Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Stanowcza UE w sprawie praworządności.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
209 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 17:37:18

Niech się Katalonią zajmą .

Katalonia nie reformuje sądownictwa.

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 17:39:00

Katalonia nie reformuje sądownictwa.

SPI......DALAJ .

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 18:52:17

Komitet Ministrów Rady Europy zwrócił się właśnie do polskiego rządu z zapytaniem,kiedy Polska zrealizuje wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 2012 roku dotyczącego prawa do wykonania legalnej aborcji. Jest to reakcja na dawną sprawę 14-letniej,zgwałconej dziewczynki,której odmówiono wykonania aborcji niechcianego płodu.

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 18:54:19

Komitet Ministrów Rady Europy zwrócił się właśnie do polskiego rządu z zapytaniem,kiedy Polska zrealizuje wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 2012 roku dotyczącego prawa do wykonania legalnej aborcji. Jest to reakcja na dawną sprawę 14-letniej,zgwałconej dziewczynki,której odmówiono wykonania aborcji niechcianego płodu.

---------------------------------------------------

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 07:30:37

Rada Europy debatowała o stanie praworządności w 5 krajach i przyjęła rezolucję, w której czytamy m.in:" wzywamy polskie władze, aby powstrzymały się od wszelkich reform, które mogłyby zagrozić poszanowaniu zasad państwa prawa , a zwłaszcza funkcjonowaniu KRS  i niezawisłości sądownictwa oraz prokuratorów. Zachęcamy również polskie władze do korzystania z odpowiednich uregulowań Rady Europy, do pełnej współpracy z jej organami oraz do wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej.

Obecną sytuację Trybunału Konstytucyjnego należy ponownie zbadać w świetle zaleceń międzynarodowych organów w celu zapewnienia pełnego poszanowania zasad legalności i pewności prawa."

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 07:32:01

Rada Europy debatowała o stanie praworządności w 5 krajach i przyjęła rezolucję, w której czytamy m.in:" wzywamy polskie władze, aby powstrzymały się od wszelkich reform, które mogłyby zagrozić poszanowaniu zasad państwa prawa , a zwłaszcza funkcjonowaniu KRS  i niezawisłości sądownictwa oraz prokuratorów. Zachęcamy również polskie władze do korzystania z odpowiednich uregulowań Rady Europy, do pełnej współpracy z jej organami oraz do wdrożenia zaleceń Komisji Weneckiej.

Obecną sytuację Trybunału Konstytucyjnego należy ponownie zbadać w świetle zaleceń międzynarodowych organów w celu zapewnienia pełnego poszanowania zasad legalności i pewności prawa."

i co i gówno .

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 07:56:22

pogadali ,część pospała i koniec. UE zachowuje się jak III Rzesza. Ein Volk Ein Reich Ein Fuhrer Angela. Katalonia to wewnętrzne sprawy Hiszpanii. Zmiany ,które wybrali Polacy w 2015 już wpieprzanie parszywego ryja gościa u którego w kraju nawet nie ma TK. Ten facet ma obsesję na punkcie Polski, na miejscu prezydenta Dudy pojechałbym tam i go zyebał. Ewentualnie gdyby premierem był Jarosław Kaczyński. Chcą wciskać na siłę bydło. Gdzie 80 procent Polaków sobie tego nie życzy a przecież demokracja na tym polega że szanuje się zdanie większości. Europa upada na naszych oczach. Niedługo będzie jak w tym kawale co policja zatrzymuje samochód w Niemczech,prosi o dokumenty a jeden policjant mówi do drugiego-Ty,Ahmed ,patrz jak gość się śmiesznie nazywa,Hans Muller. Niemcy to największe zło ,tylko ja nie rozumiem jak to możliwe że skurczybyki dwie wojny wywołali a i tak dalej rządzą. Możliwe że wywołają trzecią,bo są przez to bydło większym zagrożeniem niż Kim Dzong Un. Słowianie mają inną mentalność,kulturę i wartości. I mogą nas pocałować w pewną część ciała bo Węgry zablokują każdą próbę ukarania Polski,zapowiedział to minister spraw zagranicznych Węgier. Wobec tego,panie Timmermans-my już panu dziękujemy,wesołych świąt !

#28 ~gromosław~

~gromosław~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 10:56:55

pogadali ,część pospała i koniec. UE zachowuje się jak III Rzesza. Ein Volk Ein Reich Ein Fuhrer Angela. Katalonia to wewnętrzne sprawy Hiszpanii. Zmiany ,które wybrali Polacy w 2015 już wpieprzanie parszywego ryja gościa u którego w kraju nawet nie ma TK. Ten facet ma obsesję na punkcie Polski, na miejscu prezydenta Dudy pojechałbym tam i go zyebał. Ewentualnie gdyby premierem był Jarosław Kaczyński. Chcą wciskać na siłę bydło. Gdzie 80 procent Polaków sobie tego nie życzy a przecież demokracja na tym polega że szanuje się zdanie większości. Europa upada na naszych oczach. Niedługo będzie jak w tym kawale co policja zatrzymuje samochód w Niemczech,prosi o dokumenty a jeden policjant mówi do drugiego-Ty,Ahmed ,patrz jak gość się śmiesznie nazywa,Hans Muller. Niemcy to największe zło ,tylko ja nie rozumiem jak to możliwe że skurczybyki dwie wojny wywołali a i tak dalej rządzą. Możliwe że wywołają trzecią,bo są przez to bydło większym zagrożeniem niż Kim Dzong Un. Słowianie mają inną mentalność,kulturę i wartości. I mogą nas pocałować w pewną część ciała bo Węgry zablokują każdą próbę ukarania Polski,zapowiedział to minister spraw zagranicznych Węgier. Wobec tego,panie Timmermans-my już panu dziękujemy,wesołych świąt !

Twój wpis świadczy o tym,że kompletnie nie rozumiesz idei, jaka przyświeca utworzeniu i funkcjonowaniu UE. Być może,że wiesz ale masz za zadanie robić mętlik w głowach ludzi mniej zorientowanych. Polacy,bez żadnego przymusu, z własnej woli zostali członkami tego porozumienia. Wcześniej,przez kilka lat dostosowywali własne ustawodawstwo do tego,jakie obowiązuje nieprzerwanie w krajach UE. Pan Timmermans nie ma żadnej obsesji na punkcie Polski,on na podstawie posiadanych kompetencji stoi na straży praworządności w państwach członkowskich. Nikt nas w UE na siłę nie trzyma,Skoro nie podobają się nam zasady w niej obowiązujące,trzeba wzorem Wielkiej Brytanii powiedzieć,żegnamy.

Unia jest skupiskiem państw,które zobowiązały się to utrzymywania pewnych wzorców zachowań /w tym prawnych/,podzielanych przez wszystkich członków. Jeśli my zmieniamy zasady,inne kraje protestują, bo naszych pomysłów nie akceptują.

Węgry,głównie ich polityka jest także bacznie obserwowana i krytykowana w punktach,których pozostałe kraje nie pochwalają. Nie daj się oszukiwać /albo sam nie oszukuj/ przez propagandę tych,którym się wydaje,że "polski burdel" da się krajom członkowskim narzucić. Jeśli Komisja Europejska zdecyduje się na uruchomienie procedury opisanej w art,.7 wobec Polski i Węgier jednocześnie,to pozostałe kraje przegłosują sankcje wobec nas i wobec Węgier, bo zostaniemy razem pozbawieni głosu.

Unia doskonale sobie radziła bez członkostwa w niej krajów posocjalistycznych i nadal da sobie bez nich radę. Gorzej z nami i obyśmy nie musieli tego sprawdzać.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 11:01:49

Twój wpis świadczy o tym,że kompletnie nie rozumiesz idei, jaka przyświeca utworzeniu i funkcjonowaniu UE. Być może,że wiesz ale masz za zadanie robić mętlik w głowach ludzi mniej zorientowanych. Polacy,bez żadnego przymusu, z własnej woli zostali członkami tego porozumienia. Wcześniej,przez kilka lat dostosowywali własne ustawodawstwo do tego,jakie obowiązuje nieprzerwanie w krajach UE. Pan Timmermans nie ma żadnej obsesji na punkcie Polski,on na podstawie posiadanych kompetencji stoi na straży praworządności w państwach członkowskich. Nikt nas w UE na siłę nie trzyma,Skoro nie podobają się nam zasady w niej obowiązujące,trzeba wzorem Wielkiej Brytanii powiedzieć,żegnamy.

Unia jest skupiskiem państw,które zobowiązały się to utrzymywania pewnych wzorców zachowań /w tym prawnych/,podzielanych przez wszystkich członków. Jeśli my zmieniamy zasady,inne kraje protestują, bo naszych pomysłów nie akceptują.

Węgry,głównie ich polityka jest także bacznie obserwowana i krytykowana w punktach,których pozostałe kraje nie pochwalają. Nie daj się oszukiwać /albo sam nie oszukuj/ przez propagandę tych,którym się wydaje,że "polski burdel" da się krajom członkowskim narzucić. Jeśli Komisja Europejska zdecyduje się na uruchomienie procedury opisanej w art,.7 wobec Polski i Węgier jednocześnie,to pozostałe kraje przegłosują sankcje wobec nas i wobec Węgier, bo zostaniemy razem pozbawieni głosu.

Unia doskonale sobie radziła bez członkostwa w niej krajów posocjalistycznych i nadal da sobie bez nich radę. Gorzej z nami i obyśmy nie musieli tego sprawdzać.

i co z tego ,gówno !

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 11:17:46

UE niczym nie różni się od ZSRR ,no może tylko poza tym że Polacy sami weszli do niej a nie z nadania. Nie życzę sobie narzucania przez obcych ich praw. Moją stolicą jest Warszawa a nie Bruksela. Moim prezydentem jest Pan Prezydent Andrzej Duda a nie pan Donald Tusk. Obecny rząd popieram a nie partię liberałów. Jeden z najlepszych Polaków w historii Roman Dmowski powiedział-jestem Polakiem i mam polskie obowiązki. Nie życzę sobie także przyjmowania bydła ,które robi burdel nie w Polsce a właśnie w Europie,decyzją wyborców uchroniło nas to, a Europa dalej ściąga to dziadostwo. Powtarzam-skoro Europa tak broni demokracji to proszę wziąć pod uwagę że zdecydowana większość Polaków jest przeciwna przyjmowaniu tych czarnuchów i arabów. Wobec tego Bruksela powinna to uwzględnić. Europę szlag trafia że Pan Prezydent Donald Trump odwiedził najpierw Warszawę a nie Brukselę czy Berlin i wygłosił wspaniałe przemówienie, może i napisane ale ważne że te słowa padły. Niemcy to największe szkodniki obok Rosji, wywołali dwie wojny,obie prze pier***ili, trzecia z ich powodu wisi w powietrzu a może już trwa. I dalej chcą rządzić. Nie ma na to zgody. To nie my mamy wychodzić z Unii, to Unia powinna uznać legalny demokratyczny wybór Polaków. 

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 11:20:53

aha i posłuchaj przemówienia śp. Andrzeja Leppera w Strasburgu. Nie jest ważne że on to mówi,obojętnie jaki by to nie był polityk, nikt takiego pięknego przemówienia nie powiedział w UE ze strony Polski. Obecnie robi to jedynie pan Legutko

#32 ~gromosław~

~gromosław~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 11:49:35

UE niczym nie różni się od ZSRR ,no może tylko poza tym że Polacy sami weszli do niej a nie z nadania. Nie życzę sobie narzucania przez obcych ich praw. Moją stolicą jest Warszawa a nie Bruksela. Moim prezydentem jest Pan Prezydent Andrzej Duda a nie pan Donald Tusk. Obecny rząd popieram a nie partię liberałów. Jeden z najlepszych Polaków w historii Roman Dmowski powiedział-jestem Polakiem i mam polskie obowiązki. Nie życzę sobie także przyjmowania bydła ,które robi burdel nie w Polsce a właśnie w Europie,decyzją wyborców uchroniło nas to, a Europa dalej ściąga to dziadostwo. Powtarzam-skoro Europa tak broni demokracji to proszę wziąć pod uwagę że zdecydowana większość Polaków jest przeciwna przyjmowaniu tych czarnuchów i arabów. Wobec tego Bruksela powinna to uwzględnić. Europę szlag trafia że Pan Prezydent Donald Trump odwiedził najpierw Warszawę a nie Brukselę czy Berlin i wygłosił wspaniałe przemówienie, może i napisane ale ważne że te słowa padły. Niemcy to największe szkodniki obok Rosji, wywołali dwie wojny,obie prze pier***ili, trzecia z ich powodu wisi w powietrzu a może już trwa. I dalej chcą rządzić. Nie ma na to zgody. To nie my mamy wychodzić z Unii, to Unia powinna uznać legalny demokratyczny wybór Polaków. 

Niestety,błądzisz w rozumowaniu. Ciągle nie chcesz zrozumieć,że skoro się nam dzieje krzywda,powinniśmy to towarzystwo opuścić. Tak dosłownie wyraża się coraz więcej przywódców z krajów członkowskich. Wstępując do UE zgodziliśmy się przyjąć i stosować warunki w UE /a nie w RP/ obowiązujące. Podpisaliśmy traktat akcesyjny ze wszelkimi tego skutkami. Nie ośmieszaj się przywoływaniem Tuska, Dmowskiego czy kogokolwiek innego. Kiedy żył Dmowski,UE nie istniała. Tusk jest szefem Rady Europejskiej i ma opisane w traktacie kompetencje.

Unia nigdy nie kwestionowała decyzji wyborczych Polaków. Im jest naprawdę wszystko jedno,kto w Polsce rządzi. Reagują stanowczo /i tak nadal będzie/ na próby zmiany zasad w państwie członkowskim, na takie,których większość państw członkowskich nie akceptuje.

Oni nie chcą dokuczać nikomu ani narzucać kłopotliwych rozwiązań. Bronią prawa, bo uważają,że stałe zasady/znane i jasne dla wszystkich/ są podstawą funkcjonowania tego europejskiego porozumienia.

Mamy własnych europosłów,mamy własnych komisarzy i wielu urzędników unijnych,mamy przedstawicieli /parytetowo/ w każdej unijnej agendzie. Możemy zatem przekonywać innych do własnych racji. Ale,jeśli nie znajdujemy sojuszników do naszych pomysłów,trzeba się pogodzić z tym,że zwyciężą racje większości. Na tym polega demokracja. Niemcy,/czy jakikolwiek kraj członkowski/ nie są w stanie przegłosować i narzucić innym rozwiązań,których większość nie akceptuje. Oni szukają zawsze sprzymierzeńców do swoich inicjatyw. Warto brać dobry przykład,zamiast dążenia do postawieniu na swoim wbrew większości.

Wszelkie przemówienia i gesty mają znaczenie,jeśli coś pożytecznego powodują.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 październik 2017 - 14:21:40

MASŁO MAŚLANE .

....to nie jest tekst dla ociężałych umysłowo...

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 20:28:59

Na posiedzeniu komisji sprawiedliwości odbyła się kolejna dyskusja na temat zagrożeń dla praworządności w Polsce. Uczestniczył w tym posiedzeniu Frans Timmermans,który krytycznie ocenił wprowadzane zmiany w polskim sądownictwie. Przypomniał,że już wszczęto wobec naszego kraju postępowanie wyjaśniające po opublikowaniu w Dzienniku Ustaw przyjętej ustawy o ustroju sądów.

Europosłowie PiS ciągle powtarzają,że mandat do zmian otrzymali w wyborach. Na co unijni parlamentarzyści odpowiadają /zgodnie/,że mandat do rządzenia PiS otrzymał ale do naruszania konstytucji nie otrzymał.  Wyrażono też oburzenie na jednostronną propagandę w rządowych mediach. Nie może być tak,że jeśli zgadzasz się z postępowaniem rządzących,jesteś patriotą a jeśli się nie zgadzasz,jesteś zdrajcą,opłacanym przez obce państwa. Błędne jest też przekonanie rządzących,iż tylko oni posiadają patent na prawo i demokrację.

Komisarz Timmermans zapowiedział pilne obserwowanie postępowania władz Polski w sprawie sądownictwa i przypomniał,że już 4-krotnie proponowano spotkanie przedstawicieli Polski z KE celem wyjaśnienia sytuacji i narosłych wątpliwości, co pozostaje bez odpowiedzi.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 21:40:56

W dniu dzisiejszym Parlament Europejski przypomniał naszemu rządowi,że sprawy stanu praworządności w Polsce nie odpuści. Przedstawiciele większości państw członkowskich w głosowaniu wyrazili głębokie zaniepokojenie upolitycznianiem sądownictwa i wezwali władze do respektowania zaleceń Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej.

Przedstawiciele polskich władz natomiast odpowiedzieli w sposób co najmniej niegrzeczny a nawet buńczuczny. To nie jest dobry sposób na poprawę naszej pozycji w UE.

Za przyjęciem krytycznego wobec Polski dokumentu głosowało 438 eurodeputowanych,przeciw było 152, wstrzymało się od głosu 71.

#36 ~klusek~

~klusek~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 21:58:14

W dniu dzisiejszym Parlament Europejski przypomniał naszemu rządowi,że sprawy stanu praworządności w Polsce nie odpuści. Przedstawiciele większości państw członkowskich w głosowaniu wyrazili głębokie zaniepokojenie upolitycznianiem sądownictwa i wezwali władze do respektowania zaleceń Komisji Europejskiej i Komisji Weneckiej.
Przedstawiciele polskich władz natomiast odpowiedzieli w sposób co najmniej niegrzeczny a nawet buńczuczny. To nie jest dobry sposób na poprawę naszej pozycji w UE.
Za przyjęciem krytycznego wobec Polski dokumentu głosowało 438 eurodeputowanych,przeciw było 152, wstrzymało się od głosu 71.

W dniu dzisiejszym moja teściowa wyraziła głębokie zaniepokojeni moim stosunkiem do jej córki.
Przestrzegła mnie po raz kolejny że sprawy nie odpuści.
Ja bynajmniej nie odpowiedziałem jej w sposób niegrzeczny czy buńczuczny -bo wszyscy wiecie gdzie ona mi może skoczyć.....

#37 ~klusek~

~klusek~
  • Goście

Napisano 15 listopad 2017 - 21:59:03

W dniu dzisiejszym moja teściowa wyraziła głębokie zaniepokojeni moim stosunkiem do jej córki.
Ja bynajmniej nie odpowiedziałem jej w sposób niegrzeczny czy buńczuczny -bo wszyscy wiecie gdzie ona mi może skoczyć.....

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 listopad 2017 - 10:19:33

Większość małżeństw potrafi ułożyć sobie poprawne stosunki zarówno z teściami jak też ze współmałżonkiem. Bywają jednak i tacy ludzie,że są we współżyciu trudni /delikatnie określając/,dlatego w wielu przypadkach kończą żywot w domach opieki,jako ludzie przez rodziny odrzuceni.

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 10:12:57

wobec tych z UE ,Bareja przewidział przyszłość -proszę nie krzyczeć na naszego pracownika,ja tu jestem kierownikiem tej szatni! nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi? Węgrzy blokują głosowanie i do widzenia,panie timmermans oni nam mogą skoczyć tam gdzie pana majstra można w d .... pocałować

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2017 - 16:39:46

Węgrzy blokują głosowanie i do widzenia,panie timmermans oni nam mogą skoczyć tam gdzie pana majstra można w d .... pocałować

Jest sposób aby Węgrów wyłączyć z ewentualnego głosowania i zapewne tak się stanie.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych