Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

wybory 2014 w gminie solina

wybory gmina solina 2014

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71550 odpowiedzi w tym temacie

#71341 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 12:38:08

Operacja "Wisła" przyjęta została pozytywnie przez ogół społeczeństwa polskiego ( mimo przeprowadzenia przez komunistów sowieckich wspólnie z komunistami polskimi i była zgodna z obowiązującym prawem międzynarodowym ). Nie tylko ze względu na ogrom zbrodni OUN-UPA w woj. kresowych II Rzeczpospolitej: wołyńskim, tarnopolskim, stanisławowskim, i lwowskim. Ludobójcze rzezie dotknęły ludność polską także przed Bugiem i przed Sanem, chociaż wcześniej Ukraińcy wołali " za Bug Lasze"i "za San Lasze". Co prawda wołali zwykle już po wyrżnięciu ludności całych wsi, gromad, powiatów, ale kilkaset tysięcy zdołało uciec za Bug i za San. I już w 1944 r. okazało się, że za Bugiem i za Sanem ziemie także nie są "Lasze", ale "etnograficznie ukraińskie // do dzisiaj "nasz kapłan" tak twierdzi - podobnie jak ukraińcy celebrujący swoiste święta w Pikulicach w asyście urzędników wojewódzkich i ich towarzyszy z Ukrainy//. Na tych ziemiach ludność polska była mordowana takimi samymi barbarzyńskimi metodami. Chociaż mieszkała tutaj "od dziada pradziada" na swoich ojcowiznach, w swoich domach rodzinnych. Mordowana w tak nieprawdopodobnie bestialski sposób, że relacje ocalałych świadków porażają i przerażają. Tutaj nie było komór gazowych lub szybkiej śmierci od egzekucyjnej kuli. Tutaj śmierć przychodziła po wielogodzinnych, a nawet kilkudniowych gwałtach i torturach. Tylko człowiek nikczemny może ignorować chociażby "polskie dzieci nasadzane na sztachety w płocie", a wyłącznie rozczulać się nad krzywdą "wyrwanych z korzeni ojcowizny" Ukraińców przesiedlonych na Ziemie Odzyskane, zarzucając Polakom, że akcja ta była "ludobójstwem".

 

S. Żurek

 

Ale tak miało być - mówili "tfurcy" samostijnej // obywatele Polski //- kolaboranci wszystkich wrogów Polski i Polaków - " Rzeż ma być taka, żeby conajmniej dziesięć pokoleń Laszych pamiętało i na myśl o tym drżało".#71342 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 12:58:07

Pomnik ludobójstwa ukraińskiego - ze społecznych zbiórek Kresowian i Poloni przez rzeżbiarza Pityńskiego wykonany - gdzie na widłach dzieci polskie nadziane - w Toruniu, u Ojca Rydzyka stoi - nikt go nie chce - ani Warszawa, ani woj. lwowskie , okrojone przez Roosvelta, Churchilla i Stalina w Teheranie. Nie chcą go ( inicjatywą Narodową wykonany ) władze Polskie. Dlaczego tej pamięci być nie może? Dlaczego uśmierca się kolejny raz?

Polacy za "Ryszego" mogli pracować w Ojczyżnie za grosze, na "śmieciówkach" - podziękowali - ponad 3 miliony "kwiatu polskiego", "Kolumbów roczników 80-siątych i 90-siątych / wykształconych ! /  wyjechało". Teraz państwo ostro służb używa do kontrolowania / nie wszystkich / czy Ukraińcy mają składki przez polskich pracodawców opłacane.#71343 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 13:11:08

Na ostatniej zbiórce Narodowców w Warszawie - w sprawie #447 - Narodowiec z Pensylwanii - od 40 lat mieszkająy w USA opowiadał do kamery jak to 2 lata temu media w Ameryce grzmiały, że wreszcie listem gończym mordercę - kolaboranta niemieckiego - Polaka wreszcie złapały. I w świat poszło. I nic to, że ów morderca Żydów Ukraińcem z II Przeczpospolitej się okazał. W Polsce się urodził - Polak więc ! Tylko patrzeć jak wkrótce cały świat zacznie pisać, że tak naprawdę to Polacy sami sobie to ludobójstwo nazywane "ukraińskim" - zgotowali. Przecież ci, co nas wyrzynali obywatelami Polski byli. I PAD już mówi, że to wszystko NIEPRECYZYJNE jest. A Fallus dalej na ziemii tej znanymi TW maści, żeby waaaadza nie wymkła sie z ruk po szwam.#71344 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 13:25:17

Dzisiaj sprawdziłem kto został sołtysem w poszczególnych miejscowościach i w 100% zgadzam się z tym komentarzem! Jakby ktoś myślał o referendum to zalążek jest !

O jakim referendum mówisz w sprawi zamkniecia tego forum?#71345 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 13:31:42

Wszyscy wiedzą, że Zbyszko, razem z "profesorem, dzisiaj już emerytem" ten "pomnik" ( finansowany wciąż przez "opozycyjnego 5" , na którego 3 sposród 4 głosujących nie chciało ) w postaci nie mającego podstawy prawnej od 6 lat "Muzeum" - po oficjalnym ogłoszeniu w 70 rocznicę Rzezi Wołyńskiej: " UDAŁO SIĘ ! " - nie pytając mieszkańców o zdanie - za mieszkańców pieniądze postawili.

Wszyscy też wiedzą, że i Zbyszko i sam "profesor, dzisiaj już emeryt" doskonale wiedzą, że "ludobójstwa wysiedleńczego" /"zabita kultura"/ - dokonali komuniści polscy pod butem komunistów sowieckich / mówił o tym na słynnej sesji sam "profesor" /. I wszyscy też wiedzą, że Zbyszko razem z Muchą-Kunickim z V Brygady Stalina ? kiedy Naród polski w stanie wojennym w łagrach siedział / odsłaniali w Ukowyji pomnik "wybawcom" i "Wyzwolicielom - w 40 rocznicę Wyzwolenia". To ki ch.... bo ja tego nie rozumiem- zrobili im "ludobójczą krzywdę" wysiedlając czy w końcu ich "WYZWOLILI "?#71346 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 13:50:20

Mnie zastanawia, co miał na myśli "profesor, dzisiaj już emeryt" oznajmiając na słynnej sesyji, po doniesieniach do prokuratury ( "robi swoje" ), że "jeśli urząd nie zrobi porządku tak jak się przed wyborami umawiali, to: "nie widzicie co się dzieje tu blisko? Chcecie tego samego?" - Co to miało znaczyć? Czym "profesor" straszył?#71347 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 13:54:22

....."Tylko patrzeć jak wkrótce cały świat zacznie pisać, że tak naprawdę to Polacy sami sobie to ludobójstwo nazywane "ukraińskim" - zgotowali."....

 

No przecież Licencjonowana przez samego marszałka "Liderka" cały czas pisała, że to "wojna domowa" była. A partyjny przyjaciel Barabary z Bylegrodu nawet na tablicy cmentarnej napisał, że to rodzime / polskie? / faszysty wszystkiemu winne.

 #71348 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 14:09:10

"Rząd kraju związkowego Dolna Austria proponuje dekalog dla imigrantów. Ubiegający się o azyl w tym państwie, będą musieli żyć według dziesięciu przykazań, z których jedno brzmi "i będziesz żyć we wdzięczności dla Austrii". Ponadto będą musieli uczestniczyć w kursach dotyczących wartości.
 

Propozycję "dziesięciu przykazań imigranta" przedstawił Gottfried Waldhäusl z Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ), który jest w Dolnej Austrii ministrem do spraw polityki azylowej.

Dekalog, czyli zbiór zasad, których będą musieli przestrzegać imigranci ubiegający się w Austrii o azyl, zwraca się do odbiorcy na "Ty".

Przybysz będzie zobowiązany między innymi do przestrzegania austriackiego prawa, do nauki języka niemieckiego,  do szanowania wolności religijnej, do wychowywania dzieci zgodnie z "austriackimi wartościami" oraz do wolnego od przemocy rozwiązywania konfliktów

- podaje dw.com.

Ostatnie, dziesiąte przykazanie brzmi : "I będziesz żyć we wdzięczności dla Austrii".

Czy nasz rząd, po historycznych doświadczeniach od czasów zaborów z emigrantami pomyślał o czymś podobnym?#71349 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 14:57:29

W 1947 roku w Polsce nie rządzili Polacy, chociaż "reprezentowali", firmowali polską "władzę ludową".

O wszystkich nominacjach i "wyborach" decydował Kreml. Od przełomu 1945/46 hierarchia władzy w Polsce ukształtowana była w następujący sposób ( podaję za: A. Albert, W. Roszkowski Najnowsza historia Polski 1918-1980 ):

 

1. Faktyczną władzę polityczną w imieniu Kremla sprawował gen. Iwan Sierow rezydujący we Włochach pod Warszawą, oraz ambasador ZSRR - Wiktor Lebiediew.

 

2. "Polskim" decydentem i jednocześnie "szarą eminencją" w PPR i w rządzie był Żyd Jakub Berman, kontrolujący Cyrankiewicza i otrzymujący bezpośrednie polecenia od Mołotowa i Zdanowa ( kontrola rządu, partii politycznych, cenzury, itp. )

 

3. W dalszej kolejności stał Żyd, Hilary Minc, otrzymujący polecenia od Malenkowa w sprawach gospodarczych oraz Antoni Zambrowski, kierujący MO, ORMO, i Komisją Specjalną do Walki z Nadużyciami oraz mogący zsyłać do obozów pracy na dwa lata bez wyroku sądowego.

 

4. Następnymi byli Bierut, Gomułka, i Cyrankiewicz, który co tydzień odbierał instrukcje od gen. Sierowa.

 

Z tajnych służb "polskich" najwyższą, wręcz nieograniczoną władzę posiadał Główny Zarząd Informacji ( GZI ) Wojska Polskiego, w około 80% opanowany przez osoby narodowości żydowskiej. Ci ludzie aresztowali, więzili, torturowali i skazywali na śmierć polskich generałów i oficerów, polityków i działaczy narodowych ( gen. Fildorf "Nil", gen. Krzyżanowski "Wilk", gen. Mazurkiewicz "Radosław", gen. Kuropieska, a wkrótce także dowódca Grupy Operacyjnej "Wisła" gen. Mossor itd. )

W sprawach wojska o wszystkim decydował gen. Konstanty Rokossowski rezydujący w Legnicy i mający do dyspozycji 300.000 żołnierzy Armii Czerwonej stacjonujących w Polsce.

Wojsko Polskie liczyło 200.000 żołnierzy, a 80% dowództwa stanowili Sowieci. W takich samych proporcjach obsadzony był wywiad wojskowy, w tym głównie osoby pochodzenia żydowskiego.

Amnestia z 22.02.1947 r. nie objęła członków OUN-UPA oraz dezerterów z Wojska Polskiego. Z rozkazu ministra Radkiewicza przed wejściem amnestii w życie, do kwietnia 1947 r., wykonano pospiesznie wiele wyroków śmierci na osobach podlegających ułaskawieniu.

W 1947 roku 3 tysiące oficerów Armii Czerwonej przyjęło obywatelstwo polskie.".....

 

S. Żurek#71350 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 16:11:56

Dzisiaj sprawdziłem kto został sołtysem w poszczególnych miejscowościach i w 100% zgadzam się z tym komentarzem! Jakby ktoś myślał o referendum to zalążek jest !

Oni mogą tyle co pies z osiedla - szczekać#71351 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 19:31:44

"Pod koniec lutego otoczony przez UB Józef Kuraś "Ogień" popełnił samobójstwo.Szeroko stosowano sądy dorażne KBW, na które spędzano miejscową ludność, a ujęci partyzanci otrzymywali zwykle wyroki kilkakrotnej kary śmierci. "Sądy na kółkach" tylko od lutego do czerwca 1946 roku wydały co nakmniej 359 natychmiast wykonanych wyroków śmierci na członkach polskiego podziemia. Oddziały NKWD, UB i KBW pacyfikowały całe polskie wsie, dokonywały gwałtów, rabunków, paliły domy i burzyły je do fundamentów, torturowały jawnie i skrytobójczo mordowały. 28 sierpnia 1946 roku wykonany został wyrok śmierci na 17 letniej sanitariuszce oddziału "Łupaszki" Danucie Siedzikównie ps. "Inka" Jej ostatnie słowa brzmiały: "Niech żyje Polska" Anna Kawka pisze ( Myśl Polska z 2 września 2001 ) Chwilę póżniej została rozstrzelana razem z Feliksem Zelmanowiczem ps. "Zagończyk". Dostali po serii z pepeszy, mimo to dawali oznaki życia. Wtedy do konających doszedł jeden z oficerów UB i dobił ich strzałami w głowę z bliskiej odległości. Dziesiątki młodziutkich polskich sanitariuszek i łączniczek przeszło przed śmiercią gehennę tortur i gwałtów w ubeckich katowniach.

W tym okresie istniało ponad sto obozów pracy, do których kierowano "wrogów klasowych" za szeptaną propagandę, "sabotaż" itp. Specjalne bataliony karne pracowały w najniebezpieczniejszych kopalniach śląskich.Reżim komunistyczny  w Polsce podjął rozprawę z UPA po to, aby szybko oczyścić zbuntowane tereny w perspektywie bliskiej III wojny światowej. To, że uzyskał on aprobatę społeczeństwa było zasługą banderowców. Jeżeli nie odpowiadała im granica na linii Curzona ( Bernsteina ), to przecież wiedzieli, że ustaleń tych nie dokonali polscy mieszkańcy wsi pod Hrubieszowem, Lubaczowem, Przemyślem, w Mucznem, Seredniem Małym czy w Baligrodzie. A to oni padali ofiarą bandyckiej działalności OUN-UPA-SKW. Decydowali o tym władcy ZSRR, za zgodą USA i Wielkiej Brytanii. Fakty ustanawiała Armia Czerwona i NKWD. To byli faktyczni przeciwnicy nacjonalistów ukraińskich i ich koncepcji "samostijnej" Ukrainy od Wisły po Ural. Ale był to przeciwnik uzbrojony. Polskie kobiety i dzieci były bezbronne, mężczyżni też."....

 

S. Żurek#71352 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12514 postów

Napisano 14 maj 2019 - 19:34:42

Oni mogą tyle co pies z osiedla - szczekać

Partia Jarosława Kaczyńskiego nie wie, czego się bardziej bać. Trzymać się Kościoła czy dystansować? Co teraz mówić, gdy ktoś podniósł rękę na Kościół w sprawie pedofilii? To co z tą ręką zrobić, skoro Kaczyński obiecał się przeciwstawić? Dziennikarze udowadniają przecież winę nie tylko poszczególnych księży, ale całej instytucji odpowiedzialnej za proceder przenoszenia księży z wyrokami, krycie ich, pomniejszanie win, uciekanie i zamykanie się przed ofiarami.

 

https://wiadomosci.o...-opinia/6vrz6yp#71353 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12514 postów

Napisano 14 maj 2019 - 19:40:31

Jak to jest w naszej gminie? Komu i dlaczego księża udzielają poparcia?

 

https://www.facebook...90898094465297/#71354 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12514 postów

Napisano 14 maj 2019 - 19:43:53

http://esolina.pl/ii...isko-papieskie/#71355 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 19:47:11

Dlaczego ten "Polak",przyjaciel: sowieckiego gienierała Berlinga i paryzanta z V Brygady Stalina -  pałkownik KBW z Łęgu, szkolący "Szwadrony Kawalerii "(śmierci) w MBP Radkiewicza wisi w opłacanym przez nas "muzeum profesora ? Co on takiego uczynił dla "Bojków"?#71356 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12514 postów

Napisano 14 maj 2019 - 19:48:23

https://www.facebook...&type=3

 

aquapark wizytówka naszej gminy a zamiast tego ognisko?#71357 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12514 postów

Napisano 14 maj 2019 - 19:50:41

  https://stacja7.pl/z...dzieckiem-boga/

 

Nie mówić fałszywego świadectwa, to znaczy żyć jako dzieci Boga, który nigdy nie zarzecza samemu sobie, nigdy nie mówi kłamstw, żyć jako dzieci Boga pozwalając, aby w każdym czynie ukazywało się, że Bóg jest Ojcem i że można Jemu zaufać. Ufam Bogu, to jest wspaniała prawda, z tego rodzi się bycie prawdziwym a nie kłamcą. Dziękuję!#71358 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 12514 postów

Napisano 14 maj 2019 - 19:53:41

Rządzą nami kłamcy popierani przez kogo??

 

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:#71359 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 21:01:06

Rządzą nami kłamcy popierani przez kogo??

 

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Tak masz racje :D -WAMI- :D  rządzą bo reszta jest normalna :P#71360 Corylus55

Corylus55

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 254 postów

Napisano 14 maj 2019 - 21:05:18

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych