Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

307 odpowiedzi w tym temacie

#161 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 16:30:28

W kwestii wyjaśnienia istoty tego wszystkiego, co kler parafialno-diecezjalno-archidiecezjalny wyprawia - dosłownie!! - ze swoimi łatwowiernymi koniecznie trzeba sobie postawić kilka ważnych pytań: czy możliwe jest obładowanie ponad miarę i wytrzymałość stada osłów lub wielbłądów, których... nie ma?! Czy możliwe jest ochwacenie zaprzęgu, w którym... nie ma ani jednego konia?! Czy można orać w konie czy woły aż padną, nie mając w chomącie... ani jednego konia czy woła?! Dopóki wielebni ojcowie dobrozłodzieje - ci wybitni w ściąganiu parafialnego reketu mniemanolodzy konsekrowani - będą mieli do dyspozycji spolegliwe grzbiety i poroża potulnie dających się juczyć osłów, wołów, baranów całej tej "trzody pańskiej", na które będą mogli swobodnie, nie licząc się z wytrzymałością materii, "kłaść brzemiona ciężkie i nieznośne", te same, "których palcem swoim nie chcą nawet dotknąć" - dopóty ciężary wszelkich swoich sacrofanaberii będą na nie kłaść bez żenady i miłosierdzia!! Kiedy stado się przebudzi, wstanie z kolan i się zbuntuje, weźmie na rogi a pod nogi i pogoni z hukiem swoich ciemiężców gdzie rosną pieprz watykański i soborowo-konsystorska wanilia - nie wiem, ale obyś jak najrychlej wstał z kolan wole i baranie, ośle juczny i koniu - wysłuchaj nas, Panieee!!

#162 ~lin~

~lin~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 16:41:12

NIP i PESEL to malo, jeszcze PIN i PUK

PUK-nąć w głowę to powinien sie redaktor artykułu a naczelny, za to, że pozwala drukowac takie głupoty to nawet z 10 razy

#163 ~mleko~

~mleko~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 17:02:48

Drodzy Parafianie, proszę mi tu nie pyskować bo za 2 lata widzę w kopercie weksle in blanco!!! Amenn

#164 ~ela~

~ela~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 17:57:20

Ale o co ten szum?Ja od 12 lat jak zamieszkałem w nowej parafii (Rzeszów-Biała) zawsze podpisuję kopertę i daję ile uważam i na ile mnie stać.Nie odczuwam żadnych represji ani szykan.Uważam też że ksiądz powinien wiedzieć i znać intencje parafian,pomijam tu praktykę czytania kto,ile,itp dał czy nie.

Ale Panie Jurku nie każdy jest kandydatem na prezydenta Rzeszowa. A parafia wcale nie nowa , tylko nowa nazwa.

#165 ~karzeł reakcji~

~karzeł reakcji~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 18:07:32

Polskę trzeba zdewatykanizować. Szczególnie, że od dawna widać, że Polska nie jest niepodległym państwem. Politycy, , i to niezależnie od tego z jakiej są partii, na kolanach czołgają się do okupantów, byle tylko dostać odpowiednią liczbę głosów. Trzeba powiedzieć dosyć i pogonić okupantów oraz kolaborujących z nimi ludzi z powrotem skąd przyszli - do Watykanu.

#166 ~omo~

~omo~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 18:14:22

Oburzeni to byli chyba tylko Ci , którzy nie mieli zamiaru dawać ofiary , a liczyli , że uda się " pojechać na cudzym koniu " !!!

A na czym ma polegać to jechanie na cudzym koniu. Odkąd to składki na kościół są obowiązkowe. Nie ma chętnych do płacenia to zlikwidować interes, budynki na coś bardziej sensownego i już.

#167 ~Waldemar~

~Waldemar~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 18:35:31

Ktoś wrogi kościołowi, lub nie bardzo rozgarnięty, ( chociaż to drugie jest mało prawdopodobne, bo diabeł najczęściej w szaty obrońcy "uciśnionych", zwłaszcza w ostatnich czasach ), nasłał liberalne media na porządnego, dobrego Człowieka, który teraz widzi jakich ma parafian. Oprócz wielu wspaniałych, dobrych i mądrych, są także złośliwcy, zawistnicy, oszczercy, plotkarze, kłamcy, prymitywni i spryciarze, jak w każdym społeczeństwie. W tym przypadku powiadomienie mediów wskazuje na sprytnych graczy o poglądach liberalno - lewackich, którzy jak miało to miejsce w przeszłości, chcieliby mieć wpływ na wszystko co dzieje się w parafii ( poświęcanie tablic, klubów, pubów, pomników i innych niekiedy bzdetów, które oni wymyślą, oczywiście ambicje tej grupy sięgają dalej, nawet do kształtu liturgii ). Jest to zatem próba zmiękczenia Księdza, obliczona na to, że teraz pójdzie jak po sznurku. Nie wykluczone, że ci sami wystąpią teraz w roli pocieszycieli, bo często zajmują wysokie stanowiska i pozycje, oczywiście nie mają nic wspólnego z ludźmi biednymi, pod których się podszywają, albo których wykorzystują dla większej wiarygodności.
Waldek

#168 ~Waldemar~

~Waldemar~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 18:44:05

Ktoś wrogi kościołowi, lub nie bardzo rozgarnięty, ( chociaż to drugie jest mało prawdopodobne, bo diabeł najczęściej w szaty obrońcy "uciśnionych", zwłaszcza w ostatnich czasach ), nasłał liberalne media na porządnego, dobrego Człowieka, który teraz widzi jakich ma parafian. Oprócz wielu wspaniałych, dobrych i mądrych, są także złośliwcy, zawistnicy, oszczercy, plotkarze, kłamcy, prymitywni i spryciarze, jak w każdym społeczeństwie. W tym przypadku powiadomienie mediów wskazuje na sprytnych graczy o poglądach liberalno - lewackich, którzy jak miało to miejsce w przeszłości, chcieliby mieć wpływ na wszystko co dzieje się w parafii ( poświęcanie tablic, klubów, pubów, pomników i innych niekiedy bzdetów, które oni wymyślą, oczywiście ambicje tej grupy sięgają dalej, nawet do kształtu liturgii ). Jest to zatem próba zmiękczenia Księdza, obliczona na to, że teraz pójdzie jak po sznurku. Nie wykluczone, że ci sami wystąpią teraz w roli pocieszycieli, bo często zajmują wysokie stanowiska i pozycje, oczywiście nie mają nic wspólnego z ludźmi biednymi, pod których się podszywają, albo których wykorzystują dla większej wiarygodności.
Waldek

#169 ~Waldemar~

~Waldemar~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 18:45:07

Waldek

#170 ~berna~

~berna~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 18:53:01

Wciąż zle,wciąż za mało,i wciąż coś nie tak.Przydało by się przyglądnąć sytuacji w Lecce bo tam też zaczyna sie robić DZIKI ZACHÓD!!!!!!przyjezdny

Jak Ci źle na tym "dzikim zachodzie" to spadaj stąd Piotrusiu

#171 ~Acki~

~Acki~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 19:14:09

Ludzie, a kto będzie za kilka lat chodził do tego kościoła, jeśli już teraz większość odwraca się od naszych "czarnych braci" ( nie mylić z odwracaniem od Wiary). Ludzie obudźcie się i nie dajcie się wykorzystywać księżom. To paranoja ze w 18tysiecznym mieście powstaje 5-ty kościół.

#172 ~GIENEK~

~GIENEK~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 19:27:18

oj ty głupcze :) pewnie ani razu na oczy Proboszcza nie widziales i tak psioczysz a jak ci ktoś z rodziny umrze to bedziesz za nim biegał zeby tego kogos pochować :) i takich pustych ludzi jak ty jest wiele w tym mieście, a tego kogos kto napisal ten artykuł to zapraszam do łańcuta i niech mi pokaże tych ludzi ktorzy tak sie wypowiedzieli dla waszej "gazety" - bo podejrzewam że takowe nie istnieją:) Nie jestem fanatykiem religijnym, ale to co wy w tym swoim szmatławcu piszecie od dłuższego czasu na jakiekolwiek tematy religijne to zwyczajny atak na ludzi związanych z tym wątkiem:) To wasze "coś" wam sie nie sprzedaje to musicie kręcic aferki no nie? Pozdrawiam.

Piotr,,,,czy jak ci tam , najdokladniej wlasnie tak jak sie sam okresliles FANATYKU !!! ;) po jakiego czorta kupujesz nowiny i w dodatku twierdzisz ze ich nikt nie kupuje ,skoro ci to nie odpowiada ??? a spadaj ty na drzewo liczyc liscie a nie krytykuj czegos z czego BARDZO DUZO ludzi jest zadowolonych ,czyli z Nowin !!! a klesi sa od tego jak du.a od sran.a zeby robili to co do nich nalezy czyli pogrzeby i te inne czary :lol: :lol: :lol: , a nie tylko mysleli o mamonie ! KASA, KASA, KASA , !!!!!!!!!!! tylko to sie dla nich liczy !ale majac takich IDIOTOW jak ty, kolo siebie jeszcze dlugo beda sie miec calkiem niezle :lol: :lol: :lol: !!!

#173 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 19:33:06

Nie rozumiem, o co chodzi? daję ile uważam i na ile mnie stać i w zależności na co kolęda jest przeznaczona i wcale się tego nie wstydzę jakby ksiądz chcial mogę wpisać adres. Najbardziej oburzają się Ci co ich stać a wlożą do koperty 10zł i pańszczyzna odrobiona i boją się żeby mieszkańcy się nie dowiedzieli, bo to wstyd. Jeżeli coś się w parafii buduje, czy remontuje każdy powinien mieć poczucie obowiązku do finansowania, a niestety tak nie jest. Najbardziej gęby drą ci co zawsze nie mają bo są niby biedni, a na duperele to maja, a póżniej korzystają z tego co inni sfinansowali. Tak też bywa na weselach, że w prezencie dają koperty bez podpisu, a póżniej są puste, albo suchy liść włożony, alb jakaś drobna kwota. Uczciwym jest co się daje podpisać się.

a moze ktos ma wieksza ochote przeznaczyc SWOJE WLASNE pieniadze na duperele a nie na zniewiescialego chlopa w kiecce ?

#174 ~Wolnyodopiumdlaludu~

~Wolnyodopiumdlaludu~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 20:51:54

Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki
Ochronić nie mógł od "czarnej bezpieki"
ochroń nas chociaż od zwałów tej chały
o twojej mocy, i potędze chwały...

Przed twe ołtarze zanosim błaganie.
Za jakie grzechy to pomnikowanie?!

Ty, coś jej nigdy nie wsparł przed upadkiem.
Na koniec skarał toruniowym "Tatkiem"
Ten chcąc świat cały w swoją zaprząc sławę,
Do polskich nieszczęść swą dołożył sprawę

Wyrzuć znów "kupców", okaż zmiłowanie!

Ty, który pono firmujesz ich cudy
Swym miłosierdziem zakrywasz ich brudy
Rwą nam miliardy wypocone w znoju
Przed ich chciwością - ani dnia spokoju!!

Gdzie twa Opatrzność, gdy krew piją dranie?!

Wróć nowej Polsce świetność starożytną
Spraw wiary Polan odrestaurowanie;
Niech święte gaje znów gęsto zakwitną,
I niech szlag trafi Rzymu panowanie!

Okaż swą siłę, pogoń czarne dranie!!!

Jeszcze tu wzejdzie jutrznia Światowida
Katokapłanów - kijami złomocą
Ujdą w niesławie katochwalcy Żyda
W nich Perun całą swoją strzeli mocą!

Wyrzuć tych GŁUPCÓW, okaż zmiłowanie!

Bo że coś Polskę przez tak długie wieki
- jakiś kleszcz jadem kat-niegodziwości
Truje, a Polan na Euro-kaleki
tu poprzerabiał - nie ma wątpliwości!!

Z ziem umęczonych zanosim błaganie
zdejm pasożyta, bądź tak dobry, Panie!

Krwią naszą zbrzękły, ciągnie odwłok czarny
Opuchł krwawicą narodu polskiego
Nie myśli odpaść, tedy wieszczę marny
koniec narodu przez wieki ssanego!

Pełni nadziei w Twoje zmiłowanie
błagamy - wyrwij, zdeptaj kleszcza, Panie!

Butny i pyszny, nadęty i skąpy
Pazerny grosza i tandetnej pompy
blichtru pozłoty, i dźwięku mamony
Nasz kleszcz wielebny, krwi nienasycony!

Nakarm, niech pęknie, daj długie skonanie
Parazytowi, co nas gnębi, Panie!

Krwią narodową tuczony się mnoży
do głów dziecięcych wbija, że On "Boży"
stek dyrdymałów, za które płacimy
Czy my się kiedyś odeń wyzwolimy?

Czy możem liczyć na porządne lanie
z ręki Twej, Boże, srogie pokaranie?

Czasu mszy świętej pokornie łeb chyli
ministrantura śmiga na wyprzódki
kierdel jagniątek - raj dla pedofili
jest w czym wybierać, nie zbraknie mu trzódki!

Bo to normalne, że strzygą i golą
ale dlaczego dzieci nam pi....lą?!

Jeśli to będzie podług Twojej woli
sczeźnie, zanim nas zabije anemią
chyba, że ktoś mu po łbie przyp....li
o ziemię rzuci, nim On - anatemą!

Nie ważne, Panie, kto prosi, kto pyta
czyś protektorem kato-pasożyta?

Za bezmiar zbrodni, których jest powodem
nie spada mieczem Twe boskie skaranie
Co jest dla ludu widomym dowodem
że cię nie było, i nie ma cię, Panie!!

Nie masz dowodu nieistnienia Boga
Nad fakt... potęgi Kato-Demagoga!!

#175 ~Stanisław~

~Stanisław~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 22:27:02

Przyjeżdżam do Łańcuta dwa razy do roku na Święta. Wyjechałem do Rzymu osiem lat temu na studia z jednego względu - doświadczyłem wielkiego chamstwa i nieuczciwości od ludzi. To podła społeczność pozbawiona skrupułów. Przyjeżdżam do swojego rodzinnego domu, by iść na Mszę na zakończenie Roku i ujrzeć Proboszcza ze łzami w oczach. Proboszcza, który chce dobrze dla tej Parafii. Który przyszedł i zastał budowę z długami.Proboszcza, który wychodzi do człowieka a za to zostaje "obsmarowany" w jakiejś pseudo gazecie zwanej Nowinami przez pseudo redaktora. Po powrocie do Rzymu chętnie skieruje pismo do Redaktora Naczelnego Nowin, by zastanowił się jak jego pracownicy psują reputację gazecie, która kiedyś była źródłem informacji na Rzeszowszczyźnie, a teraz jest miejscem, w którym niszczy się ludzi przez własną interpretację wydarzeń.
Nie zostanę już długo w Łańcucie, ale obiecuję, że jeżeli dowiem się o sytuacjach mających na zadanie zniesławienie Ks. Proboszcza sprowadzę do Łańcuta najlepszych prawników i pomogę wytoczyć Ks. Proboszczowi proces o zniewagę i zniesławienie na podstawie KK 212 i KK 216.
Próbujecie Go zastraszyć tak jak mnie kilka lat temu, tyle, że ja na to teraz nie pozwolę. Tym nadgorliwym wrogom Kościoła katolickiego siejącym zamęt radzę zapamiętać sobie jedną złotą myśl: „Ignorantia iuris nocet” - "Nieznajomość prawa szkodzi", a na marginesie to nie będzie problemem wysłanie pozwu do Krystyny i Tadeusza, bo osoby, a raczej jedna osoba kryjąca się pod tymi, niczym wyjętymi z czasów komunistycznej władzy kryptonimami.
Szkoda mi się więcej rozpisywać...Te wszystkie komentarze, które plują na Kościół piszą Ci, którzy z tym Kościołem mają niewiele wspólnego. Mi nigdy nie było szkoda - nawet w czasie gdy nie miałem pieniędzy - wesprzeć swój Kościół. Swoją wspólnotę za którą jestem współodpowiedzialny. Gdy nie miałem, sam mogłem liczyć na pomoc Kościoła. Więc nie pozwolę brukać imienia mojego Kościoła i mojego Proboszcza.
Księże Proboszczu - ufam, że nie będzie Ksiądz czytał tych komentarzy, ale jeśli to proszę pamiętać, że jak będzie potrzeba to 99% parafian stanie za Księdzem murem i będziemy walczyć o sprawiedliwość przed Sądem...

Saluti cordialmente... StR.

#176 ~Ziomal~

~Ziomal~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 22:41:05

A w Nowinach są krety i już w Łańcucie ludzie wiedzą kim jest Krysia i Tadziu :D Powinna trafić do mamra za zniesławianie Proboszcza, bo ten artykuł to tylko cząstka tego co gada po mieście do ludzi, których nazywa swoimi przyjaciółmi :D hahahahahahahahahahahahahahahahaha
Proboszczunio! Dasz radę! Dobry ziomuś z Ciebie ;)Yo

#177 ~Zapluty Karzeł Reakcji~

~Zapluty Karzeł Reakcji~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 23:00:44

zdjęcie obrazujące że księża naprawdę klepią biedę:

http://e.pardon.pl/p...d887e96dfc5.jpg

#178 ~jarek~

~jarek~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2011 - 23:35:17

Parafianie z Łańcuta macie wspaniałego księdza proboszcza czy ktoś pomyślał ile serca wkłada dla was parafianie nie wchodzi w żadne układy jest zatroskanym Ojcem waszej i przyszłej parafii czy ktoś był w kościele na zakończenie roku jak prawie płakał bo ludzie tzn niby parafianie tak go wyzywaja tyle grózb dostaje telefonicznych czy czasem komuś nie zalezy by go zniszczyc parafianie przeciez takie składanie ofiar jest wszedzie tam gdzie sie buduje koscioły przeciez do dla was zaden z ksiezy kosciola nie wezmie z soba do grobu nie dajcie sobie kochani parafianie zabic proboszcza tak dobrego pasterza przez taka gazete brońcie ksiezy bo masoneria chce zabic i wykonczyc kosciół a kościól to nie budynek ale to MY gdzie nasza solidarnośc

#179 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2011 - 08:23:39

Zamiast kościoła niech postawi centrum handlowe i po problemie. Ewentualnie w centrum kaplice. To by było coś!

A kochani nie wiem jak Wy ale mnie ta budowa dziwi.

Jeżeli nie mam pieniążków na batonika to go nie kupuje. Jeżeli nie dostałem kredytu na samochód jeżdzę autobusem a tutaj nie ma pieniędzy i budujemy kościół KOLEJNY!

Czyż nie było by po chrześcijańsku za te pieniadze wybudować przytułek dla dzieci itp itd ?!?!

#180 ~katolik~

~katolik~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2011 - 08:48:32

Parafianie z Łańcuta macie wspaniałego księdza proboszcza czy ktoś pomyślał ile serca wkłada dla was parafianie nie wchodzi w żadne układy jest zatroskanym Ojcem waszej i przyszłej parafii czy ktoś był w kościele na zakończenie roku jak prawie płakał bo ludzie tzn niby parafianie tak go wyzywaja tyle grózb dostaje telefonicznych czy czasem komuś nie zalezy by go zniszczyc parafianie przeciez takie składanie ofiar jest wszedzie tam gdzie sie buduje koscioły przeciez do dla was zaden z ksiezy kosciola nie wezmie z soba do grobu nie dajcie sobie kochani parafianie zabic proboszcza tak dobrego pasterza przez taka gazete brońcie ksiezy bo masoneria chce zabic i wykonczyc kosciół a kościól to nie budynek ale to MY gdzie nasza solidarnośc

A na co komu kolejny koscioł w Łańcucie ? W tych co są jest az zanadto wolnego miejsca podczas mszy.
Na co komu puste koscioły ?
A ty Jarek jak nie wiesz o co chodzi to po co zabierasz głos w takich sprawach.
My dobrze wiemy ze : Z głupim se nie pogada , a ze smarkatym se nie poje !!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych