Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

sadzenie drzew a wegiel

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 adaker

adaker

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 13:39:16

Czy sadzenie drzew faktycznie cos zmieni w sprawie jakości powietrza w naszym kraju? Przez kilka lat mieszkałem na wyspach i po powrocie dusi mnie to nasze powietrze.

#2 fzdun

fzdun

Nowy

• Pip
  • 5 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 13:23:22

Naukowcy uwazaja ze tak. Drzewa to naturalny klimatyzator i oczyszczacz powietrza. Teraz to nawet sprzedawca workowanego węgla sadzi drzewa.  To nie byle jakich bo dębów i aż 100 tysiecy. Wegiel sztygar to dosc dobry ekogroszek. Kaloryczny bo spaliłem go mniej o 1,5 tony w porównaniu do anlogicznego okresu z innym eko. Popieram ta inicjatywę i czas skladac zamówienie bo niedługo sezon

#3 Aneczqa

Aneczqa

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 04 wrzesień 2019 - 10:14:01

Czy sadzenie drzew faktycznie cos zmieni w sprawie jakości powietrza w naszym kraju? Przez kilka lat mieszkałem na wyspach i po powrocie dusi mnie to nasze powietrze.

Zdecydowanie moim zdaniem da, ale na pewno nie da to aż takiej ulgi co w przypadku oczyszczaczy powietrza, takich domowych.

loveair.pl/inspiracje/czy-oczyszczacz-powietrza-jest-potrzebny

Sama korzystam od dłuższego czasu i bardzo wszystkim polecam, ze względu głównie na swoje zdrowie. 

#4 olover

olover

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 05 wrzesień 2019 - 12:15:15

Naukowcy uwazaja ze tak. Drzewa to naturalny klimatyzator i oczyszczacz powietrza. Teraz to nawet sprzedawca workowanego węgla sadzi drzewa.  To nie byle jakich bo dębów i aż 100 tysiecy. Wegiel sztygar to dosc dobry ekogroszek. Kaloryczny bo spaliłem go mniej o 1,5 tony w porównaniu do anlogicznego okresu z innym eko. Popieram ta inicjatywę i czas skladac zamówienie bo niedługo sezon

To prawda. Zdecydowanie. Drzewa nas mogą uratować. A to ze producent ekogroszka sadzi drzewa to wielki szacunek. Mam nadziej ze nie zatrzyma się na 100 tysiacach tylo posadzi ich milion i to w ciągu roku. Przy okazji tez spalam sztygarka i nie widze aby z mojego komina buchal dym. Nowy kociol, wysokoeneregtyczny ekogroszek. Nie zapominajmy ze nasz caly przemysl stoi na węglu i to należałoby zmienić w pierwszej kolejności, a nie czepiać się zwykłego Kowalskiego. Wszystkie elektrownie i elektrociepłownie spalaja węgiel brunatny, najbardziej smrodzący i zanieczyszczający powietrze. Prąd czerpiemy właśnie z węgla. Pomysl samochodow elektrycznych to jakas bzdura bo energie będzie pozyskiwał tez z węgla – notabene brunatnego ktory jest zakazany w obracie i nie mozna min palic w domowych paleniskach. Sredni przebieg wozu elektycznego – najśmielszej myśli technologicznej to 3-4 tony węgla w roku. O zgrozo. Nie mam wyrzutów sumienia bo spalam wysokiej klasy ekogroszek w dobry kotle. Trzeba pomoc innym zmienić instalcje na bardziej przyjazna środowisku, minimalnie emisyjne i zaczac produkować prad z odnawialnych zrodel energii. Takie jest moje zdainie

#5 TAKIJAKI

TAKIJAKI

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 09:10:44

#6 TAKIJAKI

TAKIJAKI

Nowy

• Pip
  • 3 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 09:18:32

Piszesz, że mieszkałeś na wyspach, a po powrocie się dusisz. Otóż tlenu w atmosferze jest wszędzie tyle samo -około 23%. Natomiast najwięcej ,,produkowanego jest przez morza i oceany, a nie przez lasy. Z tego prostego powodu możesz mieć uczucie duszności w lesie, skoro przez kilka lat przyzwyczaiłeś organizm do ,,morskiego tlenu".

Nawiązując do ,,eko groszku" - to największa trucizna jaką człowiek produkuje obecnie i robi z tego ,,ekologiczny" biznes.  Ekogroszek (fajnie się nazywa) produkowany jest z odpadów węgla, czyli miału. Używany jest do tego lepiszcz, w celu zrobienia granulek. Palenie tym świństwem, można porównać do palenia oponami samochodowymi. Zapytajcie strażaków, ile w ostatnich latach w okolicy paliło się kominów, z których uchodzi dym z ekogroszku, a ile pieców rozwaliło? 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych