Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~przywrócić niewolnictwo~

~przywrócić niewolnictwo~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 17:02:56

Od lat były takie obyczaje w Pruchniku i będą bo taki jest tam zwyczaj.Na tym zyska tylko Pruchnik bo wiele osób z kraju zechce odwiedzać tą gminę na prawach miasta w woj.podkarpackim.Podobnie jest z topieniem marzanny w pierwszy dzień Wiosny i nikt nie łaczy to z ugrupowaniem Biedronia z uzdrowiskowego miasta Rymanów Zdrój.

Myślę że w Pruchniku jak tak bardzo chcą kultywowac obyczaje to powinni powrócić też do pańszczyzny którą nie tak dawno zniesiono bo w 1848. Do tego roku panowie i kościół katolicki prowadziły niewolnictwo.

#22 ~Kam~

~Kam~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 17:31:14

jaki rasistowski ?


Ano rasistowski, Rybak za podpalenie kukły Żyda na wrocławskim rynku tez dostał wyrok. Tu nie będzie inaczej !

#23 ~Antek~

~Antek~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 18:16:07

Tradycja tradycją ale czy to normalne że dzieci czynnie uczestniczą w "biciu" kukły? Dziś będą walić kijem w kukłę a za kilka lat w żywych ludzi...

 A najgorsze są te dzieci , co topią Marzannę..co z nich wyrośnie !!#24 sto-krotka

sto-krotka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1037 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 18:20:37

Ja wszystko rozumiem, zwyczaje, tradycje, ale żeby dzieci okładały kijami zło? W jakim my świecie żyjemy? w średniowieczu? a tak, Ciemnogród z Kaczysławem na czele, pierwszym propagatorem złodziejstwa, kłamstwa, rujnowania kraju i ludzi, jednym słowem zło! to lać kijami to zło!#25 ~marcin~

~marcin~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 18:37:09

Mamy współczesnych ,,judaszy,, w Parlamencie Europejskim którzy za kilkanaście srebrników (Euro) są  gotowi donosić na nasze państwo polskie i  nasze zwyczaje do Brukseli.Ale jeden taki donosiciel z  PoO który donosić już jeszcze w PRL  nie jest już wystawiony jako kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy KE.To jest ten który  dostała od Innego Parlamentarzysty Europejskiego po twarzy za kłamstwo bo nie przyznał się  że był agentem służb w czasach PRL.Nikt chyba takich ,,judaszy ,,nie lubi nie tylko w Polsce.#26 ~Wzornik~

~Wzornik~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:02:18

Żydy nie są u siebie

#27 ~Jan~

~Jan~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:06:36

Lew Trocki (Lejba Bronstein), naczelny agitator komunistów, realizując leninowską dyrektywę wyrażoną w dekrecie z 12 kwietnia 1918 roku „o pomnikach Republiki”, wiózł  posąg, który miał stanąć w miejscu uświęconym starodawnym kultem Matki Bożej. Zgodne z bolszewickim zwyczajem, bezczeszczono świątynie i miejsca święte w ramach walki z religią, jako „opium dla ludu”, jak powtarzał za Marksem wódz rewolucji. Przeor klasztoru biskup Ambroży (Amwrosij) odmówił wydania złota (m.in. naczyń liturgicznych, wotów, szat liturgicznych zdobionych kamieniami szlachetnymi, będących najwyższej klasy działami sztuki, dorobkiem pokoleń i ofiarami pątników) i zapasów zboża. Został więc bestialsko zamordowany. Ofiarami zbrodniarzy padli zaraz po nim pozostali zakonnicy i zakonnice, zaś skarbiec i świątynia zostały całkowicie obrabowane i ogołocone.

Jak wyglądał Judasz na piedestale

Zdecydowano się na pokazanie Judasza w postaci nadnaturalnej wielkości figury. Postać o  zniekształconej przez nienawistny grymas twarzy, kierująca ku niebu zaciśniętą pięść, drugą ręką zrywała z szyi sznur, będący zapewne symbolem zniewalających więzów religii. Pomnik odsłonięto 11 sierpnia 1918 roku w Czerwonym Ogrodzie, na miejscu dawnego parku wokół posiadłości książąt Gagarin. Ceremonię uświetnili oracjami czerwoni agitatorzy oraz uroczysta defilada czerwonych pułków w rytmie rewolucyjnych marszów orkiestry wojskowej.

 #28 ~Konrad~

~Konrad~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:14:39

Uważam, że zrobiono przysłowiowe "widły z igły".Ten dawny zwyczaj jest lekcją dla wszystkich,że  zdrada jest wstrętna , nie popłaca i przynosi ujmę tym, którzy ją popełniają .To prawda,że Judasz Iskariota był Żydem ale był nim również Jezus, więc dlaczego wplątujemy w cale to wydarzenie antyżydowskie hasła?Nadmieniam ,że moje dzieci ,przed laty,również uczestniczyły w tym wydarzeniu i żadne z nich nie jest i nigdy nie było w żaden sposób zboczone. To z domu i ze szkoły wynoszą szacunek do drugiego człowieka a nie z incydentalnego, tradycyjnego przedstawienia.

                                          Pruchniczanka z wyboru

Wyrazy współczucia i kondolencje. Wlazłaś między kruki, wrony-musisz krakać tak jak one.  Spróbuj inaczej, zadziobią, rozszarpią na strzępy. Jądro ciemności - to lektura dla ciebie Exterminate all brutes Baśu#29 sto-krotka

sto-krotka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1037 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:18:37

Nadmieniam ,że moje dzieci ,przed laty,również uczestniczyły w tym wydarzeniu i żadne z nich nie jest i nigdy nie było w żaden sposób zboczone.

 

Teraz zaowocowało tym, że głosują na PiS, czyli są po stronie zła.#30 ~qwerty~

~qwerty~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:18:45

Serce rośnie jak sie na to patrzy. #31 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:19:24

Mamy współczesnych ,,judaszy,, w Parlamencie Europejskim którzy za kilkanaście srebrników (Euro) są  gotowi donosić na nasze państwo polskie i  nasze zwyczaje do Brukseli.Ale jeden taki donosiciel z  PoO który donosić już jeszcze w PRL  nie jest już wystawiony jako kandydat do Parlamentu Europejskiego z listy KE.To jest ten który  dostała od Innego Parlamentarzysty Europejskiego po twarzy za kłamstwo bo nie przyznał się  że był agentem służb w czasach PRL.Nikt chyba takich ,,judaszy ,,nie lubi nie tylko w Polsce.

Co ty bredzisz? Być może to wynik nadmiernego spożycia wódy w święta. Co ma Bruksela do wydarzeń,jakie obserwowano w Pruchniku?

Wstyd dla wielu ludzi,którym na sercu leży opinia o Podkarpaciu.#32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:20:25

Iwan Bunin, pierwszy rosyjski noblista (1933), wydał w 1919 roku już na emigracji esej „Przeklęte dni”, w których zawarł swój gniew wobec bolszewickich zbrodni. O wydarzeniach rewolucji pisał: „Była Rosja, był wielki przepełniony wszelkimi skarbami dom. Rojny potężną skarbnicą ludzi, którzy od wieków, od pokoleń, dzięki błogosławionemu wysiłkowi i żarliwej wierze, pamięci o swojej przeszłości, zbudowali świat tradycji, kultu oraz wielkiej kultury. A co z nim uczyniono? Odpłacono ruiną, obaleniem praw i porządku, całkowitym zniszczeniem tego domu i niesłychanym bratobójstwem. Światowy zbrodniarz, z transparentami ironicznie krzyczącymi o wolności, braterstwie i równości, rozkraczył się na wysokich barkach rosyjskiego dzikusa, który cały dotychczasowy świat wartości wdeptał w błoto. Bez sumienia, bez wstydu, miłości i bez miłosierdzia, pogruchotał ukrzyżowane ramiona Chrystusa, stawiając pomniki Judaszowi i Kainowi…”.

 #33 ~antyjudasz~

~antyjudasz~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:21:42

Tradycja! Tu nie było ani antysemityzmu ani nienawiści na tle rasowym to był zwykły Judasz! Takim judaszem jest nie jeden Polak dlatego spójrzcie na to z innej strony nie tylko tej kreowanej przez środowisko żydowskie - jedyne sprawiedliwe!#34 ~qwerty~

~qwerty~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:21:45

Konrad ty się lecz.#35 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:29:55

Tradycja! Tu nie było ani antysemityzmu ani nienawiści na tle rasowym to był zwykły Judasz! Takim judaszem jest nie jeden Polak dlatego spójrzcie na to z innej strony nie tylko tej kreowanej przez środowisko żydowskie - jedyne sprawiedliwe!

Nie masz racji,poniewierano i bezczeszczono konkretnego przedstawiciela narodu żydowskiego.

Zachęcano do podłego zachowania także dzieci,które w ten sposób uczono nienawiści i pogardy.

Wychowane w ten sposób nie zawahają się kiedyś postąpić podobnie wobec żywego człowieka,który okaże się innym od nich. Wstrętne to było widowisko i urągające człowieczeństwu.

Kościół stanowczo je potępił wraz z politykami wszystkich partii.#36 ~Jude~

~Jude~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:30:56

I bardzo dobrze,trzeba podtrzymywać tradycję. Sprzedał prostak Jezusa A Wy go bronicie,ciemniaki ?

#37 sto-krotka

sto-krotka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1037 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:30:59

Co ty bredzisz? Być może to wynik nadmiernego spożycia wódy w święta. Co ma Bruksela do wydarzeń,jakie obserwowano w Pruchniku?

Wstyd dla wielu ludzi,którym na sercu leży opinia o Podkarpaciu.

 

Jestem często zawodowo w zachodniej części kraju, wiecie jak tam zareagowali? Większość powiedziała - Ach, na Podkarpaciu, a to normalne, tam diabeł dobranoc mówi, Polska A, wyborcy PiSu itd.

Wstyd kuźwa jak diabli!#38 ~Jude~

~Jude~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:31:09

I bardzo dobrze,trzeba podtrzymywać tradycję. Sprzedał prostak Jezusa A Wy go bronicie,ciemniaki ?

#39 sto-krotka

sto-krotka

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 1037 postów

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:32:12

I Sprzedał prostak Jezusa A Wy go bronicie,ciemniaki ?

 

Udowodnij że tak było, wierzysz we wszystko co przeczytasz albo ksiunc z ambony powie?#40 ~Psychiatra~

~Psychiatra~
 • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 19:35:25

Żydo-poprawność aż kłuje w oczy, podsycana przez tępych pismaków nie biorących pod uwagę, że to długowieczna tradycja. Pewnie gdyby te miernota spotkały żyda na ulicy, pocałowali by go w du..pe.Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych