Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Stanowcza UE w sprawie praworządności.


204 odpowiedzi w tym temacie

#201 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 13:36:18

Trybunał Sprawiedliwości UE bada dzisiaj /19.03./ czy obecna Krajowa Rada Sądownictwa w Polsce, zapewnia niezawisłość polskiego sądownictwa. Zastrzeżenia budzi fakt,że obowiązująca Konstytucja RP wyraźnie opisuje sposób powoływania członków przez środowiska sędziowskie a wyborów obecnej KRS dokonano w sejmie,czyli wybierało środowisko polityczne.

Prokurator Generalny,pan Ziobro próbował za pomocą swojego wysłannika do TSUE zakłócić posiedzenie poprzez złożenie wniosku o jego odroczenie ale Przewodniczący Trybunału wniosek odrzucił. Rząd miał wiele miesięcy czasu aby do posiedzenia się przygotować.

Zastrzeżenia państw UE budzi także powołanie przez nową KRS Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego,której niezależność jest zdaniem wielu prawników mocno wątpliwa.

Minister Czaputowicz,obecny w Brukseli na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE,pytany przez dziennikarzy o posiedzenie TSUE powiedział,że " rozpatrywane kwestie należą do kompetencji sądów państw członkowskich a nie do poziomu UE". Czyli potwierdził,że do władz nadal nie dociera prawda,znana we wszystkich krajach UE,iż sądy krajowe są jednocześnie sądami unijnymi.

Polityka ośmieszania Polski przez niekompetentnych polityków,sprawujących rządy w Polsce trwa nadal.#202 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2019 - 16:35:42

Pełnomocnik ministra Ziobro do TSUE,pan Tomasz Szafrański złożył kolejny wniosek, tym razem aby wyłączyć z toczącego się postępowania I Prezesa TSUE, pana  Koena Lenaertsa.

Prokurtor Generalny RP nie zamierza przedstawiać racji prawnych ale usiłuje zakłócić postępowanie coraz to nowymi wnioskami proceduralnymi.

Przed Trybunałem doszło do pewnego paradoksu. Wniosków składanych przez pełnomocnika ministra Ziobro nie poparł przedstawiciel polskiego rządu w TSUE.#203 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 18:39:13

Profesor prawa Uniwersytetów w Sydney i Fordham w Nowym Jorku,pan Wojciech Sadurski ocenia,że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 25 marca to pierwszy krok do opuszczenia UE przez Polskę. Trybunał uznał,że powołanie członków KRS przez sejm było zgodne z konstytucją.

Opinie profesora Sadurskiego podzielają prawie wszyscy,polscy konstytucjonaliści.

W tej sprawie wypowie się 23 maja Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jeśli jego wyrok będzie inny,niż polskiego TK powstanie bardzo poważny problem,nie tylko prawny.#204 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 13:37:08

Obradujący pod przewodnictwem wiceprezesa TSUE oddalił wniosek przedstawiciela ministra Ziobro o wykluczenie z orzekania prezesa TSUE w sprawie wyboru KRS w Polsce.

Poinformowano,że 23 maja 2019 r opinię o sprawie wyda rzecznik TSUE a orzeczenie TSUE zostanie ogłoszone w końcu czerwca lub na początku lipca.#205 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 12:16:02

Komisja Europejska poinformowała pisemnie polskie władze,że wszczyna kolejną procedurę o naruszenie prawa przez Polskę. Chodzi o nowy system dyscyplinowania sędziów,który zdaniem KE  nie gwarantuje niezawisłości i niezależności sędziów. Komisja uważa,że Polska nie wypełnia swoich zobowiązań wynikających z art.267 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Rząd polski ma 2 miesiące na ustosunkowanie się do zarzutów i zajęcie stanowiska.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych