Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

W gminie Krasne wrze. Wywóz śmieci droższy o połowę :: zobacz komentowany artykuł

453 odpowiedzi w tym temacie

#201 ~Inwestor~

~Inwestor~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 10:37:30

CZY 2.02.2014 TO NIE ZA PÓŹNO.

CZY TO OZNACZA ŻE NIE RÓBMY ZAMIESZANIA NIECH LUDZIE PODPISUJĄ DEKLARACJĘ A POTEM BĘDZIE ODWOŁANIE JAK TO PANI SOŁTYS WIDZI.

Pozdrawiam,

#202 ~malawiok~

~malawiok~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 11:46:35

Jako osoba postronna pragne zapytac :

Kto jest osoba zarzadzajaca cmentarzem w Krasnem ?

Gmina czy parafia ?

Sprawa bardzo wazna z punktu widzenia mieszkanca gminy.

#203 ~palikowiak~

~palikowiak~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 11:47:36

Małe sprostowanie:
W Palikówce to nie Pani Sołtys zbierała podpisy poparcia sprzeciwu przeciw podwyżce wysokości opłat za śmieci. Być może go dostarczyła (nie wiem, nie widziałem). Czapki z głów dla tych osób, którzy poświęcili swój czas i to zrobili - szacunek. To znacznie więcej niż ta cała pisanina tutaj.

Starych drzew się nie przesada i Pani Sołtys zawsze pozostanie na usługach Wójta i Plebana.
Również nasi Radni, jak sami przyznają, są pokornymi sługami Wójta.

#204 ~ewelina~

~ewelina~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 13:29:21

Szkoda że ta pani sołtys nie poszła po rozum wcześniej i nie robiła zawsze zebrań w niedzięlę po 10, jak ludzie wracają z kościoła frekwencja murowana, a mąż jak raz będzie bez obiadu to nikt nie umrze,

pozdrawiam sołtyske

#205 ~ewelina~

~ewelina~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 13:44:53

Skoro Radni z Wójtem się pomylili w szacunkach to niech ze swojego wynagrodzenia zapłacą różnicę.

Jak może się skontaktować INWESTOR.

Sprawa jest prosta Wójt i radni olali nas , to my nie długo olejemy ich i niech nie myślą że zapomnimy , właśnie przed wyborami będziemy przypominać jak nas potraktowali i gdzie ich miejsce.

#206 ~koala~

~koala~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 13:58:27

Tak pokretnie jest napisane ze nie moge sie zorientowac co do wysokosci oplat za wywozke smieci.
Ja w Australi place za CALOROCZNA wywozke smieci z mojej posesji 1/4 miesiecznych moich zarobkow robotnika (spawacza) I nie jest wazne ile osob mieszka w domu. Oplata jest stala. Smiecie sa zabierane co tydzien, a co 2 tygodnie naprzemiennie : surowce wtorne (niesegregowane ale wyrywkowo sprawdzane przez kontrol – za smiecie placi sie kary) lub odpadki zielone z ogrodu (skoszona trawa, pociete galezie itp – za smiecie kara)
Wszystko to jest w pojemnikach (kublach) plastykowych wystawianych do kraweznika na ulicy i zbieranych (wyproznianych) poprzez smieciarki.
Prosze mi napisac ile placi sie w Polsce za jeden konkretny termin (tydzien, miesiac lub kwartal albo rok) I ile taka oplata wynosi od posesji.
Samo napisanie 25 lub 35 zlotych to nic nie mowi o wysokosci oplaty. Ile trzeba pracowac na taka usluge bedzie odpowiedzia na moje pytanie.

#207 ~Robert~

~Robert~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 15:06:36

Jeszcze nie tak dawno Wójt Maternia najmądrzejszy z mądrych głosił że jak Malawa pójdzie do Rzeszowa to będzie płacić więcej za śmieci i co się okazało że to my musimy teraz płacić więcej, jeden wielki oszust dbający tylko o swoje interesy mam na myśli wysokość jego dochodów o parę złotych mniejsze niż Ferenc i w ten sposób oszukał mieszkańców.

Przytoczę przykład dlaczego tak drastycznie zdrożały śmiecie a przyczyną tego jest Malawa własnie tam nie było do szacowania dlatego że jest to teren górzysty a domy są pooddalane nawet kilkaset metrów , w tym wypadku firma musiała uruchomić dodatkowy mały samochód żeby tam dojechał.

Wszyscy mieszkańcy dostali kartki odbioru śmieci i jest tam wypisane gdzie dodatkowo w inne dni będzie odbierał mały samochód ale niema na tej kartce sołectwa Malawy żeby nie drażnić ludzi ile tam tego jest tak że wszyscy muszą płacić za Malawę bo tam najwięcej się tego uzbierało tylko jakimś trafem radni nabrali wody w usta albo są tacy nie kumaci że Maternia ich oszukał.

Maternia jaki jest każdy widzi i wie, ale nie można zwalać całej winy na niego. Wszystkiemu winni są radni. Są na tyle nierozgarnięci, że kręci nimi jak chorągiewkami. to że udaje mu się nimi kręcić przez tyle kadencji to należy go podziwiać. Trzeba radę wymienic, wywalić tych wszystkich starych pierdzieli i wybrać nowych młodych i bardziej rozgarniętych, którzy nie są powiązani różnymi zależnosciami od Wójta. Maternia pelni tylko funkcję wykonawczą. Jakby Rada byla inna to i Wójt musiałby inaczej rządzić. Możecie mieć na stanowisku człowieka innego, bardziej kompetentnego, ale jak radni są do dupy to i z proznego Salomon nie naleje

#208 ~Robert Malawa Pany~

~Robert Malawa Pany~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 15:19:46

Odsyłam wszystkich do  Uchwały nr XLVII/315/2013  Rady Gminy Krasne z dnia 27 listopada 2013 r.  w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości. 

Link http://krasne.un.pl/....2013-11-27.pdf

W  § 1 pkt. 3 ust.2) określono kiedy składa się deklarację: "w przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany" .

Z treści uchwały jasno wynika, że jeżeli dane zawarte w poprzednio złożonej deklaracji nie uległy zmianie to NIE MA OBOWIĄZKU składnia nowej deklaracji.   

Złożenie nowej deklaracji stanowi jednocześnie akceptacje nowo uchwalonych kwot.

Także uważam, że nie ma obowiazku składania nowych deklaracji, no chyba że u kogoś zmienił się stan faktyczny, Zmiana stawki jest z mocy uchwały. Obowiązek składania nowego oświadczenia może występowac wtedy, gdy np. dotychczas segregowaliśmy smieci, a teraz nie chcemy ich segregować.Natomiast to,że urzędasy chcą na nam nakazać składanie nowych oświadczeń wynika jedynie z ich głupoty i zboczenia zawodowego - im wiecej papierów tym bardziej są potrzebni, ale w Polsce zawsze tak było. Jeżeli już coś bojkotować to najlepiej zasypać ich jak największą liczbą oświadczeń, np składamy deklarację z błędem, następnie robimy za jakiś czas korektę, takze z błędem i potem korektę korekty i niech maja tak w nieskonczoność.

#209 ~MIESZKANIEC KRASNEGO~

~MIESZKANIEC KRASNEGO~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 16:01:18

prawdopodobnie deklaracje  wczesniejsze były tylko na pól roku .,ale nie jestem pewien.co  do podwyżki śmieci i nowych deklaracji mogą być ,ale rozumiem że w rozsądnej słowie tego znaczenia cenie,nie 53% w górę.Za chwile będzie  podwyżka wody ,scieków i gmina puści nas  z torbami,Juz nie wspomnę  o podatkach ,które mamy najdroższe na podkarpaciu .,a zresztą co mamy taniego.  Ze mamy  gospodarza gminy do dupy ,to JUŻ PRZEKONALIŚMY SIE, ale dlaczego my musimy za to WSZYSTKO płacić. A osobą która wie CO POWINNIŚMY ZROBIĆ jest sołtys ,ona powinna nam coś tu podpowiadać.A tu cisza

#210 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 18:29:16

http://solectwokrasne.blogspot.com

tam jest ankieta, proszę wypełniać

#211 ~jan~

~jan~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2014 - 19:59:21

To wszystko na pewno pisze sołtyska lub radni powiem dlaczego , mam prośbę przestańcie się kompromitować i nie miejcie nas za baranów.

Po pierwsze spróbuje doliczyć się tych dziesięciu.

1.Sołtyska

2.Koleżanka

3.Radni jak nas nie olewają to 6 osób

4.Wójt

5.Protokólant 

Chyba mi się udało wyszło mi 10 osób to już wiecie kto głosował.

Te schody to potrzebne są dla młodzieży bo Gok jest zamknięty to maja na czym siedzieć 

oto wiemy do czego potrzebny jest ten budynek i dla kogo jakieś nieporozumienie powinni zmienić nazwę z GOKU na budynek do odbywanie sesji i miejsce pracy Dyrektorki wraz z pracownikami , raz na rok zajmie się aniołkami i czasem przez przypadek zrobi sobie ktoś zabawę . Pytam poco Wójt płaci z naszych pieniędzy za towarzystwo które udaje że pracuje i to nie wiadomo dla kogo ale jak zatrudnia się pociotków to niema się co dziwić. Oto mamy wychowanie dla młodzież które organizuje 

Dyrektorka za przyzwoleniem Wójta siedzenie na schodach i picie wódki. 

Gdyby był prawdziwy gospodarz mam na myśli Wójta to ten tak zwany GOK pracował by od 14 .00 do 22.00 a tak komu on służy pracownikom ?A w Strażowie nawet w soboty się nie pracuje.Od 14 do 20 bo potem idą spać DOBRANOC.

#212 ~koala~

~koala~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 09:32:40

Tak pokretnie jest napisane ze nie moge sie zorientowac co do wysokosci oplat za wywozke smieci.
Ja w Australi place za CALOROCZNA wywozke smieci z mojej posesji 1/4 miesiecznych moich zarobkow robotnika (spawacza) I nie jest wazne ile osob mieszka w domu. Oplata jest stala. Smiecie sa zabierane co tydzien, a co 2 tygodnie naprzemiennie : surowce wtorne (niesegregowane ale wyrywkowo sprawdzane przez kontrol – za smiecie placi sie kary) lub odpadki zielone z ogrodu (skoszona trawa, pociete galezie itp – za smiecie kara)
Wszystko to jest w pojemnikach (kublach) plastykowych wystawianych do kraweznika na ulicy i zbieranych (wyproznianych) poprzez smieciarki.
Prosze mi napisac ile placi sie w Polsce za jeden konkretny termin (tydzien, miesiac lub kwartal albo rok) I ile taka oplata wynosi od posesji.
Samo napisanie 25 lub 35 zlotych to nic nie mowi o wysokosci oplaty. Ile trzeba pracowac na taka usluge bedzie odpowiedzia na moje pytanie.

#213 ~urzędnik~

~urzędnik~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 10:27:38

Odpady zbierane w sposób selektywny:
od gospodarstwa domowego liczącego 1 osobę:
24 zł miesięcznie/ 72 zł kwartalnie

od gospodarstwa domowego liczącego 2 osoby i więcej:
38 zł miesięcznie/114 zł kwartalnie

Odpady zbierane w sposób zmieszany:
34 zł miesięcznie/102 zł kwartalnie

48 zł miesięcznie/144 zł kwartalnie

#214 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 11:35:19

Ciekaw jestem dlaczego Pani Sołtys już nie biega z Decyzjami dot. podatku od nieruchomości ?.

Tak jak śmieci poszły w górę tak i podatki.

#215 ~podatnik~

~podatnik~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 12:13:11

Co roku płacimy podatek od nieruchomości. Zobaczcie jak znacznie wzrata opłata od budynkówm mieszkalnych. Przywykliśmy do płacenia tego podatku i dotychczas nikt nie zwrócił uwagi, że i tutaj ten Złodziej, Bandyta - Wójt też coraz głębiej zagląda do nasej kieszeni.

#216 ~koala~

~koala~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 13:38:54

koala, dnia 19 Sty 2014 - 7:32 PM, napisał: snapback.png

Odpady zbierane w sposób selektywny:
24 zł miesięcznie/ 72 zł kwartalnie

38 zł miesięcznie/114 zł kwartalnie

Odpady zbierane w sposób zmieszany:
34 zł miesięcznie/102 zł kwartalnie

48 zł miesięcznie/144 zł kwartalnie

Dziekuje .

A jak to wyglada w stosunku do zarobkow jak ja to wyliczylem na mojej posiadlosci w Australi.

#217 ~MIESZKANIEC KRASNEGO~

~MIESZKANIEC KRASNEGO~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 14:36:20

AUSTRALIE zoataw w spokoju bo jesteśmy w Polsce.Dużo ludzi pracuje na najniższą krajową to jest 1150 do ręki.ODLICZYC dojazd , skromne śniadanie wyjdzie 1000,zapłać prąd ,wodę ,gaz, smieci,coś do zjedzenia ,wyślij dzieci do szkoły i ile ci zostanie- nic.WÓJT bierze tylko pod uwagę,że gmina jest bogata,że jest duzo zakładów,dzięki ktorym pompuje sobie budżet gminy ale nie widzi szarej strefy.Idz do GMINNEJ opieki spolecznej to całe życie pomaga tym samym osobom np szpunarom. Matka z ojcem cale życie nie pracują,gmina za wszystko płaci,remonuje im domy,nie martwią się o nic a tu człowiek haruje a wójt podwyższa i podwyższa .PAŃSTWO podnosi średnią krajową,ale jakim kosztem mnóstwo ludzi straci rodzinne ,bo praacodawca nie podniesie pensji ,bo musi więcej zanieśc do zusu,

#218 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:57:38

Jak coś już zaczęło się dziać w gminie a mianowicie problem śmieciowy to wszyscy zamiast pomyśleć co naprawdę zrobić, żeby problem usunąć, wylewacie swoje żale na wszystkie tematy oprócz tego najważniejszego. To nie miejsce na swoje wywody. Największym problemem jest wzrost kosztów za wywóz śmieci.... ale z tym coś należy zrobić a nie tylko labidzić. Trzeba działać, samo się nie załatwi ! Ale wasze "zaangażowanie" widać po tym, ile osób było na piątkowym zebraniu.

#219 ~Obiektywny~

~Obiektywny~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:14:37

,,Ciekawe że ta sama firma obsługujaca gminę Trzebownisko od osoby za obiór selektywny pobiera 6 zł, a tu w tej bandyckiej gminie aż 38 od dwóch i wiecej osób i dlaczego ja mam płacić za rodzinę która jest liczniejsza. Co więcej w Gminie Chmielnik obniżono stawki równiez do sześciu złotych od osoby (segregowane). Sa i takie gminy jak Wiśniowa gdzie płacą 3 złote od osoby."

Kierują wami emocje i brak solidarności, może Wójt chciał oszczędzić rodziny wielodzietne. Nie znam jego zamiarów,  Piszecie o Trzbownisku ale tam za 4-tery osoby trzeba zapłacić juz czterdzieści złotych. Ta ustawa jest spartolona od najwyzszego szczebla, może zamiast ujadania nalezy podac propozycje dla władz co mają wykonac aby te koszty były mniejsze i zobąwiązać je do realizacji.

P.S.

Nie jestem mieszkańcem waszej Gminy, na zebraniach u nas też  jest tylko kilkanaście osób. Nie wiem z czego to wynika, może ze strachu. Na forum wszyscy sa odważni.

#220 ~marek~

~marek~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 17:58:38

Co roku płacimy podatek od nieruchomości. Zobaczcie jak znacznie wzrata opłata od budynkówm mieszkalnych. Przywykliśmy do płacenia tego podatku i dotychczas nikt nie zwrócił uwagi, że i tutaj ten Złodziej, Bandyta - Wójt też coraz głębiej zagląda do nasej kieszeni.

Masz rację. Patrzę na swoje wezwanie do zapłaty podatku i widzę, że w 2013 roku było ono o 17% wyższe w porównaniu do 2012 roku. Teraz za śmieci musimy płacić ponad 50% więcej. Ładnie z nas urzędasy z gminy zdzierają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych