Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

1304 odpowiedzi w tym temacie

#501 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2010 - 23:51:45

A to ciekawe, to jest karalne... proszę o więcej informacji...

Co mogę powiedzieć o wójcie Tołpie? Przede wszystkim jest człowiekiem z ogromnym, bo kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu 20 tysięczną gminą Leżajsk. Oceniam ludzi po czynach, słowa są zaledwie ich dopełnieniem; za Mieczysławem Tołpą idą właśnie dokonania przeobrażające gminę, które miałem sposobność wspierać z poziomu ministerstwa rozwoju regionalnego oraz zaobserwować podczas licznych tutaj pobytów. W wyczuciu lokalnych potrzeb pomaga mu na pewno jego miejsce urodzenia i zamieszkania na wsi - kto potrafi lepiej słuchać mieszkańców podleżajskich wiosek, niż właśnie on wyrosły tu z dziada pradziada, rozumiejący mentalność i problemy ludzi wsi. Dlatego śmiało mogę powiedzieć: Mieczysław Tołpa sprawdził się w działaniu i daje gwarancję sprawnego rządzenia.
Wart jest zatem Waszego poparcia.

WŁADYSŁAW ORTYL SENATOR RP.

TO TEŻ KARALNE?

#502 ~życzliwy~

~życzliwy~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2010 - 23:54:01

popieram ! w kupie siła jutro wszyscy musimy być w leżajsku o 14.30 w mdk sprawa bardzo pilna sprawa dotyczy wierzawic

Tylko uważajcie by coś tam nie wybuchło i wszystkich was wierzawiczan nie wysłało do abrachama razem z Mieciem :)

#503 ~prokurator~

~prokurator~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2010 - 23:56:50

Co mogę powiedzieć o wójcie Tołpie? Przede wszystkim jest człowiekiem z ogromnym, bo kilkunastoletnim doświadczeniem w zarządzaniu 20 tysięczną gminą Leżajsk. Oceniam ludzi po czynach, słowa są zaledwie ich dopełnieniem; za Mieczysławem Tołpą idą właśnie dokonania przeobrażające gminę, które miałem sposobność wspierać z poziomu ministerstwa rozwoju regionalnego oraz zaobserwować podczas licznych tutaj pobytów. W wyczuciu lokalnych potrzeb pomaga mu na pewno jego miejsce urodzenia i zamieszkania na wsi - kto potrafi lepiej słuchać mieszkańców podleżajskich wiosek, niż właśnie on wyrosły tu z dziada pradziada, rozumiejący mentalność i problemy ludzi wsi. Dlatego śmiało mogę powiedzieć: Mieczysław Tołpa sprawdził się w działaniu i daje gwarancję sprawnego rządzenia.

TO TEŻ KARALNE?

Bez przesady...to nie jest karalne, tylko głupie. Pan senator to chyba tak do końca nie wie kogo popiera!

#504 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 00:05:58

Widać, że PiS-iorków ponosi już, bo zamiast merytorycznej debaty tylko bluzgi. Mimo, że to nie moja broszka szczerze życzę powodzenia panu Sobejce. A propos jego kwalifikacji do rządzenia gminą. Wg mojej oceny są one lepsze i dziwię się, że ktoś podejmuje ten problem. Jakoś do tej pory rządy matematyka z muzykiem i różnymi innymi podobnymi czarodziejami nie wadziły nikomu, więc o co ten skowyt. Jasnym jest, że niektórym ta zmiana nie w smak, ale gmina to nie prywatny folwark, a tak to w ocenie mieszkańców teraz wygląda. Powodzenia i w dogrywce zróbcie wietrzenie gminy.

Brawo dla -sąsiad za miedzy- super komentarz - gratuluję :) Nie ma już nijakiego Tołpy, po prostu nie ma :) on chyba już sobie z tego zdaje sprawę :)

#505 ~wierzawiczanin~

~wierzawiczanin~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 00:07:44

senator będzie też jutro w leżajsku

TO TEŻ KARALNE?

#506 ~obiektywna~

~obiektywna~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 00:10:54

No to zrozumiałe, że Pan senator Ortyl będzie w MCK Leżajsk. To on zaprosił do poparcia Pana Sliża, ale z obiazdem gminy dla poparcia Tołpy jakoś nie wyszło z tego co słyszę! Coś jest na rzeczy z tym wycofaniem się Prezesa Kaczyńskiego z poparciem dla Tołpy?!

#507 ~wierzawiczanin~

~wierzawiczanin~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 00:16:49

Pan też popiera prawo i sprawiedliwość ?? czzy to inny komitet wyborczy

TO TEŻ KARALNE?

#508 ~pracownik UG~

~pracownik UG~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 00:17:58

A Tołpa miał być kandydatem PiS do Sejmu RP!!! I co z tego zostało? Przez swoje bufoniaste podejście roztrwonił wszystko, nawet wójtem nie będzie !!!

#509 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 00:21:53

Tylko uważajcie by coś tam nie wybuchło i wszystkich was wierzawiczan nie wysłało do abrachama razem z Mieciem :)

WŁAŚNIE TAKIE SŁOWA SĄ KARALNE!
POWINIENEŚ SPODZIEWAĆ SIĘ ANTYTERRORYSTÓW.
MOŻE NAWET TEJ NOCY.

#510 ~życzliwy~

~życzliwy~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 08:21:08

WŁAŚNIE TAKIE SŁOWA SĄ KARALNE!
POWINIENEŚ SPODZIEWAĆ SIĘ ANTYTERRORYSTÓW.
MOŻE NAWET TEJ NOCY.

No pewno pomylili się i byli u ciebie >gość< bo u mnie nie :) nie bierz tak wszystkiego serio kolego bo na serce popadniesz :)

#511 RPM

RPM

Bywalec

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPip
  • 81 postów

Napisano 27 listopad 2010 - 08:25:40

Ale poziom wypowiedzi. Skandaliczny! - widzę, że nic się na tym forum nie zmienia. Oby nowy wójt zmniejszył poziom agresji jak zostanie wybrany.

#512 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 10:08:20

odkąd wójt skumaŁ SIĘ Z SENATOREM i wice z MIASTA szczególnie zmienił wygląd Urzędu Gminy i Domu Kultury w Wierzawicach inspirowany przez Pana z Leżajska no i trzy hale po których hula wiatr, zgadzam się z Senatorem, imprezy organizowane prze Wójta są SUPER ale wyłącznie na CHWAŁĘ nieomylnego PANA TOŁPY I JEGO DWORU
obiektywny

#513 ~obiektywny~

~obiektywny~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 10:16:36

1. Z Program Rozwoju Obszarów Wiejskich można było otrzymać max. wsparcie 4 mln zł na 1 gminę w całym okresie obowiązywania PROW. Gmina Leżajsk otrzymała 4 mln zł na kanalizację Starego Miasta i Przychojca.

2. Z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko mogły korzystać gminy, które uzyskiwały wskaźnik 120 mieszkańców na 1 km sieci i zaliczone zostały do tzw. aglomeracji powyżej 15 tys. RLM. W warunkach wiejskich, bez budownictwa skoncentrowanego, jest to wskaźnik (120mieszk./1km sieci) niemożliwy do osiągnięcia i żadna gmina wiejska z terenu woj. podkarpackiego go nie uzyskała. Odstępstwo od tego kryterium przewidziano wyłącznie dla obszarów chronionego krajobrazu i dlatego beneficjentem POIiŚ mogła zostać Kuryłówka.

3. Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego przewidywał środki pomocowe dla gmin w aglomeracjach poniżej 15 tys. RLM i max. wartości dofinansowania 10 mln zł. Gminie Leżajsk przyznano dofinansowanie do kanalizacji II etapu Wierzawic i I etapu Giedlarowej w kwocie prawie równej 10 mln zł.

4. Nie jest prawdą, iż dofinansowanie do kanalizacji wynosiło 70 proc. jej wartości, ponieważ w rzeczywistości pomniejszano je o wskaźnik prognozowanych wpływów od użytkowników sieci (mieszkańców, instytucji itp.) i faktyczne dofinansowanie oscylowało poniżej 60 proc.

5. Środki finansowe z funduszy UE wpływają na konto inwestora dopiero po zapłaceniu przez niego faktury. Cezura między wydatkiem a dofinansowaniem powinna wynosić 3 miesiące, w praktyce nie udaje się jej dotrzymać.

6. Z czystym kontem zadłużeniowym, po wykorzystaniu środków z UE gmina może kontynuować budowę kanalizacji w oparciu o środki własne i zewnętrzne (pożyczki).

Proszę wykazać, z których funduszy UE gmina Leżajsk nie skorzystała a mogła? Ja rozumiem okres wyborczy i kampanijną narrację, ale poza niechęcią do wójta Tołpy obowiązuje jeszcze zdrowy rozsądek i trzymanie się faktów.

Czy przypakiem Brzóza Królewska i część Huciska nie są położone w obszarze chroninego krajobrazu - Brzóziański Obszar Chrononego Karajobrazu, Pań Wójt i Pani C chyba o tym nie wiedzą - obiektywny

#514 ~z innej gminy~

~z innej gminy~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 10:59:36

Czy przypakiem Brzóza Królewska i część Huciska nie są położone w obszarze chroninego krajobrazu - Brzóziański Obszar Chrononego Karajobrazu, Pań Wójt i Pani C chyba o tym nie wiedzą - obiektywny

1. Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko jest przewidziany dla aglomeracji powyżej 15 tys. RLM i w nim obowiązuje kryterium 120 mieszkańców na 1 km sieci z odstępstwem dla obszarów chronionego krajobrazu.

2. Brzóza Królewska i Hucisko leżą w aglomeracji poniżej 15 RLM, więc nie mogą skorzystać z dofinansowania w ramach POIiŚ.

3. Jeśli wyzłośliwianie się przynosi "obiektywnemu" ulgę - trudno, nic na to nie poradzę. Zacietrzewienie jednak z reguły przynosi odwrotny skutek od zamierzonego.

#515 ~miśka~

~miśka~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 12:21:57

Dla mnie taka nagonka na obecnego wójta jest podejrzana. Widzę tu interesy zakompleksionych ambitnych, których wójt nie docenił. Czy w pracy wójta też wpychali kij w szprychy?

#516 ~adsa~

~adsa~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 14:32:02

Ludzie po co wam ta nagonka! I tak każdy zagłosuje na kogo chce. Kto uważa że Tołpa jest lepszy to na niego, a kto na Sobeyke to na Sobejke i tyle

#517 ~gajowy~

~gajowy~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 15:53:57

Idziemy na spotkanie z Jarkiem. Nara

#518 ~gościk~

~gościk~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 16:09:14

Pan Ortyl wypowiada się pozytywnie o wójcie Tołpie, a jest z PO. Uważam, że to opinia obiektywna. Jeszcze uważam, że to bardzo dobrze świadczy o obu panach. To znaczy, że mogą współpracować dla dobra regionu, i szanować się, chociaż są z różnych opcji.

#519 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 16:32:45

Bałabym się wybierać nawójta tego Pana S. z Leżajska. Wiem, że była wojna o przyłączenie zakładów do miasta, o co pokłócił się obecny wójt z władzami miaasta. Co będzie, jeżeli nowy wójt ugodzi się z miastem i odda im zakłady? Wtedy wsiom, któretak najeżdżają na teraźniejszego, pozostaną dochody z krów na pastwiskach.

#520 ~życzliwy~

~życzliwy~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2010 - 16:56:36

Wróciłem właśnie ze spotkania w MCK. Powiem szczerze, że Pan Kaczyński bardzo ładnie reklamował wójta gminy. Powiedział nawet o nim więcej niż o Panu Śliżu. Szkoda, że wierzawiczanów było tak niewielu, byłoby im miło. Gdyby jeszcze poziom rywalizacji prezentowany przez obecnego wójta, to kto wie sam bym go popierał.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych