Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Wystawa: Tomasz Rolniak "Chmurnik" w BWA Krosno

wystawa malarstwo bwakrosno galeria wernisaż

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 BWA Krosno

BWA Krosno

    Znajomy

  • Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2020 - 12:09:11

Wystawa: Tomasz Rolniak „Chmurnik”

Termin wystawy: od 14 lutego do 6 marca 2020 r. 
Wernisaż wystawy: 14 lutego 2020 r., godzina 18:00 

Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Krosno ul. Portiusa 4, I piętro, sala wystawowa

 

Chmurnik to pochodząca ze słowiańskiej kultury ludowej postać boga, demona lub człowieka władającego pogodą i wiatrem. Tomasz Rolniak wyprowadził ze swojej wcześniejszej twórczości geometrycznej kształt trapezu, w którym rozpoznał poruszenie, kształt latawca i skrzydła. Ostatecznie przekształcił go w symbol Chmurnika, którym obsesyjnie oznacza miejsca i rzeczy dotknięte żywiołem powietrza. 

Na wystawie Chmurnik w Biurze Wystaw Artystycznych w Krośnie zaprezentowane zostaną powstałe w 2019 roku, ogłoszonym przez samego artystę jako Rok Chmurnika prace malarskie, rysunkowe i obiekty a także dokumentacje działań street- i land- artowych, oraz prace z lat 2008-2020. Ukazują one narodziny motywu Chmurnika w twórczości Rolniaka i jego sięgającą obsesji powtarzalność.  

 

Tomasz Rolniak zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem, street artem, obiektami oraz obrazem ruchomym, a także edukacją i scenografią. Urodzony w Brzozowie w 1981 r. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Tadeusza G. Wiktora obronił z wyróżnieniem (2008), przyjmując aneks w pracowni rysunku prof. Marleny MakielHędrzak i prof. Stanisława Góreckiego. Studiował również archeologię na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTviT w Łodzi. Autor 16 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 200 zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą. Obecnie stara się żyć i tworzyć w Łodzi.

 

Kuratorka wystawy: Martyna Karpowicz

 

Zaloguj się, by dodać komentarz na Forum

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wystawa, malarstwo, bwakrosno, galeria, wernisaż

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych