gimnastycznej w Szówsku
2. Budowa orlików (aktualnie nie wiem ile ich jest wiem o 3)
3. Remont drogi na dolnej Wiązownicy
4. Remont drogi na "Woli" w Szówsku
5. Oświetlenie dróg w Szówsku
6. Remont Gminy i GCK
7. Remont budynku dla Policji.
8. Budowa ścieżki rowerowej Jarosław - Radawa (choć wszyscy mówią, że zła ale co dziennie z niej korzystacie)

9. Rozbudowa ośrodka w Radawie
10. Budowa kaplicy w Wiązownicy
11. Zakup nowych samochodów bojowych dla straży 

i dużo dużo więcej tylko, że ludzie są świniami i jak mają dobrze to wszystko pasuje a jak czegoś nie dostaną to zaraz krzyczą, że zły wójt, sołtys. 

A jeszcze mam do was takie pytanie co przez te kilka lat zrobili dla nas wszystkich księża, posłowie, czy miejscowi "celebryci" ?? Bo jakoś ich działalności nie widać. 

Mam nadzieję, że mieszkańcy gminy nie dadzą się jedynie manipulować i sami będą podejmować decyzje

Kolego Piotrze jest jeden problem ,ponieważ połową z twoich wyliczeń to gwózdz do trumny wójta bo prokurator w tych sprawach prowadzi postępowanie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych