Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Spalanie śmieci w piecach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~mada~

~mada~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 13:02:09

Mówi się że jedyną sprawiedliwością dla biednych i rządzących jest śmierć. Teraz zrodziła się nowa sprawiedliwość: wszyscy muszą oddychać toksycznym dymem ze spalanych śmieci. Może by tak rząd pomyślał co z tym zrobić. Np:stworzyć slamsy i oddzielić biedotę od 20% reszty, albo.....

ty pomysłodawco za złamane 5gr. zostaw swoje myśli w tym tępym i pustym łbie bo czytać tego nie można. Bogacz zawszony się znalazł:) dla 5% mieszkańców ziemi tych najzamożniejszych jesteś takim samym plepsem jak ten menel na plantach a gdyby rząd zrealizował twój pomysł to byś w slamsach wylądował jako jeden z pierwszych!

#42 ~mada~

~mada~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 13:29:10

Czyli w Głogowie mieszkańcy mogą płacić za dwa wywozy, ale na wioskach już nie lepiej spalić i zatruwać środowisko.
Myślę, że nowa ustawa o porządku i czystości w gminach to zmieni.

to że ktoś mieszka na wsi i ma tylko jeden wywóz śmieci w miesiącu, nie znaczy że nimi pali! a po drugie nie leczcie objawów tylko przyczyny! co jest przyczyną, że ludzie palą odpadami? to, że nie stać ich na zakup wysokoenergetycznego paliwa jakim jest chociażby węgiel, który notabene również mocno zatruwa powietrze. Najlepiej jakby wszyscy ogrzewali gazem. i tu mam pytanie do was wszystkich udzielających się na tym forum - CZY OGRZEWACIE GAZEM SWOJE DOMY? założę się, że wybieracie tańsze rozwiązanie - węgiel, czyli również trujecie samych siebie. Dlaczego nie ogrzewacie gazem, bo poszlibyście z torbami! Taka jest niestety polityka polskiego rządu. 90% społeczeństwa ledwo wiąże koniec z końcem i dlatego każdy wybiera tańsze rozwiązanie. Jedni węgiel, inni drewno, a jeszcze inni żeby na dłużej mieć odrobinę węgla i drewna dokładają inne materiały, które wytworzą choć odrobinę ciepła. wg. was mają zamarznąć lub zapożyczyć się żeby przetrwać zimę? a może od razu wsadzić ich do więzienia? niektórzy ucieszyliby się bo dostaliby jeść, mieliby ciepło, oglądaliby TV i za nic nie płaciliby! To jest normalne w tym kraju? wg. mnie nie! Więc darujcie sobie swoje przemyślenia. Macie wyprane mózgi przez media. To co powstaje w piecach na skutek spalania to jest tylko ułamek zanieczyszczeń, które trafiają do atmosfery a o reszcie sobie poczytajcie.

#43 ~s~

~s~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 16:26:12

to że ktoś mieszka na wsi i ma tylko jeden wywóz śmieci w miesiącu, nie znaczy że nimi pali! a po drugie nie leczcie objawów tylko przyczyny! co jest przyczyną, że ludzie palą odpadami? to, że nie stać ich na zakup wysokoenergetycznego paliwa jakim jest chociażby węgiel, który notabene również mocno zatruwa powietrze. Najlepiej jakby wszyscy ogrzewali gazem. i tu mam pytanie do was wszystkich udzielających się na tym forum - CZY OGRZEWACIE GAZEM SWOJE DOMY? założę się, że wybieracie tańsze rozwiązanie - węgiel, czyli również trujecie samych siebie. Dlaczego nie ogrzewacie gazem, bo poszlibyście z torbami! Taka jest niestety polityka polskiego rządu. 90% społeczeństwa ledwo wiąże koniec z końcem i dlatego każdy wybiera tańsze rozwiązanie. Jedni węgiel, inni drewno, a jeszcze inni żeby na dłużej mieć odrobinę węgla i drewna dokładają inne materiały, które wytworzą choć odrobinę ciepła. wg. was mają zamarznąć lub zapożyczyć się żeby przetrwać zimę? a może od razu wsadzić ich do więzienia? niektórzy ucieszyliby się bo dostaliby jeść, mieliby ciepło, oglądaliby TV i za nic nie płaciliby! To jest normalne w tym kraju? wg. mnie nie! Więc darujcie sobie swoje przemyślenia. Macie wyprane mózgi przez media. To co powstaje w piecach na skutek spalania to jest tylko ułamek zanieczyszczeń, które trafiają do atmosfery a o reszcie sobie poczytajcie.

Nie zgodzę się do końca z twoim myśleniem. Kiedyś swój dom opalałem węglem oraz drewnem i byłem szczęśliwy, że tak tanio mnie to kosztuje. Dom jest dość spory i przez to łykał mi na rok 5-6 ton węgla, 4 - 5 metrów drewna. Za prąd płaciłem parę stów miesięcznie (ciepła woda) i wymieniałem butle z gazem co miesiąc i częściej. Pięć lat temu przeszedłem na gaz z obawami, że będę płacił kokosy za rachunki. Każdy mi mówił, że drogo będzie. Dziś się śmieję każdemu w oczy kto tak mówi- 8000 zł na cały rok za prawie 300 m2 pow. użytkowej. Temperatura stała w dzień 20 stopni, noc 19 stopni (łazienki, cały parter - ogrzewanie podłogowe). Przeliczając to na poprzedni sposób ogrzewania jest to kwota porównywalna. Nie mam problemu z popiołem, zapomniałem co to jest butla gazowa i gdzie szybko kupić drewno aby wyschło do zimy. Nie muszę nikogo o nic prosić i mam czyste ręce.
Co do spalania odpadów w piecach - nigdy tego nie robiłem i jest to dla mnie świństwo i draństwo. Piszesz, że biedni coś dorzucają do pieca by cieplej było. Ja uważam inaczej – niech pójdą do lasu i poskładają gałęzie. Kosztuje to bardzo mało, a daje o wiele więcej energii niż plastik butelka. Jest tylko jedno ale – jak jaśnie pan czy jaśnie pani pójdzie do lasu zbierać chrust? Co sąsiedzi powiedzą? Będzie wstyd jak cholera. Lepiej jest pobiadolić, niż sobie pomóc.

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 21:42:10

ty pomysłodawco za złamane 5gr. zostaw swoje myśli w tym tępym i pustym łbie bo czytać tego nie można. Bogacz zawszony się znalazł:) dla 5% mieszkańców ziemi tych najzamożniejszych jesteś takim samym plepsem jak ten menel na plantach a gdyby rząd zrealizował twój pomysł to byś w slamsach wylądował jako jeden z pierwszych!

Człowieku, nucz się czytać ze zrozumieniem. Nie należę do bogaczy i staram się nie palić śmieci. A mój wpis ma na celu jakby uświadomienie co niektórych, że nasz rząd nie robi nic , ale to nic (poza karaniem najbiedniejszych), aby to zmienić. A najlepszym rozwiązaniem dla rządu było by właśnie oddzielenie biedoty, czyli nas trucicieli, od bogatych, których stać na ogrzewanie się gazem lub prądem. PS. Drugim razem, zanim coś napiszesz to najpierw pomyśl zanim zaczniesz obrażać i przezywać innych.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 22:18:14

Nie tylko w Glogowie palą śmieci w piecach, proszę zainteresowć się co sie dzieje na okolicznych wsiach. Co mieszkańcy wsi robią z nadmiarem śmieci komunalnych skoro maja tylko jeden wywóz w miesiącu ???

Z tą tylko różnicą droga 'iwo', że mieszkańcy wsi produkują trochę mniej śmieci. Prypuśćmy że rodzina w mieście i na wsi zużywa rocznie 200 kg ziemniaków. Ja, mieszkaniec wsi, trzymam te ziemniaki luzem w jakiejś tam piwnicy lub w 4 workach. Worki te służą mi przez kilka lat. Mieszkaniec miasta kupuje te ziemniaki po 2 kg na każdy raz, więc przynosi do domu 100 reklamówek. Mieszczuchowi chce się pić, więc wyskakuje na drugą stronę ulicy i kupuje napój w plastiku. Ja natomiast mam do sklepu kilometr, więc zadowalam się herbatą lub kranówą. To tylko 2 przykłady z bardzo wielu, chociaż nie w każdym przypadku tak jest.

#46 ~mada~

~mada~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 22:32:20

Człowieku, nucz się czytać ze zrozumieniem. Nie należę do bogaczy i staram się nie palić śmieci. A mój wpis ma na celu jakby uświadomienie co niektórych, że nasz rząd nie robi nic , ale to nic (poza karaniem najbiedniejszych), aby to zmienić. A najlepszym rozwiązaniem dla rządu było by właśnie oddzielenie biedoty, czyli nas trucicieli, od bogatych, których stać na ogrzewanie się gazem lub prądem. PS. Drugim razem, zanim coś napiszesz to najpierw pomyśl zanim zaczniesz obrażać i przezywać innych.

Nad wyraz zrozumiałem twoją wypowiedź. nie odkręcaj kota ogonem, a jeżeli już chciałeś coś innego napisać to trzeba było to przeczytać czy wyszło tak jak planowałeś.
Co do rządu to popieram i z tym się zgadzam. co do twojego PS. to odnieś to do siebie a będzie lepiej.

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 22:49:31

że Polska to jedno wielkie krematorium :P Niemcy przywlekli tą modę i tak już zostało , a co tam przecież ja też mogę sobie coś spalić ;)

to coś dla Magdy :)

#48 ~cartman~

~cartman~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2012 - 23:43:07

żrecie ołów w natce pietruszki kadm z rybami rtęć prawie we wszystkim popijacie to biosfenolem z butelki i myjecie się w triclosan-nie macie wybór umrzeć na zawał w wieku 50 lat lub dożyć 60 z chorobą perkinsona
i nie ma znaczenia przy tym czy ktoś pali w piecu węglem gazem czy śmieciami więc dyskusja nie ma najmniejszego sensu

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 00:00:33

Nad wyraz zrozumiałem twoją wypowiedź. nie odkręcaj kota ogonem, a jeżeli już chciałeś coś innego napisać to trzeba było to przeczytać czy wyszło tak jak planowałeś.
Co do rządu to popieram i z tym się zgadzam. co do twojego PS. to odnieś to do siebie a będzie lepiej.

Ale ty głupiutki jesteś...

#50 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 11:16:06

Przejdzcie się koło Domu Kultury zobaczycie a właściwie powąchacie czym palą mieszkańcy tego domku koło DK!!! Do lasu w lecie po drzewo noe pójdą bo daleko do monopolowego dwadzieścia razy na dzień nie daleko!!!

#51 ~s~

~s~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 16:11:48

żrecie ołów w natce pietruszki kadm z rybami rtęć prawie we wszystkim popijacie to biosfenolem z butelki i myjecie się w triclosan-nie macie wybór umrzeć na zawał w wieku 50 lat lub dożyć 60 z chorobą perkinsona
i nie ma znaczenia przy tym czy ktoś pali w piecu węglem gazem czy śmieciami więc dyskusja nie ma najmniejszego sensu

Akurat te zanieczyszczenia nie mają bezpośredniego wpływu na przywołane przez ciebie choroby. Nie jest jeszcze tak czarno jak piszesz z tą żywnością, natomiast problemem jest to, że sąsiad sąsiadowi upiększa życie paleniem plastyku, gumy czy pampersami. To taki gwóźdź do trumny.

#52 ~PCV~

~PCV~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 18:07:34

Akurat te zanieczyszczenia nie mają bezpośredniego wpływu na przywołane przez ciebie choroby. Nie jest jeszcze tak czarno jak piszesz z tą żywnością, natomiast problemem jest to, że sąsiad sąsiadowi upiększa życie paleniem plastyku, gumy czy pampersami. To taki gwóźdź do trumny.

A TAK JEST JAK SĄSIAD WSADZA NOS W NIE SWOJE SPRAWY,NIECH SOBIE LEPIEJ WSADZI DO SWOJEJ D*PY,WTEDY BĘDZIE NAJZDROWSZY

#53 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2012 - 20:32:06

A TAK JEST JAK SĄSIAD WSADZA NOS W NIE SWOJE SPRAWY,NIECH SOBIE LEPIEJ WSADZI DO SWOJEJ D*PY,WTEDY BĘDZIE NAJZDROWSZY

JESTEŚ CHAM!!!!!!!!!!!

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych