Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

powiększenie kredytu hipotecznego

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 patrycjaszom

patrycjaszom

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 19 luty 2009 - 08:57:56

Witam, moja sytuacja jest dość skomplikowana. Ale pokolei... ok. 3 lata temu mój obecny mąż ( wtedy nie byliśmy małżeństwem) kupił działke wraz z domem drewnianym do kapitalnego remontu za 35tys zł. Wziął kredyt hipoteczny na kwotę 15tys, połowę miał wkładu własnego. Kredyt wziął na 25 lat. Obecnie jesteśmy małżeństwem, ale prawnie chyba tylko on jest właścicielem, bo nie robiliśmy żadnych zmian w księdze wieczystej. Dowiedzieliśmy się, że domu nie opłaca się remontowac. Więc musimy wziąć kredyt na kwotę min. 130tys zł na budowę nowego. I teraz pytanie: czy jeśli mąż ma już kredyt w banku pkobp na kwotę 15tys - pozostało ok. 10tys do spłaty plus odsetki, czy do tego samego kredytu może dobrać jeszcze 130tys??Nie mam wkłądu własnego. Jeśli nie, to czy ja moge wziąć kredyt na siebie - co musiałabym zrobić. Dodam, że chciałabym wziąc kredyt w tym banku co ma mąż i spłacic z tej kwoty jego kredyt - to 15tys. Wartość działki szacunkowo wynosi ok. 70tys. Ja zarabiam 1800 brutto, mąz tyle samo, umowę mamy na czas określony, ja na 3 lata jeszcze, on na rok. Mamy 1 dziecko. Pewnie będzie potrzebna jakaś zmiana w księdze wieczystej, jeśli chciałabym wziąć kredyt hipoteczny, ale skoro na działce ciąży kredyt juz hipoteczny to czy mogę wziąć jeszcze jeden. Strasznie to skomplikowane, ale proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

#2 Ekspert Dom Banku

Ekspert Dom Banku

Nowy

• Pip
  • 19 postów

Napisano 19 luty 2009 - 21:27:27

Witam serdecznie,
Formalnie mąż rzeczywiście jest jedynym właścicielem nieruchomości skoro nabył ją przed zawarciem z Panią związku małżeńskiego. Można wystąpić z wnioskiem do sądu - wydział Ksiąg Wieczystych - z ujawnieniem Pani jako współwłaściciela - oczywiście jeśli mąż wyrazi na to zgodę.
Co do kredytu to moim zdaniem można powiększyć kwotę w ramach już przyznanego wcześniej kredytu - jednak wszystko zależy od banku w którym jest już kredyt.
Niektóre banki nie robią z podwyższeniem problemów, proponuję zapytać o możliwość podwyższenie w placówce w której był wzięty kredyt.
Jednak trzeba się liczyć z sytuacja że być może prostszym ( i jedynym zarazem) rozwiązaniem będzie spłata obecnego kredytu - kredytem zaciągniętym w innym banku - w przypadku jeśli obecny bank nie zaproponuje alternatywnego rozwiązania (podwyższenia).
Jest to bardzo częsta praktyka.
Przez pewien okres w księdze wieczystej są wpisane dwie hipoteki (zabezpieczenie dla banku) - do momentu całkowitej spłaty kredytu w obecnym banku.
W "nowym" banku mogą państwo otrzymać środki na spłatę obecnego kredytu i zarazem na budowę domu.
W tym jednak wypadku nowy bank przeliczy od nowa Państwa zdolność kredytową oraz zażąda od nowa dokumentów oraz obecnej umowy kredytowej.
W związku z sytuacją iż będzie to budowa więc trzeba się liczyć ze dokumentów będzie trochę więcej (projekt, pozwolenie na budowę itp.).
W chwili obecnej jeśli nie mają Państwo rozdzielczości majątkowej będzie musiała przystąpić również i Pani do kredytu.
Co do zdolności to kwota 130 000 pln powinna być w Państwa zasięgu.
Proszę jednak pamiętać że pieniądze z kredytu oraz Państwa środki własne (działka itp.) powinny zamknąć inwestycję tzn. jeśli budowa będzie kosztować 300 000 pln - działka jest warta 70 000 pln - kredyt 130 000 pln - powstanie dziura budżetowa w kwocie 100 000 pln - która nie pozwoli zamknąć inwestycji. W takiej sytuacji bank może zażądać dodatkowego zabezpieczenia (np. kolejnej nieruchomości lub udokumentowanie posiadania pozostałych środków tj. 100 000 pln w formie lokaty itp.) lub odstąpić od udzielenia kredytu.
Jeśli nie udzieliłem wyczerpującej odpowiedzi liczę na dalsze pytania lub kontakt.

Powodzenia :-) kredyty hipoteczne nie są takie straszne jeśli wiemy o nich więcej

Pozdrawiam
Krzysztof Pietrucha
Ekspert Dom Banku
http://www.dombank.p...p;adviser_id=35

#3 patrycjaszom

patrycjaszom

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 20 luty 2009 - 12:17:37

Bardzo dziękuję za szybka odpowiedź, mam jeszcze takie pytanie : kto ustala wartość nieruchomości? Mąż kupił nieruchomość dawno, więc teraz jest warta ok. 2 razy więcej, ale czy wystarczy, że powiem swoją kwotę w banku czy oni wysyłają jakiegoś rzeczoznawcę? I drugie pytanie: czy za złożenie wniosku do sądu do wydziału ksiąg wieczystych jest płatne? jeśli tak to ile?
Pozdrawiam serdecznie.

#4 Ekspert Dom Banku

Ekspert Dom Banku

Nowy

• Pip
  • 19 postów

Napisano 20 luty 2009 - 14:39:55

Witam Serdecznie,
Wartość nieruchomości może ustalić sam bank lub za pośrednictwem rzeczoznawcy majątkowego - wszystko zależy od wewnętrznych procedur danego banku.
Państwo podają sami wartość nieruchomości jednak bank weryfikuje wartość poprzez analizowanie aktualnych wartości wolnorynkowych. Tak samo wygląda sytuacja z rzeczoznawcą jednak jego usługa jest platna.
W przypadku budowy działka ma określoną wartość ale do tego trzaba doliczyć koszty budowy.
Wniosek do Ksiąg iweczystych jest płatny i jeżeli się nie myle opłata wynosi 60 pln - proponuję jednak zapytać we właściwym sądzie.
pozdrawiam
Krzysztof Pietrucha
Ekspert Dom Banku

#5 patrycjaszom

patrycjaszom

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 25 luty 2009 - 08:12:50

Witam, mem jeszcze jedno pytanie... Czy jest możliwe, abym wzięła kredyt konsolidacyjny pod hipotekę, gdy właścicielem jest tylko mój mąż??Może mi udzielić takiej zgody w banku, że biore kredyt pod jego hipotekę?

#6 Ekspert Dom Banku

Ekspert Dom Banku

Nowy

• Pip
  • 19 postów

Napisano 25 luty 2009 - 19:43:27

Witam Serdecznie,
Jeśli nie mają Państwo rozdzielczości majątkowej do kredytu trzeba będzie przystąpić razem.
Bank udzielając nowego kredytu (konsolidacyjnego) będzie chciał powiązać zarówno właściciela czyli Pani męża jak i Panią - ponieważ jesteście małżeństwem.
Sądzę że nie powinno być problemu z przystąpieniem Pani do kredytu.
Tak naprawdę to dokładnie trzeba zapytać się w banku w którym będzie robiona konsolidacja, ponieważ banki indywidualnie podchodzą to tych spraw.
Jeśli to ma być kredyt na budowę proponuję zapytać w PKO BP o podwyższenie kredytu. Konsolidując kredyt może się okazać że będzie wyższe oprocentowanie.
Jeśli pojawią się kolejne wątpliwości proszę o pytania - postaram się pomóc
Proszę jednak pamiętać że każdy bank indywidualnie traktuje sprawę - proponuję zapytać o kredyt w kilku bankach - sądzę że będzie to najlepsze rozwiązanie.
pozdrawiam
Krzysztof Pietrucha
Ekspert Dom Banku

#7 ~Gabriella~

~Gabriella~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2009 - 17:35:54

Jeśli Państwa ogłoszenie jest aktualne - spróbujemy pomóc w uzyskaniu potrzebnych finansów
Proszę podać swój adres e-mail miejscowość i telefon kontaktowy lub też bezpośrednio wejść na stronę forum i napisać zapytanie:
http://play24.phorum.pl/
dobierzemy odpowiedni dla Państwa oczekiwań produkt – i skontaktujemy się.

UWAGA: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o Ochronie
Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 pozycja 883
Pozdrawiam tel 781 118 706

#8 ~magdalena~

~magdalena~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2010 - 16:58:26

Witam,mam pytanie: jakiś czas temu wzięłam kredyt w PKO na 10 tys. czy jest możliwość dobrania jeszcze 5 tys.Umowę mam na czas nieokreślony.Kiedy brałam poprzedni kredyt uzyskałam go w przeciągu kilku godzin,bez żadnych problemów.

#9 ~janek~

~janek~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 22:01:20

Witam,mam pytanie: jakiś czas temu wzięłam kredyt w PKO na 10 tys. czy jest możliwość dobrania jeszcze 5 tys.Umowę mam na czas nieokreślony.Kiedy brałam poprzedni kredyt uzyskałam go w przeciągu kilku godzin,bez żadnych problemów.

#10 ~janek~

~janek~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2011 - 22:02:23

A co za problem aby refinansować kredyt hipoteczny ?

#11 adek232

adek232

Nowy

• Pip
  • 1 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 19:55:51

Refinansowanie kredytu bankowego załatwia sprawę. Przynajmniej w pekao.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2011 - 14:16:04

zobacz sobie te oceny banków i usług bankowych :

http://ocena-banku.blogspot.com
http://ocena-kredytu.blogspot.com

#13 dagmara

dagmara

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 07 kwiecień 2011 - 23:03:33

witam mam male pytanie jesli posiadam zwykly kredyt o kwocie 30 tys w SKOK PIASTA to czy moge sie starac o kredyt hipoteczny w innym banku z opcja polaczenia kretytu obecnego z hipotecznym ?

#14 ~Cactthura~

~Cactthura~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2011 - 05:11:02

Но основными направлениями производства двери являются изготовление межкомнатных дверей филенчатых, мебельного щита и паркетной доски. Качество выпускаемой продукции двери цены обеспечивает нам уверенные продажи

#15 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2011 - 11:51:28

A co jeśli kredyt hipoteczny był zabezpieczony nieruchomością, której wartość spadła poniżej wartości samego kredytu?

#16 ~Alliance~

~Alliance~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2011 - 10:39:12

Czy potrzebujesz pożyczki Ustalenia pożyczyć do $ 100.000.000,00 i wybrać od 1 do 25 lat okresu spłaty, elastycznych warunkach pożyczki i kontaktując się z nami,. alliance.leicesterloanoffice @ googlemail.com

#17 ~Karol~

~Karol~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2011 - 10:02:53

A co jeśli kredyt hipoteczny był zabezpieczony nieruchomością, której wartość spadła poniżej wartości samego kredytu?

Ogólnie to bank może ponownie zweryfikować zdolność kredytową, zarządać wniesienia dodatkowego zabezpieczenia lub podjąć inne kroki. Z taką sytuacja mamy dość powszechnie doczynienia aktualnie, ale wątpię aby banki zdecydowały się masowo obciążać swoich kredytobiorców, bo mogłoby to się obrócić przeciwko nim samym.

kredyt konsolidacyjny

#18 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2011 - 14:45:32

Witam,
Posiadam kredyt hipoteczny który spłacam już 3 lata i chcę dobrać gotówkę na zakup samochodu czy jest to możliwe żeby dopisać to do kredytu hipotecznego.

Pozdrawiam
Paweł

#19 ~warszawiaczek13~

~warszawiaczek13~
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2011 - 15:51:17

„Polecam wszystkim, którzy nie mają zdolności lub mają komorników i wypowiedziane umowy tą firmę:
www.pozyczki.podzastaw.neth.pl pożyczka prywatna bez zbędnych dokumentów, bez żadnych wymeldowań i przewłaszceń. Nie pobierają opłat wstępnych i żadnych wpłat !!! Wpisują się tak jak bank w 4 dziale księgi wieczystej. Na rok lub nawet dłużej. Więcej mogę doradzić na maila z kim i jak rozmawiać.”

#20 nalesnik

nalesnik

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 październik 2011 - 16:38:12

Witam,
Posiadam kredyt hipoteczny który spłacam już 3 lata i chcę dobrać gotówkę na zakup samochodu czy jest to możliwe żeby dopisać to do kredytu hipotecznego.

Pozdrawiam
Paweł

A nie da się skonsolidować kredytu

Użytkownik nalesnik edytował ten post 17 październik 2011 - 16:38:26

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych