Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

wybory 2014 w gminie solina

wybory gmina solina 2014

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71549 odpowiedzi w tym temacie

#5701 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 12:59:20

Delikatnie pisząc ODPIER. .. się od Pani Michalskiej. Jest to wspaniała, wyksztalcona kobieta, która wiele zrobiła dla mieszkańców. A ty jeden z drugim, co dobrego zrobiliście dla nas? NIC! Jedynie doprowadziliscie do niezgody i do nienawiści.

Do niezgody i nienawisci doprowadziliscie wy, dzielac spoleczenstwo na tych, ktorzy moga wszystko, i tych, ktorzy nie moga nic. Kto bezkrytycznie przyjmowal poczynania Sawinskiego mogl nawet nielegalnie hotel postawic, albo budowle na wodach plynacych, albo 14 hektarow lasu chronionego wyciac, albo za bezcen najatrakcyjniejsza ziemie na Cyplu w Polanczyku "dostac". Ale, jesli Sawinski uznal, ze nie jest postrzegany tak, jak tego oczekuje  - nie wolno bylo nic ! I jeszcze zemsta obowiazywala ! Zeby do smierci opozycjonista popamietal  ! 

#5702 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:01:34

A jak inaczej nazwac inwestycje Sawinskiego dla corki ?

droga prowadzi też do synalka (księcia) pani sołtys, pierwszego kapusia gminy z gopsu, teren rekreacyjny z domkami, nowo budowanego domu. Więc pani soltys proponuje na następny raz skorzystać z konia i w asyście beztlenowca i waszego wójta sprawdzić stan faktyczny. Sołtys jest od reprezentowania interesów wszystkich mieszkańców i dbanie o zgodę i dobre imię jej mieszkańców.

#5703 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:02:37

A jak inaczej nazwac inwestycje Sawinskiego dla corki ?

Osobiście jechałem tą drogą ( z czystej ciekawości) muszę przyznać że powstaje piękne osiedle. I bardzo dobrze ze pan Sawiński poczynił taką inwestycję. Ponieważ w obecnej sytuacji szybko by jej nie mieli.

#5704 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:06:17

Do niezgody i nienawisci doprowadziliscie wy, dzielac spoleczenstwo na tych, ktorzy moga wszystko, i tych, ktorzy nie moga nic. Kto bezkrytycznie przyjmowal poczynania Sawinskiego mogl nawet nielegalnie hotel postawic, albo budowle na wodach plynacych, albo 14 hektarow lasu chronionego wyciac, albo za bezcen najatrakcyjniejsza ziemie na Cyplu w Polanczyku "dostac". Ale, jesli Sawinski uznal, ze nie jest postrzegany tak, jak tego oczekuje - nie wolno bylo nic ! I jeszcze zemsta obowiazywala ! Zeby do smierci opozycjonista popamietal !

do prokuratury z tym. My chcemy dowodów a nie suchych głupot. Kłamstwa waszego mamy dość.

#5705 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:38:21

Tak. Takich obroncow : falszerzy ,oszustow i klamcow ! Kim trzeba byc, zeby zlo dobrem nazywac ?

Nie wiem czy wiecie ale społeczeństwo powiedziało wam dość. Nie chcemy już kłamstwa, kłótni, złośliwości. Dlatego nawet gdybyś pisał dziś prawdę my wam nie wierzymy. Oklamaliście nas!

#5706 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:43:42

C.d. mimo że głosowałem na was nie mówię tego nikomu bo się wstydzę. Jak większość. Dlatego podkreślam Oklamaliście nas i piszcie co chcecie w nic wam nie wierzę.

#5707 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:44:33

Tak. Takich obroncow : falszerzy ,oszustow i klamcow ! Kim trzeba byc, zeby zlo dobrem nazywac ?

Jakie zło? Trzeba być ostatnim draniem żeby atakować p.Michalską za to ,że podpisała chorą koleżankę /zresztą przy akceptacji rady/, bo sama nie mogła podpisać.Strasznie byście chcieli coś zarzucić tej wspaniałej kobiecie, która wszystkim pomaga.Wam byłoby dużo do znalezienia.Popatrzcie w lustro na swoje zakłamane gęby bez pojęcia i zróbcie rachunek sumienia jeżeli potraficie.Bardzo dobrze ,że p.Lukasz stanął w jej obronie, a 'najmądrzejszy' wódz straszy go prokuratorem.To już przegięcie . Niech się zajmie pracą bo efektów niestety nie ma.

#5708 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:48:44

Ta " wspaniala, wyksztalcona kobieta" popelnila przestepstwo podrabiajac podpis radnej - swojej psiapsiolki. I klamala przed telewizja,w ktorej wspolnie z p. Drozdem postanowila przedstawic swoj subiektywny, nie majacy nic wspolnego z prawda obraz rzeczywistosci gminnej, zwiazanej z muzeum Bojkow.

Obyś ty miał tylko takie niby przestępstwo na koncie.Odwalcie się wreszcie.Szukali, szukali haków i g.... znależli.Też mi afera -wstyd duraki.

#5709 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:51:15

Na sesji oburzyło mnie jak pani sołtys z Bukowca mówiąc o wytyczeniu granic publicznie nazwała "drogę do księżniczki" Jest to bardzo niestosowne zachowanie. Na przyszłość proszę przygotować nr działek będzie to lepiej spostrzegane przez większą część osób.

Lepiej było powiedzieć, że do budowy mojego syna.Było by to tak po ludzku, a nie z podtekstem.

#5710 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 13:59:09

Parszywi jestescie wy ! Myslicie, ze wyludzanie publicznych pieniedzy poprzez falszowanie  - podrabianie podpisow jest normalnoscia ! I czynem o malej szkodliwosci spolecznej ! Tak przynajmniej twierdzi byly stroz prawa - Dytkowski ! Czy stroz prawa nie wie, ze to czyn podlegajacy pod kodeks karny , za co grozi od 5 miesiecy do 3 lat kary pozbawienia wolnosci ? Oszustka Michalska mysli, ze teraz placzem zmyje z siebie przestepstwo ?Pamietam, kiedy na pierwszym spotkaniu z nowym wojtem w Berezce , widzac p. Makulskiego, towarzyszacego wojtowi i doskonale wiedzac, ze jest redaktorem i  ze byl szefem komitetu wyborczego nowej wladzy zapytala - " kim jest ten pan? co on tu robi i jaka funkcje pelni ? ".  No to ja sie dzisiaj pytam: kim jest pani Michalska ? Czy taka osoba - oszustka , klamca i manipulantka, ktora nie dosc, ze sfalszowala podpis, wyludzajac w ten sposob nienalezne pieniadze,  klamala w telewizji rzeszowskiej, ze "chca likwidacji muzeum" - kiedy tak naprawde owi  "oni" chcieli tylko dokumentow i faktur na prawie 800.000 zl, bo za czorta tych uzytych srodkow pienieznych nie bylo w muzeum Bojkow widac. I jaka role i funkcje nadal pelni po tym co sie wydarzylo ?Czy taka osoba nie  powinna na zawsze zniknac z zycia publicznego ! ?Do prokuratury chciala pozywac wielu. Czas, zeby i nia prokuratura sie zajela.

Szukajcie na własnych podwórkach, bo tam niejedno by znalazł.Strasznie pokrzywdzony jeden i drugi niby znawca PRAWA, a za co te kary, które otrzymali, no chyba nie za niewinność!!Ale macie aferę? Zajmijcie się pracą.Tylko, że wy nic nie potraficie, tu jest pies pogrzebany.Tylko szczucie i szczucie .To wam najlepiej wychodzi ale nikt was już nie słucha.Wasze doractwo zaprowadzi guru do nikąd.Tylko szkoda mieszkańców i gminy.

#5711 ~edek~

~edek~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 15:01:29

Uważam, że stawiajac zarzut przestepstwa osobie, która w imieniu i z upoważanienia koleżanki złożyła malo istotny podpis, osoby stawiajac takie zarzuty są zakompleksione, posiadające prymitywną osobowość jak również są przesiąkniete nienawiścią i zawiścią do ludzi, tym bardziej, że występujace u tych osób nieprawidłowosci są przyczyną upośledzenia funkcjonowania społecznego jednostki, powodują, że nie mogą one adaptować się prawidłowo do sytuacji, odczuwają cierpienie i tym samym są przyczyną cierpienia otoczenia. Osoby z takimi zaburzeniami osobowości nie widzą żadnych pozytywnych zmian w otoczeniu, a ich celem jest wyłącznie dokonanie destrukcji istniejacego stanu rzeczy.

Osoby tego rodzaju nie rozumieją także czego oczekuje od nich społeczeństwo, mają wiele żalu i pretensji do świata i ludzi,
czują się pokrzywdzone. A najgorsze, że osoby takie nie uczą się na popełnianych błędach, są sztywne i nieefektywne w swoich działaniach, które doprowadzają ich do skrajnej śmieszności i tępoty umysłowej.

#5712 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 15:44:41

Uważam, że stawiajac zarzut przestepstwa osobie, która w imieniu i z upoważanienia koleżanki złożyła malo istotny podpis, osoby stawiajac takie zarzuty są zakompleksione, posiadające prymitywną osobowość jak również są przesiąkniete nienawiścią i zawiścią do ludzi, tym bardziej, że występujace u tych osób nieprawidłowosci są przyczyną upośledzenia funkcjonowania społecznego jednostki, powodują, że nie mogą one adaptować się prawidłowo do sytuacji, odczuwają cierpienie i tym samym są przyczyną cierpienia otoczenia. Osoby z takimi zaburzeniami osobowości nie widzą żadnych pozytywnych zmian w otoczeniu, a ich celem jest wyłącznie dokonanie destrukcji istniejacego stanu rzeczy.

Osoby tego rodzaju nie rozumieją także czego oczekuje od nich społeczeństwo, mają wiele żalu i pretensji do świata i ludzi,
czują się pokrzywdzone. A najgorsze, że osoby takie nie uczą się na popełnianych błędach, są sztywne i nieefektywne w swoich działaniach, które doprowadzają ich do skrajnej śmieszności i tępoty umysłowej.

Święta prawda! Niestety, ale te osoby zarządzają dzisiaj naszą gminą, pod kierownictwem gościa bez pojęcia, mściwego, szukającego haki na tych co nie zgadzają się z nimi i  ich chamstwem.Nie może być nikt mądrzejszy od guru i dlatego obstawił się tą miernotą, efektów niby pracy nie widać.Zastraszanie na porządku dziennym, tylko gdzie ci radni? Zapominają, że oni mają władzę.Ale o czym tu mówić jak przewodniczący wykonuje ślepo rozkazy i dopuszcza do awantur, a radni milczą.Wygląda na to ,że wszystkie te awantury były wcześniej wyreżyserowane.Odważył się p.Lukasz to teraz się go straszy.Jednym słowem -MASAKRA.

#5713 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 16:48:53

To , że przewodniczący rady był podwładnym Piątkowskiego w Straży Pożarnej przeniosło się do naszej gminy. To bardzo zła sprawa. Przewodniczący jest zależny od niego w wielu rzeczach. Praktycznie żądnej konkretnej decyzji sam nie podejmie. 5rada gminy jest na razie jednym wielkim teatrem ustawianym przez jednego reżysera. To co robi obecnie pan P. nie przypomina niczego z obietnic wyborczych. Zmiany są kosmetyczne. Tworzy się potężny układ. Trwanie władzy będzie polegało na szukaniu śmiesznych haków i zastraszaniu normalnie myślących.

#5714 ~Lucyna Beata Pściuk~

~Lucyna Beata Pściuk~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 18:02:14

Parszywi jestescie wy ! Myslicie, ze wyludzanie publicznych pieniedzy poprzez falszowanie  - podrabianie podpisow jest normalnoscia ! I czynem o malej szkodliwosci spolecznej ! Tak przynajmniej twierdzi byly stroz prawa - Dytkowski ! Czy stroz prawa nie wie, ze to czyn podlegajacy pod kodeks karny , za co grozi od 5 miesiecy do 3 lat kary pozbawienia wolnosci ? Oszustka Michalska mysli, ze teraz placzem zmyje z siebie przestepstwo ?Pamietam, kiedy na pierwszym spotkaniu z nowym wojtem w Berezce , widzac p. Makulskiego, towarzyszacego wojtowi i doskonale wiedzac, ze jest redaktorem i  ze byl szefem komitetu wyborczego nowej wladzy zapytala - " kim jest ten pan? co on tu robi i jaka funkcje pelni ? ".  No to ja sie dzisiaj pytam: kim jest pani Michalska ? Czy taka osoba - oszustka , klamca i manipulantka, ktora nie dosc, ze sfalszowala podpis, wyludzajac w ten sposob nienalezne pieniadze,  klamala w telewizji rzeszowskiej, ze "chca likwidacji muzeum" - kiedy tak naprawde owi  "oni" chcieli tylko dokumentow i faktur na prawie 800.000 zl, bo za czorta tych uzytych srodkow pienieznych nie bylo w muzeum Bojkow widac. I jaka role i funkcje nadal pelni po tym co sie wydarzylo ?Czy taka osoba nie  powinna na zawsze zniknac z zycia publicznego ! ?Do prokuratury chciala pozywac wielu. Czas, zeby i nia prokuratura sie zajela.

Z miłą chęcią odpowiem Panu na to pytanie. Kobietą która ma charakter, kobietą którą z miłą chęcia poznałabym i  z szacunkiem uścisnęłabym Jej dłoń. Kobietą która ma przepraszam za określenie jaja i  ma na tyle odwagi cywilnej że przyzała się do podrobienia podpisu. Był kiedyś taki  mądry człwowiek, był kiedyś wśród nas taki Bóg, który powiedział: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». Jak Mu było? Panowie z Akcji Katolickiej podpowiedzcie mi. Mi wydaje się, że to ponoć wy kierujecie się Jego przesłaniem Czybym się myliła? Może słowa Jazusa Chrystusa dla was nic nie znaczą? Zresztą po co się o to pytam Jasno widać, że Jego nauki do was nie premawiają.

Dla osób niezorientowanych w temacie. Pani  za którą pani Michalska podpisała się  była ciężko chora, do tego stopnia, że nie mogła dojść do pomieszczenia w której była lista. Za zgodą rady podpisała się pani Michalska Nigdy tego nie wypierała się Ciężko chorej kobiecie były potrzebne pieniądze, nie miała na lekarstwa, pieniądze jej należały się Mówiąc wprost w podobej sytuacji także podpisałabym się za kogoś. Po pierwsze jestem człowiekim, chyba ktoś o tym zapomniał

#5715 ~Lucyna Beata Pściuk~

~Lucyna Beata Pściuk~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 18:30:52

Ta " wspaniala, wyksztalcona kobieta" popelnila przestepstwo podrabiajac podpis radnej - swojej psiapsiolki. I klamala przed telewizja,w ktorej wspolnie z p. Drozdem postanowila przedstawic swoj subiektywny, nie majacy nic wspolnego z prawda obraz rzeczywistosci gminnej, zwiazanej z muzeum Bojkow.

Powtarzanie kłamstwa tysiąc razy nie uczyni z kłamstwa prawdy. Mam tzw raport Krupy na biurku Żadny zarzut z wyjątkiem braku regulminu nie potwierdził się. Jasno to pokazuje ekspertyza prawna, jedna z dwóch która zresztą została opublikowana na stronie gminy. Gratuluję Wam, macie forsy multum, możecie ją wydawać na prawników, szkoda jednak, że brakuje jej dla dzieci. Tak dziwnie dla was składa się, że pana Drozda i Muzeum piemnie poparło 5 księży Rozpowiadanie po gminie przez pewngo przewodnika, że ksieżą się wycofali jest zwykłym kłamstwem Podobnym do tego szkalującego Towarzystwo Karpackie, jednak niektórzy niczego nie nauczą się.

Muzeum cieszy się dużą popularnością wśród grup, non stop pod nim widzę autokary. Tak jak powiedziałam rozpozynamy promocję Myczkowa. Sądzę, że uda się wypromować Kościółki jako miejsce pielgrzymek, jedna już była. Księża i Pielgrzymi byli zachwyceni miejscem  i jego historią. Następna będzie za dwa tygodnie, z tą różnicą, że organizator poprosi Księdza z Myczkowa o odprawienie Mszy. Kolejna potwierzona będzie dla parafii z Rumnii ... we wrześniu w pryszłym roku. Turystyka zawsze działa z dużym wyprzedzeniem. Kolejne pielgrzymki będą latem. Wartości ekumeniczne Kościółów są duże, a dawna wielowyznaniowość może być walorem bardzo pozytywnie przyjmowanym przez pielgrymów. Mi ostatnio przyszła taka myśl do głowy Gdybyście tyle energii włożyli w budowanie czegoś dobrego ile jej wkłądacie w jątrzenie i burzenie to gmina miałaby sznase na rozwój.

#5716 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 19:32:48

To są właśnie nieudacznicy życiowi  którzy sami nic nie osiągneli i przemawia przez nich zawiść, zazdrość i chęć zemsty tylko obrali zły obiekt.Lepiej by się skupili na swoim "szefie", który zresztą prezentuje ten sam poziom.

#5717 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 19:57:20

RADNI NIE BÓJCIE SIĘ, JA WAS PROSZĘ OPAMIĘTAJCIE SIĘ BO TO WY RZĄDZIĆ POWINNIŚCIE A NIE Wójt.

#5718 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 20:17:35

Jak można z ludzkiej tragedi robić ptretekst do czege kolwiek. Wy..dać małpa i koń. To wy jestescie źródłem nienawiści i podzialów e gminie wioskach i rodzinach. Bez was świat Polska i nasza gmina byłaby lepsza

#5719 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2015 - 21:16:06

Jak można z ludzkiej tragedi robić ptretekst do czege kolwiek. Wy..dać małpa i koń. To wy jestescie źródłem nienawiści i podzialów e gminie wioskach i rodzinach. Bez was świat Polska i nasza gmina byłaby lepsza

Dla nich liczą się własne interesy. Celowy atak na Michalską w bzdurnej sprawie. Na sesji Piątkowski  straszył prokuraturą. Wykazał kompletny brak misji społecznej. Prawdziwe oblicze pokazane, maska zdjęta, jak ktoś umie myśleć to szybko wyciągnie wnioski.

#5720 ~Lucyna Beata Pściuk~

~Lucyna Beata Pściuk~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2015 - 06:38:56

Dla nich liczą się własne interesy. Celowy atak na Michalską w bzdurnej sprawie. Na sesji Piątkowski  straszył prokuraturą. Wykazał kompletny brak misji społecznej. Prawdziwe oblicze pokazane, maska zdjęta, jak ktoś umie myśleć to szybko wyciągnie wnioski.

Pełna zgoda, polityka szukania haków na wszystkich. Wczoraj rozmawiałam z kilkorgiem ludzi znających temat. Została też wyjaśniona sprawa zakazu parkowania autokarów w Polańczyku, mnie kłopoty  spotkały na parkingu koło Woprówki w długi wekend. Parkingowy powoływał się na ustny rozkaz wójta i na policję. Tak składa się, że jak schodziłam na przystań to minął mnie samochód policyjny. Zatrzymałam politcjantkę i zadałam jej pytanie dlaczego policja zakazuje nam parkowania. Kobieta spojrzała na mnie jak na niespełną rozumu i jeszcze raz prosiła abym jej powiedziała o co chodzi. Na szczęście była grupa, która potwierdziła moje słowa. Oczywiście, nie było zakazu parkowania wydanego przez policję, nawet nie było tabliczki z zakazem. Zgłosiłam całą sprawę armatorowi, a grupa emerytów musiała iść ten chyba z 1 km do Polkardu na pstrągi. Sprawa wyjaśniona, mam dziwne wrażenie, że to było zrobione na krywy ryj bez wiedzy wójta. Chyba też ma dziwnych pracowników. Przemyślałam to wszystko, jeszcze raz przeczytałam wpisy, przede wszystkim to co napisał pan Kardasz. Nie mam wątpliwości, że wójt i sp. chcą chryi, dalszych awantur a nie chcą załatwić sprawy Muzeum. Z prostej przyczyny. Przecież wójt ma wgląd we wszystkie dokumenty, wie, czy projekt jest rozliczony czy też nie. Wie co ile kosztowało Jeżeli są tam nieprawidłości to należy sprawę zgłosić na policję i do prokuratury, aby to wyjaśniła. Tu jednak powołuje się komisję śledczą . Po co? Tego nie wiem. Pan Kardasz zarzucił mi nieznaomość historii, był wyraźnie poruszony więc sprawdziłam też czy rzeczywoście mniejszość ukraińska mniesza w tym, kręci się wokół Muzeum. Jak ich znam to byłoby prawdopodobne że są zainteresowani aby Muzeum przujęło opcję proukraińską. W sumie bywam w Muzeum co najmniej raz w tygodniu, nigdy nie zauważyłam aby były jakieś symptomy proukrainskosci, ale licho nie śpi Zadałam wprost pytanie kilku osobom min panu Drozdowi i Sławkowi Waislewskiemu Oczywiście, że to bzdura. Nacjonalizmy sa obce Muzeum, zarówno polski jak i ukraiński. Tu na pewno nie będzie się działo jak w Baligrodzie, gdie jakiś analfbet historyczny  i nacjonalista ukraiński napisał na tablicy, że Bojkowie pielęgnowali swoją ukraińską tożsamość. Mogę pana Kardasza uspokoić, w Muzeum mówi się o Rusinach a nie Ukraińcach, nie zafałszowuje się historii. Tak zastanawiam się, chyba szarpnę się i kupię panu Kadaszowi jakąś  dobrą książkę historyczną aby ciut podszkolił się. Jest dobre opracowanie, a raczej praca doktorska Basaka "Rzecz o majorze Antonim Żubrydzie  " polecam jeden z rozdziałów, a jak pan Kardasz pozwoli to mu ją kupię Chyba jest u Joniaka w sklepiku na zaporze. Gdyby można byłoby pracować normalnie to mogłabym się pokusić o próbę zorganizowania konferencji naukowej  w Muzeum dla miejscowej ludności. Na wzór tego co zrobiliśmy ze Strzelcem w Korczynie w sprawie oczyszczenia pamięci Żubryda. Tam była inscenizacja historyczna odbicie partyzatów z bundynku MO, konferencja z udziałem naukowców, którą zgromadziła setki mieszkańców, byli synowie Żubryda i Ognia, partyzanci z  Litwy, a na koniec zaprezetowano książkę dr Basaka Panel nukowy poprzedził rajd turystyczny na który przybyło trzy autokary dzieci i młodzieży z Łodzi.

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych

Alexa (1)