Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
248 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~jan~

~jan~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:18:51

odcytanie tego znaku nalezy rozpatrzec tak ze zadne korony nie sa potrzebnne. Jezus nie chodzil w koronie tylko na boso... Ze znaku wynika ze korony sa nie potrzebne a kosztownosci klasztor powinien rozdac!!

#22 ~jan~

~jan~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:20:20

odcytanie tego znaku nalezy rozpatrzec tak ze zadne korony nie sa potrzebnne. Jezus nie chodzil w koronie tylko na boso... Ze znaku wynika ze korony sa nie potrzebne a kosztownosci klasztor powinien rozdac!!

#23 ~Tomek~

~Tomek~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:24:47

Nie wiem, czy ten zakonnik jest tak głupi i zaślepiony, że sam wierzy w to co mówi, czy w takiej pogardzie ma ludzi, że myśli że uwierzą w takie bajki... Niech wskaże choć jedno miejsce w Piśmie Świętym, w którym Jezus czy Maryja domagali się kosztowności. Ewangelie braciszku to nie są zbiory metaforycznych czy alegorycznych przypowieści, które słuzyć mają utrzymaniu owieczek w posłuchu, tylko wyraźnie jest w nich powiedziane, że kazdy kto chce słuzyć Chrystusowi wyrzeka się dóbr doczesnych. Jezus by chyba sam do krzyża się przybił, gdyby zobaczył, do jakich wypaczeń Ewangelii doprowadził kler manipulując jego imieniem

#24 ~Marcin~

~Marcin~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:24:59

Wiara w życiu człowieka to coś bardzo WAŻNEGO!!!!
Nadaje znaczenie i sens życiu.
Bardzo się cieszę, że ludzie mogą dziękować Matce Bożej.

Matko Boża dziekuję Ci za wszystko co od Ciebie otrzymałem!!!

#25 ~JestemNiejestem~

~JestemNiejestem~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:29:46

Dlaczego tak piszecie, gdzie wasza tolerancja. A czy za ciemnogrud MOŻNA UZNAĆ "MŁODYCH", którzy w imię obrony rodziny, czy własnego widzi misie dają łapówki albo twierdzą że "nic nikomu do tego co ja robię z moimi pięniędzmi, życiem, itp. będę robił co chce".

Przypomina mi to obłudę tych, co walczą o większe prawa dla siebie w imię równości i tolerancji, a później niszczą i zabierają prawa pozostałym w imię swoich praw!

Sprawa religii i wiary jest szczególnie wrażliwa i nie powinna być wyśmiewana - zwłaszcza że tak walczy się o prawo do prywatności.

#26 ~Diobeł~

~Diobeł~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:30:50

sami zdjeli zrobili afere a teraz na nowe korony beda zbierać no śmiech . : <

#27 ~ABC~

~ABC~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:30:52

Ja nie rozumiem skąd w was tyle złości. Przecież Dominikanie nikogo nie zmuszają do składania ofiary. Nawet jak proszą to oddajesz dobrowolnie bez przymusu, nie mają listy, która wisi na drzwiach kościoła "ten dał ten nie". Jeżeli dla kogoś jest ważne dać złoto czy srebro na te korony to trzeba to uszanować. Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o Dominikanów to oni i tak są najbardziej w porządku jeżeli chodzi o przedstawicieli kościoła. Ciekawszym tematem łupienia kasy z ludzi jest zakup moblinych fotoradarów, które wcale nie poprawiają bezpieczeństwa tylko są czystą skarbonką i nie ważne jest czy jesteś wierzący czy nie ;)

#28 ~Guest12321~

~Guest12321~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:35:54

Nie z nami te numery panie Lucku

#29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:42:46

ja bym to raczej odczytał ze ta figurka potrzebuje butaprenu albo poxipolu lub gwożdzika a nie jako cud - a jesli juz to moze odrzucenie tych koron jest dowodem na zbyt rozpustne życie nowobogackiego kleru którego głównym celem stało się nie służba bogu jesli on jest a służba w kierunku gromadzenia dóbr - kazdy znak mozna jakoś zinterpretować ale granie na najbardziej wysublimowanych odczuciach wiernych jest moim zdaniem podłością w sutannie którą to widzimy na co dzien

#30 ~Tamten~

~Tamten~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:42:56

Z tym zebranym kruszcem to jechac nie do Rzymu tylko do Kany Galilejskiej .

#31 ~Brzeszczot~

~Brzeszczot~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:43:48

Jest to kolejny prowokacyjny artykuł mający na celu ośmieszyć naszą Jedynie Prawdziwą Religię, zasiać zamęt wśród Prawdziwych i Wolnych Polaków Katolików oraz osłabić zaufanie do Kościoła Rzymskokatolickiego w szerokim znaczeniu tego słowa. Na szczęście zamiary komunistycznych pogrobowców i esbeckich odszczepieńców w tym konkretnym przypadku nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, a przyniosły jedynie psie ujadanie czerwonej libertyńskiej zarazy. Jak mawiają Arabowie - psy szczekają, a karawana idzie dalej.
Należy przy tym wyraźnie zaznaczyć, iż to jest podstawowy temat zastępczy realizowany pod ściśle określone zamówienie przez eurobolszewickie szczekaczki, gadzinówki i szmatławce, w postaci szukania skaz i zmarszczek na zdrowym ciele Powszechnego Kościoła Katolickiego, czyli tam, gdzie ich po prostu nie ma. Taka jest właśnie rola polskojęzycznych mediów w większości założonych przez funkcjonariuszy oraz agentów komunistycznej bezpieki PRL i to jest ich podstawowe zadanie. Przecież nie można skierować społecznego niezadowolenia w kierunku konieczności rozliczenia komunistów za pięćdziesiąt lat ich rządów. Starzy towarzysze i dawni agenci SB, mający szeroki wpływ na życie społeczne i polityczne kraju, nie dopuszczą do tego, ponieważ chcą spać spokojnie do końca swoich nędznych dni życia.
A ci co bluźnią i oczerniają naszych Czcigodnych i Zacnych Kapłanów, niech opamiętają i ukorzą się oraz niech upadną na twarz prosząc o przebaczenie.
Drodzy wybladli młodzieńcy z pokolenia PRL-bis o podkrążonych oczach od ciągłego wpatrywania się w ekrany współczesnych ogłupiaczy w postaci komputerów i telewizorów, zachwycający się bezbożnym komunizmem i libertynizmem, pamiętajcie o jednym. Bóg istnieje niezależnie od tego, czy ktoś w niego wierzy czy nie i czy komuś to się podoba lub nie. Prawdy nie da się ukryć. Prawdę tą usłyszysz tylko w naszych Świątyniach Katolickich Obrządku Łacińskiego. Pamiętajcie też o jednym, że społeczność budowana bez Boga jest tylko zwykłą zgrają bandytów. Doskonałym tego przykładem były pogańskie nazistowskie Niemcy i bezbożna bolszewicka Rosja. Jak nietrudno zauważyć, tą samą drogą zdaje się podążać neopogańska i libertyńska tzw. Unia Europejska.

#32 ~Brzeszczot~

~Brzeszczot~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:49:13

Ja bym to raczej odczytał ze ta figurka potrzebuje butaprenu albo poxipolu lub gwoździka a nie jako cud - a jeśli już to może odrzucenie tych koron jest dowodem na zbyt rozpustne życie nowobogackiego kleru którego głównym celem stało się nie służba bogu jeśli on jest a służba w kierunku gromadzenia dóbr - każdy znak można jakoś zinterpretować ale granie na najbardziej wysublimowanych odczuciach wiernych jest moim zdaniem podłością w sutannie którą to widzimy na co dzień.

Oto kolejny przykład oświeconego i postępowego ateisty w eurobolszewickim wydaniu. Drodzy katoliccy forumowicze (chociaż tu Was na pewno jest niewielu), chciałem Wam tylko rzec, że większą winę ponosi ten, co pozwala zamieszczać na tym forum antypolskie i antykatolickie posty, a nie ten nieszczęśnik, co je produkuje w swoim mózgu doszczętnie zatrutym jadem nieustannie sączonym przez libertyńskie szczekaczki i gadzinówki założone przez dawnych funkcjonariuszy komunistycznej bezpieki i ich agentów. Pamiętajcie o tym prostym fakcie.
Chciałem zwrócić uwagę wszystkim tym, którzy goszczą na tym forum i umieją składać literki (mam tu na myśli elektorat „po”,”psl”, ”sld” i „ruchu frykcyjnego palikota”, ewentualnie już prawie wymarłej „samoobrony” – ugrupowań założonych lub powstałych z inspiracji byłych funkcjonariuszy komunistycznej służby bezpieczeństwa PRL), na następujący fakt. Otóż najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, iż ci biedni nieszczęśnicy, odszczepieńcy i odmieńcy, kryptokomunistyczni tzw. „europoprawni moralizatorzy” oraz wszelkiej maści pseudochrześcijańscy sekciarze, nie wyłączając przy tym tzw. „świadków jehowy”, specjalizujący się w „chrześcijańskiej miłości do bliźniego” i wszelkiej maści „naprawiacze” Kościoła Rzymskokatolickiego, próbują nam Katolikom przypominać w różnych niby wątpliwych kwestiach jakąś ciemną historię naszego Kościoła, jak i też Jego naukę, powołując się przy tym na papieskie encykliki, homilie, katechizm lub na odpowiednio wybrane fragmenty Pisma Świętego, a prawdę, którą mówimy im prosto w oczy, nazywając zło po imieniu, traktują jako obrazę lub sianie nienawiści. Po prostu tacy ludzie są niewiarygodni (a przez to w pewnym stopniu są niebezpieczni), nie wzbudzają zaufania wśród normalnie myślących, ponieważ tak naprawdę mają niewiele do powiedzenia. Z takimi ludźmi się nie dyskutuje, ich po prostu się ignoruje. No bo cóż taki „postępowy europejczyk”, będący zazwyczaj bękartem – pomiotem jakiegoś „towarzysza z bezpieczeństwa” PRL, czy oficera politycznego LWP, zwolennik relatywizmu moralnego i pobłażania przestępcom spod znaku sierpa i młota, wychowany na eurolibertyńskim śmietniku nieustannie przeszczepianym na nasz narodowy katolicki grunt przez esbeckie propagandowe szczekaczki i gadzinówki, może mieć więcej do powiedzenia, poza infantylnymi uwagami na temat np. ciasnego moherowego beretu, zmiany lekarstw czy lekarza.

#33 ~absolutny~

~absolutny~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 09:51:11

Moim zdaniem matka boża dała mu znak, żeby wyrzucił lodówkę z kiełbasami, smalcem i innymi chipsami na śmietnik oraz zaczął prędko robić aeroby, co by za lat kilka nie zasilił pobliskiego oddziału kardiologii. Myślę, że matce bożej bardziej zależy na zdrowiu swych sług aniżeli na błyskotkach. A jak wy to interpretujecie?

#34 ~widny~

~widny~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:01:16

Ludzie!!!
To wszystko się dzieje w 21 wieku. Mimo wszystko, nie wierzę,że można być tak tępym i zacofanym, by uwierzyć,iż gipsowy posążek potrząsa głową na zamówienie zakonnika. Jakiś chory sen na jawie.

#35 ~Natan~

~Natan~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:01:16

Bardzo się cieszę, że ukazał się ten artykuł i dziękuję za szczerość o. Lucjanowi. Rozmawiam z wieloma ludźmi z parafii Dominikanów i reakcja jest fantastyczna.

#36 ~łukasz~

~łukasz~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:12:41

podaje was wszystkich do sądu za obrazę uczuć religijnych!!!

#37 ~dudek~

~dudek~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:14:36

podaje was wszystkich do sądu za obrazę uczuć religijnych!!!

Wpierw podaj siebie za obrazę uczuć człowieka myślącego !!!

#38 ~Barbara~

~Barbara~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:14:36

Mam nadzieje że wymodlą potem przy tak "cudownych koronach" żeby nie było biedy i oszustwa.
:D :D :D :D :D :D

#39 ~Brzeszczot~

~Brzeszczot~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:16:35

Dlaczego tego klechy do tej pory nie odstawiono do domu wariatów? Podaję adres; Kościuszki 10 Jarosław, to niedaleko! Idiota nie powinien biegać samopas , nie powinien wygłaszać bredni ośmieszających rozumnych Polaków! Rząd powinien nakazać odstawienie idioty do domu wariatów. To XXI wiek, ludzie, nie słuchajmy idiotów w koloratkach, to zdegenerowani osobnicy! Nie pozwalajmy ośmieszać naszego kraju, naszej ojczyzny, kler swoimi pomysłami i wygadywaniem bredni ośmiesza nas wszystkich I tych wierzących w świętość pedofilów w koloratkach i tych nie wierzących w ich świętość Antyklerykał, to nie ateista, to człowiek wierzący w Boga, wróg kleru, nie Boga!

W kontekście tej paszkwilanckiej i wyjątkowo oszczerczej, bluźnierczej i bezbożnej wypowiedzi warto się zastanowić, skąd bierze się ze strony piszących te komentarze taka nienawiść do nas Polaków Katolików – ludzi prawych, uczciwych, bez skazy na czci i honorze oraz o wysokim morale. Czy robią to dla pieniędzy w ramach wykonywania płatnych usług dla jakiejś organizacji, czy jest to jakaś bezinteresowna forma odreagowania stresu albo podświadomych kompleksów? Z wielką dozą prawdopodobieństwa należy przypuszczać, że autorzy takich wpisów nie są katolikami, a są ludźmi po tzw. „przejściach”, czyli mają za sobą nieudane związki, są rozwodnikami, impotentami, ewentualnie onanistami, albo pochodzą z rozbitych, konkubenckich, patologicznych rodzin lub rodzin o komunistycznych peegerowskich korzeniach, ewentualnie sami żyją w konkubinatach, na tzw. „kocią łapę”, ewentualnie na „kartę rowerową”, lub są w innych tego typu tzw. „wolnych, partnerskich związkach”, albo są nieślubnymi dziećmi (tzw. bękartami), należą do jakichś pseudochrześcijańskich sekt i innych tego rodzaju szemranych towarzystw wzajemnej adoracji spod ciemnej gwiazdy, lub po prostu są homoseksualistami, pedofilami, transwestytami, transseksualistami, zoofilami albo innymi dewiantami seksualnymi. Prawdziwi i Wolni Polacy Katolicy, przestrzegający Dekalogu, nie powiedzą ani jednego złego słowa na temat Hierarchicznego Kościoła Katolickiego, ponieważ znają ewangeliczną zasadę „uderz w pasterza, a stado się rozpierzchnie”.
Kpiny, oczernianie, obrażanie, dyskredytowanie czy ośmieszanie Kapłanów - wiernych Sług naszego Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego w jakikolwiek sposób i przez kogokolwiek jest nieetyczne, niesmaczne no i oczywiście, niezgodne z naszą narodową polską tradycją, podobnie jak, dajmy na to, naśmiewanie się z osób niepełnosprawnych i chorych, np. homoseksualistów, pedofilów, transseksualistów czy alkoholików. W kontekście tego pomówienia należy zwrócić uwagę, iż psie ujadanie bezbożnej czerwonej, masońskiej, czy sekciarskiej zarazy, która niebawem zginie w pomrokach dziejów i będzie wyłącznie przedmiotem badań historyków, nie spowodowało nawet najmniejszego zadraśnięcia na twardym monolicie naszego Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego niosącego Światło Prawdy już od dwóch tysięcy lat. Historyjki w postaci jakichś afer obyczajowych, homoseksualnych, pedofilskich czy finansowych wśród duchowieństwa katolickiego, lub palenie czarownic na stosach w średniowieczu, czy wymordowanie iluś tam Indian w obu Amerykach po ich odkryciu, lub inne tego typu bzdury są wymyślane przez komunistów, libertynów, nihilistów, hedonistów i wszelakiej maści dewiantów seksualnych, co niestety trafia na podatny grunt wśród ludzi zagubionych, ogłupionych przez propagandowe polskojęzyczne szczekaczki i gadzinówki, w zdecydowanej większości założone przez dawnych funkcjonariuszy komunistycznej bezpieki i ich agentów. Takie działania nie są jakimś novum, komuniści i ogłupieni przez nich różnorakiej proweniencji pomagierzy, próbują w ten sposób zdyskredytować Kościół Katolicki już od kilkudziesięciu lat, między innymi fałszując Jego szczytną i chwalebną historię, głównie po to, aby odwrócić uwagę od swoich rzeczywistych, a nie wyimaginowanych, zbrodni. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w okresie czerwonej nocy w Polsce komunistyczni oprawcy z NKWD, UB, IW i SB zamordowali ponad 80 księży. Nie zapominajmy o tych cichych Bohaterach w sutannach, którzy ponieśli męczeńską śmierć za Wiarę i Ojczyznę. Pokój Ich Duszom. Ale nie zapominajmy też o przodkach wywodzących się z bratnich w Wierze szlachetnych narodów hiszpańskiego i portugalskiego, którzy jako pierwsi zanieśli Światło Prawdy na nowo odkryte kontynenty amerykańskie. To dzięki Nim wiele istnień ludzkich uniknęło wiecznego potępienia. Wieczne Odpoczywanie racz Im dać Panie. W rozumieniu tej oczywistej prawdy zatem należy pamiętać, że życie doczesne jest tylko przepustką do Życia Wiecznego.
Człowiek wywodzący się z prawdziwej normalnej katolickiej polskiej rodziny, gdzie na co dzień jest przestrzegany Dekalog, nigdy nie powie złego słowa o naszych czcigodnych Pasterzach, czy o Kościele Rzymskokatolickim w szerokim znaczeniu tego pojęcia. Kościół jest jak nasza matka, a o matce nie wypada mówić źle. Kto obraża Kapłana, obraża samego Boga. Prawdziwy i Wolny Polak Katolik też wie, że oceniać Kościół może tylko ten, kto wiernie Jemu i Narodowi służy, jest człowiekiem prawym, uczciwym i o wysokim morale, bez skazy na czci i honorze, cieszącym się autentycznym szacunkiem i poważaniem, jak też o ustabilizowanej sytuacji rodzinnej i społecznej. Nie może to być zatem libertyn, komunista, ateista, mason, nihilista, anarchista, hedonista, heretyk, kacerz, schizmatyk, czy wyznawca innej religii, członek jakiejkolwiek sekty, cudzoziemiec, jak też, nie daj Boże, bluźnierca i gwałciciel (np. Adam D.), bękart (np. red. Adam M.), osoba rozwiedziona (np. red. Tomasz L. lub red. Moniczka O.), żyjąca w tzw. „wolnym związku” lub w konkubinacie (np. Janusz P.), prowadząca rozwiązły tryb życia (np. Dorota R.), ewentualnie dewiant seksualny (np. Robert B. czy tzw. „Anna G.”, który w poprzednim „wcieleniu” był współpracownikiem postkomunistycznej agenturalnej WSI). Opinie, jakiekolwiek by one nie były w swojej treści, wygłaszane przez takich ludzi na temat Kościoła nie powinny być traktowane poważnie. No ale cóż, mamy dzisiaj takie czasy, gdzie w ramach relatywizmu etycznego, homoseksualizm jest jakąś „orientacją”, a nie dewiacją seksualną, gdzie aborcja nie jest morderstwem, lecz „zabiegiem lekarskim” i „prawem kobiet do dysponowania w dowolny sposób własnym brzuchem”, a zasada „róbta co chceta” jest normą, a nie skrzywieniem moralnym. Może to nie jest główny, ale na pewno jeden z zasadniczych powodów takiego zachowania się tego typu degeneratów – komunistycznych bękartów, czerwonych odpadów historii, pseudochrześcijańskich sekciarzy, czy smakoszy tanich win siarkowo-owocowych, denaturatu i płynu do mycia szyb.

#40 ~...~

~...~
 • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 10:28:39

Mam nadzieje że wymodlą potem przy tak "cudownych koronach" żeby nie było biedy i oszustwa.
:D :D :D :D :D :D


I głodu :D :DZaloguj się, by dodać komentarz na Forum
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych