Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Początek wielkiego skandalu.


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
242 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 wrzesień 2017 - 14:31:23

Prezes PiS-u chcial calemu swiatu POKAZAC i POKAZAL ze;

Jak on zechce to Sejm uchwali to co ON KAZE i to nawet we wychodku publicznym.

Tak wiec Prezes przykucnal, nadal sie i wydal glos na ktory wszyscy oczekiwali !

Pan Kaczyński jest najważniejszą osobą w państwie, mimo,iż formalnie pozostaje zwykłym posłem.

Ma więc wpływ na wszystkie decyzje większości rządzącej,także na wyniki głosowań w parlamencie.

Warto jednak zauważyć,że nigdy nie był w jakimś szczególnym zainteresowaniu służb bezpieczeństwa PRL,nawet go nie internowano.

Można obserwować pewien paradoks historii. Otóż osoby,które nigdy nie zetknęły się ze służbami tajnymi PRL-u /z powodu wieku lub braku jakiekolwiek działalności opozycyjnej/ są dzisiaj najbardziej aktywne w tak zwanej dezubekizacji czy w dekomunizacji kraju. Pastwią się nad ludźmi starymi i w większości schorowanymi,więc bezbronnymi i nie stawiającymi żadnego oporu,czyli nie będącymi żadnym zagrożeniem dla kogokolwiek.

Wygląda więc na to,że mamy do czynienia z zemstą,przybierającą skrajną formę a aktywność "mściciela" wyrządza więcej zła i krzywd,niż sam doświadczył.  Cyniczny odwet,uzasadniany "wolą większości" nie może być usprawiedliwiony potrzebami zmian w państwie. Emeryci i renciści żadnych zmian nie blokują.#22 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 13:53:49

Tzw. "esbeków" pozbawiono emerytur w 2010 roku. Teraz obniża się emerytury policyjne tym,którzy pracowali w wolnej Polsce na rzecz społeczeństwa. Wszyscy,byli ministrowie spraw wewnętrznych i szefowie służb,którzy pełnili swoje urzędy po 1990 roku, podpisali ostry protest, skierowany  do obecnych władz Mściwość też musi mieć swoje ograniczenia.#23 Ostatni_Mohikanin

Ostatni_Mohikanin

  Bywalec

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPip
 • 74 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 09:04:03

I co? I cała sprawa z powstańcem okazała się wyssana z palca. Jak zwykle. A wy w takie rzeczy wierzycie jak jacyś frajerzy.#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 wrzesień 2017 - 10:43:25

I co? I cała sprawa z powstańcem okazała się wyssana z palca. Jak zwykle. A wy w takie rzeczy wierzycie jak jacyś frajerzy.

Nie do końca "wyssana z palca". Rzecznik Praw Obywatelskich zareagował /właściwie i wyprzedzająco/ na list człowieka/staruszka/ zaniepokojonego słyszanymi informacjami. Ciekawe by było,gdyby wszyscy milczeli.#25 ~kandyd~

~kandyd~
 • Goście

Napisano 22 wrzesień 2017 - 12:14:55

Tak zwana ustawa dezubekizacyjna dotknęła także wielu sportowców, w tym zdobywców medali olimpijskich. Medaliście,który osiągnął wiek 40 lat przysługuje dodatek w wysokości 2620 złotych.

Działaniem ustawy objęto zawodników wszystkich klubów "gwardyjskich" /m.in.Polonia Bydgoszcz, Olimpia Poznań,Błękitni Kielce,Gryf Słupsk,Gwardia Warszawa, Wisła Kraków, Arkonia Szczecin/ ponieważ byli oni zatrudnieni na etatach policyjnych. Byli zawodnicy oraz wdowy po zmarłych zawodnikach otrzymali już pierwsze decyzje obniżające ich dotychczasowe świadczenia.#26 ~maryjusz~

~maryjusz~
 • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 14:22:37

Nie jest dobrze,kiedy minister Błaszczak wypowiada się /wywiad dla GPC/ na temat skarg okradanych funkcjonariuszy dawnych służb, bo to on będzie rozpatrywał zasadność  odwołań. Przy okazji okłamuje własny elektorat,mówiąc o rzekomych 2000 tysiącach, jakie ma otrzymywać osoba poddana mściwości rządzących. Najwyższa emerytura po zmianach wynosi 1716 złotych.

Tą,niekonstytucyjną ustawą,zwaną bezczelnie i nieprawdziwie "dezubekizacyjną",partia rządząca naraża skarb państwa na poważny wydatek w przyszłości. Dokonane bezprawie znajdzie finał w sprawach sądowych,nie tylko w kraju ale i poza nim. Trzeba będzie wypłacać wielu ludziom,którzy uczciwie służyli państwu,odszkodowania i wyrównania.

"Dezubekizacja" miała by prawdziwe oblicze wówczas,kiedy ze stanowisk w państwie usuwano by dawnych pracowników tego urzędu. Omawiana ustawa jest skierowana wyłącznie wobec emerytów,czyli wobec ludzi w starszym wieku,często chorych,stojących nad grobem i wobec rodzin po dawnych pracownikach. Podłe czyny znajdą kiedyś sprawiedliwy osąd.#27 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 14:31:47

Bardzo dobre i oczekiwane posunięcie ,tak trzymać !#28 ~wentyl~

~wentyl~
 • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 14:49:11

Na początku lat 90-tych z inicjatywy posła Janusza Korwin-Mikke sejm uchwalił ustawę dezubekizacyjną ale nie weszła ona w życie. Wówczas miała by swój sens.

Emerytury są tak zwanym prawem nabytym i tylko sąd może zmieniać ich wysokość czy też ich pozbawiać. Trzeba udowodnić komuś winę,że był przestępcą,idzie do więzienia i wszystko jest w sposób cywilizowany załatwione.

Kiedy dzisiaj godzimy się na zabieranie emerytur byłym SB-kom,godzimy się także na to /dajemy przyzwolenie bo stworzono precedens/,że w przyszłości /jutro/ rząd ,gdy to uzna za słuszne, odbierze  albo je obniży innym grupom społecznym /może prawnikom,dziennikarzom,niewygodnym politykom, czy pracującym za granicą/.

Nikt i nigdzie nie popełnił tak potwornego czynu wobec ludzi,którym państwo przyznało emerytury,ani w Niemczech wobec aparatu hitlerowskiego,ani w Hiszpanii wobec frankistów czy wobec polityków lewicy, ani w Grecji wobec dawnych "pułkowników" ani w Chile wobec urzędników Pinocheta.#29 ~uff~

~uff~
 • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 14:57:01

Błaszczak bezczelnie kłamie w tym wywiadzie w Gazecie Polskiej Codziennie. Emerytury obniżono ludziom,których pozytywnie zweryfikowano i zatrudniono w strukturach polskiego państwa po 1989 roku. Ci emeryci otrzymali świadczenia z rąk państwa po ustrojowych zmianach.

Co za tupet w wykonaniu wysokiego urzędnika państwa!#30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 15:15:31

Bardzo dobre i oczekiwane posunięcie ,tak trzymać !

Może kiedyś zrozumiesz,że jesteś obiektem prostackiej manipulacji. Ta ustawa nie jest aktem sprawiedliwości dziejowej,jak twierdzi minister Błaszczak ale instrumentem propagandy na użytek partii rządzącej. Podobnymi instrumentami są tragedia smoleńska i reparacje od Niemiec.

Twardy elektorat PiS jeszcze wierzy w te banialuki ale kiedyś przejrzy na oczy.#31 jas

jas

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 759 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 19:20:11

.... Emerytury obniżono ludziom,których pozytywnie zweryfikowano i zatrudniono w strukturach polskiego państwa po 1989 roku. ...

Ta pozytywna weryfikacja to byla wielka lipa. Wielu SB-kow uwiklanych w walke z podziemiem niepodleglosciowym zostalo pozytywnie zaopiniowanych, bo i opiniujacy byli umaczani.#32 ~uff~

~uff~
 • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 19:28:57

Ta pozytywna weryfikacja to byla wielka lipa. Wielu SB-kow uwiklanych w walke z podziemiem niepodleglosciowym zostalo pozytywnie zaopiniowanych, bo i opiniujacy byli umaczani.

Szkoda,że nie ma w tej sprawie wypowiedzi ludzi,którzy w komisjach weryfikacyjnych pracowali. Ale nawet gdyby Twoja opinia była prawdziwa,trudno się zgodzić z tym,że wszyscy pozytywnie zweryfikowani uwikłani byli w walkę z podziemiem. A ustawa / nie sądy/ ukarała wszystkich,wyrządzając wiele krzywdy porządnym pracownikom . Nie jest dobrze,że krzywdy jednych chce się wynagrodzić, krzywdząc innych.#33 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 24 wrzesień 2017 - 20:16:25

Szkoda,że nie ma w tej sprawie wypowiedzi ludzi,którzy w komisjach weryfikacyjnych pracowali. Ale nawet gdyby Twoja opinia była prawdziwa,trudno się zgodzić z tym,że wszyscy pozytywnie zweryfikowani uwikłani byli w walkę z podziemiem. A ustawa / nie sądy/ ukarała wszystkich,wyrządzając wiele krzywdy porządnym pracownikom . Nie jest dobrze,że krzywdy jednych chce się wynagrodzić, krzywdząc innych.

porządnym ?#34 ~uff~

~uff~
 • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 19:15:31

porządnym ?

To nie moje określenie ale ludzi,którzy w wolnej Polsce organizowali na nowo ministerstwo spraw wewnętrznych i jego służby. Wolne państwo polskie złamało umowę zawartą z funkcjonariuszami dawnych służb PRL,którzy pozostali w służbie /pozytywnie zweryfikowani/, okazali swoją lojalność i niejednokrotnie ryzykowali życiem dla Rzeczypospolitej oraz dla społeczeństwa. Tak zwana "ustawa dezubekizacyjna" to niekonstytucyjne,prawne kuriozum,spełniające wszystkie elementy mściwości i zwierzęcej nienawiści a nie akt prawny demokratycznego państwa.

 #35 jas

jas

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 759 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 13:23:04

... Tak zwana "ustawa dezubekizacyjna" to niekonstytucyjne,prawne kuriozum,spełniające wszystkie elementy mściwości i zwierzęcej nienawiści a nie akt prawny demokratycznego państwa.

Skoro uznajesz te ustawe za niekonstytucyjna, to zaskarz ja najpierw w polskich sadach, a jak to nie da efektu, jakiego sie spodziewasz, to zglos sie do trybunalu europejskiego. Uprzedzam tylko, ze do sadu trzeba isc z dobrze uzasadnionym wnioskiem. No, chyba ze sie wie, ze sedzia bedzie niejaki p. Tuleya.#36 ~uff~

~uff~
 • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 17:22:19

Skoro uznajesz te ustawe za niekonstytucyjna, to zaskarz ja najpierw w polskich sadach, a jak to nie da efektu, jakiego sie spodziewasz, to zglos sie do trybunalu europejskiego. Uprzedzam tylko, ze do sadu trzeba isc z dobrze uzasadnionym wnioskiem. No, chyba ze sie wie, ze sedzia bedzie niejaki p. Tuleya.

Tak się zapewne stanie a może już się dzieje. Informacje medialne sprzed kilku dni mówią,że ludzie dotknięci skutkami niekonstytucyjnej ustawy odwołują się do sądów i do ministra.

Dość trafnie przewidujesz,że sprawa może znaleźć swój epilog przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, lecz teraz chyba jeszcze przedwcześnie o tym mówić. Natomiast nie bardzo wiem,dlaczego,imiennie wspominasz sędziego,który w tej ani w podobnej  sprawie nie orzekał.

 #37 ~yeti~

~yeti~
 • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 17:43:48

Tak się zapewne stanie a może już się dzieje. Informacje medialne sprzed kilku dni mówią,że ludzie dotknięci skutkami niekonstytucyjnej ustawy odwołują się do sądów i do ministra.

Dość trafnie przewidujesz,że sprawa może znaleźć swój epilog przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, lecz teraz chyba jeszcze przedwcześnie o tym mówić. Natomiast nie bardzo wiem,dlaczego,imiennie wspominasz sędziego,który w tej ani w podobnej  sprawie nie orzekał.

Doniesienia medialne,a słyszałeś takie coś jak fake news .#38 ~uff~

~uff~
 • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 19:11:49

Doniesienia medialne,a słyszałeś takie coś jak fake news .

 

To jest zbyt poważna sprawa aby ją traktować w kategorii fake newsa. Skrzywdzono wielu oddanych państwu i społeczeństwu ludzi,nie udowadniając żadnemu z pokrzywdzonych popełnienie przestępstwa. Represję dotknęły także rodziny osób poległych w zapewnianiu spokoju i bezpieczeństwa zwykłym obywatelom. Takiego barbarzyństwa nie zna historia nowożytna żadnego kraju cywilizowanego czy opartego na chrześcijańskich wartościach.
 #39 ~mmm~

~mmm~
 • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 19:30:31

To jest zbyt poważna sprawa aby ją traktować w kategorii fake newsa. Skrzywdzono wielu oddanych państwu i społeczeństwu ludzi,nie udowadniając żadnemu z pokrzywdzonych popełnienie przestępstwa. Represję dotknęły także rodziny osób poległych w zapewnianiu spokoju i bezpieczeństwa zwykłym obywatelom. Takiego barbarzyństwa nie zna historia nowożytna żadnego kraju cywilizowanego czy opartego na chrześcijańskich wartościach.
 

Należało się .#40 ~uff~

~uff~
 • Goście

Napisano 26 wrzesień 2017 - 19:57:12

Należało się .

Mógłbyś tak twierdzić,gdyby przypadki osób dokonujących przestępstw omawiano w sądzie a sprawców sąd pozbawiał emerytur za niegodne czyny ferując wyrok. Natomiast sytuacja,że parlament wciela się w sąd,nie jest zgodna z europejskimi /i pewnie światowymi/ standardami.

Jeśli skutki tej ustawy nie zostaną cofnięte,za chwilę w innej sytuacji,ustawowo pozbawi się praw wykonywania zawodu przez kierowców,mających powyżej 50 lat,bo okażą się za starzy do wykonywania swojej pracy. Inny,bardziej "rozrywkowy" parlament zabierze albo obniży ustawowo emerytury  wszystkich lekarzy,bo pan Ziobro wykaże,że jego ojcu w jakimś szpitalu nie udzielili fachowej pomocy i dlatego umarł.

Ta ustawa,zwana "dezubekizacyjna" nie jest skierowana przeciwko "ubekom" bo oni w większości już wymarli. Zrobiono bardzo niebezpieczny precedens i w tym jest problem.

Na całym świecie,kary przestępcom wymierza sąd a nie parlament,zbiorowo.
 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych