Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Początek wielkiego skandalu.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#221 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 12:39:03

Ochrona "zwykłego posła" kosztuje rocznie grubo ponad milion złotych. Nie wiem,czy jest ona uznawana za dodatkowe korzyści w zeznaniu podatkowym. Kierowca "zwykłego posła" jest warszawskim radnym i prezesem jednej ze spółek utworzonych przez spółkę-matkę z ul.Srebrnej. Z upublicznionego zeznania podatkowego wynika,że kierowca dysponuje całkiem pokaźnym majątkiem,posiada 3 domy w stolicy,ponad 300 tyś. oszczędności,działki o wartości 1,6 mln złotych, a jego dochody miesięczne to 16 tysięcy zł.

Pojawiła się w mediach także informacja,że za 2018 rok Polska ma najwyższą od wojny śmiertelność obywateli. Mają w tym udział także akty samobójstw wśród okradzionych przez państwo emerytów służb mundurowych.

Wydaje się,że przekupienie forsą swojego elektoratu przestanie gwarantować PiS-owi trwanie u władzy. Zbyt wiele afer wychodzi na światło dzienne,mimo wrzasku działaczy "wystarczy nie kraść".#222 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 luty 2019 - 17:48:53

CBA wydało oświadczenie,że :brak podstaw do sprawdzania oświadczeń majątkowych Jarosława Kaczyńskiego". Tak właśnie działa PiS-owskie państwo,w niewygodnych dla rządzących sytuacjach,nie podejmuje działań. Osoby,którym państwo odebrało należne emerytury także nie mogą dochodzić w sądach swoich słusznych praw,bo Trybunał Konstytucyjny zwleka z wydaniem orzeczenia a ta zwłoka skutecznie blokuje sprawy w sądach.

Nie jestem pewien,czy politycy rządzącej partii mają świadomość,na jak potężne koszty narażają budżet państwa swoją niekompetencją,butą i prezentowaną arogancją. Prawo do sądów jest podstawowym prawem każdego człowieka. I kolejne,które się z tym wiąże,prawo do rozsądnego terminu rozpatrzenia jego sprawy.#223 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 18:56:36

"Zwykły poseł" wystraszony możliwością utraty władzy przez jego ugrupowanie nakazał rządowi wypłatę 13-tej pensji także rencistom i emerytom. Czyli sobie także.

Świadczenie dla emerytów to jednorazowa darowizna z oczekiwaniem PiS na odwdzięczenie się w lokalach wyborczych. 

Prezesowi Kaczyńskiemu coraz trudniej przychodzi utrzymanie wizerunku biednego,czasami zagubionego emeryta. Taśmy oraz zeznania bliskich mu kiedyś ludzi pokazują jego właściwe a skrzętnie skrywane oblicze. Obawia się,że jeśli przed wyborami prawda wyjdzie na jaw,może stracić poparcie wyborców,stąd nagłe obdarowywanie wielkich grup społecznych. Następne zapowiedzi darowizn będą w marcu,po nich kolejne w maju i czerwcu. I tak do października.

Szef PiS dysponuje prywatnym domem na Żoliborzu, rocznym dochodem w wysokości 118 tysięcy z tytułu uposażenia poselskiego, do tego 30 tysięcy diety parlamentarnej i 77 tysięcy emerytury, co daje 19 tysięcy dochodu miesięcznie.

Miesięczna ochrona posła Kaczyńskiego /całodobowa/kosztuje 135 tysięcy, co wyniosło rocznie 1,62 mln złotych.

Prezes ma do dyspozycji całodobowo pojazd wraz z 2-ma  kierowcami. Co sobota jest wożony na grób matki,Jadwigi a co miesiąc do Krakowa na grób brata Lecha.

Kto ma jeszcze takie przywileje?

A co słychać u okradzionych emerytów służb mundurowych?

23 872 sprawy czeka w Sądzie Okręgowym w Warszawie na rozpatrzenie bo Trybunał Konstytucyjny działa opieszale i od ponad roku odwleka wydanie wyroku ,czyli odpowiedzi na pytanie warszawskiego sądu, czy ustawa okradająca emerytów jest zgodna z Konstytucją RP.

Po przejęciu rządzenia  krajem przez PiS,państwo prawa legło w gruzach. Ich hasło "Polska w ruinie" nabrało autentyczności.#224 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 marzec 2019 - 15:33:57

Ponaglanie Trybunału Konstytucyjnego przez sędziowskie stowarzyszenie i przez związki emerytów służb mundurowych nie spowodowało wyznaczenia terminu orzeczenia o konstytucyjności czy niekonstytucyjności ustawy odbierającej emerytom służb mundurowych słusznie nabytych świadczeń.  W obliczu tego zaniechania  Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w dniu 4 marca 2019 r pierwszy wyrok przywracający okradzionemu emerytowi świadczenie w dawnej wysokości. Sądy nie muszą czekać na inercyjny TK lecz same mogą orzekać stosując wprost przepis Konstytucji RP.

Wyrok co prawda jest nieprawomocny ale wreszcie jakiś zapadł w sprawie ustawy krzywdzącej tysiące ludzi.

Państwo nie może wyrządzać krzywdy swoim obywatelom z powodów politycznych. Od sądzenia są sądy a nie politycy.#225 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 marzec 2019 - 12:04:27

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji pan Joachim Brudziński wyraził gotowość startu w majowych wyborach do europarlamentu. Nie wiem,czy osoba z wyrokami sądowymi o jakich informowały media powinna ubiegać się o miejsce na liście wyborczej. Wyroki miały zapadać w Sądzie Administracyjnym w Warszawie, który karał ministra za przewlekłe postępowania w sprawach odwoławczych od decyzji zabierających emerytom świadczenia przyznane przez polskie państwo po 1989 roku. #226 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 31 marzec 2019 - 18:53:45

Pierwszy kłamca RP opowiadał dzisiaj banialuki o tym,że jego ugrupowanie wykazuje autentyczne serce wobec dzieci i wobec polskich rodzin. Gdzie on był wówczas,kiedy głosowano w sejmie odebranie świadczeń emerytom służb mundurowych i tym samym pogorszenie sytuacji materialnej blisko 50 tysiącom polskich obywateli i ich dzieci.

Społeczeństwo oszukano w podły sposób,wmawiając mu,że odbiera się świadczenia UB-kom a samą ustawę w rządowo-partyjnej propagandzie nazywając dezubekizacyjną.

Świadczeń pozbawiano osoby z roczników 50-tego,60-tego czy 70-tego,czyli osoby urodzone dawno po rozwiązaniu UB.

Prawnego rozboju dokonano na tych,którym świadczenie emerytalne przyznawały władze wolnej Polski. Jest to akt politycznego szaleństwa i ślepej zemsty garstki osób wyzutych z wszelkich ludzkich cech,zatroskanych jedynie o wielkość własnych profitów,co potwierdza ponad 3 letni okres sprawowania przez nich władzy w kraju.#227 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 31 marzec 2019 - 18:56:30

Pierwszy kłamca RP opowiadał dzisiaj banialuki o tym,że jego ugrupowanie wykazuje autentyczne serce wobec dzieci i wobec polskich rodzin. Gdzie on był wówczas,kiedy głosowano w sejmie odebranie świadczeń emerytom służb mundurowych i tym samym pogorszenie sytuacji materialnej blisko 50 tysiącom polskich obywateli i ich dzieci.

Społeczeństwo oszukano w podły sposób,wmawiając mu,że odbiera się świadczenia UB-kom a samą ustawę w rządowo-partyjnej propagandzie nazywając dezubekizacyjną.

Świadczeń pozbawiano osoby z roczników 50-tego,60-tego czy 70-tego,czyli osoby urodzone dawno po rozwiązaniu UB.

Prawnego rozboju dokonano na tych,którym świadczenie emerytalne przyznawały władze wolnej Polski. Jest to akt politycznego szaleństwa i ślepej zemsty garstki osób wyzutych z wszelkich ludzkich cech,zatroskanych jedynie o wielkość własnych profitów,co potwierdza ponad 3 letni okres sprawowania przez nich władzy w kraju.

a pan z moskwy ?#228 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 07:58:50

Tracąca poparcie formacja,która uczyniła wiele szkody polskiemu państwu i wielu grupom społecznym,gryzie i kopie do końca swojego panowania.

Wiceminister rodziny,pracy i polityki społecznej,pan Stanisław Szwed ocenił,że osoby objęte tak zwaną ustawą dezubekizacyjną i okradzione ze słusznie nabytych praw emerytalnych,nie powinny otrzymać dodatkowej emerytury,zapowiedzianej wcześniej przez rządzących.

Co można na to odpowiedzieć,niech się zadławią własnymi kłamstwami.#229 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 13:26:46

W kolejce do tzw dezubekizacji czekają emeryci wojskowi. Rząd złożył w sejmie /druk nr 1105/ projekt ustawy obniżającej świadczenia osobom pobierającym emerytury w wojskowych biurach emerytalnych. Sprawa dotyczy ok 12 tysięcy dawnych żołnierzy zawodowych i ich rodzin.#230 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 17:36:54

Wpierw dokonano propagandowej nagonki przy użyciu form dotychczas niespotykanych,aby wmówić społeczeństwu,że pozbawia się emerytur dawnych "oprawców",co jest zwykłym a jednocześnie najpodlejszym z kłamstw. Część ludzi uwierzyła PiS-owskiej,rządowo-partyjnej propagandzie. Wielu jednak podawaną papkę medialną poddało umysłowej obróbce. Co z UB miał wspólnego emeryt urodzony w latach 60-tych czy 70-tych. Albo,jakim "oprawcą" była sprzątaczka,wychowawczyni z przedszkola czy sekretarka,kierowca czy sportowiec.

Cechą państwa totalitarnego jest stosowanie odpowiedzialności zbiorowej,jakiej nawet w najciemniejszym okresie stalinizmu,na taką skalę,nie stosowano. Grupa rządząca,bez udziału opozycji,poza sejmową salą skazała dziesiątki tysięcy ludzi na dotkliwe kary bez przeprowadzania procesu sądowego. Odebrano ludziom słusznie nabyte prawa emerytalne bo pozostali w służbie po 1989 roku na wyraźna prośbę władz wolnej Polski.

Państwo totalitarne z Polski uczyniło dopiero PiS,obejmując władzę po 2015 roku.

Warto także przypomnieć,że dawni pracownicy służb mundurowych nie korzystali z żadnych dodatkowych przywilejów i ułatwień dla osiągania osobistych korzyści.

Skoro dawna PRL była "totalitarnym państwem",dlaczego nie zrzekają się tytułów i praw emerytalnych dzisiejsi politycy PiS,którzy w tamtym okresie się kształcili a także pracowali.

Kaczyńscy uzyskali tytuły naukowe /i staż emerytalny/ w "państwie totalitarnym".Morawieccy /ojciec i syn/ podobnie i wielu innych.

Draństwo będzie kiedyś osądzone a sprawiedliwość wymierzona według prawa a nie według partyjnych uchwał.

 #231 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 14:40:52

Rządząca partia zaproponowała kolejną,ósmą nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Nie ustają próby podporządkowania sobie wymiaru sprawiedliwości na wzór Trybunału Konstytucyjnego czy prokuratury. Według ocen prawników,znowu próbuje się wprowadzić zapisy niezgodne z obowiązującą konstytucją.

Gdyby ktoś zadał sobie pytanie,po co to wszystko,odpowiedź przychodzi tylko jedna. Strach. Coraz większy strach,że przyjdzie odpowiadać karnie za niszczenie grup społeczno-zawodowych,za upokarzanie i upodlanie emerytów,za niszczenie państwa,jego struktur i wizerunku. Tak zwani "swoi" sędziowie mogą służyć jako parasol ochronny po wprowadzeniu projektowanych zmian.

Próby ucieczki niektórych do parlamentu UE nie dadzą im immunitetu. Co się odwlecze,to nie uciecze - mówi polskie przysłowie.

Definitywnie zakończył się czas,kiedy przestępcy ubrani w polityczne uniformy odpowiadali jedynie przed Bogiem i przed historią. Politycy PiS,winni deptania ludzkiej godności, odpowiedzą przed całym narodem.#232 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 maj 2019 - 18:55:15

Przewodniczący Rady Europejskiej pan Donald Tusk w dzisiejszym /3.05.2919 r./ wystąpieniu na Uniwersytecie Warszawskim powiedział ważne słowa. Przypomniał znaczenie tego aktu prawnego słowami:" Konstytucja nie jest świętością ani dogmatem, wszak można każdą konstytucję zmieniać i poprawiać. Jeśli coś jest święte, to jest to obowiązek jej przestrzegania przez wszystkich obywateli, a zwłaszcza przez władzę.

...nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto konstytucji, a na co dzień konstytucję obchodzi."

W państwie prawa nie może być tak,że władza uzurpuje sobie prawo do bycia prokuratorem,sędzią i egzekutorem,sama decyduje,kto jest patriotą a kto nim nie jest,wydaje zbiorowe wyroki na obywateli i pozbawia ich dostępu do sadu.

Emerytów służb mundurowych,którzy nabyli praw emerytalnych w wolnej Polsce,władza PiS,wbrew konstytucji i wbrew obowiązującym przepisom pozbawiła emerytur,jakie im zostały zagwarantowane.

Wielu osobom pozostawiono zasiłki,które wepchnęły uczciwych obywateli w nędzę,choroby a także w wielu przypadkach doprowadziły do śmierci.

Trybunał Konstytucyjny zwleka od ponad roku z odpowiedzą Sądowi Okręgowemu w Warszawie na temat konstytucyjności uchwalonej w podejrzanych warunkach ustawy,zwanej kłamliwie "dezubekizacyjną", na mocy której okradło państwo własnych obywateli.

Sąd Okręgowy z powodu zwłoki TK,zawiesił wszystkie odwołania,jakie do niego spłynęły.

Czy to jest państwo prawa, o którym tak wiele opowiadają pan prezydent i pan prezes PiS ?

Polska nie jest własnością PiS,niechby o tym pamiętano.

 #233 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 04 maj 2019 - 15:52:14

Na pikniku PiS w Pułtusku prezes Kaczyński mówił m.in.:"My wiemy, co trzeba robić, by Polska była silniejsza, a każdy patriota chce, żeby była silniejsza, żeby była dostatniejsza, szczęśliwsza, tzn. żeby ludzie w Polsce byli szczęśliwi, zadowoleni ze swojego losu, byśmy się liczyli na arenie międzynarodowej, żeby z nami się liczono, żeby nas nie obrażano i żeby nas nie próbowano obrabować."

A także :"Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę".

Jak te słowa,nieszczęśliwego kawalera,urzędującego jak Król Nocy na Ciemnogrodzkiej w Warszawie mają się do rzeczywistości? Przecież ten człowiek zaprzecza faktom i to bez zająknięcia.

Jak "uszczęśliwiono" tysiące emerytów służb mundurowych już zapomniał? Obrabowani przez własne państwo emeryci mają być zadowolenie ze swojego losu? Radośni mają być wyrzuceni z wojska generałowie i oficerowie? Albo obrzucani fekaliami sędziowie?

Przymilanie się Kościołowi przed wyborami nie spowoduje utrzymania władzy. Zbyt wiele ofiar szaleńczej nagonki na grupy zawodowe i środowiska woła o sprawiedliwość i o surowe kary dla sprawców ludzkich tragedii.

 #234 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 maj 2019 - 08:51:53

W sobotnie popołudnie, w Szczecinie został pobity działacz PiS,wkładający do skrzynek pocztowych ulotki wyborcze Joachima Brudzińskiego. Każdy taki czyn powinien być potępiany bo bicie nie jest zbyt mądrym sposobem prezentacji swoich przekonań.

Minister Brudziński czyn skrytykował i powiedział:" Sprawca wczorajszego pobicia działacza  PiS został zatrzymany przez policję.Dziękuję KWP w Szczecinie za sprawne działanie i jeszcze raz powtórzę,nawet największe polityczne zacietrzewienie nie może usprawiedliwiać agresji i nienawiści wobec kogokolwiek."

Brudziński, komentując zdarzenie w sobotę wieczorem, napisał na Twittrze: Wczoraj "prawdziwi europejczycy" przy rechocie tzw. "elit" porównywali katolików i ludzi kościoła w Polsce do świń taplających się w błocie. Dziś ktoś inny pobił mojego starszego kolegę w Szczecinie za rozdawanie moich ulotek.

Czy wykorzystując sejmową większość i wyręczanie sądów w karaniu emerytów służb mundurowych nie było wyjątkowo podłą odmianą politycznego zacietrzewienia oraz agresji wobec ludzi zasłużonych dla Polski wsparte słowną nienawiścią wobec nich zaprezentowaną przez posłów PiS?

Pan Brudziński dość szybko zapomniał,kto wywołuje w kraju narastanie stanu nienawiści i pogłębia podziały w społeczeństwie. Jak długo jeszcze?

 #235 ~Żelazny Feliks~

~Żelazny Feliks~
 • Goście

Napisano 05 maj 2019 - 08:52:58

Na pikniku PiS w Pułtusku prezes Kaczyński mówił m.in.:"My wiemy, co trzeba robić, by Polska była silniejsza, a każdy patriota chce, żeby była silniejsza, żeby była dostatniejsza, szczęśliwsza, tzn. żeby ludzie w Polsce byli szczęśliwi, zadowoleni ze swojego losu, byśmy się liczyli na arenie międzynarodowej, żeby z nami się liczono, żeby nas nie obrażano i żeby nas nie próbowano obrabować."

A także :"Kto podnosi rękę na Kościół, chce go zniszczyć, ten podnosi rękę na Polskę".

Jak te słowa,nieszczęśliwego kawalera,urzędującego jak Król Nocy na Ciemnogrodzkiej w Warszawie mają się do rzeczywistości? Przecież ten człowiek zaprzecza faktom i to bez zająknięcia.

Jak "uszczęśliwiono" tysiące emerytów służb mundurowych już zapomniał? Obrabowani przez własne państwo emeryci mają być zadowolenie ze swojego losu? Radośni mają być wyrzuceni z wojska generałowie i oficerowie? Albo obrzucani fekaliami sędziowie?

Przymilanie się Kościołowi przed wyborami nie spowoduje utrzymania władzy. Zbyt wiele ofiar szaleńczej nagonki na grupy zawodowe i środowiska woła o sprawiedliwość i o surowe kary dla sprawców ludzkich tragedii.

Już czas na was Jarosławie Rajmundowiczu Pierwosortnyj.

Już czas !#236 ~Polska w ruinie~

~Polska w ruinie~
 • Goście

Napisano 06 maj 2019 - 12:51:39

 

jak myślicie, Maliniak ułaskawi dewelopera zanim zostaną przedstawione mu zarzuty czy raczej poczekają, aż sądy miedzynarodowe wydadzą wyrok na dewelopera i wtedy jak zwykle za "błąd" prokuratury zapłacimy my podatnicy ?

 #237 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 06 maj 2019 - 13:58:04

 

Ten prezydent,który pospiesznie nocami podpisywał ustawowe gnioty spreparowane przez PiS,kończy kadencję i za chwilę sam będzie błagał o akt łaski. Krzywdy ludzkie i tragiczne zdarzenia spowodowane przez nieudolnych polityków muszą zostać sprawiedliwie osądzone.#238 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 18:49:01

Podjęte niedawno działania mediów zmierzające do "ocieplenia wizerunku" prezesa PiS doprowadziły /pewnie niechcący/ do wyjaśnienia,dlaczego Trybunał Konstytucyjny nie rozpoznał dotychczas pytań Sądu Okręgowego w Warszawie,dotyczących konstytucyjności ustawy obniżającej emerytury i renty funkcjonariuszom służb mundurowych.

Prezes Kaczyński wyznał,że utrzymuje zażyłe i częste kontakty towarzyskie z panią prezes TK, Julią Przyłębską. Co to może oznaczać dla ludzi skrzywdzonych tak zwaną kłamliwie "ustawą dezubekizacyjną? Ano chociażby to,że wyrok TK zapadnie dopiero po październikowych wyborach do parlamentu albo też, jeśli wcześniej zostanie rozpoznana przez TK,iż jest ona zgodna z konstytucją.

Upartyjnione państwo  ma mało wspólnego z dobrym  prawem i nic ze sprawiedliwością.#239 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 17:31:17

Premier nie ustaje w szerzeniu kłamstw i pomówień wobec funkcjonariuszy dawnych służb mundurowych. Dzisiaj w sejmie podczas dyskusji o pedofilii mówił m.in:"Gdyby była ta lustracja, to moglibyśmy uniknąć szeregu tego typu przypadków, ponieważ ci ludzie nie mogliby być dłużej szantażowani przez prowadzących ich oficerów SB."

Kłamca nie podał ani jednego przykładu na szantażowanie jakiegokolwiek księdza. Nie powiedział też posłom,dlaczego teczki duchownych,będących dawnymi współpracownikami SB są wyłączone z dostępnego ogólnie rejestru w IPN.

Podła jest sugestia premiera,że to dawni funkcjonariusze są winni pedofilii w Kościele.

Jak długo jeszcze społeczeństwo będzie faszerowane insynuacjami niezbyt rozgarniętych aparatczyków PiS?

Kaczyński ze swoją świtą wprowadzili system oceny ludzi. Raz przynależność do dawnych instytucji jest potępiana,w innych przypadkach to zaleta.

Prezydentowi /z PiS/ nie przeszkadza PZPR-owska przeszłość doradcy Zybertowicza.

Dawny PZPR-owiec Piotrowicz opiniuje sędziów do TK i do sądów zwykłych.

Sekretarka Kaczyńskiego to dawna współpracowniczka gen.Janiszewskiego,doradcy gen. Jaruzelskiego.

Ambasadorem Polski w Niemczech jest były TW Wolfgang.

TW Lucjan /ksiądz/ wygłasza hymny pochwalne i wielbiące Kaczyńskiego. Z inspiracji dawnych funkcjonariuszy? - warto zapytać Morawieckiego.

Nadchodzi koniec okresu poniżania ludzi odpowiedzialnie i skutecznie służących Polsce. Winni pomawiania i upokarzania staną przed niezawisłymi sądami. Już niedługo.

 #240 ~ll~

~ll~
 • Goście

Napisano 17 maj 2019 - 08:24:22

Na onecie jest ciekawy wywiad z byłym milicjantem, człowiekiem który dostał 6 kulek w trakcie próby ujęcia mordercy i któremu zmniejszono emeryturę za służbę w PRL :) Kwintesencja sqrwysyństwa w wykonaniu nsdapis :)

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych