Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Polski obóz pracy niewolniczej :: zobacz komentowany artykuł

re

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
161 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~manja~

~manja~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 14:58:10

Też tam byłem i niestety to wszystko to prawda. Też wylecieliśmy w połowie pracy."PAN" Tadeusz był tak miły że odwiózł nas do hotelu o 11 w nocy i przy nas dzwoinił już po nowych "obozowiczów". Właściciel przed wyrzuceniem wysypał wszystkie śmieci na podłoge baraku i kazał nam je segregować, codziennie grzebał nam w prywatnych rzeczach to było widać bo robił to mało dyskretnie.Kun po prostu ma problemy z psychiką.Niestety niektórzy polacy nie mają swojej godności i po tygodniu wszyscy oprócz mnie wrócili z powrotem do belgii, chyba odpowiadało im takie traktowanie.Za wszystko trzeba było płacić i to nie mało i z tych siedmiu euro to niewiele zostało.Szacunek dla Pana który zdecydował sie to ujawnić.

pozdrawiam

#2 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 17:39:00

Też tam byłem i niestety to wszystko to prawda. Też wylecieliśmy w połowie pracy."PAN" Tadeusz był tak miły że odwiózł nas do hotelu o 11 w nocy i przy nas dzwoinił już po nowych "obozowiczów". Właściciel przed wyrzuceniem wysypał wszystkie śmieci na podłoge baraku i kazał nam je segregować, codziennie grzebał nam w prywatnych rzeczach to było widać bo robił to mało dyskretnie.Kun po prostu ma problemy z psychiką.Niestety niektórzy polacy nie mają swojej godności i po tygodniu wszyscy oprócz mnie wrócili z powrotem do belgii, chyba odpowiadało im takie traktowanie.Za wszystko trzeba było płacić i to nie mało i z tych siedmiu euro to niewiele zostało.Szacunek dla Pana który zdecydował sie to ujawnić.

pozdrawiam

Cześć, jeśli mógłbyś podać nazwisko tego Kuna, to postaram się zrobic z nim porządek. Mieszkam niedaleko Sint truiden, więc mogę zgłosić to do odpowiedniego biura. Nazwisko i miejscowość. Ja sama pracowałam u Geerta w Zepperen. Nie było źle, ale stawka 7e

#3 ~gal~

~gal~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 17:52:38

"Rumuni się nie dawali (...) - Jak jednego chciał wyrzucić, to w ułamku sekundy spakowali się wszyscy i chcieli wyjeżdżać. I jeszcze mu szyby kamieniami potraktowali. To przyszedł i ich przepraszał. Ale nasi znosili każde upokorzenie, nie było solidarności" - no i mamy, dumni (durni?) Polacy, przyczynę własnego znojenia. Belgii nie trzeba, we własnym kraju robimy tak samo. Zostaje uczyć się nawet od Cyganów? :):) :)

Rumuni to nie cyganie. Mowa o Rumunach, nie Romach.

#4 ~John from Brooklyn~

~John from Brooklyn~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 18:39:23

Ha ha ha ,tak sobie przeczytałem ten reportaż i myślę sobie :czy mentalność naszych rodaków kiedyś się zmieni?Pamiętam jak w latach 80-tych emigrowałem do Stanów,to spotykałem naszych rodaków w nagorzej gównianych robotach,np.azbest,tam gdzie murzyn za h... by d... nie ruszył.Pytanie moje :czy od tego czasu coś się zmieniło w naszej ojczyżnie? Chyba tylko kierunki emigracji.Cytując klasyka:Ja leże na wyrze ,przeżucam kanały,lektury już dawno olałem... 

#5 ~Zara~

~Zara~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 18:54:46

Wiekszych deb***i nie ma za granica niz polacy wszedzie sie scigaja.Najgorsze sa kobiety !!!

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 19:25:32

To racja moi znajomi z borku też tam byli to obóz koncentracyjny mówili i więcej tam nie pojadą a gdzie polskie władze są???

#7 ~elo92~

~elo92~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 20:16:23

Też tam byłem razem z bratową. Ja po dwóch tygodniach wróciłem do Polski bo stwierdziłem że nie będę się dawał pomiatac żadnemu kurduplowatemu Belgowi, sam odszedłem.. to co piszą w artykule to sama prawda.

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 20:37:36

Mam nadzieję, że tego belga-kuna spotka za to jakaś kara!!! A tymi osobami, które załatwiają ludziom tą robotę i pobierają za to nie małą kasę powinien się zająć Urząd Skarbowy.

#9 ~jon~

~jon~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:19:05

Straszne... No i okropne, że pewnie sytuacja zmusiła bohatera żeby tam pojechać dwa razy. Niestety Polaka można łatwo poznać zagranicą...

#10 ~qwert~

~qwert~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:25:47

Przyjedzcie do Chicago to zobaczycie do czego sa zdolne polskie babska aby dostac domek i jezdzic na scierce.

#11 ~qwert~

~qwert~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:26:27

Przyjedzcie do Chicago to zobaczycie do czego sa zdolne polskie babska aby dostac domek i jezdzic na scierce.

#12 ~Zolza~

~Zolza~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:32:04

nie tylko tam tak jest , w TONGEREN W FIRMIE MALCOSORT JEST TO SAMO ROTACJA LUDZI I NAGANIACZE Z POLSKI , MOZE NIE JEST TAK STRASZNIE JAK U KUNA ALE TEZ JAK TAM POJEDZIESZ TO NIE MA PEWNOSCI CZY PO DNIU NIE ZOSTANIESZ ZWOLNIONY , TAK BEZ POWODU ALBO POWIEDZA ZE SIE ZWYCZAJNIE NIE NADAJESZ

#13 ~lol~

~lol~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:38:18

u polakow widac mentalna bieda umyslowa, ktorej nie brakuje, kazdy sie smieje z romow, a romy bardziej rezolutne i zjednoczone niz polowa ludzi w tym przyglupawym kraju.

#14 ~ellllllllla~

~ellllllllla~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:46:32

dajcie numer telefonu do tej czarujacej pani ,ktora zalatwai ta robote...a co i napiszcie z imenia i nazwiska...jak sie nazywa...na kogo nalezy uwazac'

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 23:41:15

Mam nadzieję, że tego belga-kuna spotka za to jakaś kara!!! A tymi osobami, które załatwiają ludziom tą robotę i pobierają za to nie małą kasę powinien się zająć Urząd Skarbowy.

Napiszcie dane tych "pośredników" do urzędu skarbowego i na pewno się tym zajmą!

#16 ~qazs~

~qazs~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2015 - 23:52:25

Haaaa a popracujcie w Malton w uk, lub w Cranswick w Hull to dopiero zobaczycie.....

#17 ~romano~

~romano~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2015 - 05:32:04

"Grzegorz był tam dwa razy..." 

Czyli nie było aż tak źle skoro dwa razy tam pojechał. 270 zł na busa to nie dużo, nie mogli ci ludzie zabezpieczyć się i wziąć pieniądze na drogę powrotną? Sami są sobie winni, sami sobie pozwolili na takie traktowanie, ani trochę nie jest mi ich żal.  

#18 ~jon~

~jon~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2015 - 05:36:20

Moze by sie inspekcja pracy ruszyla z za biureczka i sprawdziła to nielegalne posrednictwo pracy a i urzad skarbowy mógłby dupsko ruszyc bo zeby gnebic uczciwych za pare złotych to mają czas.Do roboty urzędnicze miernoty bo jak zwykle wszyscy wszystko wiedzą tylko nie wy.

Nasza inspekcja pracy nie ma tam nic do szukania, a żeby US zajął się sprawą też musi dostać jakieś zgłoszenie. Proceder można było zakończyć już dawno, ale lepiej żale w internetach wylewać niż zacząć działać. Ludzie pewnie płakali jak to nieludzko ich tam traktują, a później jechali na drugą turę.

#19 ~JERONIMO~

~JERONIMO~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2015 - 05:46:20

No to  teraz pytamy p. Tuska i p. Kopacz CO Z TYM ZROBILIŚCIE ? ŻEBY POLAKÓW NIE PONIŻANO ? PYTAMY CAŁY RZĄD PLATFORMY OBYWATELSKIEJ I PSL !!!! CZY WASZE RODZINY JEŻDŻĄ DO TEGO "OBOZU" ZARABIAĆ NA CHLEB ? PYTAMY POSŁA JANA BUREGO - CZY PANA RODZINA TAM JEŹDZI ?

#20 ~cosik~

~cosik~
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2015 - 07:53:11

Dla informacji!!! osob fizyczna w tym przypadku Pani "posrednik" najprawdopodobniej nie prowadzi dzialalnosci gospodarczej... a jak juz prowadzi to nikogo niezatrudnia- wiec nie podlega kontroli PIP!
Peoponuje zbadac stan faktyczny potem komentowac!!!

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: re

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych