Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Sprawa spadkowa u notariusza

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~marta~~

~~marta~~
  • Goście

Napisano 07 maj 2010 - 14:59:36

Chiałabym się dowiedzieć w jaki sposób można przeprowadzić sprawę spadkową w sądzie (ile trwa i koszty) lub u notariusza? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

#2 Pawel1

Pawel1

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 04 wrzesień 2010 - 20:30:12

Najlepiej zadzwonic do notariusza i zapytać, notariusz może brać stawki maksymalne ale nie musi. Może np. sprawe spadkowo załatwić szybciej niż w sądzie i za te same pieniądze.

W sądzie załatwi się taniej ale trzeba czekać,

that is all

Chiałabym się dowiedzieć w jaki sposób można przeprowadzić sprawę spadkową w sądzie (ile trwa i koszty) lub u notariusza? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

That is all.

#3 mrw111

mrw111

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 styczeń 2011 - 12:52:15

Polecam www.adwokaci-wawa.pl - Prawnik Centrum Warszawa, to on Ci pomoze wtedy kiedy tego potrzebujesz... Doradzi Ci najlepiej.

Użytkownik mrw111 edytował ten post 08 styczeń 2011 - 12:53:49

#4 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2011 - 14:39:07

Artykuł - koszty postępowania o stwierdzenie nabycia spadku / notarialnego poświadczenia dziedziczenia
Opłaty - nabycie spadku

#5 ~zieć~

~zieć~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2011 - 03:59:22

Badz ostrozny. Czasami moze sie okazac ze wartosc spadku jest mniejsza jak oplaty sadowe !!
Tak moja zone chcielo wpuscic w maliny jej rodzenstwo. Wydarli od starych wszystko co sie dalo i mieli przepisane za zycia na siebie. Poniewaz majatek byl w 3 kawalkach zapomnieli o jednym niewielkim kawalku 11 arow. Teraz przebiega tamtety budowana autostrada i sie opamietali ze to moze miec wieksza wartosc a wiec zachcialo im sie "spadku" po rodzicach. Chcieli naciagnac moja zone na "podzial majatku" jako je nalezalo by ten kawalek podzielic na 4 czesci jako ze jest 4 spadkobiercow. Oczywiscie za wszystko miala zaplacic moja zona, a oni zabrac tylko po 1 czwartej ktora to czesc im sie nalezy wedlug prawa spadkowego !! Ale jak rabowali przed smiercia i kazali sobie poprzepisywac calosc majatku to nie widzieli wtenczas tej ktorej tez sie nalezalo. Nie to TYLKO im sie nalezalo.
Niech przepadnie na skarb panstwa a nie dam grosza. Banda szubrawcow !!

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 11:51:23

na moje oko to tak ok 500 zł, ale mogę się mylić

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych