Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wójt Markowej

3126 odpowiedzi w tym temacie

#2681 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2012 - 10:29:45

Gdybym byl wojtem-zaproponował bym zatrudnienie przedstawiciela regionalnego do spraw zbytu produktow rolnych wytwarzanych w naszej gminie-jego zadaniem bylo by-poszukiwanie kontrahentow za granicą na odbior ziemniaka ,cebuli itp-pracowal by on na umowe zlecenie-wynagrodzeniem jego byla by prowizja od sprzedanych prokuktów,musiał by znac biegle -angielski i francuski-znac cła i podatki zwiazne z eksportaem itp,jest to temat wam obcy i pewno robicie duze oczy,gupie miny,ale tak to dziala ,Mysle że wielu rolnikow podpislo by kontakty ,gdyby mialo za cebule i ziemniaczki po 60gr/kg-cena to rozsadna ,nawet licząc drogi tansport i koszty certyfikatow i ceł-nasza GMINA to w 70%rolnicy-a bogaty rolnik -to bogata i rozwojowa gmina-rynki ALGIERII,TUNEZJI,MAROKA to miliony zjadaczy ziemniaków -mowiacych po francusku np.ale czy ja nie wymagam za duzo?od Urzednikow?mlodych operatywnych ludzi znajacych 3 języki nie brakuje,chętnie by spróbowali ,ale kto oglosi konkurs,kto przeprowadzi rozmowy?na rynki grajowe duzo nie liczcie.....dopóki nie znikna doplaty w Europie do rolnictwa -polski rolnik będzie niewolnikiem ziemskim,ale jak znikną to bedziemy bardzo konkurencyjni dla Francji,Niemiec,Wloch ,Hiszpani itd-i dlatego nie znikają-oni maja 3 razy większe dopłaty i 30%tansza rope i jest jak jest-przemyslcie mieszkancy GMINY moje pomysły,dla wielu to kosmos-ale dla wielu temat warty pochylenia się......

#2682 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 październik 2012 - 20:27:19

baranie nie masz zielonego pojęcia na temat funkcjonowania rynków rolnych,na rynkach tych rządzą nie tylko prawa ekonomiczne ale również mafia

#2683 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 00:03:47

baranie nie masz zielonego pojęcia na temat funkcjonowania rynków rolnych,na rynkach tych rządzą nie tylko prawa ekonomiczne ale również mafia

Znasz dobrze realia, ta mafia to PSL masz dużo wspólnego z tą bandą baranów.

#2684 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 00:04:33

Znasz dobrze realia, ta mafia to PSL masz dużo wspólnego z tą bandą baranów.

#2685 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 16:51:46

geniuszu-powiedz mi z kim nawiązano wspolprace w ostatnich 10 latach w kraju czy za granicą-?kto reprezentuje gminą w tej sprawie ?kto rolników?w Gaci jeden biznesme sam wzil sprawy w swoje rece-z doplat i na kreske ,troche od siebie -otworzył sortownie ziemniaczkow i skupuje powoli-zalatwil kontrakty sobie ,moze nie po 60 gr,ale zyski jakies ma-czy to mafioso??sprawdz ilu sadowników z okolic Sandomierza wysyla jabluszka za granice,?sprawdz jak setki hal kolo Siedlec ,wysyła pieczarki za granice,ja rozumiem że po 4 Harnasiach wypitych w holu GS-u,jesteś przycmiony,dyktujesz corce bo neta nie potrafisz odpalić,wyjazd do Jaroslawia ,to dla Ciebie wyzwanie-ja to szanuje ...-ciężko opylic produkty rolne po dobrej cenie co roku,ale trzeba szukac mozliwosci ,a nie 2.80 na kolejne piwko ,niech corka pisze o konkretach,podaj przyklady-i oszczedzaj wątrobe ,bo Ci zamontują wieprzowa na przeszczepie w dobie kryzysu-milego dnia ,mafia handluje wszystkim -ale i dla zaradnych i zorganizowanych znajdzie sie kawalek miejsca -a o to nam chodzi.

#2686 ~PYRLANDCZYK~

~PYRLANDCZYK~
  • Goście

Napisano 27 październik 2012 - 18:06:29

geniuszu-powiedz mi z kim nawiązano wspolprace w ostatnich 10 latach w kraju czy za granicą-?kto reprezentuje gminą w tej sprawie ?kto rolników?w Gaci jeden biznesme sam wzil sprawy w swoje rece-z doplat i na kreske ,troche od siebie -otworzył sortownie ziemniaczkow i skupuje powoli-zalatwil kontrakty sobie ,moze nie po 60 gr,ale zyski jakies ma-czy to mafioso??sprawdz ilu sadowników z okolic Sandomierza wysyla jabluszka za granice,?sprawdz jak setki hal kolo Siedlec ,wysyła pieczarki za granice,ja rozumiem że po 4 Harnasiach wypitych w holu GS-u,jesteś przycmiony,dyktujesz corce bo neta nie potrafisz odpalić,wyjazd do Jaroslawia ,to dla Ciebie wyzwanie-ja to szanuje ...-ciężko opylic produkty rolne po dobrej cenie co roku,ale trzeba szukac mozliwosci ,a nie 2.80 na kolejne piwko ,niech corka pisze o konkretach,podaj przyklady-i oszczedzaj wątrobe ,bo Ci zamontują wieprzowa na przeszczepie w dobie kryzysu-milego dnia ,mafia handluje wszystkim -ale i dla zaradnych i zorganizowanych znajdzie sie kawalek miejsca -a o to nam chodzi.

Ile masz hektarów ze tak ryczysz ? ja widzialem wasze gospodarstwa w tej Markowej i okolicy z czym do ludzi z zagonami

#2687 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2012 - 11:51:09

pytajcie o radę wójta przcież wrócił (ponoć lekko przeźiębiony) z Brukseli i z najlepszym towarem eksportowym PSL wiedzą jak wszystko rozwiązać oprócz tych dwóch orłów pytajcie prezesa PSL w Marrkowej.

#2688 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 październik 2012 - 22:17:28

pytajcie o radę wójta przcież wrócił (ponoć lekko przeźiębiony) z Brukseli i z najlepszym towarem eksportowym PSL wiedzą jak wszystko rozwiązać oprócz tych dwóch orłów pytajcie prezesa PSL w Marrkowej.

A kto jest prezesem tej mafijnej organizacji w Markowej ?

#2689 ~rh~

~rh~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 11:08:47

Mam pytanie z nieco innej beczki. Nie boicie sie o własne dzieci idące do szkoły/ przedszkola na krzyżówce"? Co kilka dni jest tam wypadek. Drogi tam nie sa gminne to fakt. Nie znaczy to , że władze naszej gminy maja prawo z tego powodu umywać ręce, bo ludzie z nich korzystający to juz głównie mieszkancy naszej miejscowości. Kiedy władze gminy spowodują aby instytucje odpowiedzialne za te drogi w koncu właściwie i skutecznie je oznakowały ? W Słocinie koło szkoły i centarza można zamontowac progi zwalniające a u nas nie?

#2690 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 12:31:40

Mam pytanie z nieco innej beczki. Nie boicie sie o własne dzieci idące do szkoły/ przedszkola na krzyżówce"? Co kilka dni jest tam wypadek. Drogi tam nie sa gminne to fakt. Nie znaczy to , że władze naszej gminy maja prawo z tego powodu umywać ręce, bo ludzie z nich korzystający to juz głównie mieszkancy naszej miejscowości. Kiedy władze gminy spowodują aby instytucje odpowiedzialne za te drogi w koncu właściwie i skutecznie je oznakowały ? W Słocinie koło szkoły i centarza można zamontowac progi zwalniające a u nas nie?

A może wiesz co przez ostatnie dwo lata zrobiły władze Gminne?

#2691 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 17:05:27

A może wiesz co przez ostatnie dwo lata zrobiły władze Gminne?

jakies tam inwestycje idą,z pustego i salomon nie naleje,-projekt budzetu powinien byc w necie -i mniej pytan by bylo,a może nie????/

#2692 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 17:52:40

Jeżeli chodzi o skrzyżowanie z tego co wiem radni apelowali do wójta niejednokrotnie żeby zwrócił się do powiatu o dodatkowe jeszcze oznakowakowanie tego naszego skrzyżowania. Powiedzieli mu że skrzyżowanie jest dostatecznie oznakowane a progi zwalniające są nie zgodne z przepisami, dlatego radni Markowej złożyli do projektu przyszłego budżetu aby z własnych pieniędzy np.zamontować taki mrugający STOP nad drogą na baterie słoneczne od strony Gaci i Albigowej. Myślę że niebył by to głupi pomysł,to by może wtedy zwracało uwagę kierowców, z tym że niewiadomo jaki by był koszt tego banera.

#2693 ~kik~

~kik~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 19:14:04

Pieniądze są i jest ich więcej jak w roku poprzednim,np.wzrost podatków,większa subwencja oświatowa i wyrównawcza,większe dochody Gminy.Nieprzemyślane rozwiązania sporo kosztują np.Zatrudnienie sekretarza z Łańcuta wyjazdy zagraniczne niczemu nie służące,delegacje wójta bez pokrycia i tak dalej.Bałagan organizacyjny we wzystkich dziedzinach.Ocena Obywateli w dzisiejszych Nowinach jest tego dowodem.

#2694 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 19:25:28

sekretarz jak by miał deko honoru to by sam odszedł

#2695 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 19:32:50

Ten sekretarz jest z Przeworska a nie z Łańcuta i to jeszcze z nadania. Słyszałem że jego głównym priorytetem jest wyremonowanie gminy

#2696 ~rh~

~rh~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 19:43:48

Jezeli chodzi o to nasze skrzyżowanie to słyszałem że radni niejednokrotnie mówili wójtowi aby rozeznał sprawę w powiecie. Okazalo się ze powiat mówił że to skrzyżowanie jest oznakowane zgodnie z obowiązującemi standardami i oni nic tu nie mągą więcej dodać. Powiedzieli że progow zwalniających nie wolno na takiej drodze robić.Radni Markowej zaproponowali żeby zrobić nad drogą taki pulsacyjny STOP na baterię słoneczną. Myślę że to by może wkońcu zwróciło uwagę kierujących niewiem co o tym myślicie, no ale to chyba by tak mało nie kosztowało, ale życie ludzkie ma chyba większą wartość i myślę że radni wezmą sobie to do serca.

Zna ktos może podstawe prawną regulującą budowe progów zwalniających na drogach publicznych? nie rozumiem nadal dlaczego w Słocinie są w dwóch miejscach wspomniane progi a u nas nie wolno zbudowac?? Tam tez komunikacja autobusowa po nich jeździ, ruch cięzarowy itp. Sądze, że ustawienie kolejnych znaków nic nie da. Ktos zamyślony za kierownica i sto znaków STOP nie zauważy,dopóki go porządnie nie wstrząśnie na progu,

#2697 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 20:28:11

Ajadnak pieniądze są bo o remoncie Gminy chodzą słuchy,sekretarz to wybitna postać przecież to o tą osobę walczyły dwa samorządy.Przeworski bo się chciał go pozbyć i Markowski bo musiał słuchać Władze PSL.

#2698 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 21:37:55

Chodzą słuchy że niektórzy radni już niemogą doczekać się końca kadencji gdyż mają już dość tej bezsilności iniekompetencji.

#2699 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 22:39:58

Chodzą słuchy że niektórzy radni już niemogą doczekać się końca kadencji gdyż mają już dość tej bezsilności iniekompetencji.

Nie widza problema,organizujta nowe wybory-tylko czy frekwencja sie zmobilizuje :) :P

#2700 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 listopad 2012 - 17:42:15

Jak tam wójt po Brukseli zdrowy?Bo ponoć seks bomba z Gaci dopiero wytrzeźwiała na 1listopada.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych