Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~ja.~

~ja.~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 15:48:08

Co ta Lidka tam robi.Już namieszała  naszym mieszkańcom w sprawie S19 protestowała przeciwko zbiornikowi wody bo się bała chłopów nad wodą a  teraz grozi naszym radnym którzy głosowali za bardzo mądrym rozwiązaniem. Ona już zapomniała jak wraz z najważniejszym człowiekiem w Jeżowem tworzyła gimnazjum.Najlepiej niech w wolnym czasie się nauczy sporządzać akty notarialne bo na razie to same knoty wychodzą spod jej ręki.
Ludzie wreszcie zadecydujcie by oderwać ją od tego wieloletniego koryta pod różnymi barwami. Nigdy nie miała okazji przekonać się co to znaczy matka wysyłająca dzieci do szkoły ,nie ma potrzeby obawiać się o bezpieczeństwo dzieci ale pierwsza zabiera głos w tej sprawie aby zbić kolejną polityczną karierę.Już nawet  w województwie się na niej poznali i po trochu odsuwają jej koryto.

#2 ~jeż~

~jeż~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 16:06:29

Dlaczego nikt nie wytłumaczy rodzicom,że otrzymali 500+ po to, aby siedzieli cicho i nie przeszkadzali władzy w reformowaniu kraju.

#3 ~eh~

~eh~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 18:45:45

Tak sie nie zachowuje dyrektor szkoły - zbierac popisy, ściągać telewizje, zwoływać prasę. I wszystko w jednej wsi. Eh. 

#4 ~estera~

~estera~
  • Goście

Napisano 07 marzec 2017 - 20:58:45

Jaki jest sens utrzymywać dwa potężne budynki dla jednej szkoły i dzielić klasy jeśli sensem tej reformy jest jednolity tok kształcenia od 1-8 klasy. To zaprzeczenie reformy wprowadzanej przez PIS a głosują za nią zwolennicy i członkowie PIS a radni przeciwnicy z opcji PSL stają murem za rodzicami. Ten drugi budynek sensownie wykorzystać na inne cele, chocby dom kultury i bibliotekę połaczyć ze szkoła muzyczną. Odejdą dwie klasy, dzieci ubywa szkoła w Centrum spokojnie pomieci a Salę gimnastyczną można by dobudować w ramach dostosowania  budynku do reformy, przez dwa lata będą  na to duże fundusze. Myślcie trochę  i słuchajcie rodziców, oni wiedzą najlepiej co dobre dla ich dzieci.

#5 ~S H~

~S H~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 07:58:33

Ludzie opamietajcie się mówicie że to dla dobra dzieci a gdzie to dobro te spory i wrzaski!! Obelgi wobec innych! Aż żal patrzeć.! Przecież budynek gimnazjum jest świetnym obiektem więc dlaczego ma stać pusty a może żal tych etatów którymi się trzeba będzie podzielić!!

#6 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 09:11:53

Ale czemu tymi etatami ma się dzielić tylko jedna szkoła w gminie

#7 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 09:47:04

Do Ech moim zdaniem właśnie tak ma postąpić dyrektor - skoro do radnych i wójta żadne argumenty nie docierają.

#8 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 09:56:07

Szkoła Podstawowa ma bardzo małą sale gimnastyczną. Jak można prowadzić zajęci wychowania fizycznego,przy takiej liczbie uczniów na takiej małej sali. W czasie akademii (np. dzień babci, dzień dziadka, dzień mamy, zakończenie roku szkolnego) tylko mieszczą się ledwo uczniowie. Parking, katastrofa. Nie ma miejsca gdzie zaparkować i jest bardzo niebezpiecznie. Świetlica? Maleńkie pomieszczenie, gdzie nie wszystkie dzieci mogą zostać, bo brak miejsc. Dajmy dzieciom przestrzeń do nauki, rozwijania się. Nie sztuka pozamykać je wszystkie w jednym pomieszczeniu. Nie ma boiska szkolnego gdzie latem dzieci mogą grać w piłkę, biegać. Bardzo ważny jest sport! Co do listy podpisów, rodzice składali podpisy nie wiedząc pod czym się podpisują.

#9 ~karola~

~karola~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 10:05:23

Jaki jest sens utrzymywać dwa potężne budynki dla jednej szkoły i dzielić klasy jeśli sensem tej reformy jest jednolity tok kształcenia od 1-8 klasy. To zaprzeczenie reformy wprowadzanej przez PIS a głosują za nią zwolennicy i członkowie PIS a radni przeciwnicy z opcji PSL stają murem za rodzicami. Ten drugi budynek sensownie wykorzystać na inne cele, chocby dom kultury i bibliotekę połaczyć ze szkoła muzyczną. Odejdą dwie klasy, dzieci ubywa szkoła w Centrum spokojnie pomieci a Salę gimnastyczną można by dobudować w ramach dostosowania  budynku do reformy, przez dwa lata będą  na to duże fundusze. Myślcie trochę  i słuchajcie rodziców, oni wiedzą najlepiej co dobre dla ich dzieci.

A jaki jest sens zmieniać budynek gimnazjum pod potrzeby innej instytucji, co będzie zapewne kosztem niemałym, a jednocześnie budować kolejną salę gimnastyczną i to do tego z boiskiem, kiedy sala przy gimnazjum świetnie prosperuje i stwarza dobre warunki dla uczniów? Każdy mówi, że czasy są ciężkie, że bieda, że trudno, a tymczasem zamiast oszczędzać planujemy kolejne milionowe inwestycje, nie korzystając z tego co przecież już mamy.

#10 ~Młody rodzic~

~Młody rodzic~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 10:08:00

Jestem rodzicem z Jeżowego i chciałbym żeby w przyszłości moje dzieci uczyły się w budynku, gdzie aktualnie jest gimnazjum. Budynek moim zdaniem jest jednoznacznie opcją lepszą, argumenty swoje mam ale dla przeciwników tego rozwiązania i tak są one nieważne. W tej całej sytuacji niepokoi mnie inna sprawa, to spirala nienawiści jaką nakręca grupa gorących zwolenników nauczania 8 klas w budynku obecnej szkoły podstawowej. Padają oskarżenia i pomówienia nie związane z tematem sporu, głupie insynuacje o wręcz zbrodnicze działanie zwolenników innej opcji. Ludzie, którzy chcieliby edukacji swoich dzieci w nowym i moim zdaniem lepszym do tego celu budynku są szczuci na lewo i prawo, wykluczani z debaty publicznej, wręcz prześladowani. Słowa to bardzo potężne oręże, a skutki ich złego wykorzystania nie sposób później zniwelować. Rana po złych słowach, szczególnie od znajomych, zostaje na zawsze. Dyskusja jest bardzo potrzebna, lecz dla szantażu i kłamstw mówię zdecydowanie nie. Trzeba zachować trochę przyzwoitości, panować nad swoim emocjami, które wyrządzają wielką szkodę.  

#11 ~karola~

~karola~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 10:08:05

Do Ech moim zdaniem właśnie tak ma postąpić dyrektor - skoro do radnych i wójta żadne argumenty nie docierają.

A ja uważam, że takie zachowanie tylko burzy szansę na merytoryczną i rzeczową dyskusję, a tym samym porozumienie. Załatwiajmy swoje sprawy sami i spróbujmy się dogadać, a nie wzywamy na pomoc media, które wiadomo, że szczególnych osiągnięć w dziedzinie mediacji nie posiadają.

#12 ~Jeżowianka~

~Jeżowianka~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 10:08:28

Nie jestem przekonana. Moja corka chce do nowego budynku a ja złożyłam podpis na jakiś listach bodajże o likwidacji szkoły. Było tyle rozmów że aż za dużo. Przecież wójt zrobił tak jak rodzice chcieli - 1-8 zostaje w podstawówce. Kiedy szkoła będzie pękać w szwach - rodzice sami będą chcieli do nowego budynku. Trzeba poczekac i zobaczyc. 

#13 ~karola~

~karola~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 10:13:33

Jestem rodzicem z Jeżowego i chciałbym żeby w przyszłości moje dzieci uczyły się w budynku, gdzie aktualnie jest gimnazjum. Budynek moim zdaniem jest jednoznacznie opcją lepszą, argumenty swoje mam ale dla przeciwników tego rozwiązania i tak są one nieważne. W tej całej sytuacji niepokoi mnie inna sprawa, to spirala nienawiści jaką nakręca grupa gorących zwolenników nauczania 8 klas w budynku obecnej szkoły podstawowej. Padają oskarżenia i pomówienia nie związane z tematem sporu, głupie insynuacje o wręcz zbrodnicze działanie zwolenników innej opcji. Ludzie, którzy chcieliby edukacji swoich dzieci w nowym i moim zdaniem lepszym do tego celu budynku są szczuci na lewo i prawo, wykluczani z debaty publicznej, wręcz prześladowani. Słowa to bardzo potężne oręże, a skutki ich złego wykorzystania nie sposób później zniwelować. Rana po złych słowach, szczególnie od znajomych, zostaje na zawsze. Dyskusja jest bardzo potrzebna, lecz dla szantażu i kłamstw mówię zdecydowanie nie. Trzeba zachować trochę przyzwoitości, panować nad swoim emocjami, które wyrządzają wielką szkodę.  

Popieram. Nie dajmy się skłócić. Wszystkim nam chodzi o dobre warunki dla naszych dzieci. O to by były bezpieczne, miały jak najlepsze warunki lokalowe. Możemy się różnić w poglądach, ale szanujmy się wzajemnie, nasze dzieci patrzą na nas.

#14 ~karola~

~karola~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 10:36:20

Szkoła Podstawowa ma bardzo małą sale gimnastyczną. Jak można prowadzić zajęci wychowania fizycznego,przy takiej liczbie uczniów na takiej małej sali. W czasie akademii (np. dzień babci, dzień dziadka, dzień mamy, zakończenie roku szkolnego) tylko mieszczą się ledwo uczniowie. Parking, katastrofa. Nie ma miejsca gdzie zaparkować i jest bardzo niebezpiecznie. Świetlica? Maleńkie pomieszczenie, gdzie nie wszystkie dzieci mogą zostać, bo brak miejsc. Dajmy dzieciom przestrzeń do nauki, rozwijania się. Nie sztuka pozamykać je wszystkie w jednym pomieszczeniu. Nie ma boiska szkolnego gdzie latem dzieci mogą grać w piłkę, biegać. Bardzo ważny jest sport! Co do listy podpisów, rodzice składali podpisy nie wiedząc pod czym się podpisują.

Ciasnota to nie tylko problem szkoły podstawowej, ale także funkcjonującego przy niej przedszkola. Ono także zyskałoby na podzieleniu szkoły podstawowej na dwa obiekty. Można by przyjąć więcej dzieci, zatrudnić więcej osób. A w planach jest także żłobek. Dla mnie istotne jest także rozdzielenie dzieci starszych klas od maluchów. Szkolnictwo po erze gimnazjów zmieniło się diametralnie. Przebiły się problemy tj. alkohol, narkotyki, a przede wszystkim przemoc w różnych formach. Przy tym nauczycielom coraz trudniej zyskać autorytet i zapanować nad uczniami. Dzisiejsza szkoła podstawowa 8- klasowa, to nie jest już ta sama 8- klasowa szkoła, do której chodziliśmy my. Musimy postrzegać ją jako wyzwanie, dla nas wszystkich nauczycieli, rodziców, uczniów, władz. Nie chodzi o to kto popiera wójta, a kto nie, chodzi o nasze dzieci o ich bezpieczeństwo i najlepsze warunki ich edukacji. Zastanówmy się więc wszyscy, ale samodzielnie, każdy z nas, bez podszeptów i nacisków co jest lepsze dla mojego dziecka? Dla mojej Julki, Ani, dla mojego Adama? Sami, na swój własny rozum rozważmy, który wariant daje naszym dzieciom lepszą szansę na dobrą edukację.

#15 ~karola~

~karola~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 10:59:12

Mam jeszcze jedną dygresję odnośnie sporu. Często przebija się argument, iż budynek szkoły podstawowej wiąże się z tradycją nauczania. Owszem zgadzam się z tym, kilka pokoleń mojej rodziny, łącznie ze mną uczyło się w jej murach. Ale myślę również, i takie przekonanie ukształtowała we mnie właśnie ta szkoła, iż tradycja odnajduje się przed wszystkim w duchu szkoły, a ten jest żywy przede wszystkim w sposobie nauczania, w nauczycielach i uczniach, którzy tego ducha podtrzymują. W ich postawach, sposobach na wychowanie, przekazywanych wartościach, a to nie zależy od murów konkretnego budynku. Tradycja zwłaszcza edukacyjna powinna służyć ludziom i być dostosowywana do ich aktualnych potrzeb.  Nikt nie występuje w tym sporze przeciwko tradycji, ale może pora osadzić ją w nowej rzeczywistości, tak aby ją podtrzymywać i krzewić, a równocześnie mądrze ją zagospodarowywać. 

#16 ~jez~

~jez~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 11:42:45

Te wszystkie komentarze to kto pisze ? Członkowie rodziny Wójta ?  którzy nie wiedzą  co to znaczy zdobywać wykształcenie . A sam Wójt to ma chociaż maturę  ? Skąd on ma się znać na oświacie ?

#17 ~emes~

~emes~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 11:45:12

Ile  rodziny Wójt już zatrudnił w Gminie ? Co dobrego zrobił ? Tylko ludzi umie skłócać

#18 ~karola~

~karola~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 11:49:24

Te wszystkie komentarze to kto pisze ? Członkowie rodziny Wójta ?  którzy nie wiedzą  co to znaczy zdobywać wykształcenie . A sam Wójt to ma chociaż maturę  ? Skąd on ma się znać na oświacie ?

Jeśli do mnie pan pije, to nie, nie jestem członkiem rodziny wójta, nie sympatyzuję z jego ugrupowaniem, nie znam ani pana wójta, ani nikogo z jego rodziny. Jestem za to bardzo dobrze wykształcona.

#19 ~Ela~

~Ela~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 19:53:29

Chciałabym wiedzieć na jakich stanowiskach i gdzie wójt zatrudnił swoją rodzinę. Mieszkanka Jezowego. Proszę o odpowiedź bo bardzo mnie to interesuje.

#20 ~jeż~

~jeż~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2017 - 20:40:29

Chciałabym wiedzieć na jakich stanowiskach i gdzie wójt zatrudnił swoją rodzinę. Mieszkanka Jezowego. Proszę o odpowiedź bo bardzo mnie to interesuje.

Wątek nie jest o rodzinie pana wójta ale o tym,że biorcy 500+,zamiast siedzieć cicho i słuchać zarządzeń władzy,próbują przeszkadzać w czymś,co jest słuszne i co ma błogosławieństwo Kościoła.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych