Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

wybory 2014 w gminie solina

wybory gmina solina 2014

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71550 odpowiedzi w tym temacie

#71361 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 09:51:01

Pytałam się kiedyś czy ktoś wie po co umacniają brzeg od Soliny w stronę Polańczyka. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania będzie tam zabudowa usługowa. Kto tam popsuje Zielone Wzgórza nad Soliną?

#71362 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 12514 postów

Napisano 15 maj 2019 - 10:28:49

Pytałam się kiedyś czy ktoś wie po co umacniają brzeg od Soliny w stronę Polańczyka. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania będzie tam zabudowa usługowa. Kto tam popsuje Zielone Wzgórza nad Soliną?

Zamiast poinformować opinie publiczna o tej olbrzymiej inwestycji podpartej np. opracowaniami naukowców czy biegłych nic się nie mówi i pozostawia w sferze domysłów i przypuszczeń! Różne plotki na temat tego umacniania brzegów powstają właśnie na skutek tego że z ludźmi nie prowadzi się dialogu! jedna z plotek jest taka, że to przekręt stulecia? Ja osobiście nie mam żadnego zdania bo mam mało wiedzy na ten temat! Brzegi przy zaporze rzeczywiście mogą się obsuwać ale czy kilometr od niej nie wiem!

#71363 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 19:53:56

Dzisiaj sprawdziłem kto został sołtysem w poszczególnych miejscowościach i w 100% zgadzam się z tym komentarzem! Jakby ktoś myślał o referendum to zalążek jest !

Sołtysi i tak mają g.... do gadania hahah

#71364 ~Mieszkaniec Gminy~

~Mieszkaniec Gminy~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 19:56:39

Rządzą nami kłamcy popierani przez kogo??

:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Miało Cię tu nie być- widzę, że w dalszym ciągu nie możesz się pogodzić z przegraną hahaha ;P

#71365 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12514 postów

Napisano 15 maj 2019 - 20:07:15

Miało Cię tu nie być- widzę, że w dalszym ciągu nie możesz się pogodzić z przegraną hahaha ;P

Przeciwnie wiedzie mi się bardzo dobrze! Pisze bo mieszkańcy mnie zachęcają! Co do Ciebie mam pewien plan!

#71366 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12514 postów

Napisano 15 maj 2019 - 20:11:37

Poproszono mnie abym tu poruszył tragiczna drogę relacji Hoczew - Polańczyk-Wołkowyja. Panie Rysiu z Myszkowa ile razy obiecanki przedwyborcze były o tej drodze? Pan Poseł kolega chce być europosłem a o drodze zapomniał? Zajmij się tym zamiast LGBT! Panie Soprano również i Panie Pecka! Dajcie sobie spokój z LGBT !

https://rzeszow.onet...morzadu/3jgdq7m

:P :D :lol: B) :)

#71367 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12514 postów

Napisano 15 maj 2019 - 20:14:20

Jaka buta i cynizm!

#71368 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 20:41:12

Przeciwnie wiedzie mi się bardzo dobrze! Pisze bo mieszkańcy mnie zachęcają! Co do Ciebie mam pewien plan!

I z jednym się zgadzam że mieszkańcy cię zachęcają bo mają pajaca i super polewkę

#71369 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 20:41:24

I z jednym się zgadzam że mieszkańcy cię zachęcają bo mają pajaca i super polewkę

#71370 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 20:47:44

Pajacem być jest nie szkodliwe dla naszej gminy ale złodziejem takim jak jesteś ty jest szkodliwe mimo to że dwie flagi na balkonie zawieszasz Herman to i tak Polakiem nie będziesz byłeś bykiem i będziesz bykiem bykiem który kradnie i oszukuje Jesteś kawał chuja reszta dziada

#71371 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 07:22:00

Zamiast poinformować opinie publiczna o tej olbrzymiej inwestycji podpartej np. opracowaniami naukowców czy biegłych nic się nie mówi i pozostawia w sferze domysłów i przypuszczeń! Różne plotki na temat tego umacniania brzegów powstają właśnie na skutek tego że z ludźmi nie prowadzi się dialogu! jedna z plotek jest taka, że to przekręt stulecia? Ja osobiście nie mam żadnego zdania bo mam mało wiedzy na ten temat! Brzegi przy zaporze rzeczywiście mogą się obsuwać ale czy kilometr od niej nie wiem!

A co ludzie gadają?

#71372 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 07:33:40

Matka Cię kultury nie nauczyła? Nie wiesz że nie wolno nabijać się z osób chorych i upośledzonych? Zostaw Łukasza i daj mu być detektywem w gminie Solina, mamcia zmieni leki i mu się skończy wena.

#71373 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 07:36:21

brat Hermana buduje imperium gastronomiczne  za tamą w Łosiowie

#71374 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 09:46:00

HERMAN< PIĄTEK<SKALIN<RACUCH TO JEDNA KLIKA. -

QWARTEK TOWARZYSKI  - DO DOJENIA GMINY.

DO EKIPY DOCHODZI SKALNIAK, SZEPTUCH I BIAŁA DAMA

ABY SWIJ BUŁ NA SWOIM

#71375 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 13:42:55

Matka Cię kultury nie nauczyła? Nie wiesz że nie wolno nabijać się z osób chorych i upośledzonych? Zostaw Łukasza i daj mu być detektywem w gminie Solina, mamcia zmieni leki i mu się skończy wena.

Ooojj bardzo bardzo przepraszam hi hi

#71376 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 16:26:04

Złodziejstwo TAK ć, wypatrzenia (od patrzeć) -  Nie

#71377 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 21:53:33

"W sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie, które ma charakter narodowy, spoczywają zachowane w całości relikwie tego męczennika. Sanktuarium, którym opiekują się jezuici, szerzy kult św. Andrzeja Boboli we współpracy ze wszystkimi świątyniami, parafiami i organizacjami pod jego wezwaniem, znajdującymi się na terenie Polski. Rozwija ono szczególną współpracę z ośrodkami duszpasterskimi znajdującymi się w miejscach urodzenia (Strachocina, Archidiecezja Przemyska obrządku łacińskiego) i męczeńskiej śmierci św. Andrzeja Boboli (Janów Poleski, Diecezja Pińska, Białoruś).

Św. Andrzej Bobola urodził się 30 listopada 1591 roku w Strachocinie koło Sanoka. Pochodził ze szlacheckiej rodziny. Wstąpił do jezuitów, w 1622 roku przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako kaznodzieja, spowiednik, wychowawca młodzieży w Wilnie, Połocku, Warszawie, Łomży, Pińsku. Podejmował szczególne wysiłki na rzecz pojednania prawosławnych z katolikami. Jego gorliwość przyniosła mu określenie „łowcy dusz – duszochwata”. Budziła jednak niechęć wśród wielu ortodoksów. W czasie wojen kozackich przerodziła się w nienawiść i miała tragiczny finał.

W zamęcie konfliktów roznieconych przez powstanie Chmielnickiego dostał się we wsi Mohilno w ręce Kozaków, którzy 16 maja 1657 wpadli do Janowa Poleskiego z zamiarem mordowania Polaków. Kozacy traktowali go jako wroga politycznego z powodu nawracania ruskiej ludności prawosławnej na katolicyzm. Z pojmanego kapłana zdarto suknię kapłańską, na pół obnażonego zaprowadzono pod płot, przywiązano do słupa i zaczęto bić nahajami, z zamiarem, by wyrzekł się wiary. Następnie oprawcy ucięli świeże gałęzie wierzbowe, upletli z nich koronę na wzór Chrystusowej i włożyli ją na jego głowę oraz zaczęli go policzkować, aż wybili mu zęby.

Na koniec zawleczono go do rzeźni miejskiej, rozłożono na stole i zaczęto przypalać ogniem. Na miejscu tonsury wycięto mu ciało na głowie do kości, na plecach wycięto mu skórę w formie ornatu, rany posypano sieczką oraz odcięto mu nos, uszy i wargi. Wreszcie wyrwano mu język oraz grubym szydłem rzeźniczym podziurawiono mu lewy bok. Potem jego ciało szarpane konwulsjami powieszono twarzą do dołu.

Warto dodać, że Andrzej Bobola po swojej męczeńskiej, heroicznej śmierci ukazywał się w widzeniach wielu osobom, m.in. 16 kwietnia 1702 ks. Marcinowi Godebskiemu SJ, rektorowi kolegium jezuickiego w Pińsku, a później ukazał się również zakrystianinowi podpowiadając, aby szukano jego świątobliwego ciała, pochowanego w kościelnej krypcie. Potem w 1819 dominikaninowi o. Alojzemu Korzeniowskiemu OP w Wilnie, przepowiadając w wizji zmartwychwstanie Polski.

Św. Andrzej Bobola został kanonizowany w 1938 r. przez Piusa XI a w 2002 r. został ogłoszony patronem Polski. W 2007 r. Episkopat nadał kościołowi, w którym znajdują się jego relikwie, tytuł sanktuarium narodowego. Oficjalne ogłoszenie tego tytułu miało miejsce 16 maja 2008 r. podczas uroczystości ku czci świętego."

#71378 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12514 postów

Napisano 17 maj 2019 - 07:49:57

Czy konkursy na stanowiska pracy w gminie są przejrzyste i zgodne z demokracją?

Po co takie konkursy się organizuje? Czy prace zlecone sa tylko dla znajomych?

#71379 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12514 postów

Napisano 17 maj 2019 - 07:54:49

Wiecie kto to pisze ? Ja wiem na 100% osoba bardzo blisko powiązana z 5 ! Mająca za nic zasady! Tak wyraża się anonimowo o sołtysach! To samo sądzi o radnych!

Czerpiąca garściami z gminnej kasy!

#71380 Łukasz Dytkowski

Łukasz Dytkowski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12514 postów

Napisano 17 maj 2019 - 08:01:06

Czy gminny kler / w kraju tolerujący brzydkie wstrętne rzeczy poprzez przenoszenie księży z parafii do parafii/ będący w symbiozie z 5-kowcami i dający milczące przyzwolenie na obłudę pomógł wygrać wybory? Zapewne tak i te 100-150 głosów jakby księża nie popierali by zadecydowało! Ksiądz ma służyć ludziom a ni jak panisko się nosić!

http://esolina.pl/ii...isko-papieskie/

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych