Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

77 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~all~

~all~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 11:54:09

Tak to jest jak buduje się gdzie popadnie.

Stolica innowacji pozwoli nawet na wybudowanie osiedla na błocie, byle tylko wykazać się wzrostem liczby mieszkańców i wpływów do budżetu.

A ludzie kupują mieszkania w blokach, które prawie "wychodzą" na ulice, ściśnięte do granic możliwości. I cieszą się, że mieszkają w takich nowoczesnych budynkach.

Bo nie wiedzą, że można zaprojektować osiedle zgodnie z innymi zasadami niż maksymalizacja zysków dla developera.

To tak ogólnie, nawet raczej nie o Rymanowskiej.

#2 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 11:58:14

Tak jest od lat. Pamiętam jak studiowałem na Politechnice i dało się odczuć kołysanie budynku L (najbardziej na najwyższym piętrze), który ma stalowo - aluminiową konstrukcję. Profesorowie mówili, że to od młota na kuźni. To nie jest nowy problem. Budynki są za blisko zakładu.

#3 ~beszamel~

~beszamel~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 11:58:53

Nie żebym się czepiał. Ale jakim trzeba było być idi..tą aby kupować mieszkanie przy WSK. Do dziś zobaczcie co wychodzi z komina z tej fabryki, jak sprawdzają silniki jakie są huki. Wiadomo, że może to nie jest cały czas. Ale na boga co wy ludzie myśleliście , że będzie tam oaza spokoju?

#4 ~Stolica innowacji~

~Stolica innowacji~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 11:59:47

i powoli wychodzi że stawianie bloków jak bądź gdzie bądź byle sprzedać szybko i drogo a oni będą zwalać na jakąś firmę

#5 ~jas wedrownik~

~jas wedrownik~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 12:20:13

W tym momencie oczekujemy na odpowiedź zakładu, do którego wysłaliśmy pismo. Po jej uzyskaniu podejmiemy odpowiednie kroki.

To wy jako spółdzielnia  i ten co dał pozwolenie na budowę bloków w tym miejscu jest za to odpowiedzialny. Zakład tam był wcześniej. Szkoda ludzi znaczy mieszkańców, ale widziały gały gdzie dom brały.

#6 ~AgA~

~AgA~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 12:45:49

to że ludzie decydują się na zakup mieszkań w takiej okolicy i później wymagają spokoju, ciszy, to już przesada

ale jeśli drgania dopiero się pojawiły, to pewnie rozwój firmy miał na to wpływ

inna sprawa, że są miejsca w Rzeszowie, gdzie był spokój 15 lat temu, a od kiedy zwiększył się przepływ samochodów na ulicach, zbudowano Most Zamkowy, Makro, Millenium, to nawet w tych wcześniej spokojnych okolicach, w tej chwili jest smród, kurz, smog i hałas i trudno powiedzieć "widziały gały co brały"...

#7 ~stefan~

~stefan~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 12:51:43

podobno bloki w tym miejscu sa wybudowane na mokradłach może to tez ma wpływ dodatkowo na zaistniała sytuacje

#8 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 12:58:37

Nie wymagamy ciszy i spokoju i oazy. Akurat zakład nie jest uciążliwy jeśli chodzi o hałas. Ani dymy z pobliskich kominów, ale tak silne drgania pojawiły się miesiąc temu i proszę wierzyć są bardzo niepokojące. PS mokradła były nad Wislokiem...

#9 ~Lokator~

~Lokator~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 13:32:53

Ja mieszkam w takim bloku w Rzeszowie, ze jak dzieci sąsiada biegają to mi szklanki też dzwonią w szafce, widać wyraźnie drgania w szklance wody, przenoszą się na wszystkie meble, czy łóżko. Czuć nawet podczas leżenia na grubym materacu.... nowe bloki, śmiech na sali. Już nie wspomnę o odgłosach z wentylacji, jakbym mieszkał z sąsiadami. Prawie 5k za m2 płaciłem.

#10 ~zizou~

~zizou~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 13:38:42

kto pisał ze w budynku L Politechniki czuj takie same drgania.. studowałem tam i w budynku L spedziłem 5 lat nigdy nic nie odczuwałem dodam ze mieszkałem w Ikarze na 10 pietrze i nigdy nikt o tym nawet nie mowił.. aby bylo jakies kołysanie czy w L czy w innych budynkach

#11 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 13:49:01

Tak to jest jak buduje się gdzie popadnie.

Stolica innowacji pozwoli nawet na wybudowanie osiedla na błocie, byle tylko wykazać się wzrostem liczby mieszkańców i wpływów do budżetu.

A ludzie kupują mieszkania w blokach, które prawie "wychodzą" na ulice, ściśnięte do granic możliwości. I cieszą się, że mieszkają w takich nowoczesnych budynkach.

Bo nie wiedzą, że można zaprojektować osiedle zgodnie z innymi zasadami niż maksymalizacja zysków dla developera.

To tak ogólnie, nawet raczej nie o Rymanowskiej.

No chyba że nie o Rymanowskiej bo to nie jest inwestycja deweloperska i nic nie jest nawciskane, jest dużo wolnej przestrzeni, duży plac zabaw dla dzieci i boisko do piłki nożnej.

#12 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 13:50:43

podobno bloki w tym miejscu sa wybudowane na mokradłach może to tez ma wpływ dodatkowo na zaistniała sytuacje

Chyba stefan nigdy nie byłeś na tym osiedlu jak piszesz takie pierdoły, osiedle jest na górce i nie jest posadowione na mokradłach, nie pisz bzdur.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 14:10:43

W tym momencie oczekujemy na odpowiedź zakładu, do którego wysłaliśmy pismo. Po jej uzyskaniu podejmiemy odpowiednie kroki.

Jeśli to amerykanie produkujący broń banderowcom - to nic im nie można zrobić

Podobno polski generał złożył dymisję . z powodów osobistych/ bo jego podwładni chcieli zbadać pianych żołdaków amerykańskich  alkomatem ?

Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków aby go bronili przed Prusami 

tu analogicznie 

#14 ~Bartosz~

~Bartosz~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 14:11:26

Chyba stefan nigdy nie byłeś na tym osiedlu jak piszesz takie pierdoły, osiedle jest na górce i nie jest posadowione na mokradłach, nie pisz bzdur.

To sobie zobacz profil na FB tego osiedla jak ludziom pękają ściany.

#15 ~karol~

~karol~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 14:19:29

Jak nie pasuje tam mieszkać wracać na wieś pod strzechę tam jest spokój i oaza

#16 ~Bolo~

~Bolo~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 14:24:47

Jak nie pasuje tam mieszkać wracać na wieś pod strzechę tam jest spokój i oaza

Taaaak, najprościej tak odpowiedzieć. Gdyby ludzie tak myśleli to by z jaskiń nie wyszli. Widać mimo to nie wszyscy wyszli...

#17 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 14:25:36

Ja też studiowałem i w bud L politechniki czasem było czuć pewne ruchy konstrukcji. Co do wpływu kuźni WSK to nauczyciele na zajęciach opowiadali jak robili kiedyś pewne pomiary na hali i urządzenia rejestrowały drgania pochodzące z pobliskiego zakładu. 

#18 ~KKK~

~KKK~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 14:32:31

Kuźnia wam załatwi bloki na zero, na zakładzie wszystko się buja

#19 ~KKK~

~KKK~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 14:33:10

Kuźnia wam załatwi bloki na zero, na zakładzie wszystko się buja

#20 ~Miśka~

~Miśka~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2019 - 15:27:33

Co masz człowieku do wsi? Widać że sprowadziles się do miasta z jakiejś wiochy i kropisz pana. Chałupy pod strzechą to chyba są na tej wsi z której pochodzisz! Jeżdżę tyle po wsiach i to różnych ale żeby jeszcze chałupy pod strzechą stały to się nie spotkalam, natomiast widzę jakie na wsiach stoją piękne domy. Tak że chłopcze zorientuj się co i jak zanim zaczniesz bzdury pisać bo nie jeden z nas chciałby zamieszkać na wsi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych